Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μονο μεσω i-tunes φιλε-σου απαντησαν και παραπανω-απλα πας μουσικη-δεξι κλικ-delete και επειτα παλι συχρονισμο..(το βασικοτερο,για να παρει τα νεα δεδομενα)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Restore έγραφε ένα κουμπί που πάτησα και μου διέγραψε ότι είχα μέσα...Όταν το συνδέω με itunes και πάω music,δεν μου βγάζει όλα τα τραγούδια που έχει μέσα...Μόνο sync music μου λέει...Πως μπορώ να διαγράψω όσα τραγούδια θέλω χωρίς να διαγράψω ότι έχει μέσα?

 

ΜΗΝ το πατάς το RESTORE είναι για να κάνει επιδιόρθωση σε όλο το λειτουργικό, κάτι σαν format ας πούμε..:)

 

Την επόμενη φορά που θέλεις σβήσεις, όπως σου είπαν και τα 2 παιδιά να το κάνεις από το itunes..

 

Ειπάρχουν 2 τρόποι:

 

Η τα σβήνεις απο την Playlist του itunes και κάνεις sync.

http://farm4.static.flickr.com/3296/3114477304_3f16c26752.jpg?v=0

 

H τα σβήνεις κατευθείαν από το library του iPod μέσω του iTunes και μετά την Playlist.

1)http://farm4.static.flickr.com/3042/3114510918_802e492f4a.jpg?v=0

 

2)http://farm4.static.flickr.com/3159/3113645873_cbea57457c.jpg?v=0

 

Nα θυμάσε πάντα ότι αν σβήσεις στο iPod μόνο την Playlist θα εξακολουθεί να ειπάρχει μέσα, γιαυτό πρώτα θα το σβήνεις από την library (Εικόνα 1)

Εκτος και αν τα έχεις βάλει χωρίς Playlist..

 

Σε αυτή την περίπτωση τα έχεις στο library και στην Playlist του itunes και αν θές να τα ξαναβάλεις τα τσεκάρεις από την καρτέλα music και κάνεις sync.

http://farm4.static.flickr.com/3253/3114477392_cee59f0c20.jpg?v=0

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω ενα ipod tocuh 8 gb.

του εκανα jailbreak με το quick pwn κ του εβαλα το 2.2 firmware.

Το πρωι ηταν ολα καλα.

Τωρα που το εβαλα στον υπολογιστη για να του περασω τραγουδια κ για να φορτισει δεν συνδεεται ουτε δειχνει οτι φορτιζει...

Η μπαταρια τελειωνει κ δεν μπορω να κανω τιποτα.

Δεν εχω φορτιστη ρευματος γιατι μου εχει χαλασει.

Αλλα δεν πιστευω να φορτιζει ουτε ετσι.

Το καλωδιο δουλευει μια χαρα γιατι το iphone μοθ φορτιζει κ συνδεεται κανονικα.

Τι μπορει να φταιει??

Λετε να εχει καει κατι hardware??To βυσμα που φορτιζει ας πουμε??

Βοηθηστε αν μπορειτε!!

Ευχαριστω!

 

me 9 ευρω απο το ΠΛΑΙΣΙΟ παιρνεις φορτιστη για 220 σπιτιου..

Link to comment
Share on other sites

Ένα email που κάποιος μου το στειλε στα ελληνικά, αν το πάρω από το ipod touch θα μπορώ να διαβάσω τί λέει;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Ένα email που κάποιος μου το στειλε στα ελληνικά, αν το πάρω από το ipod touch θα μπορώ να διαβάσω τί λέει;

Ναι, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την αναβαθμιση σε 2,2 οταν παταω το home button μου βγαζει ενα κουτακι με τα πληκτρα μουσικης. το προβλημα ειναι οτι το βγαζει οποτε θελει και πρεπει να πατησω μεχρι 4 φορες το κουμπι για να επιστρεψω στην αρχικη οθονη. μπορω να το βγαλω; εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την αναβαθμιση σε 2,2 οταν παταω το home button μου βγαζει ενα κουτακι με τα πληκτρα μουσικης. το προβλημα ειναι οτι το βγαζει οποτε θελει και πρεπει να πατησω μεχρι 4 φορες το κουμπι για να επιστρεψω στην αρχικη οθονη. μπορω να το βγαλω; εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;

 

Aυτό συμβαίνει αν το πατήσεις 2 φορές...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

εχο βαλει πολλα αλμπουμς στο ιpod αλλα το λαπτοπ μου χρειαζεται φορματ γιατι τα πεχε... αρα οταν γινει το φορματ θα χαθουν τα αλμπουμς.μπορw να τα περασw απο το ipod στο pc χανα;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βγάλεις πράγματα από το iPod, στο έχω πει ήδη πολλές φορές, να μία .

 

Αν θες να ξαναέχεις το iTunes σου μετά το format όπως ήταν πριν, δες εδώ: http://support.apple.com/kb/HT1382?viewlocale=en_US

 

manolissinger εδώ ο stereo δίνει πληροφορίες για το τι πρέπει να κάνεις

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει?

 

Έχω εδώ και καιρό ενσύρματο internet αλλά εδώ και μερικές βδομάδες έχω και το i-pod touch! :p Προσπάθησα να κάνω το ενσύρματο internet ασύρματο και ο οτε μου προτείνει ένα ασύρματο modem το οποίο όμως κοστίζει 70€!!!!! Δεν θέλω με τπτ να δώσω τόσα λεφτά για ένα Modem..! Μήπως κάποιος ξέρει κάνα κατάστημα με κάποιο ποιο οικονομική λύση? Σημειώστε ότι μένω Αλεξ/πολη άρα ή θέλω κάποιο online κατάστημα ή κάποιο πολύ γνωστό (αλυσίδα)..

 

Thanks.. και καλές γιορτές:)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα καινουργιο ipod touch 2G.Μπορειτε να μου πειτε σε τι κατασταση θα πρεπει να ειναι η συσκευασια?Ειδα σε Unboxing vids στο youtube πως ερχεται σε ενα διαφανες πλαστικο κουτι,του οποιου η πανω πλευρα θα πρεπει να ειναι σφραγισμενη με κολλητικη ταινια και η κατω να εχει ενα πλαστικο κομματι σαν "μεντεσε" πορτας για να ανοιγοκλεινει.Αρκει να εχει απλα την κολλητικη ταινια για να σιγουρευτω οτι δεν ειναι παραβιασμενο?Μηπως πρεπει να προσεξω και κατι αλλο?Π.χ καποια σφραγιδα ή καποιο αυτοκολλητο ?

 

Ευχαριστω

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα θα ειναι σφραγισμενο σε ζελατινα λεπτη.

 

Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα τι ακριβως εννοεις?μεσα σε ζελατινα θα ειναι το διαφανο κουτι που περιεχει το ipod touch και τα παρελκομενα του ή το ιδιο το ipod touch?

 

Και μια πιο γενικη ερωτηση:Το λειτουργικο του επιτρεπει multi-tasking,οσον αφορα τη μουσικη?Μπορεις για παραδειγμα να ακους μουσικη και να σερφαρεις ταυτοχρονα στο νετ?

 

 

και παλι ευχαριστω

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα τι ακριβως εννοεις?μεσα σε ζελατινα θα ειναι το διαφανο κουτι που περιεχει το ipod touch και τα παρελκομενα του ή το ιδιο το ipod touch?

 

Και μια πιο γενικη ερωτηση:Το λειτουργικο του επιτρεπει multi-tasking,οσον αφορα τη μουσικη?Μπορεις για παραδειγμα να ακους μουσικη και να σερφαρεις ταυτοχρονα στο νετ?

 

 

και παλι ευχαριστω

Το κουτι. ;)

Αναλογα την εφαρμογη.:rolleyes:

.

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι. ;)

Αναλογα την εφαρμογη.:rolleyes:

.

 

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση! :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Gia sas re paidia....

 

Exo ena ipod edo kai 3-4 xronia ...ola mia xara...

To ekana sync me ena PC.

To PC mou crashare 1-2 fores kai ta pira sto kranio...

 

Etsi, pira ena Apple Mac kai eipa tora na kano sync to ipod me to Apple....

 

Kapoia lalakia prepei na ekana kai otan me rotise an thelo na synexiso (tha esvine to periexomeno tou ipod), tou eipa na svisei....

 

Erotiseis :

o Mporo na kano restore ta tragoudia pou eixa sto ipod apo ton disko tou ipod (Yparxei tipota utility gia undelete) ?

o Isos exo ena backup sto PC. Ti prepei na koitaxo (file/folder) gia do an exo ekei backup ta tragoudia ?

o Genika yparxei provlima symvatotitas an eixa ipod pou ekane sync me PC, gia na leitourgisei tora me to Mac ??

 

Perimeno me enagonios apantiseis apo to axiotimo forum....

Link to comment
Share on other sites

eixa ki ego to idio provlhma phga apo pc se mac. phra ta tragoydia mesa apo to ipod video kai ta perasa sto itunes. toy mac, kai meta sync. an thimamai kala evala na fenonte oloi oi fakeloi htan alampoyrnezika alla to itunes ta eide telika sosta. meta tha kaneis sync me to mac kai tha eisai ok. ola ayta an thimai kala etsi exoyn perasei 3 xronia!
Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ κι εγώ τη χαρά μου μαζί σας μιας και απέκτησα το 2g.

Έφτιαξα λογαριασμό χωρίς πιστωτική χωρίς κανένα πρόβλημα και έχω κατεβάσει καμιά 30αριά free παιχνιδάκια και προγραμματάκια και όλα καλά. Και μάλιστα άμα θες τα κατεβάζεις από το ίδιο το ipod.

Αν έχεις wifi αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω.

:dance:

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει καποια παιχνίδια στο iphone μεσω appstore ,αναρωτιέμαι αν μπορώ να τα κατεβάσω και στο ipod χωρις να τα ξαναπληρώσω εννοείτε.Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς. Οι αγορές συνδέονται με το λογαριασμό στο iTunes και όχι με τη συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη τυπου Offline Maps με την οποια σωζεις στη μνημη της συσκευης του google maps απο την cache συμβατη με το ipod touch 2g ή προυποτιθεται jailbreak πρωτα?

 

π.χ http://code.google.com/p/iphoneofflinemap/

 

ευχαριστω

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...