Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

se nokia e71 mporei na mou pei kapoios parakalo ti exei balei?

ebala to 5.00.40 kai to telutaio setaki 3 se 1 me 1.7 ktl

alla to problhma einai oti otan pao na balo odous ktl

den briskei kanena........

 

 

 

Ολα δηλαδη ειναι καλα στην πλοηγηση σου βγαζει το στιγμα σου κανονικα ολα οκ...αλλα οταν πας αναζητηση δεν σου βγαζει οδους???? Στα ελληνικα τις ψαχνεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλευω με ένα της HOLUX και παίζει καμπάνα!

 

βρε παιδια δεν χρειαζεται εξωτερικο bluetooth η οτιδηποτε αλλο,ειχαμε σχετικο θεμα πριν απο μερες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2747200#post2747200 αν ρυθμισεις σωστα αυτα που αναφερουμε εκει με το ενσωματωμενο gps που εχει η συσκευη θα τρελαθειτε,κλειδωνει δορυφορους εν ριπη οφθαλμου,μιλαμε για δευτερολεπτα και στα πιο δυσκολα σημεια!!!!!

 

 

 

Καλησπέρα παιδιά , να κάνω μια ερώτηση?

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση του Garmin σε Ε66 με τις γνωστές οδηγίες και όταν πάω να κάνω copy paste τους φακέλους private και resource διαπιστώνω ότι υπάρχουν από πριν φάκελοι με αυτά το ονοματα.να τους κάνω overwrite η όχι?

Συγνώμη αν έχει απαντηθει πιο πριν αυτή η ερώτηση αλλά δεν βρήκα τίποτα όσο έψαξα.

ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

 

αν συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη μεσω της επιλογης μεταφορα δεδομενων θα δεις τους φακελους αυτους,θα πρεπει να εχεις αποεπιλεξει απο τισ επιλογες φακελων των windows την αποκρυψη φακελων ,αρχειων κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την 5.00.00 και τους 3 χάρτες ξεχωριστά. Όλα καλά.

Προσπάθησα να βάλω την 5.00.40 και δεν μου ανοίγει το πρόγραμμα.

Μιλάω για το Ν95 8gb

Ευχαριστώ

Τελικά μπαίνω στη 5.00.40 αλλά μου βγάζει ότι έχω αγοράσει ένα κλειδωμένο χάρτη και μου δίνει 3 επιλογές

1)αγορά & έναρξη

2)Εισ.κλειδ. προϊόντος

3)Σ

Αν διαλέξω το τρίτο μπαίνω. Τι να κάνω? Μήπως δεν γίνεται να πάω από την 5.00.00 στην 5.00.40 κατευθείαν?

Την εγκατάσταση της 40 την έκανα αποσυμπιέζοντας το zip αρχείο στην κάρτα και μετά έκανα εγκατάσταση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πρωτάρης.Υπάχει κάποιος να με βοηθήσει για να βρω και να εγκαταστήσω το Garmin στο κινητό μου; Έχω το Nokia 6220 classic.Ευχαριστώ προκαταβολικά.Κάθε βοήθεια χρήσιμη.

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πρωτάρης.Υπάχει κάποιος να με βοηθήσει για να βρω και να εγκαταστήσω το Garmin στο κινητό μου; Έχω το Nokia 6220 classic.Ευχαριστώ προκαταβολικά.Κάθε βοήθεια χρήσιμη.

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις; Κατέβασε τα αρχεία, διάβασε το πρώτο ποστ και ρώτα αν κολλήσεις κάπου. Δεν είναι δύσκολο.

Τελικά μπαίνω στη 5.00.40 αλλά μου βγάζει ότι έχω αγοράσει ένα κλειδωμένο χάρτη και μου δίνει 3 επιλογές

1)αγορά & έναρξη

2)Εισ.κλειδ. προϊόντος

3)Σ

Αν διαλέξω το τρίτο μπαίνω. Τι να κάνω? Μήπως δεν γίνεται να πάω από την 5.00.00 στην 5.00.40 κατευθείαν?

Την εγκατάσταση της 40 την έκανα αποσυμπιέζοντας το zip αρχείο στην κάρτα και μετά έκανα εγκατάσταση

Για τον χάρτη, δημιούργησες το αρχείο unl όπως αναφέρεται στο πρώτο ποστ;

Link to comment
Share on other sites

δεν πείραξα τους χάρτες. Άνοιξα μόνο το zip αρχείο και τα έβαλε μόνο του στην κάρτα

Το κύριο μήνυμα που μου βγάζει είναι αυτό που γράφω πιο πάνω:

1)αγορά & έναρξη

2)Εισ.κλειδ. προϊόντος

3)Σ

Το μήνυμα για τον χάρτη φαίνεται αχνά από πίσω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πείραξες χάρτες, unl των χαρτών και sw.unl και δεν άλλαξες κάρτα μνήμης, τότε προτείνω να ξανακατεβάσεις τους χάρτες και να τους περάσεις εκ νέου.
Link to comment
Share on other sites

Μα οι χάρτες δούλευαν κανονικά. Όλα έγιναν όταν πέρασα την 40.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

περνα τους χαρτες ξανα ... φτιαξε τα unl με τa keys και ολα θα ειναι ενταξει 5' λεπτα υποθεση ειναι αποκλειεται να μην σου δουλευουν μετα.Κανενας δεν αντιμετωπισε προβλημα με την συγκεκριμενη εκδοση *.40
Link to comment
Share on other sites

ναι στο στίγμα κτλ είναι τέλειο...

κλειδώνει τους δορυφόρους άμεσα!

μόνο όταν πάω να βάλω προορισμό μου κάνει νερά.....

μάλιστα πήγα να βάλω τον ίδιο συνδιασμό σε ένα νόκια 95 που του είχα βάλει και παλιά και πάλι το ίδιο πρόβλημα!

υποψιάζομαι πρόβλημα στην 5.00.40

 

δεν εξηγείται αλλιώς!

 

 

 

 

se nokia e71 mporei na mou pei kapoios parakalo ti exei balei?

ebala to 5.00.40 kai to telutaio setaki 3 se 1 me 1.7 ktl

alla to problhma einai oti otan pao na balo odous ktl

den briskei kanena........

 

 

 

Ολα δηλαδη ειναι καλα στην πλοηγηση σου βγαζει το στιγμα σου κανονικα ολα οκ...αλλα οταν πας αναζητηση δεν σου βγαζει οδους???? Στα ελληνικα τις ψαχνεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια δεν χρειαζεται εξωτερικο bluetooth η οτιδηποτε αλλο,ειχαμε σχετικο θεμα πριν απο μερες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2747200#post2747200 αν ρυθμισεις σωστα αυτα που αναφερουμε εκει με το ενσωματωμενο gps που εχει η συσκευη θα τρελαθειτε,κλειδωνει δορυφορους εν ριπη οφθαλμου,μιλαμε για δευτερολεπτα και στα πιο δυσκολα σημεια!!!!!

Μα δεν έχουμε όλοι VODAFONE φίλε, για να θέλει τις ρυθμίσεις που αναφέρεις.

Και εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει και με A-GPS και χωρίς και δεν είχα αξιοσημείωτες διαφορές.

Αντίθετα μόλις έβαλα το gps receiver, ξέχασα τι θα πει αναμονή για κλείδωμα δορυφόρων και χάσιμο σήματος..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα έκανα όλα από την αρχή και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ τα παιδιά που έσπευσαν για βοήθεια. Με τα pois τι παίζει. Όσο περισσότερα τόσο "βαραίνει" το πρόγραμμα και πάει πιο αργά? Κάτι τέτοιο είχε ειπωθεί παλαιότερα.

Και πάλι ευχαριστώ

Υ.Γ. Θα αργήσει το "ράγισμα" του Destinator?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε θα δουλευει μια χαρα και με τα poi.Ειδες μαλλον καποιο κολημα εφαγε και σου εκανε προβληματα η καποιο κολημα στην εγκατασταση.Μια χαρα δουλευει και η *.40 αλλα και ολες οι προηγουμενες καμια δεν εβγαλε προβλημα.

Enjoy:lol:..

Οσο για το Destinator .. Θα μεινουμε στο Garmin ..σταθερες αξιες και δωρεαν...

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε θα δουλευει μια χαρα και με τα poi.Ειδες μαλλον καποιο κολημα εφαγε και σου εκανε προβληματα η καποιο κολημα στην εγκατασταση.Μια χαρα δουλευει και η *.40 αλλα και ολες οι προηγουμενες καμια δεν εβγαλε προβλημα.

Enjoy:lol:..

Οσο για το Destinator .. Θα μεινουμε στο Garmin ..σταθερες αξιες και δωρεαν...

Ναι το "δωρεάν" σε μάρανε...

Το θέμα είναι να κάνουμε τη δουλειά με τον καλύτερο τρόπο και αυτή τη στιγμή το GARMIN είναι κορυφή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι το "δωρεάν" σε μάρανε...

Το θέμα είναι να κάνουμε τη δουλειά με τον καλύτερο τρόπο και αυτή τη στιγμή το GARMIN είναι κορυφή.

 

Τι λες τωρα δηλαδη αν το πληρωνες 149 ευρω θα το εβαζες???????σιγα μην το εβαζε θα βολευομασταν με το πρωτο σπασμενο navigation ....

Απλα ειναι Τζαμπα και και καλο γιαυτο το προτιμαμε ολοι οχι γιατι ειναι μονο καλο..

ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω! Και τα 2 μας ενδιαφέρουν, πάντοτε σε ότι χρησιμοποιώ κοιτώ τον λόγο ποιότητας-χρηστικότητας/ τιμής...

 

Εξάλλου αυτό που λες κολλά μόνο στην προκειμένη περίπτωση. Πως θα εξηγούσες με αυτό που λες ότι έχω πάρει PNA Garmin και όχι Destinator???

 

Το θεωρώ σαφώς καλύτερο, τόσο για την τιμή του όσο και γι αυτά που μου προσφέρει, στις περιοχές ειδικά που κινούμαι εγώ δεν συγκρίνεται το Garmin με κανένα!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα δηλαδη αν το πληρωνες 149 ευρω θα το εβαζες???????σιγα μην το εβαζε θα βολευομασταν με το πρωτο σπασμενο navigation ....

Απλα ειναι Τζαμπα και και καλο γιαυτο το προτιμαμε ολοι οχι γιατι ειναι μονο καλο..

ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ....

 

φιλε κανεις λαθος... εμενα προσωπικα δε μ' ενδιαφερει το δωρεαν... οσο να ειναι το καλυτερο...

 

Και αν "δοκιμαζοντας" διαφορα προγραμματα καταληξω οτι ενα μου κανει, τοτε ειλικρινα σου μιλαω οτι παω και το αγοραζω. Τωρα θα μου πεις για δες ποιος μιλαει... αλλα ναι εγω στο λεω αυτο... οτι αν εκτιμησω τον κοπο καποιου "δοκιμαζοντας" κατι, μετα παω και το αγοραζω... πρεπει να τον εκτιμησω ομως και απο το δικο μου φιλοτιμο ναι θα του τα δωσω οσα ζηταει... Πιστεψε με εχω αγορασει πολλα προγραμματα με αυτο τον τροπο.

 

Βεβαια συγκεκριμενα το γκαρμιν παλιοτερα ειχα μπει στη σκεψη να το αγορασω, αλλα πλεον το μονο σιγουρο ειναι οτι το ΓΚΑΡΜΙΝ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΟΤΕ...

 

Και οχι γιατι δεν το αξιζει σαν εφαρμογη, αλλα για να μαθουν και να εμπεδωσουν οι μπετοβλακες οι δικοι μας distributors, οτι με το "κυνηγι μαγισσων" δε θα κανουν προκοπη ποτε... ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ...

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε και ξανάνοιξε την εφαρμογή και αν δεν ξεκολλήσει, κάνε επανεκκίνηση. Αν και πάλι δεν δουλεύει, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση το sis.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και η έκδοση 5.00.40. Μετά από καιρό ασχολούμαι ξανά με το Garmin.

Τα πέρασα ξανά όλα από την αρχή. Τα αρχεία UNL τα δημιούργησα με βάση το IMEI με τον ειδικό αρχειάκι μετατροπής. Τον χάρτη δεν τον τσέκαρα για τυχόν αλλαγές. Αύριο κάποια στιγμή. Η όλη διαδικασία άντε να πήρε κανένα 10λεπτό (εκτός από το κατέβασμα εφαρμογής/χάρτη). Μια χαρά όλα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες να ρωτησω. Οι ιδιοι χαρτες που χρησιμοποιουνται για τις εφαρμογες κινητων (Anavasi κτλ) ειναι αυτη που μπορουν να χρησιμοποιηθουν και στα in-car και handheld GPS? (Nuxi/ E-trex κτλ)?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...