Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον δεν εχεις βαλει τους χαρτες.. Ποιους χαρτες εχεις περασει? Τι ονομασιες τους εχεις δωσει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει τον autodrive1.3 και με όνομα GMAPSUPP.IMG:worry: ,αλλά κατά τα άλλα η εφαρμογή πάει ρολόι. :blink:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να δωσεις στον χαρτη αλλα και στο .unl που τον ξεκλειδωνει το ονομα GMAPPROM

 

Εαν πας επανω στο χαρτη και κανεις ζουμ σε διαφορες πολεις βλεπεις οδους - δρομους κ.τ.λ.π.?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται κανονικά. Τεσπα, θα δοκιμάσω να βαλω κ άλλους χάρτες (2σε1) κλπ...

Υποθέτω ότι γίνεται να βάλω κ 2ο χάρτη με διαφορετικό όνομα ?

 

Ευχαριστώ...!:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Nαι γινεται να βαλεις μεχρι 3 χαρτες με τις παρακατω ονομασιες(Εαν θελεις μπορεις να βαλεις και 4 αλλα θα πρεπει να βγαλεις τον ενσωματωμενο κατι που δεν χρειαζεται γιατι εχουν βγει οι 3 σε 1 κ.τ.λ.π.):

 

GMAPPROM

GMAPSUPP

GMAPSUP2

 

Eπισης δοκιμασε να κανεις αναζητηση σε μια ποιο κοντινη αποσταση και δες τι γινετε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το μετονόμασα αλλά τπτ. ¨Οσες αναζητήσεις του έχω βάλει τις έχει βγάλει..! :lol:

 

Επίσης οταν του πατάω λεπτομέρεις πορείς μου λεει δεν ειναι διαθεσιμες.

Θα δοκιμάσω να βάλω κ κάποιο αλλο αρχείο και βλέπουμε..:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να παω απο την 5.10 στην 5.20 πρεπει να κανω ολη τη διαδικασια παλι απο την αρχη?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να παω απο την 5.10 στην 5.20 πρεπει να κανω ολη τη διαδικασια παλι απο την αρχη?

 

Τους χάρτες και τα αρχεία unl δεν χρειάζεται να τα πειράξεις. Απλά αντιγράφεις τα αρχεία που πρέπει στην κάρτα μνήμης(επιλέγεις συγχώνευση με τον φάκελο με την παλιά έκδοση) και στην συνέχεια τρέχεις το .sis απο το κινητό σου και όλα είναι οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι γινεται να βαλεις μεχρι 3 χαρτες με τις παρακατω ονομασιες(Εαν θελεις μπορεις να βαλεις και 4 αλλα θα πρεπει να βγαλεις τον ενσωματωμενο κατι που δεν χρειαζεται γιατι εχουν βγει οι 3 σε 1 κ.τ.λ.π.):

 

GMAPPROM

GMAPSUPP

GMAPSUP2

 

Eπισης δοκιμασε να κανεις αναζητηση σε μια ποιο κοντινη αποσταση και δες τι γινετε..

 

@gianpithio ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Δοκίμασα κ άλλαξα το χάρτη και ολα οκ..!! :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κάποιος να με βοηθήσει με την εγκατάσταση γιατί παρότι είδα το πρώτο ποστ έχω πρόβλημα. ποιους φακέλους μεταφέρω στην κάρτα μνήμης; garmin, private, resource, sys και το αρχείο sis; όμως στην κάρτα μνήμης υπάρχει ήδη φάκελος sys για άλλες εφαρμογές και δεν θέλω να σβυστεί. επίσης όταν βάζω το αρχείο sis και το εγκαθιστώ, όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή, τη μία φορά έβγαλε την αρχική οθόνη του προγράμματος χωρίς να μπορώ να συνεχίσω, και την επόμενη φορά μου έβγαλε unexpected error. μπορεί κάποιος να μου δώσει τις βασικές οδηγίες γιατί είμαι αρχάριος;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?????

 

Για κάθε κλειδωμένο χάρτη πρέπει να φτιάξεις ένα unl αρχείο με το ίδιο όνομα (ξέροντας φυσικά το id του χάρτη) για να τον ξεκλειδώσεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κάποιος να με βοηθήσει με την εγκατάσταση γιατί παρότι είδα το πρώτο ποστ έχω πρόβλημα. ποιους φακέλους μεταφέρω στην κάρτα μνήμης; garmin, private, resource, sys και το αρχείο sis; όμως στην κάρτα μνήμης υπάρχει ήδη φάκελος sys για άλλες εφαρμογές και δεν θέλω να σβυστεί. επίσης όταν βάζω το αρχείο sis και το εγκαθιστώ, όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή, τη μία φορά έβγαλε την αρχική οθόνη του προγράμματος χωρίς να μπορώ να συνεχίσω, και την επόμενη φορά μου έβγαλε unexpected error. μπορεί κάποιος να μου δώσει τις βασικές οδηγίες γιατί είμαι αρχάριος;

 

Οι βασικες οδηγιες ειναι αυτες στην πρωτη σελιδα χωρις τους συνδεσμους γιατι απαγορευονται.Μεταφερεις ολους τους φακελους στην καρτα,δεν χανεται τιποτα,απλα συγχωνευονται οι φακελοι.Για να μην σου δουλεψει το προγραμμα κατι στην ολη διαδικασια δεν εκανες σωστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδη προσπαθω απο χθες ακολουθωντας τις οδηγιες της 1ης σελιδας να εγκαταστησω το garmin σε ενα Ν78 και δεν τα εχω καταφέρει ακόμα, θέλω να ρωτησω: Που βρισκουμε το "k.e.g.e.n.exe"? Εψαξα στο "ip" και δεν το βρηκα. Επίσης στο garmin στις πληροφοριες δεν υπαρχει το πεδιο "αριθμος ξεκλειδωματος ESN" αλλα ένας ασχετος αριθμος ΙΜΕΙ (δεν είναι του κινητου μου) και ένα αναγνωριστικό καρτας. Ειναι η εκδοση 5.00.20. Please help!!!
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδη προσπαθω απο χθες ακολουθωντας τις οδηγιες της 1ης σελιδας να εγκαταστησω το garmin σε ενα Ν78 και δεν τα εχω καταφέρει ακόμα, θέλω να ρωτησω: Που βρισκουμε το "k.e.g.e.n.exe"? Εψαξα στο "ip" και δεν το βρηκα. Επίσης στο garmin στις πληροφοριες δεν υπαρχει το πεδιο "αριθμος ξεκλειδωματος ESN" αλλα ένας ασχετος αριθμος ΙΜΕΙ (δεν είναι του κινητου μου) και ένα αναγνωριστικό καρτας. Ειναι η εκδοση 5.00.20. Please help!!!

 

Το αναγνωριστικο καρτας ειναι που θα χρειαστεις.Οσο για την <<γεννητρια>> θα την βρεις στο <<μαγαζι>>.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να το εγκαταστήσω. Χρησιμοποίησα το gmapsupp για να φτιάξω unl αρχείο, ενώ στον ίδιο φάκελο υπάρχουν και τα gmapprom και gmapbmap . Έκανα σωστά ή χρειαζόταν το gmapprom; το gmapbmap που χρησιμοποιείται; πώς μπορώ να βρω ποιον χάρτη χρησιμοποιεί το πρόγραμμα και πώς αλλάζω μεταξύ των χαρτών 3 σε 1; επίσης δε μπόρεσα να κάνω navigation βάζοντας στο πρόγραμμα κάποια συγκεκριμένη διεύθυνση, ενώ μπόρεσα να κάνω σε κάποιο poi, γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποιον χάρτη χρησιμοποιείς πήγαινε εργαλεία - δεδομένα χαρτών και επέλεξε mapsource.

 

Το αρχείο ξεκλειδώματος unl Πρέπει να έχει το ίδιο όνομα με τον χάρτη. Πχ

gmapprom.img

gmapprom.unl

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια σε γενικες γραμμες απο ολα αυτα που διαβαζω μαπα το καρπουζι στις "5" εκδοσεις......

 

η 4.20 εκδοση ειναι αυτη που δουλευει πιο σωστα απο ολες τις απόψεις μεχρι στιγμης.....!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρέθηκε καμια λύση για την καθυστέρηση στην πλοήγηση που παρατηρείται στις νεες εκδόσεις στο Ν95;
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως για ποιο κινητό μιλάς... γιατί στο Ν78 η 5.10 είναι άψογη.

 

για νοκια ν82 95 κτλ.......!!!!!

 

πιο πανω διαβασα οτι η 5 δεν βγαζει ολες τις λεπτομέρειες στους χαρτες.....κτλ.......

 

ενω η 4 βγαζει τα παντα.....

σε σενα στο 79 δουλευει κανονικα η 5 και σε αυτο....????

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης απο τις 4άρες στις 5άρες πέρα του αισθητικού. Ενώ στο Ν78 χρησιμοποιούσα την 5.00.10 άψογα, στο Ν82 έχω ακόμα την 4.20.00 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

ΑΝ σε κάποια μελλοντική 5άρα δούμε ριζικές βελτιώσεις/προσθήκες, τότε δεν το σηζητάμε. Αυτή την στιγμή όμως, και μια παλιά 4.10.80 δλειτουργεί χωρίς πρόβλημα και κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης απο τις 4άρες στις 5άρες πέρα του αισθητικού. Ενώ στο Ν78 χρησιμοποιούσα την 5.00.10 άψογα, στο Ν82 έχω ακόμα την 4.20.00 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

ΑΝ σε κάποια μελλοντική 5άρα δούμε ριζικές βελτιώσεις/προσθήκες, τότε δεν το σηζητάμε. Αυτή την στιγμή όμως, και μια παλιά 4.10.80 δλειτουργεί χωρίς πρόβλημα και κάνεις την δουλειά σου.

εχεις μηπως κανενα λινκ(με pm) για την 4αρα την πιο παλια για windows mobile στο μαγαζι?μου εχουν βγει τα ματια αλλα δεν βρισκω παλαιοτερη απο την 4.20.30w. σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης απο τις 4άρες στις 5άρες πέρα του αισθητικού. Ενώ στο Ν78 χρησιμοποιούσα την 5.00.10 άψογα, στο Ν82 έχω ακόμα την 4.20.00 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

ΑΝ σε κάποια μελλοντική 5άρα δούμε ριζικές βελτιώσεις/προσθήκες, τότε δεν το σηζητάμε. Αυτή την στιγμή όμως, και μια παλιά 4.10.80 δλειτουργεί χωρίς πρόβλημα και κάνεις την δουλειά σου.

+1

 

 

και σε μενα στο 82 η 4.20 δουλευει ΑΨΟΓΑ.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

δεν την αλλαζω με τιποτα....αν δεν βγει μια νεα εκδοση που να δουλεύει ρολοι στα παντα....!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης απο τις 4άρες στις 5άρες πέρα του αισθητικού. Ενώ στο Ν78 χρησιμοποιούσα την 5.00.10 άψογα

 

 

Στο Ν78 σου βγαζει ολες τις λεπτομερειες του Αναβαση ?

Γιατι κι εγω τη δοκιμασα στο Ν85 και δεν τις βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...