Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθεσω πως απο οτι γνωριζω η TRANSCEND δεν εχει και την καλυτερη φημη στα προιοντα της.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτη ειναι πιο γρηγορη και φθηνοτερη

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553762

 

ευχαριστω.καλυτερη τιμη βεβαια αλλα θα ηθελα και καποιο reader μαζι.οποτε θα προτιμισω την αλλη δηλαδη :p

Link to comment
Share on other sites

Φθηνότερη ναι, πιο γρήγορη όμως δε νομίζω. Class 4 γράφει πάνω η κάρτα, class 6 υπάρχει στην περιγραφή του site.

Και η SanDisk microSDHC 8GB Ultra που πρότεινα στον φίλο class 6 είναι.

 

σιγουρα? oτι πανω στην εικονα λεει 4 τωρα το προσεξα αλλα καμια φορα οι εικονες δεν ειναι ενδεικτικες. η 8αρα της sandisk 4 νομιζω ειναι. τουλαχιστον οταν ειχα κοιταξει απο το site της πριν κανενα μηνα. στο eshop δε λενε κατι

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα? oτι πανω στην εικονα λεει 4 τωρα το προσεξα αλλα καμια φορα οι εικονες δεν ειναι ενδεικτικες. η 8αρα της sandisk 4 νομιζω ειναι. τουλαχιστον οταν ειχα κοιταξει απο το site της πριν κανενα μηνα. στο eshop δε λενε κατι

Τι να σου πω, η εικονίτσα που έχει πάνω η κάρτα μου (αυτή εδώ) είναι πολύ μικρή και δεν έχω μεγεθυντικό φακό πρόχειρο για να δω το γράφει :blink:, μου φαίνεται πάντως ότι μάλλον (6) ή (8) γράφει. Το πακέτο της κάρτας λέει ότι είναι Class 6. ;)

 

Η προηγούμενη 8άρα της SanDisk που έχω επίσης, γράφει Class 4.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μία εβδομάδα είμαι κάτοχος του Ν82 (το πήρα με αφορμή τη μεταφορά μου από τη Vodafone στη Wind μέσω φορητότητας).

 

Όλα καλά κι όλα ωραία, μόνο 1-2 πραγματάκια με "ενοχλούν" κάπως:

 

1) Ενώ στον τηλεφωνικό κατάλογο έχω ρυθμίσει να εμφανίζεται πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο (πχ Κώστας Παπαδόπουλος), όταν μου έρχεται sms εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο και μετά το όνομα (δηλαδή Παπαδόπουλος Κώστας). Έψαξα μήπως υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις των sms για την εμφάνιση του ονόματος, αλλά δε βρήκα κάτι.

 

2) Το κινητό μάλλον είναι "Wind", αφού όταν το ανοίγω και το κλείνω εμφανίζει το logo της Wind. Αν περάσω νέο λογισμικό (δεν έχω τσεκάρει έκδοση κλπ) παίζει να φύγει ή όχι;

 

3) Μετέφερα όλες τις επαφές μου από το προηγούμενο P990i μου στο pc με συγχρονισμό στο outlook και μετά φόρτωσα όλες τις επαφές στο Ν82. Όλα τα σταθερά τηλέφωνα στις επαφές μου τα εμφανίζει σε πεδίο "Τηλέφωνο εργασίας" και όχι σκέτο "Τηλέφωνο" όπως ήταν πριν. Γιατί; Γίνεται να το αλλάξω "αυτόματα", χωρίς να κάνω edit την κάθε επαφή;

 

Αυτά προς το παρών... Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια :-)

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν μπορείς να κανείς κάτι.

2) Αν είναι wind branded δεν μπορείς να κανείς αναβάθμιση όπως τα non branded N82. Θα πρέπει να ακολουθήσεις άλλη διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν μπορείς να κανείς κάτι.

2) Αν είναι wind branded δεν μπορείς να κανείς αναβάθμιση όπως τα non branded N82. Θα πρέπει να ακολουθήσεις άλλη διαδικασία.

 

δηλαδι και η wind "πειραζει" το λειτουργικο σαν τη βοντα?για την cosmote ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει συσκευές "wind plus". Τώρα αν τις έχει πειραγμένες δεν ξέρω. Μπορείς να δεις το product code της συσκευής. Αν είναι διαφορετικό από αυτό που δίνει η alpha copy τότε το τηλέφωνο είναι branded.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει συσκευές "wind plus". Τώρα αν τις έχει πειραγμένες δεν ξέρω. Μπορείς να δεις το product code της συσκευής. Αν είναι διαφορετικό από αυτό που δίνει η alpha copy τότε το τηλέφωνο είναι branded.

 

το product code της alpha ποιο ειναι?και που το βλεπουμε στο κουτι?παντος εγω που εχω παρει σονυ symbian απο γουιντ δεν ηταν πειραγμενα γιαυτο μου φαινετε παραξενο για τα smart νοκια

Link to comment
Share on other sites

1. To γραφει 1 post του παροντος.

 

2. Mπορεις να το δεις και κατω απο την μπαταρια εκει που λεει code

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι και εγώ κάτοχος του n 82 εδώ και μια εβδομάδα. Καλά το κινητό δεν παίζεται το χρησιμοποιώ συνέχεια και δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Εχω όμως μια απορία. Δεν μου παίζει τα flash videos από τις σελίδες του ίντερνετ.υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το κάνει αυτό η θα πρέπει να κάνω την τελευταία αναβάθμιση; αν χρειάζεται αναβάθμιση από που μπορώ να την κάνω μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Θα πρέπει να βάλεις την τελευταία έκδοση λογισμικού η οποία ενσωματώνει το Flash Lite 3.

Δες εδώ πως κάνουμε αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι και εγώ κάτοχος του n 82 εδώ και μια εβδομάδα. Καλά το κινητό δεν παίζεται το χρησιμοποιώ συνέχεια και δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Εχω όμως μια απορία. Δεν μου παίζει τα flash videos από τις σελίδες του ίντερνετ.υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το κάνει αυτό η θα πρέπει να κάνω την τελευταία αναβάθμιση; αν χρειάζεται αναβάθμιση από που μπορώ να την κάνω μόνος μου;

Πρέπει να περάσεις την τελευταία έκδοση firmware, ν20.0.062 και θα πρέπει να κατεβάσεις το Nokia Software Updater από το site της Nokia για να κάνεις μόνος την αναβάθμιση. Πιο πολλά θα βρεις στο σχετικό θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia Software Updater για Symbian 9..

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αυτή την έκδοση λογισμικού εχω και στα πολυμέσα εχω το flash lite 3 πρέπει με κάποιον τρόπο να το ενεργοποίησω; η θα πρέπει να κάνω αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις και τη τελευταία έκδοση λογισμικού, δεν μένει τίποτα άλλο να ελέγξεις εκτός από αυτό:

Πήγαινε στον Ιστό > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σελίδα > Φόρτωση υλικού (όλα)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις και τη τελευταία έκδοση λογισμικού, δεν μένει τίποτα άλλο να ελέγξεις εκτός από αυτό:

Πήγαινε στον Ιστό > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σελίδα > Φόρτωση υλικού (όλα)

 

Εκεί το εχω. Κάποια άλλη λύση για να γλιτώσω την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις την 20.0.062, η οποία είναι η τελευταία.

Τι αναβάθμιση να γλυτώσεις...;

Κανονικά θα πρέπει να τα παίζει τα βιντεάκια του youtube κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις την 20.0.062, η οποία είναι η τελευταία.

Τι αναβάθμιση να γλυτώσεις...;

Κανονικά θα πρέπει να τα παίζει τα βιντεάκια του youtube κτλ...

 

Μου τα παίζει με το real player.σε άλλες σελίδες δεν μπορώ να τα ζω. Με την αναβάθμιση χάνονται όλες οι εφαρμογές; οι επαφές;

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν82 δεν χανεται τιποτα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1. To γραφει 1 post του παροντος.

 

2. Mπορεις να το δεις και κατω απο την μπαταρια εκει που λεει code

 

δεν το εχω ακομα το κινητο να το δω κοιταξα στην 1η σελιδα και λεει 0551523:RM-313 GREECE υποθετω οτι αυτο ειναι της alpha αμα ηταν πειραγμενο απο βοντα η γουιντ τη κωδικο θα ειχε ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

εκανα το update και τελικα μου τα παιζει κανονικα ευχαριστω πολυ για τις εγκειρες απαντησεις σας.:):):):)

 

thanks:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσουμε το 3G, όπως προτείνετε μερικοί φίλοι λίγες σελίδες πιο πριν, το A-GPS θα λειτουργεί, ή μήπως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το 3G για να λειτουργήσει το A-GPS;
Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσουμε το 3G, όπως προτείνετε μερικοί φίλοι λίγες σελίδες πιο πριν, το A-GPS θα λειτουργεί, ή μήπως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το 3G για να λειτουργήσει το A-GPS;
Δεν έχει σχέση, λειτουργεί κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσουμε το 3G, όπως προτείνετε μερικοί φίλοι λίγες σελίδες πιο πριν, το A-GPS θα λειτουργεί, ή μήπως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το 3G για να λειτουργήσει το A-GPS;

Το Α-GPS μπορεί ακόμα και με απλή σύνδεση GSM να κατεβάσει δεδομένα. Δε χρειάζεται να έχεις το 3G ενεργοποιημένο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...