Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω να εγκαταστησω το garmin στο κινητο ενος φιλου αλλα δεν μπορω.. κανω install το exe κανονικα (την .50) αλλα οταν παω να εγκαταστησω το .sis δεν με αφηνει.. θελει sign?? το εχω βαλει σε n78 n79 5800 και 5230 με τον ιδιο ακριβως τροπο κ σε κανενα δεν ηθελε sign.. :mad:

 

 

-edit- σε nokia c5-00

Edited by gusS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι Νεοτεροι ειναι Auto Drive Hellas 1.99 και Anavasis 4.55,τωρα απο πακετα οτι σε βολευει,υπαρχει.

 

Ευχαριστώ πολύ. Έχω εγκαταστήσει το garmin και όταν πάω να το τρέξω εμφανίζει την αρχική εικόνα που λέει garmin και με πετάει πίσω εκεί που επιλέγω τις εφαρμογές! Θυμάμαι και παλιά που το είχα ξαναβάλει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα και ότι λύση ήταν η διαγραφή κάποιου αρχείου, μήπως θυμάται κάποιος κάτι παραπάνω;

 

*το κινητό είναι το samsung innov8 και το λογισμικό το garminXT 5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο είναι το gmsup.ini στην διαδρομή garmin-apps.

 

Αυτό έψαχνα σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Μια τελευταία ερώτηση, από το garmin πως διαλέγω χάρτη όταν έχω κάποιο πακέτο 3σε1;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρα πολύ καιρό να βάλω σε συσκευή συνδυασμό χαρτών,αλλά δεν νομίζω να αλλάζει κάτι από όταν περνάμε σε μία συσκευή ξεχωριστούς χάρτες.Ακολούθησε την διαδρομή: εργαλεία-διαχείριση δεδομένων-σετ χαρτών-MapSource και επιλέγεις ποιον χάρτη θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω το garmin στο κινητο ενος φιλου αλλα δεν μπορω.. κανω install το exe κανονικα (την .50) αλλα οταν παω να εγκαταστησω το .sis δεν με αφηνει.. θελει sign?? το εχω βαλει σε n78 n79 5800 και 5230 με τον ιδιο ακριβως τροπο κ σε κανενα δεν ηθελε sign.. :mad:

 

 

-edit- σε nokia c5-00

 

Καποιος μια απαντηση ρε παιδια... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν σε αφήνει,τι ακριβώς εννοείς;

 

Λεει η εγκατασταση ειναι αδυνατη και βλεπω οτι δουλευει το 3g για 1-2 secs οταν κανει install.. Σαν να παει να πιστοποιησει το αρχειο δηλαδη δεν ξερω πως να το εξηγησω. :!: Μπηκα στις ρυθμισεις εβαλα αποδοχη ολων των εφαρμογων και παλι κανει το ιδιο.. Θα δοκιμασω να το κανω sign

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρα πολύ καιρό να βάλω σε συσκευή συνδυασμό χαρτών,αλλά δεν νομίζω να αλλάζει κάτι από όταν περνάμε σε μία συσκευή ξεχωριστούς χάρτες.Ακολούθησε την διαδρομή: εργαλεία-διαχείριση δεδομένων-σετ χαρτών-MapSource και επιλέγεις ποιον χάρτη θέλεις.

 

Έκανα αυτό που λες και τους δείχνει και τους τρεις επιλεγμένους αλλά με προβλημάτισε όταν σαν 1 έχει τον ANAVASI roadmap, σαν 2 πάλι τον ANAVASI roadmap, σαν 3 τον Bluechart Atlantic ν.2008.5 tides and marine services και όταν πατάω το βελάκι να πάει προς τα κάτω μου εμφανίζει στην θέση 1 τον Bluechart Atlantic ν.2008.5 tides and marine services, στην θέση 2 Bluechart Atlantic ν.2008.5 σκέτο και στην θέση 3 τον Auto drive hellas 1.99el.

 

1)Μπορεί να μου τα εξηγήσει κάποιος;

 

2)Τι είναι καλύτερο, να είναι και οι τρεις επιλεγμένοι, οι δύο ή ο ένας;

 

3)Για Αθήνα είναι καλύτερος ο anavasi ή ο auto drive;

Link to comment
Share on other sites

1)Μπορεί να μου τα εξηγήσει κάποιος;

 

2)Τι είναι καλύτερο, να είναι και οι τρεις επιλεγμένοι, οι δύο ή ο ένας;

 

3)Για Αθήνα είναι καλύτερος ο anavasi ή ο auto drive;

 

Kοιτα εγω εχω ξεχωριστα τους χαρτες περασμενους ετσι με βολευει ,και επιλεγμενο μονο εναν που θελω συγκεκριμενα πχ Αναβαση (τσεκαρονται και οι δυο) η Auto Drive,παλι μονο του ξετσεκαροντας τον Αναβαση (και τα δυο τσεκ του) οσο για Αναβαση εχει καλυτερη λεπτομερεια σε υπαιθρο και off road διαδρομες (οχι οτι δεν κανει και για πολη μεσα) αλλα καλυτερα για Αθηνα -μεγαλες πολεις Auto Drive..παντα κατα τη γνωμη μου.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από καιρό είπα να αναβαθμίσω λίγο το gps του κινητου μου. πήγα σε ενα γνωστό μαγαζάκι και βρήκα σαν τελευταία έκδοση την 5.00.40 και χάρτες τον 1.80 auto+4,12 anavasis (εννοω τον 3σε1).

Από ότι είδα έχουν βγει και άλλα πράγματα που δεν είδα μέσα, μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να τα βρώ; (σε mail ή pm?)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπορείτε να μου πείτε πως να βάλω πάνω απο ένα χάρτη αφού έχουν τό ίδιο ονομα gmapp...img θέλω να βάλω εκτός απο τον Ελληνικό και κανά 2 άλλους αλλά πως ? Παρόλο που τους έκανα rename το αρχείο δεν μου τον εμφανίζει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια μια βοηθεια...!!!!Επειδη εχω ενα Ν8 και γευγω το απογευμα για Καστορια εκτατως εχει να μου στειλει κανεις χαρτη της ελλαδος με πμ,να τον περασω μεσα,να υσηχασψ διοτι με το ovi maps δεν βγαζω ακρη...:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπορείτε να μου πείτε πως να βάλω πάνω απο ένα χάρτη αφού έχουν τό ίδιο ονομα gmapp...img θέλω να βάλω εκτός απο τον Ελληνικό και κανά 2 άλλους αλλά πως ? Παρόλο που τους έκανα rename το αρχείο δεν μου τον εμφανίζει.

Ευχαριστώ

 

Στο πρωτο ποστ του θεματος εχει τα ονοματα που μπορεις να βαλεις

3 . Εγκατάσταση χαρτών:

Για την εγκατάσταση χάρτη θα πρέπει να έχουμε τα Map ID των χαρτών που θα περάσουμε. Αυτά συνήθως παρέχονται μαζί με τον χάρτη. Βάζουμε το αρχείο .img του χάρτη μέσα στο φάκελο "Garmin" της κάρτας μνήμης και του δίνουμε ένα από τα ονόματα:

GMAPSUPP.IMG

GMAPSUP2.IMG

GMAPPROM.IMG

GMAPBMAP.IMG (αυτός είναι ο ενσωματωμένος χάρτης)

διότι μόνο αυτά τα ονόματα αναγνωρίζει το πρόγραμμα για τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ποστ του θεματος εχει τα ονοματα που μπορεις να βαλεις

 

Και αντιστοίχως με το ονομα του κάθε χάρτη φτιάχνω και το ανάλογο UNL αρχείο με την ονομάσια του χάρτη με το κωδικό του ? Δλδ GMAPSUP2.IMG θα πρέπει να υπάρχει και το GMAPSUP2.UNL ? Εάν είναι ξεκλέιδωτοι οι χάρτες βάζουμε μόνο τους χάρτες χωρίς UNL

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσπαθω να εγκαταστησω το garmin στο κινητο ενος φιλου αλλα δεν μπορω.. κανω install το exe κανονικα (την .50) αλλα οταν παω να εγκαταστησω το .sis δεν με αφηνει.. θελει sign?? το εχω βαλει σε n78 n79 5800 και 5230 με τον ιδιο ακριβως τροπο κ σε κανενα δεν ηθελε sign.. :mad:

 

 

-edit- σε nokia c5-00

τα καινουργια κινητα δεχοντε παλαιοτερες εκδοσεις για βαλε την 4.10.60 την εχω βαλει σε n8

Edited by azakan5678
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει κανεις να μου στειλει με πμ,προγραμμα και χαρτη ελληνικο επειδη φευγω σε 1 ωρα για επαρχια....ενα ευκολο τροπο να τους περασω γρηγορα-γρηγορα...

 

Κοιτα στο xxxxxx για αυτο που δινω Εκει. Με οδηγιες και οτι αλλο χρειαστείς. Απλα θα χρειαστείς τον χαρτη της ανάβασης (1.90 Κατι )αν θυμάμαι καλα την νεα έκδοση του.

Αλλα δεν Ειναι Κατι που μπορει να γινει μπαμ μπαμ αν δεν Εχεις ξανα ασχοληθεί ;)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Edited by gianpithio

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

από τότε που έχω περάσει το GARMIN, η αυτονομία του κινητού μου έχει μειωθεί πάρα πολύ. Ενδεικτικά αναφέρω από 4-5 μέρες σε 2-3 μέρες. Να προσθέσω ότι το GPS είναι μονίμως απενεργοποιημένο και οι εφαρμογές μου είναι όλες κλειστές. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Ποια έκδοση πέρασες? Εάν πέρασες από την .30 και κάτω θα πρέπει να βάλεις μια νεώτερη. Εάν κάνεις μια αναζήτηση στο παρόν θέμα την λέξη cardrunner.dll θα καταλάβεις!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χαίρεται. Θέλω να βάλω το garmin σε ένα νοκια Χ6. Κυρίως για τον ναυτικό χάρτη. Το έχει δοκιμάσει κανεις; η έστω nokia symbian s60 5th edition? Ευχαριστώ πολύ. . .
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Θέλω να βάλω το garmin σε ένα νοκια Χ6. Κυρίως για τον ναυτικό χάρτη. Το έχει δοκιμάσει κανεις; η έστω nokia symbian s60 5th edition? Ευχαριστώ πολύ. . .

Εφόσον είναι symbian v5th μια χαρά θα παίζει.

Καλύτερα να βάλεις την 5.00.50

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απο σημερα κυκλοφορει ο autodrivehellas v2.00. Edited by gianpithio

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση :)

 

Αλλαγές της έκδοσης 2.00 : http://www.eranet.gr/geodata/el/dset_v200.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Θέλω να βάλω στο 6220 classic s60 3th edition το garmin. Μπορείτε παρακαλώ να μου προτείνετε κάποια έκδοση & με ποιό τρόπο?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...