Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια! εχω το n82 οταν το ανοιγω μου ζηταει ημερομηνια και ωρα τα βαζω, μετα το κλεινω και τα ξανα ανοιγω και μου ζηταει παλι ημερομηνια. τι να συμβαινει αραγε?

Μάλλον έχει τελειώσει η εσωτερική μπαταρία που υπάρχει στο κινητό. Θα πρέπει να πας σε κάποιο Nokia Care να στην αλλάξουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι......Μένω σχετικά μακριά από το πιο κοντινό κατάστημα Νοκια αλλά έχω δίπλα Γερμανό και θέλω να αλλάξω την οθόνη μου(όχι το κρύσταλο) επειδή έσπασε, να το πάω στον Γερμανό ή θα πάρω το κινητό σμπαράλια και θα περιμένω κανά μήνα, τί λετε.....;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι......Μένω σχετικά μακριά από το πιο κοντινό κατάστημα Νοκια αλλά έχω δίπλα Γερμανό και θέλω να αλλάξω την οθόνη μου(όχι το κρύσταλο) επειδή έσπασε, να το πάω στον Γερμανό ή θα πάρω το κινητό σμπαράλια και θα περιμένω κανά μήνα, τί λετε.....;

Καλημέρα.

Καλύτερα να το πας σε κάποιο Nokia Care παρά να το αφήσεις στον Γερμανό. Έτσι κι αλλιώς και εκείνοι με την σειρά τους (απ' όσο ξέρω) θα το στείλουν σε κάποιο Nokia Care. Δεν νομίζω ότι θα έχουν ανταλλακτικό οθόνης για το Ν82.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καλύτερα να το πας σε κάποιο Nokia Care παρά να το αφήσεις στον Γερμανό. Έτσι κι αλλιώς και εκείνοι με την σειρά τους (απ' όσο ξέρω) θα το στείλουν σε κάποιο Nokia Care. Δεν νομίζω ότι θα έχουν ανταλλακτικό οθόνης για το Ν82.

 

Ο Γερμανός ΔΕΝ στέλνει συσκευές σε Νokia Care. Ρώτα σε Γερμανό της περιοχής σου και λογικά θα το έχεις έτοιμο σε 1 μέχρι 20 μέρες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εχω μεγαλο προβλημα

 

εχω αναβαθμισει το κινητο στη τελευταια εκδοση. του εκανα φορματ. εκανα και στη καρτα μνημης

και δεν εχω ακομα περασει τιποτα.

οποτεομως κανω επανεκιννηση, συνεχως μου ζηταει ημερομηνια και ωρα

δε τις κραταει με τιποτα. παω να τρελαθω. μπορειτε να με βοηθησετε?

 

EDIT

ακυρο παιδες μετα το χακαρισμα εφτιαξε δε ξερω τι παιχτηκε...

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε ακόμη.

Προσωπικά πιστεύω πως ούτε πρόκειται...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεία σας!Έχω το εξής πρόβλημα και συγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα αλλά ειλικρινά 650 σελίδες ήταν πολλές για να τις διαβάσω εκτενώς :( Επειδή έχω εγκατεστημένο το Garmin μου εμφανίζει στην Έκθεση μαζί με τα τραγούδια και τις φωτογραφίες μου τα αρχεία ήχου και εικονίδια αντίστοιχα του Garmin.Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται εκεί?Οποιαδήποτε ιδέα καλοδεχούμενη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να μπει εικονα gif για wallpaper?Ή flash?

Καλημέρα. Δεν υπάρχει η συγκεκριμένη επιλογή αλλά μπορείς να περάσεις το AnimSpriteLite και να επιλέξεις μια κινούμενη εικόνα για φόντο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μία απορία και θα ήθελα εάν μπορείτε να μου πείτε τί συμβαίνει σ' αυτήν την περίπτωση. Όπως έχω γράψει και παλιότερα είχα ένα πρόβλημα στην οθόνη και πιο συγκεκριμένα είχε σπάσει και ήμουν ανάμεσα σε δύο λύσεις, η μία ήταν να αγοράσω μία οθόνη (πάντα για γνήσια οθόνη nokia μιλάμε) απ' το ebay την οποία βρήκα περίπου 30 ευρώ ή να πάω σε κάποιο nokia care στην θεσσαλονίκη. Λοιπόν επέλεξα να εμπιστευτώ ένα κατάστημα nokia care και να πάω σκάσω 55 ευρώ και να βάλω μία καινούργια οθόνη. Συγκεκριμένα πήγα σ' αυτό της ίωνος δραγούμη για όσους ξέρουν ή έχουν πάει και μου την αλλάξαν μέσα σε μία ώρα...Τώρα τί συμβαίνει, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η οθόνη που μου βάλαν δεν είναι γνήσια nokia κι αυτό το λέω γιατί τα χρώματα δεν είναι και τόσο έντονα και το λευκό κάπως σαν να κιτρινίζει, χώρια που στην απόδειξη δεν γράφει original nokia lcd άλλα γράφει ένα lcd frame και έναν κωδικό. Τέλος την σύγκρινα με την οθόνη ενός N95 (που αν θυμάμαι καλά η μόνη διαφορά που έχουν είναι στο μέγεθος, είναι 2.6 του πρώτου n95 ενώ του 8GB είναι 2.8 ενώ στην ανάλυση είναι ακριβώς τα ίδια) και δεν είχαν καμία απολύτως σχέση, η οθόνη του N95 είχε πολύ καθαρότερο λευκό, πιο έντονα χρώματα και εν τέλει πολύ καλύτερη ευκρίνεια. Υποτίθεται πως πήγα σε ένα κατάστημα της nokia για να βάλω μία γνήσια οθόνη και απ' ότι βλέπω μου βάλαν μία μούφα που μπορούσα να βρώ στο internet και με 10 ευρώ. Μπορώ να κάνω κάτι στην συγκεκριμένη περίπτωση.......:(;
Link to comment
Share on other sites

αν αποδειξεις οτι σου βαλανε μουφα οθονη ,τοτε ναι,μπορεις να κανεις πολλα!

αλλα μπορεις να το αποδειξεις?

εχεις τεχνικες γνωσεις επι του θεματος να στηριξεις τα οσα λες?

δεν μπορεις να τους πεις,οτι εχω την ιδεα, η , οτι ειμαι 100% σιγουρος οτι μου βαλατε μουφα οθονη!

αν ηταν ετσι,θα ειχαμε τρελαθει ολοι στης αποζημιωσεις !

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε αλλο καταστημα και να ζητησεις επιβεβαιωση γνησιοτητας!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μία απορία και θα ήθελα εάν μπορείτε να μου πείτε τί συμβαίνει σ' αυτήν την περίπτωση. Όπως έχω γράψει και παλιότερα είχα ένα πρόβλημα στην οθόνη και πιο συγκεκριμένα είχε σπάσει και ήμουν ανάμεσα σε δύο λύσεις, η μία ήταν να αγοράσω μία οθόνη (πάντα για γνήσια οθόνη nokia μιλάμε) απ' το ebay την οποία βρήκα περίπου 30 ευρώ ή να πάω σε κάποιο nokia care στην θεσσαλονίκη. Λοιπόν επέλεξα να εμπιστευτώ ένα κατάστημα nokia care και να πάω σκάσω 55 ευρώ και να βάλω μία καινούργια οθόνη. Συγκεκριμένα πήγα σ' αυτό της ίωνος δραγούμη για όσους ξέρουν ή έχουν πάει και μου την αλλάξαν μέσα σε μία ώρα...Τώρα τί συμβαίνει, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η οθόνη που μου βάλαν δεν είναι γνήσια nokia κι αυτό το λέω γιατί τα χρώματα δεν είναι και τόσο έντονα και το λευκό κάπως σαν να κιτρινίζει, χώρια που στην απόδειξη δεν γράφει original nokia lcd άλλα γράφει ένα lcd frame και έναν κωδικό. Τέλος την σύγκρινα με την οθόνη ενός N95 (που αν θυμάμαι καλά η μόνη διαφορά που έχουν είναι στο μέγεθος, είναι 2.6 του πρώτου n95 ενώ του 8GB είναι 2.8 ενώ στην ανάλυση είναι ακριβώς τα ίδια) και δεν είχαν καμία απολύτως σχέση, η οθόνη του N95 είχε πολύ καθαρότερο λευκό, πιο έντονα χρώματα και εν τέλει πολύ καλύτερη ευκρίνεια. Υποτίθεται πως πήγα σε ένα κατάστημα της nokia για να βάλω μία γνήσια οθόνη και απ' ότι βλέπω μου βάλαν μία μούφα που μπορούσα να βρώ στο internet και με 10 ευρώ. Μπορώ να κάνω κάτι στην συγκεκριμένη περίπτωση.......:(;

Ετσι οπως τα περιγραφεις ειναι σαν να μιλας ακριβως για την οθονη που ειχε το Ν82 μου.

Η οθονη του Ν82 ειναι πιο σκοτεινη και καμια σχεση δεν εχει με του Ν95.

Απο οτι θυμαμαι απο το δικο μου το οποιο θα ανοιξω οταν παω σπιτι για να το διπλοτσεκαρω,ειναι σκοτεινη και σχετικα δυσδιακριτη και ηταν απο τα πιο εντονα παραπονα μου για το τηλεφωνο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μία απορία και θα ήθελα εάν μπορείτε να μου πείτε τί συμβαίνει σ' αυτήν την περίπτωση. Όπως έχω γράψει και παλιότερα είχα ένα πρόβλημα στην οθόνη και πιο συγκεκριμένα είχε σπάσει και ήμουν ανάμεσα σε δύο λύσεις, η μία ήταν να αγοράσω μία οθόνη (πάντα για γνήσια οθόνη nokia μιλάμε) απ' το ebay την οποία βρήκα περίπου 30 ευρώ ή να πάω σε κάποιο nokia care στην θεσσαλονίκη. Λοιπόν επέλεξα να εμπιστευτώ ένα κατάστημα nokia care και να πάω σκάσω 55 ευρώ και να βάλω μία καινούργια οθόνη. Συγκεκριμένα πήγα σ' αυτό της ίωνος δραγούμη για όσους ξέρουν ή έχουν πάει και μου την αλλάξαν μέσα σε μία ώρα...Τώρα τί συμβαίνει, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η οθόνη που μου βάλαν δεν είναι γνήσια nokia κι αυτό το λέω γιατί τα χρώματα δεν είναι και τόσο έντονα και το λευκό κάπως σαν να κιτρινίζει, χώρια που στην απόδειξη δεν γράφει original nokia lcd άλλα γράφει ένα lcd frame και έναν κωδικό. Τέλος την σύγκρινα με την οθόνη ενός N95 (που αν θυμάμαι καλά η μόνη διαφορά που έχουν είναι στο μέγεθος, είναι 2.6 του πρώτου n95 ενώ του 8GB είναι 2.8 ενώ στην ανάλυση είναι ακριβώς τα ίδια) και δεν είχαν καμία απολύτως σχέση, η οθόνη του N95 είχε πολύ καθαρότερο λευκό, πιο έντονα χρώματα και εν τέλει πολύ καλύτερη ευκρίνεια. Υποτίθεται πως πήγα σε ένα κατάστημα της nokia για να βάλω μία γνήσια οθόνη και απ' ότι βλέπω μου βάλαν μία μούφα που μπορούσα να βρώ στο internet και με 10 ευρώ. Μπορώ να κάνω κάτι στην συγκεκριμένη περίπτωση.......:(;

 

Για να πω την αλήθεια, έτσι όπως έχουν καταντήσει τα πράγματα μου φαίνεται πιο πιθανό να σου έχουν βάλει μούφα οθόνη παρά να κάνεις εσύ λάθος.

 

Παρ'ολα αυτα, θα συμφωνήσω με το φίλο πιο πάνω και θα σε ενημερώσω πως η οθόνη του Ν82 μας ειναι πιό σκοτεινή και με πιο μουντά χρώματα, γενικά, οχι μονο απο των Ν95.. (πράγμα που σου δινει την αίσθηση οτι χειροτερεύει και η ευκρίνεια της εικόνας)

 

Καλό θα ήταν αν μπορούσες λίγο να συκγρίνεις το Ν82 σου με ένα άλλο, καλό, Ν82.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό που λες θα ήταν το καλύτερο, δηλαδή να το συγκρίνω με ένα άλλο N82. Έλα μου ντε που κανένας φίλος ή έστω γνωστός δεν έχει Ν82...Κανονικά δεν θα έπρεπε να γράφει στην απόδειξη Nokia lcd original.......Οπότε στην ουσία δεν μπορώ να κάνω τίποτα και 100% δίκιο να έχω, ωραίαααααααααα.........

 

Φίλε neo24gr η επιβεβαίωση γνησιότητας που λες, γίνεται σίγουρα.......; Το πολύ πολύ εάν γίνεται να μου πουν ότι είναι γνήσια η οθόνη εφόσον είναι από άλλο Nokia care ή στην καλύτερη να την βγάλουν απομίμηση αλλά σιγά μην μου την αλλάξουν με την γνήσια............

Edited by koser
Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα ειχα ξαναγραξει εχω ενα νοκια ν82 που μου εχει καει το ιχειο το πηγα στη νοκια care στη περιοχη μου αλλα μου ειπαν και καλα οτι εχει παρει υγρασια απο το χερι μου και λεει μολις δουν κατι τετιο αυτοι που τα επισκευαζουν δεν τα πειραζουν καν και τωρα δεν ξερω τι να κανω ιπαρχει καμια λυση γτ οταν χτιπαει δεν το ακουω... :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεία σας!Έχω το εξής πρόβλημα και συγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα αλλά ειλικρινά 650 σελίδες ήταν πολλές για να τις διαβάσω εκτενώς :( Επειδή έχω εγκατεστημένο το Garmin μου εμφανίζει στην Έκθεση μαζί με τα τραγούδια και τις φωτογραφίες μου τα αρχεία ήχου και εικονίδια αντίστοιχα του Garmin.Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται εκεί?Οποιαδήποτε ιδέα καλοδεχούμενη

Μέσω ενός file explorer όπως ο X-plore βρες το φάκελο που περιέχει τα εικονίδια αυτά και θέσε στις ιδιότητες του ως Hidden και System.

 

 

μαγκες καλησπερα ειχα ξαναγραξει εχω ενα νοκια ν82 που μου εχει καει το ιχειο το πηγα στη νοκια care στη περιοχη μου αλλα μου ειπαν και καλα οτι εχει παρει υγρασια απο το χερι μου και λεει μολις δουν κατι τετιο αυτοι που τα επισκευαζουν δεν τα πειραζουν καν και τωρα δεν ξερω τι να κανω ιπαρχει καμια λυση γτ οταν χτιπαει δεν το ακουω... :cry::cry::cry:

Αν βρήκαν υγρασία δεν παίζει να σου το καλύψει η εγγύηση.

Αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσεις την επισκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Aν εχει καει απλα το ηχειο, παρε ενα ηχειο και βελ'το μονος σου.

Δεν νομιζω να κοστισει πανω απο 5 ευρω και ειναι απλη διαδικασια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aν εχει καει απλα το ηχειο, παρε ενα ηχειο και βελ'το μονος σου.

Δεν νομιζω να κοστισει πανω απο 5 ευρω και ειναι απλη διαδικασια

ναι αλλα αυτο που το βρισκω το ιχειο που να ψαξω για να βρω???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σχετικα με την εγκατασταση νεου λογισμικου δεν του έχω κανει ποτε αναβάθμιση! Εργοστασιακά έχει την εκδοση v 35.0.002 (17-11-09) Αξίζει να του κάνω αναβάθμιση δλδ θα ειναι ποιο γρήγορο το κινητο κλπ ή να μην μπω στη διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου τραβάει κολλήματα, σου συστίνω να μην κάνεις αναβάθμιση.

Εγώ που έκανα στο δικό μου, ενώ τον πρώτο καιρό λειτουργούσε σχετικά καλά, τώρα τελευταία άρχισε να τρώει κολλήματα, χωρίς να του έχω εγκαταστήσει τίποτα ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου τραβάει κολλήματα, σου συστίνω να μην κάνεις αναβάθμιση.

Εγώ που έκανα στο δικό μου, ενώ τον πρώτο καιρό λειτουργούσε σχετικά καλά, τώρα τελευταία άρχισε να τρώει κολλήματα, χωρίς να του έχω εγκαταστήσει τίποτα ακόμα!

 

οχι ευτυχως λειτουργει μια χαρα! Αρα δν κανω! Αυτο που βρισκεται πανω απο το λογοτυπο Ν82 και αριστερα της μπροστινης καμερας που μοιαζει με led τι ακριβως ειναι κ αν ειναι Led πως αναβει? και κατι ακομα ειναι λογικο ενω βρισκομαι στην αναμονη χωρις κανενα ανοιχτο προγραμμα να εχω 90-91 mb ram ελευθερη? τα αλλα 29 -30 γιατι δν μπορω να τα χρησιμοποιησω? Παντως η μπαταρια δν ειναι καθολου καλη! Πριν παρω αυτο το κινητο ειχα κ800ι και αντεχε 2-3 ενω αυτο το πολυ μιαμιση μερα με ελαχιστη χρηση gps το πολυ κανα 20λεπτο τη μερα και απο τις 1πμ με 9πμ κλειστο αρα στην ουσια μια μερα ανοιχτο κ μπαταρια τελος? φταιει κατι? Απ οταν το πηρα το φορτιζω κλειστο μολις ακουω οτι η φορητηση τελειωσε το βγαζω...

Edited by xarisvectragts
Link to comment
Share on other sites

οχι ευτυχως λειτουργει μια χαρα! Αρα δν κανω! Αυτο που βρισκεται πανω απο το λογοτυπο Ν82 και αριστερα της μπροστινης καμερας που μοιαζει με led τι ακριβως ειναι κ αν ειναι Led πως αναβει? και κατι ακομα ειναι λογικο ενω βρισκομαι στην αναμονη χωρις κανενα ανοιχτο προγραμμα να εχω 90-91 mb ram ελευθερη? τα αλλα 29 -30 γιατι δν μπορω να τα χρησιμοποιησω? Παντως η μπαταρια δν ειναι καθολου καλη! Πριν παρω αυτο το κινητο ειχα κ800ι και αντεχε 2-3 ενω αυτο το πολυ μιαμιση μερα με ελαχιστη χρηση gps το πολυ κανα 20λεπτο τη μερα και απο τις 1πμ με 9πμ κλειστο αρα στην ουσια μια μερα ανοιχτο κ μπαταρια τελος? φταιει κατι? Απ οταν το πηρα το φορτιζω κλειστο μολις ακουω οτι η φορητηση τελειωσε το βγαζω...

 

Δεν είναι led αυτό που λες, είναι ο αισθητήρας φωτός που προσαρμόζει τη φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με τον περιββάλοντα φωτισμό.

Αυτό με τη ram που αναφέρεις δεν το έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα, αλλά καλού κακού ρίχνε καμιά ματιά μήπως έχεις κάτι άλλο ξεχασμένο.

Για παράδειγμα στο μενού της μουσικής να προσέχεις να μην επιλέγεις απόκρυψη ή να πατάς πίσω, αλλά να επιλέγεις απευθείας έξοδο.

Για να καταλάβεις, όταν μπαίνεις στο μητρώο και κάνεις κλήση, ακόμα κι όταν τελειώσεις με την κλήση, το μητρώο εξακολουθεί να τρέχει στο παρασκήνιο.

Δες μήπως συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Από την πείρα που έχω με το δικό μου, ποτέ η διάρκεια της μπαταρίας δεν ξεπέρασε τις 3 μέρες.

Υπάρχουν στο ovi store κάποιες δωρεάν εφαρμογές που ρυθμίζουν ανάλογα την κατανάλωση όταν το κινητό δεν χρησιμοποιείται, αλλά μην περιμένεις και τρελά θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...