Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΕΝ το βλεπω πουθενα..

 

NAI

Την 3.0 δεν έχεις;

Δεν μπορείς να δείς τις σημειώσεις σου.

 

Εγω έβαλα την 3.0 στο πρώτης γενιάς αλλα οχι απο το i-tunes, τωρα δηλαδή αν πάρω τα ακουστικά θα μπορώ να μιλάω στο skype?

Πώς έβαλες την 3.0 χωρίς iTunes;

Ναι. (προσωπική εμπειρία:p)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω έβαλα την 3.0 στο πρώτης γενιάς αλλα οχι απο το i-tunes, τωρα δηλαδή αν πάρω τα ακουστικά θα μπορώ να μιλάω στο skype?

 

αν τα ακουστικά σου έχουν μικρόφωνο,ναι

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα μπορεί, επειδή το 1st gen δεν έχει το απαραίτητο wire για sound input στην υποδοχή ακουστικών.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα μπορεί, επειδή το 1st gen δεν έχει το απαραίτητο wire για sound input στην υποδοχή ακουστικών.

 

νόμιζα ότι για το 2 λέει!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPod touch 2g και οταν πάω να διαγραψω μια εφαρμογή που την πέρασα μέσα από το cydia δεν διαγράφεται . Μήπως ξέρει κανείς το τι φταίει ? ούτε και στο sydia δεν μπορώ να μπω . Μήπως φταίει το sydia που δεν μπορώ να διαγραψω εφαρμογές ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει . Στην αρχή δουλευε , αλλά τώρα οχι . Μόνο αυτά που έχω περάσει μέσω installous διαγράφονται .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPod touch 2g και οταν πάω να διαγραψω μια εφαρμογή που την πέρασα μέσα από το cydia δεν διαγράφεται . Μήπως ξέρει κανείς το τι φταίει ? ούτε και στο sydia δεν μπορώ να μπω . Μήπως φταίει το sydia που δεν μπορώ να διαγραψω εφαρμογές ?

 

για να διαγραψεις apps πρεπει πρωτα να εχεις το cydelete αοπου διαγραφη εφαρμογες απο το cydia

1ος τρόπος από mixalisdim

2ος τρόπος: Cydia, Manage, Packages, πάτα επάνω σε αυτό που θες να αφαιρέσεις, Modify και Remove.

3ος τρόπος: Cydia, Search, κάνε αναζήτηση αυτό που θες να διαγράψεις, πατάς επάνω του, Modify και Remove.

Ελπίζω να βοηθήσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι, ότι δεν μπορώ να μπω στο cydia, όπως είπα και ποιο πάνω , για να κάνω αυτό που μου λες . Και δεν ξέρω τώρα τοτι περίπου να κάνω έτσι ώστε να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι, ότι δεν μπορώ να μπω στο cydia, όπως είπα και ποιο πάνω , για να κάνω αυτό που μου λες . Και δεν ξέρω τώρα τοτι περίπου να κάνω έτσι ώστε να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση .

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.:wacko: Δεν μπαίνει στο Cydia;!;) Κάτι θα έβαλες και μπλόκαρε.:X

Περίμενε να βγεί το 3.1 jailbreak να βάλεις αυτό.

Σε μία μικρή αναζήτηση που έκανα στο Google δεν βρήκα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πρώτη φορά μου έτυχε αυτό το πράγμα , και δεν μπορώ να καταλάβω τοτι φταίει . Δεν πιστεύω να ευθύνεται κάποια εφαρμογή που είχα περάσει μέσα .

 

Αν περάσω αργότερα την 3.1 θα διαγράφουν , αυτά που εχω περάσει μέσα .?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω αργότερα την 3.1 θα διαγράφουν , αυτά που εχω περάσει μέσα .?

Αν λες για τα αρχεία σου, τότε ναι, θα διαγραφτούν. :(

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι σου ανοίγει και κλείνει αμέσως; Στο iPhone Guides θα βρεις τον οδηγό ;) ;) Υπάρχει τρόπος να επανέλθει
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αν δεν δω μεγάλες αλλαγές στην 3.1 δεν θα την περάσω τουλάχιστον τώρα , επειδή δεν θέλω να διαγράφουν όσα έχω παράσει μέσα .

 

Ναι, ανοίγει και κλείνει κατευθείαν , και δεν μπορώ να διαγραψω αυτά που είχα περάσει μέσα .

 

 

*****Ομάδα Διαχείρισης: *****

Εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ,

χρησιμοποίησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

ΔΕΝ είναι chatroom!

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

που θα γράψω στο mac, ενα note για να παει στο touch?

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ειχα κανει jailbreak το ipod μου πριν λιγο καιρο. Ολα ηταν μια χαρα. Εχτες συνδεθηκα μετα απο καιρο στο itunes και μου εβγαλε μια ειδοποιηση για μια ανανεωση λογισμικου για το ipod μου (την 3.1.1 αν θυμαμαι καλα) και πατησα να την κατεβασει και να την αποθηκευσει ταυτοχρονα.

Οταν ξανανοιξα την συσκευη μου το cydia ειχε εξαφανιστει...Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι 1) μπορω να ξανακανω το jailbreak με τον ιδιο τροπο ή εχει αλλαξει κατι? και 2)αν μου εμφανιζονται τετοια μηνυματα στο itunes να τα αγνος τελειως?και απο που θα αναβαθμιζεται το λογισμικο μου?

 

(αυτο που μου την εδωσε ειναι οτι ειχα αγχωθει πολυ στο πρωτο jailbreak και τωρα πρεπει να το ξανακανω...)

 

Επισης αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης: αφου ειχα κανει αναβαθμιση σε 3.0 απο την..."πισω πορτα", τωρα πως δεν το εχει καταλαβει το συστημα και εξακολουθω να εχω 3.1.1..?

Εχω μπερδευτει λιγο οπως καταλαβαινετε..

Link to comment
Share on other sites

Έκανες ανβάθμιση στην 3.1 οπότε το jailbreak έχει χαθεί. Πρέπει να ψάξεις να δεις αν έχει βγει το jailbreak για την 3.1 και να το ξανκάνεις. Γενικά αν έχεις κάνει jailbreak δεν αναβαθμίζεις πριν σιγουρευτείς ότι έχει βγει το jailbreak για την εκάστοτε νέα έκδοση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Και αν σιγουρευτω οτι εχει βγει το jailbreak για την 3.1 (ή την 3.2 ασ πουμε αργοτερα..) τοτε τι κανω;

Περναω απευθειας το jailbreak και αγνοω την αναβαθμιση του itunes? Εχεις να μου προτεινεις καπου να ψαξω γιατι στο αρχικο μου jailbreak ειχα βρει την 3.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες, αν έχει βγει το jailbreak για την 3.1 σημαίνει ότι κάνεις αναβάθμιση κανονικά στην 3.1 και μπορείς μετά να την σπάσεις. Αλλιώς περιμένεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τωρα ψαχνω για να δω αν υπαρχει σπασμενο 3.1, αλλιως γυρνας στο σπασμενο 3.0 κανοντας αυτο που ειχα κανει την προηγουμενη φορα..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει μόνο για Mac ενώ (δεν είμαι σίγουρος) λειτουργεί μόνο σε iPod Touch 1G. Καλύτερα να γυρίσεις στην 3.0 και να περιμένεις το RedSnow ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!

Πηγα να κανω jailbreak και κατι δε πηγε καλα. Ενω στην οθονη το υπολογιστη μου ελεγε οτι η διαδικασια τελειωσε, το ipod ειχε κολλησει. Το βγαζω, παταω το on/off και ηταν κολλημενο. Πατησα το on/off μαζι με home button και εκλεισε. Οταν ανοιξε ελεγε να το συνδεσω με itunes οπως οταν το πρωτοειχα παρει και οταν το εβαλα μου ειπε οτι χρειαζεται restore πραγμα που πατησα να γινει αλλα ενω αρχισε η διαδικασια μου εβγαλε μηνυμα οτι προεκυψε καποιο λαθος και δε γινεται restore και αν θελω και ειδοποιησω την apple..

Τι στο καλο κανω τωρα ρε παιδια???

 

Ενταξει μετα απο πολλες προσπαθειες εκανε restore.

Αναρωτιεμαι ομως γιατι μου κολλησε. Μηπως γιατι οταν με ρωτησε τι software χρησιμοποιω τωρα εβαλα 2.1 ενω χρησιμοποιω 3.1?

Οποτε πρεπει ή να δηλωσω οτι χρησιμοποιω 3.1 (και να την κατεβασω απο καπου..) ή να ξαναβαλω την 2.1?

 

****Ομάδα Διαχείρισης: ****

Στην περίπτωση που θέλεις να προσθέσεις

κάτι στο μήνυμα σου χρησιμοποίησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από το SBSettings κλείνει πιό γρήγορα;

 

εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να κλεινει 'σωστα' με αυτον τον τροπο...

νομιζω οτι μετα κανει περισσοτερη ωρα να ανοιξει...

το ιδιο μου φαινεται συμβαινει και οταν κανεις restart...

 

ελπιζω να μην ειμαι ο μονοσ που του φαινεται...!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...