Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και Χριστός Ανέστη,

Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το συγχρονισμό ειδικότερα των φωτογραφιών.Τις περισσότερες φωτός τις συγχρονίζει κανονικά από το φάκελο που έχω επιλέξει και τις έχω αλλά αρκετές μετά το συγχρονισμό δεν τις εμφανίζει(βγάζει άδεια άσπρα κουτάκια).Αν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται λάθος ας απαντήσει.Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γνωριζω σιγουρα αλλα πιστευω οτι δεν συγχρονιζουν γιατι δεν ειναι μεσα στα υποστηριζομενα αρχεια εικονας του Ipod Touch.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω γιατί δεν κάνω κάτι διαφορετικό απ ότι έκανα πάντα.Όλες οι φωτος είναι jpg αρχεία κανονικά τραβηγμένες από κινητό η φωτογραφική μηχανή.Μόλις τώρα πέρασα κάποιες καινούριες μέσα και μετα το συγχρονισμό δεν τις εμφανίζει.Σαν να λέμε ότι πλέον δεν συγχρονίζει καθόλου φωτος.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση του προβλήματος σε ξένα sites και forums και από της apple λύθηκε το πρόβλημα.Να αναφέρω πως για όποιον/α αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου.Οταν συγχρονίζουμε φωτος δημιουργείται ένας φάκελος που λέγεται ipod photo cache ο οποίος σταδιακά γεμίζει με ορισμένα αρχεία.Εγώ πήρα αυτό το φάκελο που έιχε γεμίσει αρκετά μετά από τόσους συγχρονισμούς και τον πέταξα στα σκουπίδια.Μετα δοκίμασα να κάνω πάλι sync photos,δημιουργήθηκε ένας νέος φάκελος στην ίδια περιοχή με το ίδιο όνομα αλλά όμως πλέον όλες οι φωτος συγχρονίστηκαν και φαίνονται κανονικά όλες στο ipod παλιές/καινούριες.Οπότε μάλλον ανά τρίμηνο περίπου καλό είναι να πετάμε αυτό το φάκελο που θα έχει γεμίσει και να δημιουργείται ένας νέος.

Αυτά και χρόνια πολλά και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε καπως να γραφουμε στα αγγλικα κ οχι στα ελληνικά?

 

απο τις ρυθμισεις διαλεγεισ ποιες γλωσσες θελεις να εχεις στο πληκτρολογιο και απο εκει τις αλλαζεις με την υδρογειο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εδω και μερικες μερες εχω αγορασει το ipod touch με 3.1.2 και χωρις να γνωριζω το αναβαθμισα σε 3.1.3. διαπιστωσα αργοτερα οτι για να καταφερω να χρησιμοποιησω τις αναλογες εφαρμογες για να το ξεκλειδωσω χρειαζεται να το επαναφερω στο 3.1.2. πριν το κανω θα ηθελα τα φωτα σας γυρω απο αυτο το θεμα. αν αξιζει κ κατα ποσο ειναι εφικτο.

σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
υπαρχει καποιος οδηγος γιατο τι κανουμε μετα το νεο jail? βασικα θελω να το κανω στο i pod μου αλλα δεν το εχω ξανα κανει στο παρελθόν κ δεν ξερω πως να περασω μετα τις εφαρμογες , που να τις βρω κτλπ
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο που θα κανεις ειναι απο το cydia να εγκαταστησεις το appsync 3.1 για να μπορεις να εγκαθιστας σπασμενες εφαρμογες και να τις συγχρονιζεις με το itunes.Μετα απο το cydia μπορεις να κανεις διαφορες "μετατροπες " με τις διαφορες εφαρμογες ,αλλα πρεπει να το ψαξεις λιγο περισσοτερο για να δεις ποιες σε ενδιαφερουν.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθές βράδυ έκανα φορματ τον υπολογιστή, εκει μέσα ειχα το itunes με όλες τις εφαρμογες, μουσικές και άλλα που χα μέσα στο ipod μου. Φαντάζομαι ότι τώρα αν ξανακατεβάσω το προγραμμα (itunes) θα μου ξαναπεράσει τα παντα ολα, έτσι δεν είναι? Το ipod μου είναι J/B θα υπάρχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθές βράδυ έκανα φορματ τον υπολογιστή, εκει μέσα ειχα το itunes με όλες τις εφαρμογες, μουσικές και άλλα που χα μέσα στο ipod μου. Φαντάζομαι ότι τώρα αν ξανακατεβάσω το προγραμμα (itunes) θα μου ξαναπεράσει τα παντα ολα, έτσι δεν είναι? Το ipod μου είναι J/B θα υπάρχει πρόβλημα?

 

Μην κατεβάσεις το τελευταίο iTunes 9.1.1 (νομίζω) θα σου δημιουργήσει πρόβλημα, αν θες να διατηρήσεις το Jailbreak (σύντομα θα κυκλοφορήσει και το unethered jb). Αν μπορείς κατέβασε κάποια παλιότερη έκδοση του iTunes.

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλενάδα, να που θα την πατούσα. Ούτε ξέρω τι είναι το unethered jb και να σου πω κουράστηκα με τα τζεϊλμπρέηκ και τις λαλακίες του ipod.
Link to comment
Share on other sites

Ενους φιλου μου επεσε το pod στη θαλασσα πριν κανα χρονο...στν αρχη τα ειχε παιξει λιγο αλλα μετα συνηλθε..τωρα παλι ενω η οθονη δειχνει δεν εχει φως...ξερετε τι μπορει να φταιει κ ποσο θα παει αν το παει για service?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

iPod Touch With 2MP Camera Leaked In Vietnam

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CSLqIkBv81s&feature=player_embedded]YouTube- Tinhte.vn - TrΓͺn tay iPod Touch cΓ³ camera[/ame]

 

Απλά να επισημάνω,οτι τελευταία η Apple "χάνει" πρωτότυπα,δεξιά κι αριστερά.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τι λαλακίες είναι αυτες είναι δυνατόν...... τι να την κανω την 2 αρα την καμερα στο ipod. Δεν βαζουν κανα ραδιόφωνο που το χρειαζόμαστε περισσοτερο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το iPod Nano Chromatic 5th Generation και τώρα τελευταία μου εμφανίζει κάτι προβλήματα και η μπαταρία δεν κρατάει και πολύ. Αξίζει να αγοράσω το iPod Touch 2nd/3rd Generation; Επίσης το 2nd με το 3rd έχουν κάποια σημαντική διαφορά;
:dance:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το nano με το touch εχουν τρμερες διαφορες.....

οσο για το 2nd @ 3rd generation το 3rd εχει καλυτερες ταχυτητες αποκρισεις και εκδοση με περισσοτερα GB

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα φορτιστη για το ipod μου,γιατι φευγω αυριο για διακοπες...(δεν εχω χρονο για να τον αγορασω μεσο ιντερνετ).Βρηκα μερικους απο ενα καταστημα στην Κυπρο καθως ειμαι Κυπριος ποιος νομιζετε οτι ειναι ο καλυτερος....

http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=5516&p_id=158381

http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=5516&p_id=159759

http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=5516&p_id=165246

http://www.stephanis.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=5516&p_id=159185

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ipod το οποιο ειναι 32GB και απο πισω ειναι ασημι.Πως μπορω να καταλαβω ποιας γενιας ειναι?

 

Πότε το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μιας φιλης της οποιας της το δωσανε οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι λιγο δυσκολο να το βρουμε αυτο:pΑυτο που θελω να κανω ειναι να του περασω την 3.1.3.Εχω βρει τα αρχεια για να το αναβαθμισω χωρις να πληρωσω την Apple αλλα δεν ξερω για ποια γενια ipod να κατεβασω...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Το iTunes θα το αναβαθμίσει με την σωστή έκδοση. Μην κατεβάσεις κάποιο ξέμπαρκο .ipsw, άσε το iTunes να τα κάνει όλα.

 

EDIT: Άκυρο, τώρα είδα οτι θες να περάσεις σπασμένη 3.1.3.

 

EDIT2: Αυτό θα σε βοηθήσει http://support.apple.com/kb/ht1353

Edited by hostolis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...