Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη μονο η v30 του n82 και το n96 ειναι ασπαστα? Ολα τα υπολοιπα ειναι οκ σωστα? Εγω παντως στο ν82 εχω την v.20 και δεν προκειται να κανω αναβαθμιση ποτε! :!:

 

...ούτε και όταν χακάρουν την v.30 ;:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν το έχεις χακάρει πριν κάνεις την αναβάθμιση, μετά την αναβάθμιση μπορείς να περνάς τις εφαρμογές χωρίς να τις έχεις υπογράψει αλλά δεν έχεις πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος όπως είχες πριν την αναβάθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις χακάρει πριν κάνεις την αναβάθμιση, μετά την αναβάθμιση μπορείς να περνάς τις εφαρμογές χωρίς να τις έχεις υπογράψει αλλά δεν έχεις πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος όπως είχες πριν την αναβάθμιση.

 

Ναι αλλά αν χρειαστεί μετά κάποια στιγμή να κάνεις Hard format δε θα μπορείς να τις εγκαθιστάς ανυπόγραφες από εκεί και πέρα ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εσεις οι πιο εμπειροι, τι λετε συμφωνα με την πειρα σας? Θα ανακαλυφθουν τροποι hacking και για τα νεοτερα firmwares ή μπα?
:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Εσεις οι πιο εμπειροι, τι λετε συμφωνα με την πειρα σας? Θα ανακαλυφθουν τροποι hacking και για τα νεοτερα firmwares ή μπα?

Εγώ έμπειρος δεν είμαι :O, αλλά από ό,τι λένε όλοι και εδώ και σε άλλα fora, δε νομίζω να έχουμε πρόοδο σε αυτό τον τομέα. :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είμαι έμπειρος, αλλά πλέον κανείς δεν ασχολείται με το πως θα είναι hackable τα νέα firmware. Ένας ασχολιόταν στο xxxxxxxx και πλέον δεν είναι μέλος του. Όσο έχουμε παλιότερα firmware θα μπορούμε να έχομε hack, όσοι πάλι αγοράζουμε νέα κινητά ή κάνουμε αναβαθμίσεις απλά θα αρκεστούμε στο παλιό κλασσικό τρόπο για υπογραφή εφαρμογών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παλιοτερα.. οταν πρωτοβγηκε το Ν82, ή το Ν95 8GB, ή το Ν73 πχ, τα firmware τους ηταν οπως το V30 του Ν82 κλπ, (δηλαδη "κλειστa" - χωρις δυνατοτητα προσβασης στα "μεσα") ή απλα ασχολιοταν καποιος/οι και ανακαλυπτονταν σιγα σιγα οι τροποι "προσβασης"?? :confused:
:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Help ξαφνικα η πισω καμερα δεν δουλευει!

Ανοιγοκλεινω το πορτακι , μπαινω στο μενου με ανοικτο πορτακι να την ενεργοποιησω αλλα τίποτα δεν υπαρχει!Μονο η μπροστινη!

Λετε να φταει το καινουριο firmware;

Αλλα γιατι;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παλιοτερα.. οταν πρωτοβγηκε το Ν82, ή το Ν95 8GB, ή το Ν73 πχ, τα firmware τους ηταν οπως το V30 του Ν82 κλπ, (δηλαδη "κλειστa" - χωρις δυνατοτητα προσβασης στα "μεσα") ή απλα ασχολιοταν καποιος/οι και ανακαλυπτονταν σιγα σιγα οι τροποι "προσβασης"?? :confused:

Ναι έτσι ακριβώς.

Συμβιβαζόσουν μόνο με το πιστοποιητικό που σου βάζαμε από το symbiansigned.

Οι τρόποι hack άρχισαν πριν περίπου 1,5 χρόνο από 3 μέλη του xxxxxxxx

 

 

Παιδια Help ξαφνικα η πισω καμερα δεν δουλευει!

Ανοιγοκλεινω το πορτακι , μπαινω στο μενου με ανοικτο πορτακι να την ενεργοποιησω αλλα τίποτα δεν υπαρχει!Μονο η μπροστινη!

Λετε να φταει το καινουριο firmware;

Αλλα γιατι;

Κλείσε το, βγάλε τη κάρτα μνήμης και άνοιξέ το ξανά.

Δες αν δουλεύει.

Αν δεν γίνει τίποτα, προχώρα σε hard format.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα πήγαινε σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ένας ασχολιόταν στο xxxxxxx και πλέον δεν είναι μέλος του.

ΑΥτός ο συγκεκριμένος χάκερ είναι μάλος άλλου γνωστού τόπου αλλά και εκεί δεν υπάρχει κάτι νεότερο για το χακάρισμα των νέων εκδόσεων. Εξάλλου, ότι δουλειά κάνει ο συγκεκριμένος χρήστης, ανεβαίνει στο xxxxxxxxx απο άλλους χρήστες. ;)

 

Άποψή μου, το Ν82 δεν πρόκειται να το ξαναχακάρουμε στις τελευταίες αυτές αλλά και στις μελλοντικές του εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι θα βγουν κι αλλες ή εστω κι αλλη αναβαθμιση για το Ν82?

 

(Στο Ν95-2 βεβαια βγηκε, αλλα σχετιζονται καθολου? Μπορεις να υποθεσεις οτι θα εχεις κι εδω κατι νεο, αντιστοιχα με το Ν95-2?)

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι βγήκαν αναβαθμίσεις για τα 2 Ν95άρια επειδή ακόμα και με την ν30 μπορούσαν να χακαριστούν ενω το Ν82 δεν μπορεί να χακαριστει με την ν30. Η τελευταία αναβάθμιση των Ν95 βγήκε για να κλείσει τις τρύπες και όχι για να καλυτερέψει κάτι παραπάνω. Ειναι προσωπική μου άποψη αυτά. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα.. Στο Ν95 βεβαια, απ'οτι διαβαζω, δεν βλεπουν προς το παρων καποια σημαντικη διαφορα περαν ενος παιδιου που σχολιαζει μια βελτιωση στην ποιοτητα των φωτογραφιων οπου εχει ενα "θεματακι" σαν κινητο..

Και βεβαια, νομιζω δεν χακαρετε κιολας πλεον....

 

(Ελπιζω στην δικη μας, πιθανη, αναβαθμιση να κανουν περισσοτερη δουλεια.... :rolleyes: Και αν ρυθμιζαν κ λιγο την ενταση της φωτεινοτητας, να ειναι λιγο δυνατοτερη εργοστασιακα, απο το κινητο και οχι με εξτρα εφαρμογες, καλα θα ηταν.!)

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Αραγε τα μαυρα ν82 που ειναι τωρα στα ραφια των καταστηματων εχουν την v.30 ή την v.20...? Εχετε καμμια ιδεα?:!:

 

Εγω που το πηρα παραμονη Πρωτοχρονιας απτο Πλαισιο Καλαμαριας

ειχε την ν.30...

Link to comment
Share on other sites

απορώ γιατι εχει κολλησει τοσο πολυ αν χακαρετε ή οχι??

αφου κανεις sign το sis αρχειο και σε 10 sec εισαι έτοιμος για εγκατάσταση

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ύστερα από τα πολλά προβλήματα που μου έκανε το πήγα στο κατάστημα και αυτοί το στειλανε στα κεντρικά. Εκεί του αλλάξανε την πλακέτα αλλά έμεινε μόνο με την ίδια πρόσοψη.Μου δούλεψε καλα δύο-τρείς μέρες όπου άρχισε να μην παίζει το ραδιώφονο και πού και πού έπαιζε αλλά από το ένα ηχείο. Εντομεταξύ στα μουσικά κομμάτια στην έκθεση πάιζανε κανονικά και τα δύο ηχεία. Τι με συμβουλεύετε να κάνω τώρα?:(:O:)
Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το Ν82 στα χέρια μου(του κουτιού)και ψιλοαπογοητεύτηκα γιατί κολλάει, συχνά πυκνά.Τί μπορεί να φταίει & αν γνωρίζει κάποιος τη λύση του προβλήματος.(για να ξεκολλήσει πρέπει να βγάλω τη μπαταρία...).

Υπόχρεος

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης που έρχεται με τη συσκευή φταίει!

Δοκίμασε να το λειτουργήσεις χωρίς αυτή.

Αν δεις πως ως δια μαγείας σταματάνε τα προβλήματα, την αφήνεις στην άκρη και παίρνεις μια καινούρια κατά προτίμηση SanDisk.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτιση... βιντεο μεσο wifi μονο απο youtube μπορεις να βλεπεις? δοκιμασα να δω κατι βιντεακια απο greektube αλλα μου λεει (flash player missing..or javascript is disabled on your browser) δοκιμασα να κατεβασω το Flash Player αλλα τπτ... πρεπει να κανω κατι για να παιζουν ή δεν παιζουν γεκινα στο wifi του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το, βγάλε τη κάρτα μνήμης και άνοιξέ το ξανά.

Δες αν δουλεύει.

Αν δεν γίνει τίποτα, προχώρα σε hard format.

Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα πήγαινε σε Nokia Shop.

Ok εκανα επανεγκατασταση στο firmware και τωρα δουλευει !

Αλλα μου λεει οτι θελει αναβαθμιση το PCSuite οχι του PC αλλα του κιν. μου !

Πως γινεται αυτο;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ok εκανα επανεγκατασταση στο firmware και τωρα δουλευει !

Αλλα μου λεει οτι θελει αναβαθμιση το PCSuite οχι του PC αλλα του κιν. μου !

Πως γινεται αυτο;

 

Προφανώς σου λέει να ξαναεγκαταστήσεις την υποστήριξη του PcSuite στο κινητό σου

Μέσα από το PcSuite πάτα Help > Reinstall PC Suite support

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτιση... βιντεο μεσο wifi μονο απο youtube μπορεις να βλεπεις? δοκιμασα να δω κατι βιντεακια απο greektube αλλα μου λεει (flash player missing..or javascript is disabled on your browser) δοκιμασα να κατεβασω το Flash Player αλλα τπτ... πρεπει να κανω κατι για να παιζουν ή δεν παιζουν γεκινα στο wifi του κινητου?

 

Το Flash Player που δοκιμασες να κατεβασεις δεν εχει σχεση με το κινητο αλλα με υπολογιστη.Προσωπικα εχω δει βιντεο απο πολλα site,επειδη ομως ειναι κινητο μην περιμενουμε να μπορει να κανει τα παντα οπως ενας υπολογιστης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα αρχείο στη κάρτα μνήμης του κινητού μου στο φάκελο System > temp > Catalogs > NCD > με όνομα h< και μέγεθος 929ΜΒ:confused:

 

Τι μπορεί να είναι;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...