Jump to content

Sony Ericsson W760i


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσο καιρό το έχεις?Τι χρήση του κάνεις?Μπορεί να θέλει στρόσιμο η μπαταρία του ή απλά πέταμα και άλλη μπαταρία!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Το έχω το κινητό εδώ και κάποιες μέρες. Αγορασμένο από γερμανό στουρνάρη στη γνωστή τιμή (299). Δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα, παρά μόνο αυτό με τον χαμηλό φωτισμό στα πλήκτρα 9 και αστεράκι, που έχω ήδη πεί. Τώρα το my view δεν εμποδίζει σε κάτι, υπάρχει μόνο στο πλήκτρο συντόμευσης πάνω δεξιά και ένα εικονίδιο στο μενού μέσα. Η κάρτα που έχω είναι wind, μπήκα και wind plus, αφού έλαβα τις ρυθμίσεις στέλνοντας το κενό μην στο 19234, μέσα από το εικονίδιο με το ίντερνετ στο μενού. Η ταχύτητα μου φάνηκε αρκετά καλή αλλά δεν κάθησα πολύ για να το τσεκάρω. Πάντως το ότι το πήρα από γερμανό και έχει to my view δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα όπως πιο παλιά με το imode. Έχει πιο καλή κατασκευή από τπ w580 (που το έχω σαν δεύτερο πλέον). Απορώ μόνο γιατί το έχει φέρει μόνο ο γερμανός-κοσμοτέ, πιστεύω ότι αν το φέρουν και άλλα καταστήματα (πχ πλαίσιο, e-shop, ακόμα και οι άλλες εταιρίες κινητής), θα πέσει και η τιμή του. Τέλος για τη μπαταρία εμένα μου κρατάει περίπου 3 24ωρα αλλά είναι καθαρά θέμα του τι χρήσης γίνεται.

 

Αυτά από εμένα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι το κινητο το εχω περιπου 2 εβδομαδες και γενικα δεν μιλω πολυ ειναι δυνατον να κραταει τοσο λιγο;ακομα και τον φωτισμο το εχω στο 50% ο κατασκευαστης το δινει 400 ωρες .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι το κινητο το εχω περιπου 2 εβδομαδες και γενικα δεν μιλω πολυ ειναι δυνατον να κραταει τοσο λιγο;ακομα και τον φωτισμο το εχω στο 50% ο κατασκευαστης το δινει 400 ωρες .

 

Μηπως ακούς πολύ μουσική και βγάζεις πολλές φωτο?

Αν ναι τοτε λογικό ειναι να κρατα 2 μέρες.:):)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχει αγορασει κανεις απο Mediamarkt ,ειναι χωρις το myview ετσι ?

Και γνωριζετε ποσο εχει στο εν λογω καταστημα ?

Γιατι απο το τηλεφωνω δεν μου λενε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι το κινητο το εχω περιπου 2 εβδομαδες και γενικα δεν μιλω πολυ ειναι δυνατον να κραταει τοσο λιγο;ακομα και τον φωτισμο το εχω στο 50% ο κατασκευαστης το δινει 400 ωρες .

Μετα απ0 10 φορτισεις θα στρωσει η μπαταρια.στα υποψην οτι δεν χρειαζεται να την φτανεις στα κοκκινα την μπαταρια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia ego to brika 320 sto play247 na to paro ajizei?me endoiaferei poli to gps kai den mporo na perimeno gia to c905..

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

o germanos dinei omos 12 atokes....?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

o germanos dinei omos 12 atokes....?

 

Γιατι το play 247 δινει?με πιστωτικη θα το παρεις ετσι δεν ειναι ?

Με πιστωτικη μαλλον ολοι δινουν 12 ατοκες .

Link to comment
Share on other sites

o γερμανος δεν κανει ατοκες. Εχει μικρη επιβαρυνση. Απλα εγω σκεφτομαι μηπως απο το play 24/7 ειναι δικη τους παραεισαγωγη και υπαρχουν τιποτα επιπλοκες με εγγυησεις κτλ. Στην ελλαδα μεχρι τωρα το εχει φερει γερμανος-κοσμοτε νομιζω επισημα και το διαφημιζουν. Γιατι να ρισκαρει, στη χειροτερη και εντοκες να ειναι θα ερθει περιπου το ιδιο ποσο:)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το W760i. Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω το Google Maps ή άλλο λογισμικό με χάρτες για να μην τους κατεβάζει κάθε φορά που τους χρησιμοποιώ;
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις μεχρι τη μεγεθος καρτα μνημης περνει το w760 το πηρα και σκεφτομαι να του παρω μια πιο μεγαλη μνημη απο αυτη που εχει .
Link to comment
Share on other sites

εγώ του έχω μια δύο γίγα και δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά μπορεί να παίρνει και μεγαλύτερη, για ρίξε μια ματιά στη σελίδα της έρικσον
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο τον Γερμανο ,τελικα το μενου του μια χαρα γρηγορο πολυ ευχαριστημενος.

Τα υπολοιπα αφου το δουλεψω λιγο

Link to comment
Share on other sites

Με τι κάρτα μνήμης (M2) παραλάβατε το SE W760i? Το δικό μου είχε 2GB.

2gb απο που??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο το τηλεφωνο εξαιρετικες καλυτερο σε ποιοτητα απο το w910, γρηγορο το μενου αν και ητανε ενας λογος που με φοβιζε τελικα μια χαρα ειναι.

Το εχω με wind και δουλευει αψογα με το wind plus μεσω opera 4.1 και οταν εχει η περιοχη 3G παει σφαιρα.Ακουστικη πολυ καλη οι φωτο ικανοποιητικες λιγο πιο ζωντανα χρωματα απο το Κ800 αλλα μεγαλο αρνητικο οτι δεν εχει φλας και αυτοματη εστιαση.

Το GPS πιανει κατευθειαν αλλα νομιζω οτι εχει μια αποκλιση σημαντικη βεβαια δεν το δουλεψα και πολυ αλλα αυτη την εντυπωση ειχα δεν ξερω το ειδες κανεις ?

Ξερει κανεις καποιο προγραμμα για chat messenger(yahoo,live messenger,skype) που να δουλευει με το κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο κοσμοτε το πηρα αλλα είχε 1. παρεπιμπτωντος πολυ καλο κινητακι
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ το κινητό εδώ και 25 μέρες περίπου. Σαν λειτουργίες είναι πολύ καλό με κορυφαίο το trackID και το SenseMe ενώ και οι φωτογραφίες που βγάζει είναι μια χαρά για κινητό. Ωστόσο μου φαίνεται ότι είναι από τα πιο buggata κινητά που έχει βγάλει η Sony και καινούργιο firmware δεν έχει βγει ακόμα.

 

Πιο συγκεκριμένα, οτιδήποτε και αν κάνεις, κάθε τόσο κάνει κολήματα διάρκειας από μισό έως και 3-4 δευτερόλεπτα! Μπορεί να τα κάνει την ώρα που ακούς μουσική, την ώρα που παίζεις παιχνίδια και το χειρότερο απ' όλα την ώρα που μιλάς! Όταν συμβαίνει αυτό στη συνομιλία, εσύ δεν ακούς τίποτα ενώ ο άλλος σε ακούει κανονικά! Θα νόμιζα ότι βγήκε προβληματικό το δικό μου αλλά τα ίδια ακριβώς κάνει και σε έναν φίλο μου οπότε μάλλον δεν είναι τυχαίο. Τα κάνει αυτά σε κανέναν από εσάς;

 

Τέλος να αναφέρω ότι με μέτρια χρήση η μπαταρία του κρατάει μόλις δύο 24άωρα! :( Υπάρχει καμία πιο δυνατή μπαταρία να αγοράσω και από που;

 

Επειδή είδα ότι κάποιοι αναφέρουν για το myview (που σε χρεώνει μισό ευρώ με το που μπαίνεις!) και επειδή οι μακάκες της Cosmote το έχουν βάλει στο πλήκτρο "Πίσω" με το οποίο βγαίνεις από τα μενού και μπορεί να το πατήσεις καταλάθος, ιδού πως μπορείτε πολύ εύκολα να το απενεργοποιήσετε:

 

Πηγαίνετε Μενου->Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις internet και εκεί επιλέξτε ΑΝΤΙ για Cosmote WAP το Cosmote Internet. Έτσι θα βγάζει αποτυχία σύνδεσης ακόμα κι αν πατήσετε καταλάθος το myview ενώ θα έχετε κανονικά πρόσβαση στις εφαρμογές που απαιτούν internet όπως google, rss, trackID κ.τ.λ. Εγώ έτσι το έχω και ησύχασα με τη βλακεία το myview.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ το κινητό εδώ και 25 μέρες περίπου. Σαν λειτουργίες είναι πολύ καλό με κορυφαίο το trackID και το SenseMe ενώ και οι φωτογραφίες που βγάζει είναι μια χαρά για κινητό. Ωστόσο μου φαίνεται ότι είναι από τα πιο buggata κινητά που έχει βγάλει η Sony και καινούργιο firmware δεν έχει βγει ακόμα.

 

Πιο συγκεκριμένα, οτιδήποτε και αν κάνεις, κάθε τόσο κάνει κολήματα διάρκειας από μισό έως και 3-4 δευτερόλεπτα! Μπορεί να τα κάνει την ώρα που ακούς μουσική, την ώρα που παίζεις παιχνίδια και το χειρότερο απ' όλα την ώρα που μιλάς! Όταν συμβαίνει αυτό στη συνομιλία, εσύ δεν ακούς τίποτα ενώ ο άλλος σε ακούει κανονικά! Θα νόμιζα ότι βγήκε προβληματικό το δικό μου αλλά τα ίδια ακριβώς κάνει και σε έναν φίλο μου οπότε μάλλον δεν είναι τυχαίο. Τα κάνει αυτά σε κανέναν από εσάς;

 

Τέλος να αναφέρω ότι με μέτρια χρήση η μπαταρία του κρατάει μόλις δύο 24άωρα! :( Υπάρχει καμία πιο δυνατή μπαταρία να αγοράσω και από που;

 

Αυτο που λες για τα κολληματα διαρκειας δεν το εχω παρατηρηση το μονο που αργει λιγο ειναι οταν ανοιγω την καμερα και αυτο σε σχεση με το w 910 που το συγκρινα. Στην ομιλια ολα καλα ουτε εκει ειχα ποτε κολλημα αλλα και πρωτη φορα εχω τοσο καλη συνεργασια με το bluetooh μου (I.TECH CLIP V), το εχω δοκιμασει σε πολλα κινητα αλλα τοσο καλα πρωτη φορα δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W760i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...