Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις απο satio μπορει να μου πει που στο καλο ειναι αυτος ο αριθμος ξεκλειδωματος ESN?δεν μπορω να τον βρω.......:O

 

ανοιγεις το προγραμμα, πας ρυθμισεις ,συστημα ,πληροφοριες. εκει εχει τα νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Ολοι εσεις που το Garmin σας τρεχει κανονικα, τι μαρκα ειναι η καρτα μνημης που εχετε και ποσα gb?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ολοι εσεις που το Garmin σας τρεχει κανονικα, τι μαρκα ειναι η καρτα μνημης που εχετε και ποσα gb?

 

Έχω την αίσθηση πως τα γίγα της κάρτας μνήμης είναι άσχετα με το αν θα τρέξει το πρόγραμμα κορέκτλυ.. Αυτό που παίζει ρόλο είναι η μνήμη ram της συσκευής!!

 

Για τα πρακτικά, στο Ν79 με 8gb sandisk και ~65-70mb ελεύθερη ram τρέχει μια χαρά. Στο 6720c με 8gb transcend και ~40-50mb ελεύθερη ram δεν πάει βήμα!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως και η κλάση της κάρτας παίζει βασικό ρόλο. Η κλάση έχει να κάνει με ταχύτητα εγγραφής/ανάγνωσης.. Η Transcend microSDHC που έχω στο Ν82, είναι χαμηλότατης ποιότητας, ενώ η Sandisk Ultra III SDHC που χρησιμοποιώ στην φωτογραφική μου λειτουργεί άψογα.

 

Απλά ρώτησα gb για να δω τι κάρτες κυκλοφορούν, με τι κλαση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως και η κλάση της κάρτας παίζει βασικό ρόλο. Η κλάση έχει να κάνει με ταχύτητα εγγραφής/ανάγνωσης..

 

Η Sandisk του Ν79 είναι class2 και η Transcend του 6720 είναι class6.

Τα συμπεράσματα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής δεν φαίνεται τόσο στο κινητό όσο στον υπολογιστή. Εκεί είναι εμφανής η διαφορά μεταξύ των διαφορετικών Class.

 

@heartless Αν δεν έχεις κάνει κανένα φορμάτ τώρα τελευταία καλό είναι να κάνεις στην συσκευή και στην κάρτα. Λογικά θα δεις διαφορά, πάντα κάνει καλό ένα φορμάτ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει απο παλια ενα θεμα στο Ν82 και την συνεργασια του με την καρτα μνημης.Το μονο σιγουρο ειναι πως με την μαμισια SD τα περισσοτερα Ν82 κρασσαρανε με το Garmin.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, βα ρωτησω και εγω κατι?

Βαζω στο garmin (σε Nokia N96) να μου βρει ενα - δυο χωρια, π.χ. στην Κρητη σε μια περιοχη που ξερω. Δεν βγαζει αποτελεσμα. Ψαχνοντας ομως τον χαρτη στην Κρητη τα βλεπω οτι τα εχει, με δρομους κ.λ.π. Τι μπορει να συμβαινει και δεν τα βρισκει με συλλαβισμο, μηπως ειναι καταχωρημενα σαν οδος σε καποια κωμοπολη (το ειδα και αυτο!)?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, βα ρωτησω και εγω κατι?

Βαζω στο garmin (σε Nokia N96) να μου βρει ενα - δυο χωρια, π.χ. στην Κρητη σε μια περιοχη που ξερω. Δεν βγαζει αποτελεσμα. Ψαχνοντας ομως τον χαρτη στην Κρητη τα βλεπω οτι τα εχει, με δρομους κ.λ.π. Τι μπορει να συμβαινει και δεν τα βρισκει με συλλαβισμο, μηπως ειναι καταχωρημενα σαν οδος σε καποια κωμοπολη (το ειδα και αυτο!)?

 

πηγες απο αναζητηση>πολεις?

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση 3 σε 1 χαρτη δεν ειναι αυτη που κυκλοφορησε τον αυγουστο ???

1. AutoDrive Hellas 1.80

2. Greek Anavasi 4.13

3. Bluechart Atlantic 2008.05

 

ξερει κανεις ποτε περιπου αναμενετε η καινουργια εκδοση 3 σε 1 ????

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι η τελευταια 3σε1. Βασικα δεν ειναι θεμα αναμονης. Απλα πρεπει καποιο απο τα παιδια που ασχολουνται να κατσουν και να κανουν τον 3σε1 με τον AD 1.85.
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το garmin τελευταία έκδοση σε nokia n85 ενός φίλου μου ,με τον τρόπο που το έχω στο δικό μου n82 ,στο δικό μου δουλεύει άψογα στο n85 ενώ ξεκλειδώνει το gps δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τους χάρτες τι να κάνω???
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αλλαξεις τις ονομασιες που εχεις δωσει στους χαρτες..

 

Μεσα στις πληροφοριες υπαρχει ενας αριθμος imei βαλε αυτο τον αριθμο στο κιτζεν και ξανα δοκιμασε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ok θα το κάνω απλά μου φαινετε παράξενο γιατί στο n82 είναι όλα εντάξει, και στο n85 δεν είναι σωστά ,τι αλλάζει σε αυτή τη συσκευή δε ξέρω τι να πω
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

για να βαλω το χαρτη garmin το κινητο πρεπει να ειναι hackaρισμενο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

για να βαλω το χαρτη garmin το κινητο πρεπει να ειναι hackaρισμενο?

 

Oχι δεν χρειαζεται ουτε πιστοποιητικο να χεις παρει. Απλα να κανεις την διαδικασια στην πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν χρειαζεται ουτε πιστοποιητικο να χεις παρει. Απλα να κανεις την διαδικασια στην πρωτη σελιδα.

 

εκανα μια διαδικασια,οχι αυτη,για 5800,καπου εχω κανει λαθος και δεν βρισκει το gps,θα προσπαθησω και αυτον τον οδηγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια διαδικασια,οχι αυτη,για 5800,καπου εχω κανει λαθος και δεν βρισκει το gps,θα προσπαθησω και αυτον τον οδηγο.

 

Υπαρχει μια διαδικασια για να ξεκλειδωσεις τον εσωτερικο δεκτη. Διαβασε τις οδηγειες που εχουν γραψει τα παιδια και θα βγαλεις ακρη..;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω ξεκλειδώσει, μου δείχνει την κόκκινη μπάρα αριστερά μετά περιμένω περιμένω... τίποτα... δεν βρίσκει σήμα και αν βρει θα είναι μετά από αρκετή ώρα.

Του έχω κάνει format.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Τι φταίει?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις και αλλο. Αστο εξω στο μπαλκονι - ταρατσα - στο δρομο κοκ και δες το μετα απο κανα μισαωρο. και μενα τοσο μου εκανε ;)

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω ξεκλειδώσει, μου δείχνει την κόκκινη μπάρα αριστερά μετά περιμένω περιμένω... τίποτα... δεν βρίσκει σήμα και αν βρει θα είναι μετά από αρκετή ώρα.

Του έχω κάνει format.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Τι φταίει?

Toυ χεις κανει hard format και παλι αργει να βρει δορυφορο?

Δοκιμασε να πιασεις δορυφορο με το nokia maps και συγκρινε το ποση ωρα κανει να βρει και με κεινο το προγραμμα.

Αν αργει παλι τι να πω? Μπορει να ναι προβλημα hardware.

καποιο λινκ να κατεβασω το autodrive 1.85?

Aπαγορευεται η αναρτηση λινκ που περιεχουν παρανομο περιεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα ολη την....Αμερικη,και μου λεει πως θα παω!......:lol::lol::lol::lol::lol:

Αν αφαιρεσω τα αχρηστα voice (50+mb) επιρεαζει το προγραμμα καθολου?ειτε θετικα ειται αρνητικα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...