Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το παλιο garmin Που εβαλα ειναι ενας φακελος "Garmin" και τα εχει ολα μεσα. Ενω σε αυτο που εχω ειναι ενας φακελος "Garmin" που μεσα εχει παλι "Garmin" και εκτος απο αυτο έχει κ 3-4 φακελους, άλλους... (Private-Sys-Resource)..

 

Εσυ μου λες δηλαδη να βαλω ΟΛΟ τον φακελο "Garmin" στην μνημη o Οποιος περιεχει κ τον φακελο (2η φορα) garmin. Μπερδευτικα γιατι το παλιο που εβαλα (4,0.χ) απλως ειναι ο garmin (μια φορα) και μεσα εχει πολλους φακελους (Πχ Voices Κτλ)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη δεν βρισκω ανάλογο topic στο φόρουμ θα το γράψω εδω:

Εχω το HTC 7500 με WM2005.Eγκατεστησα κανονικά το GarminΧΤ εκδοση 5.00.20 για PPC το ξεκλειδωσα με το Jetmouse 1.3 (παραδόξως δεν δούλευε το 1.5) και προσπάθησα να βάλω τους γνωστούς χάρτες.Μόνο ο Αnavasis δουλεύει που ειναι ξεκλείδωτος.Οι άλλοι δυό δεν ξεκλειδώνουν.Με τον ίδιο τρόπο οι άλλοι δυο χάρτες ξεκλειδώνουν κανονικά άν κανείς τους περάσει σε κινητο S60 (μεχρι τωρα τους έχω βαλει με επιτυχια σε Ν78,Ν85,Ν96).

Εχει κανεις ιδέα τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή.Ψάχνω στο μαγαζάκι και δεν βγάζω άκρη...

Οποιος γνωριζει ας μου πει (αν δεν του κάνει κόπο) τι να κάνω.Κατα προτίμηση με p.m. φυσικά για να μην παραβαινουμε τους κανόνες του φόρουμ...

Ευχαριστώ!

Εισαι σιγουρος οτι εχεις φτιαξει σωστα τα .unl και οτι εχουν το ιδιο ονομα με τους χαρτες?

Ναι το παλιο garmin Που εβαλα ειναι ενας φακελος "Garmin" και τα εχει ολα μεσα. Ενω σε αυτο που εχω ειναι ενας φακελος "Garmin" που μεσα εχει παλι "Garmin" και εκτος απο αυτο έχει κ 3-4 φακελους, άλλους... (Private-Sys-Resource)..

 

Εσυ μου λες δηλαδη να βαλω ΟΛΟ τον φακελο "Garmin" στην μνημη o Οποιος περιεχει κ τον φακελο (2η φορα) garmin. Μπερδευτικα γιατι το παλιο που εβαλα (4,0.χ) απλως ειναι ο garmin (μια φορα) και μεσα εχει πολλους φακελους (Πχ Voices Κτλ)

 

Οταν εκανες εγκατασταση το garmin ειχες γραψει κατι κωδικους ξεκλειδωματος σε κατι αρχεια με καταληξη .unl απλα αντεγραψε τα στο νεο φακελο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι εχεις φτιαξει σωστα τα .unl και οτι εχουν το ιδιο ονομα με τους χαρτες?

Τέτοια λάθη έκανα όταν ήμουν σε προνηπιακό στάδιο στο θέμα Garmin mobile XT...

O Bluechart μάλισυα αν τον μετονομάσεις σε gmapsup2 δεν αναγνωριζεται καθόλου και ειναι ανύπαρκτος στο mapsource.

Aν τον μετονομάσεις σε gmapprom τοτε μόνο αναγνωριζεται απο το σύστημα και φυσικά θεωρειται κλειδωμένος αναξαρτήτως υπαρξης ή μη συννονόματου unl αρχειου ...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να γνωριζω ποσο καλα ξερει να περναει το garmin καθε μελος στην συσκευη του! :rolleyes:

 

Δοκιμασε να βαλεις μεσα στο κιτζεν το imei σου και ξαναδοκιμασε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να γνωριζω ποσο καλα ξερει να περναει το garmin καθε μελος στην συσκευη του! :rolleyes:

 

Δοκιμασε να βαλεις μεσα στο κιτζεν το imei σου και ξαναδοκιμασε..

 

Χωράει ο "σιδηρόδρομος" του ΙΜΕΙ στο πλαισιο για το unit id κιτζεν?:blink:

Στο δικό μου κιτζεν πάντως δεν χωράει...:cry:

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Χωράει ο "σιδηρόδρομος" του ΙΜΕΙ στο πλαισιο για το unit id κιτζεν?:blink:

Στο δικό μου κιτζεν πάντως δεν χωράει...:cry:

 

Δεν βαζεις το ιμει, εκει βαζεις το "card id ", αν δεν κανω λαθος ειναι το τριτο νουμερο απο αυτα που βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Μηπως ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει καποιος χαρτης για την Κυπρο?

Και κατι ακομα, sorry αν δεν θα επρεπε να το ρωτησω εδω για καποιους αλλα πιστευω οτι εδω ειναι τα καταληλα ατομα για να απαντησουν.

1) Το Garmin ειναι οτι καλυτερο στο θεμα GPS για Ν95 8GB ?(απο αυτα που μπορουν να μπουν σε N95 8GB). Μιλαω απο θεμα χαρτων - ακριβειας. Το αν αργει...δεν με πειραζει, λογικο αμα βαλω 70.000 pois και κανα χαρτη 5gb.

2) Το Destinator που λενε το εχει δοκιμασει κανεις? Υπαρχει αποψη?

Για το 2ο σκελος, ισως ειναι λιγο ακυρο, απλα θα ηθελα μια αποψη απο τα παιδια που το εχουν ψαξει πολυ πχ ο aristotelhs2060. Αν βρεθει τροπος να μπει σε N95 8GB θα εβαζε κανεις το Destinator στη θεση του Garmin?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Μηπως ξερει κανεις να μου πει αν υπαρχει καποιος χαρτης για την Κυπρο?

Και κατι ακομα, sorry αν δεν θα επρεπε να το ρωτησω εδω για καποιους αλλα πιστευω οτι εδω ειναι τα καταληλα ατομα για να απαντησουν.

1) Το Garmin ειναι οτι καλυτερο στο θεμα GPS για Ν95 8GB ?(απο αυτα που μπορουν να μπουν σε N95 8GB). Μιλαω απο θεμα χαρτων - ακριβειας. Το αν αργει...δεν με πειραζει, λογικο αμα βαλω 70.000 pois και κανα χαρτη 5gb.

2) Το Destinator που λενε το εχει δοκιμασει κανεις? Υπαρχει αποψη?

Για το 2ο σκελος, ισως ειναι λιγο ακυρο, απλα θα ηθελα μια αποψη απο τα παιδια που το εχουν ψαξει πολυ πχ ο aristotelhs2060. Αν βρεθει τροπος να μπει σε N95 8GB θα εβαζε κανεις το Destinator στη θεση του Garmin?

Αν δεν κανω λαθος στο <<μαγαζι>> υπαρχει χαρτης κυπρου.Προσωπικη μου αποψη, μεχρι στιγμης ειναι οτι καλυτερο.Οσο για το Destinator αν μιλας για <<πειραγμενη>> εκδοση δεν εχει βγει ακομα.Τιποτα δεν σε περιοριζει να εχεις παραπανω απο ενα προγραμματα οποτε προς τι ο προβληματισμος;Τα βαζεις και τα δυο και διαλεγεις ποιο θα χρησιμοποιεις.Ειδικα οταν μιλαμε για <<ελευθερες>> εκδοσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για το destinator ετσι το ειπα, παντως ειναι σε καρτα μνημης οποτε ακομα δεν μπορουμε να το βαλουμε(ετσι νομιζω). Παντως με το Garmin ειμαι οκ. Για το πανω απο 1 προγραμματα...χμ, δεν ξερω, το μονο που θα ηθελα απο το Ν95 ειναι λιγο...παραπανω μνημη πχ 16gb. :P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

προσπαθω να ανεβασω pois το νικια ν96 που εχω αλλα μου γράφει "τα windows δεν μπορουν να βρουν το αρχειο c:\garmin\sox.exe" ξερετε κατι γι αυτο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζεις το ιμει, εκει βαζεις το "card id ", αν δεν κανω λαθος ειναι το τριτο νουμερο απο αυτα που βγαζει.

 

Δοκιμασε και με το jetmouse 1.5

 

Κανε μια ερωτηση και στο θεμα της συσκευης σου λογικα θα υπαρχει καποια λυση..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

προσπαθω να ανεβασω pois το νικια ν96 που εχω αλλα μου γράφει "τα windows δεν μπορουν να βρουν το αρχειο c:\garmin\sox.exe" ξερετε κατι γι αυτο?

 

επισης σου εμφανιζει κατι για to wav αρχειο καποιων φακελων poi.

γραψε σε ενα χαρτη αυτα τα poi (συνηθως ειναι speedcamera ctv,r,wr rezerva,propo,etc).μετα μπες στο φακελο αυτων των poi σβησε το wav και θα περασουν κανονικα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

επισης σου εμφανιζει κατι για to wav αρχειο καποιων φακελων poi.

γραψε σε ενα χαρτη αυτα τα poi (συνηθως ειναι speedcamera ctv,r,wr rezerva,propo,etc).μετα μπες στο φακελο αυτων των poi σβησε το wav και θα περασουν κανονικα

 

σε ευχαριστω για την απάντηση, αλλα λεει μονο για το sox.exe, υπάρχει κατι να κανω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Χωράει ο "σιδηρόδρομος" του ΙΜΕΙ στο πλαισιο για το unit id κιτζεν?:blink:

Στο δικό μου κιτζεν πάντως δεν χωράει...:cry:

 

εγω εχω ενα imei converter για το garmin mobile xt (του βαζεις το ιμει σου και σου βγαζει card id)

 

εαν θελεις να σου το δοσω στειλε μου ενα pm γιατι μπορει να ξεχασω να ξαναδιαβασω το συγκεκριμενο ποστ και να μην δω την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απάντηση, αλλα λεει μονο για το sox.exe, υπάρχει κατι να κανω?

 

πατα οκ και θα εμφανιστουν και τα υπολοιπα.εναλλακτικα σβησε τα wav απο ολους τους φακελους

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Για το sox.exe μπορείς επίσης να κατεβάσεις το συγκεκριμένο αρχείο από εδώ:

http://rapidshare.com/files/139638423/sox.zip

Τότε δεν θα σου βγάζει σφάλμα όποτε κάποια poi έχουν και ηχητική ειδοποίηση ως wav αρχείο.

 

Το sox.exe πρέπει να αντιγραφεί στο C:\Program Files\Garmin ή σε όποιον άλλον φάκελο έχει εγκατασταθεί το poi loader

Link to comment
Share on other sites

Τα μυνηματα σχετικα με γκαρμιν & 5800 μετεφερθηκαν

στην αναλογη ενοτητα και θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2685222#post2685222

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φαντάζομαι θα είναι σχετικό με το garmin, στο N95 που έχω και συγκεκριμένα στην έκθεση, εκτός από τις φωτο, μου βγάζει 12 αρχεια με όνομα GMAPSUPP που δεν ανοίγουν, ούτε σβήνονται και είναι 25byte το καθένα.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φαντάζομαι θα είναι σχετικό με το garmin, στο N95 που έχω και συγκεκριμένα στην έκθεση, εκτός από τις φωτο, μου βγάζει 12 αρχεια με όνομα GMAPSUPP που δεν ανοίγουν, ούτε σβήνονται και είναι 25byte το καθένα.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Μπορείς με κάποιον file browser να τα κάνεις hidden για να μην εμφανίζονται στην έκθεση.

Μη ξεχάσεις να σβήσεις και τα Thumbs.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το sox.exe μπορείς επίσης να κατεβάσεις το συγκεκριμένο αρχείο από εδώ:

http://rapidshare.com/files/139638423/sox.zip

Τότε δεν θα σου βγάζει σφάλμα όποτε κάποια poi έχουν και ηχητική ειδοποίηση ως wav αρχείο.

 

Το sox.exe πρέπει να αντιγραφεί στο C:\Program Files\Garmin ή σε όποιον άλλον φάκελο έχει εγκατασταθεί το poi loader

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ, ολα οκ τωρα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα "προβλημα" με το garmin στο 6210.

 

Ετσι οπως προχωραω στον δρομο κ πρεπει να στριψω πχ δεξια μετα απο 3 στενα, αυτο λεει αμεσως στριψε δεξια χωρις να εχω φτασει στο δρομο που πρεπει. Καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αλλη εκδοση του garmin..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω την 5 αλλα δεν καταφερα να ξεκλειδωσω το εσωτερικο gps. Και μου την εδωσε κ εβαλα την 4 που δουλευει τωρα.

 

Πως γινεται με το ιδιο αρχειο (sw.unl) να ξεκλειδωνει την 4 εκδοση κ οχι την 5 δε ξερω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Kανονικα επρεπε να το ξεκλειδωνει. Κρατησε το ιδιο sw.unl και περασε την 5
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατησω το sw.unl και το χχχ.unl (που ειναι ο χαρτης). Μετα θα κανω απεγκατασταση το garmin και θα σβησω τον φακελο απο την καρτα μνημης.

 

Μετα θα περασω τον φακελο του 5 (ο οποιος δεν εχει χαρτες και voices) και μετα απο το παλιο θα περασω το sw.unl και το xxx.unl (χαρτης) και το αρχειο του χαρτη (.ιmg) Και το voices και ειμαι ετοιμος;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...