Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ποστ λέει οτι υπάρχει πρόβλημα με την αναζήτηση. Οτι δεν λειτουργεί καθόλου. Εσείς δοκιμάσατε να δείτε αν δουλεύει η αναζήτηση;

 

Αν βαλεις μονο τον αναβαση κ πας αναζητηση διευθυνσης, θα σου βγαλει αναζητηση σε πολιτεια κ δεν μπορεις να προχωρισεις. Δε ξερω για πιο λογο γινεται αυτο , ισως επειδη στη 3.80 αλλαξαν τη μηχανη αναζητησης. Να εχω κανει καποιο λαθος δεν νομιζω αλλα αν μπορει κ ο φιλος μας ο αρης να μας το κοιταξει κ να το επιβεβαιωσει τοτε καλως. Στον 3 σε 1 παντως η αναζητηση λειτουργει κανονικα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το garmin mobile XT v 4.10. unlocked

Το ανοίγω, μου παρουσιάζει δύο επιλογές, ΓΙΑ ΠΟΥ και ΠΡΟΒ. ΧΑΡΤΗ.

Περιμένω να βρει το gps και πατάω το ΓΙΑ ΠΟΥ

Επιλέγω διευθύνσεις> εγγραφή χώρας>ΕΛΛΑΔΑ>αναζητ. σε ολες τις πολεις ή Εγγραφή πόλης

Επιλέγω Εγγραφή πόλης.

Γράφω ΡΟΔΟΣ και μου λέει Δεν βρέθηκε αποτέλεσμα.

Όταν ψάχνω χειροκίνητα στο κατάλογο που είναι όλες οι πόλεις αλφαβητικά(από το Α στο Ρ, μια ώρα κάνει), υπάρχει η Ρόδος και τότε κάνω τη δουλειά μου.

ΝΑΙ αλλά αυτό θα γίνεται συνέχεια;

Καμιά βοήθεια πως λειτουργεί αυτό το πράμα.

 

Θα πρεπει να εχεις την γλωσσα της συσκευης αλλα και την γλωσσα γραφης στα ελληνικα.

 

Καλά εσείς είσαστε άνετοι και κάνετε κάθε λογής αναβαθμίσεις.

Φίλε μου ευχαριστώ αλλά δεν έγινε τπτ

Κάποιος βοήθεια;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση έγινε απο τον autodrive, γιατί ο ανάβαση έχει λατινικούς χαρακτήρες. Αν κάνεις με λατινικούς, ο ανάβαση, θα σου βγάλει αποτελέσματα;

 

 

Μια στιγμή φίλε μου γιατί λίγο μπερδεύτηκα... Κάνω τα εξής: Με επιλεγμένο μόνο τον anavasis μου δείχνει χάρτη μόνο με λατινικούς χαρακτήρες όλες τις οδούς.. Πάω στην αναζήτηση Διευθύνσεις.. γράφω Αθήνα και μετά Πειραιώς και μου το βγάζει πάνω στο χάρτη (ελληνικά με το βελάκι Πειραιώς και όλα τα άλλα λατινικά). Αν γράψω Athina ή Pireos δεν βρήσκει αποτέλεσμα (Δεν βρέθηκε αποτέλεσμα).

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσείς είσαστε άνετοι και κάνετε κάθε λογής αναβαθμίσεις.

Φίλε μου ευχαριστώ αλλά δεν έγινε τπτ

Κάποιος βοήθεια;

 

Ποιο χαρτη εχεις περασμενο στην συσκευη σου?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις μονο τον αναβαση κ πας αναζητηση διευθυνσης, θα σου βγαλει αναζητηση σε πολιτεια κ δεν μπορεις να προχωρισεις. Δε ξερω για πιο λογο γινεται αυτο , ισως επειδη στη 3.80 αλλαξαν τη μηχανη αναζητησης. Να εχω κανει καποιο λαθος δεν νομιζω αλλα αν μπορει κ ο φιλος μας ο αρης να μας το κοιταξει κ να το επιβεβαιωσει τοτε καλως. Στον 3 σε 1 παντως η αναζητηση λειτουργει κανονικα

 

Σε μένα βγάζει "Σε ποια χώρα είναι η διεύθυνση" και κάνει κανονικά αναζήτηση!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα βγάζει "Σε ποια χώρα είναι η διεύθυνση" και κάνει κανονικά αναζήτηση!

 

Το προβλημα οπως σου λεω ειναι οταν περνας μονο το χαρτη της αναβασης στο φακελο garmin. Αν περασεις τον 3 σε 1 τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Λιγο υπομονη παιδια εως να ξαναανεβασω τα αρχεια

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα οπως σου λεω ειναι οταν περνας μονο το χαρτη της αναβασης στο φακελο garmin. Αν περασεις τον 3 σε 1 τοτε δεω υπαρχει κανενα προβλημα.

 

Έχω μεμονομένους τον Autodrive και τον αναβασης. Εννοείς ότι ακόμα κι αν δεν έχω επιλέγμένο τον πρώτο επειδή είναι εγκαταστημένος στον φάκελο garmin βοηθά στην αναζήτηση για τον ανάβαση? Τώρα το πιασα!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάνει μια χαρά.. έχω μεμονομένους τον autodrive και τον anavasis.. επιλεγμένο μόνο τον anavasis έκανα αναζήτηση με ελληνικούς χαρακτήρες για οδούς στην αθήνα και τις βρήκε.. Έβαλα και επαρχία δύο τρεισ κωμοπόλεις και τισ βρήκε.

Το δοκίμασα μόλις τώρα σε Ν78 με 5.00.10. Έβγαλα εντελώς απο την συσκευή όλους τους χάρτες και άφησα μόνο τον 3.80. Όπως και αν έψαχνα, ελληνικά ή λατινικά, δεν έβρισκε τίποτα (μάλλον δεν έψαχνε καθόλου). Στην εύρεση πόλης κάτι εύρισκε αλλά και κει 1 στα 10 έβρισκε. Με το που έβαλα πίσω τον 1.50, τα έβρισκε ααμέσως όλα. Άρα, είναι ακριβώς αυτό:

Έχω μεμονομένους τον Autodrive και τον αναβασης. Εννοείς ότι ακόμα κι αν δεν έχω επιλέγμένο τον πρώτο επειδή είναι εγκαταστημένος στον φάκελο garmin βοηθά στην αναζήτηση για τον ανάβαση? Τώρα το πιασα!

Και σε μένα στις πληροφορίες λέει 3.75.

Link to comment
Share on other sites

Αν τον ξανακατεβασεις φιλε mirrorofsorrow , θα γραφει 3.80

 

Φίλε Venduza θα πρέπει να τον ξανά ανεβάσεις γιατί πάλι πρόβλημα έχουμε...

Το πρώτο κομμάτι από τον 3 σε 1 δε πρόλαβα να το κατεβάσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου κραταγε το κινητο με garmin μεσα κοντα 2 μερες με μικρη χρηση,εβγαλα το garmin και τωρα ειμαι μιαμιση μερα και επεσε τωρα η πρωτη γραμμη της μπαταριας:)τωρα θα κανω εγκατασταση παλι το garmin και θα αφαιρεσω το συγκεκριμενο file μπας και φταιει τελικα αυτο:worry:
1--δηλαδη υπαρχει καμμια ρυθμιση του garmin να απενεργοποιησουμε για να μην τρωει μπαταρια??η μονη χρηση δικτυου που κανει το garmin ειναι ΕΑΝ ενεργοποιησεις να συνδεεται στο garmin online.αλλιως γιατι να καταναλωνει μπαταρια??

 

2--και κατι αλλο....ρε παιδια οταν εχω το garmin ανοιχτο για να μου δειχνει μονο το στιγμα-οχι πλοηγηση-μου λεει πανω πανω σε ποια οδο ειμαι αλλα σε παρα πολλες καθετες δεν λεει καν το ονομα!τι βλακεια ειναι αυτη?στην 4 εκδοση ελεγε ποια καθετη ερχεται και ΔΕΝ ελεγε που ειμαστε!και τα δυο δεν μπορουσαν να τα βαλουνε?

 

3--μπορει καποιος να μου στειλει με πμ το λινκ για τον ναυτικο χαρτη για την ελλαδα και το map id του πλιζ?

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες ανεβηκαν ξανα για τριτη φορα! Πιστευω τωρα να μην εχουμε προβλημα
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τον ξανακατέβασα και πλέον, στις πληροφορίες μου εμφανίζει κανονικά έκδοση 3.80. Αλλά η αναζήτηση εξακολουθεί ναμην δουλεύει. Όχι οτι με ενδιαφέρει, άλλωστε για αναζήτηση, ο autodrive είναι άψογος και δουλεύει τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Τον ξανακατέβασα και πλέον, στις πληροφορίες μου εμφανίζει κανονικά έκδοση 3.80. Αλλά η αναζήτηση εξακολουθεί ναμην δουλεύει. Όχι οτι με ενδιαφέρει, άλλωστε για αναζήτηση, ο autodrive είναι άψογος και δουλεύει τέλεια.

 

συμφωνω απολυτα! Κανενα προβλημα σε n82 με την νεα 5.00.20 και τους νεους 3σε1 (ευχαριστουμε βεντουζα!!!)

 

Βρε παιδια στις πληροφοριες του Garmin ομως δεν γραφει τις version των χαρτων που ειναι περασμενες... mirrorofsorrow εσυ απο που το ειδες? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα το test drive ερχόμενος στη δουλειά.

Τελικά το πρόγραμμα φαίνεται να δουλεύει λίγο καλύτερα από την προηγούμενη έκδοση, αλλά έχει ακόμα δουλειά μέχρι να φτάσει το επίπεδο του 4.10.80

Αρκετές φορές το στίγμα κολλούσε, αλλά γενικά πήγαινε καλά.

Μου αρέσει φοβερά το Interface και θα εξαρτηθεί από το πόσο συχνά θα κολλάει, αν θα παραμείνει ή θα γυρίσω στην 4..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

venduza thx,

 

Έχω κάνει εγκατάσταση την 5.00.10 σε ένα N85. Είχα το ίδιο πρόβλημα όσον αφορά την αναζήτηση...Όχι πια. Με το τελευταίο σετ χαρτών όλα είναι οκ. Δουλεύουν όλα άψογα. Keep up the good work.:D

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το χάρτη 3σε1 είναι το ίδιο ακριβώς με το αν περάσω τους χάρτες ξεχωριστά.

Η μήπως γίνεται πιο αργό ή δημιουργεί τίποτα άλλα προβλήματα;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eιναι ακριβως το ιδιο αλλα.. Στο garmin μπορουμε να βαλουμε μεχρι 3 διαφορετικους χαρτες εαν εχεις σκοπο να περασεις και χαρτες π.χ. της ευρωπης τοτε θα πρεπει να βαλεις τον 3 σε 1 για να εχεις ακομη 2 ελευθερες θεσεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1--δηλαδη υπαρχει καμμια ρυθμιση του garmin να απενεργοποιησουμε για να μην τρωει μπαταρια??η μονη χρηση δικτυου που κανει το garmin ειναι ΕΑΝ ενεργοποιησεις να συνδεεται στο garmin online.αλλιως γιατι να καταναλωνει μπαταρια??

αφαιρωντας αυτο το αρχειο φευγει το autorun που αν εχεις προσεξει οταν βαζεις η βγαζεις την καρτα η οταν αποσυνδεεις το usb καλωδιο σου ζηταει να ξεκινησει το Garmin που σημαινει οτι δουλευει στο παρασκηνιο και καταναλωνει μπαταρια ασχετα αν ειναι ενεργο το προγραμμα η οχι.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

αφαιρωντας αυτο το αρχειο φευγει το autorun που αν εχεις προσεξει οταν βαζεις η βγαζεις την καρτα η οταν αποσυνδεεις το usb καλωδιο σου ζηταει να ξεκινησει το Garmin που σημαινει οτι δουλευει στο παρασκηνιο και καταναλωνει μπαταρια ασχετα αν ειναι ενεργο το προγραμμα η οχι.:)

 

το αφαιρεσα και μου βγαινει το ακολουθο σφαλμα χωρις ομως να επιρεαζει την λειτουργια του προγραμματος:

 

ΣΦΑΛΜΑ e:/garmin/apps/symbian_arte.nvm

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια στις πληροφοριες του Garmin ομως δεν γραφει τις version των χαρτων που ειναι περασμενες... mirrorofsorrow εσυ απο που το ειδες? :worry:

Στο σετ χαρτών, λίγο πριν πατήσεις mapsource, πάτα πάνω στα αρχεία των χαρτων και θα σου δείξει τις αναλυτικές πληροφορίες του κάθε χάρτη.

 

Βγάζοντας το αρχείο dll απο το C/sys/bin, όντως δεν μου έχει ξαναζητήσει να εκκινήσει την εφαρμογή όταν το συνδέω με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Στο σετ χαρτών, λίγο πριν πατήσεις mapsource, πάτα πάνω στα αρχεία των χαρτων και θα σου δείξει τις αναλυτικές πληροφορίες του κάθε χάρτη.

 

Βγάζοντας το αρχείο dll απο το C/sys/bin, όντως δεν μου έχει ξαναζητήσει να εκκινήσει την εφαρμογή όταν το συνδέω με τον υπολογιστή.

 

Το σφάλμα που αναφέρει ο "kinitakias" παραπάνω:

ΣΦΑΛΜΑ e:/garmin/apps/symbian_arte.nvm

στο βγάζει και εσένα;

Επηρεάζει κάπου αλλού στη λειτουργία του Garmin η αφαίρεση αυτού του αρχείου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο σετ χαρτών, λίγο πριν πατήσεις mapsource, πάτα πάνω στα αρχεία των χαρτων και θα σου δείξει τις αναλυτικές πληροφορίες του κάθε χάρτη.

 

Βγάζοντας το αρχείο dll απο το C/sys/bin, όντως δεν μου έχει ξαναζητήσει να εκκινήσει την εφαρμογή όταν το συνδέω με τον υπολογιστή.

 

Ευχαριοστω για την απαντηση σου :)

 

Προφανως ομως επειδη χρησιμοποιω τον 3σε1 οταν κλικαρω πανω στους λεπτομερεις χάρτες αναφερει απλα τους χαρτες και γραφει gmaptool all και δεν γραφει την version καθε χαρτη..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...