Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι γινεται εγω τον ειχα διαγραψει και εβαλα στην θεση του τον χαρτη της ευρωπης. Ακομη και χωρις χαρτη παλη ανοιγει αλλα εαν εχεις φορτωμενους μονο τους ελληνικους χαρτες περα απο την ελλαδα δεν θα υπαρχει τιποτα.

 

 

 

Για αρχη δοκιμασε να ανοιξεις το garmin χωρις να φορτωσεις κανενα χαρτη. Αφησε μονο αυτον που ειχε και πες μας εαν ανοιγει το προγραμμα.

 

εσβησα τον gmapbmap και ονομασα ετσι τον αμερικανικο γιατι gmapprom εγω εχω τον ευρωπαικο,gmapsupp τον autodrive και gmapsup2 τον anavasis. αλλα μου τον δειχνει κλειδωμενο!gmapbmap δεν μπορουμε να ονομασουμε κανενα αλλο χαρτη πλην του basemap?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

προσπαθησα να εγκαταστησω σε ενα καινουργιο ν82 μαυρο το garmin την εκδοση 4.10.08 και υπαρχει προβλημα.

μπαινω στην εφαρμογη μου βγαζει το λογοτυπο του garmin (ekeino με το μαυρο φοντο) θαρρεις και μπαινει κανονικα και αμεσως μετα με πεταει απο το προγραμμα.

δεν ξερω τι μπορει να φταιει γιατι την ιδια εκδοση την εχω εγκατεστημενη επιτυχως στο δικο μου παλαιοτερο βεβαια ν82.

ξερει κανεισ τι μπορει να ειναι?

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

ενώ στην αρχή κλέιδωνε σχετικά γρήγορα δορυφόρο είχε κανά 2-3 μέρες που δεν έπιανε ούτε με αίτηση. έκανα Hard format στο κινητό, έκανα format στην κάρτα τα πέρασα όλα από την αρχή την 5.00.20 και τον τελευταίο 3 σε 1 και πάλι τίποτα... Ούτε με αίτηση δεν πιάνω δορυφόρο. Έχω το Ν78... Για αυτό που είπε κάποιος φίλος με τη πυξίδα τι ακριβώς κάνουμε εκεί; Κι εκεί μου λέει αναμονη GPS ενώ αν κάνω εντοπισμό δορυφόρου μου έχει κάτι κάθετες γραμμές 3 κάτω και 1 πάνω... βοήθεια άσχετος εδώ
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

προσπαθησα να εγκαταστησω σε ενα καινουργιο ν82 μαυρο το garmin την εκδοση 4.10.08 και υπαρχει προβλημα.

μπαινω στην εφαρμογη μου βγαζει το λογοτυπο του garmin (ekeino με το μαυρο φοντο) θαρρεις και μπαινει κανονικα και αμεσως μετα με πεταει απο το προγραμμα.

δεν ξερω τι μπορει να φταιει γιατι την ιδια εκδοση την εχω εγκατεστημενη επιτυχως στο δικο μου παλαιοτερο βεβαια ν82.

ξερει κανεισ τι μπορει να ειναι?

δοκιμασε να βαλεις την5.20 νομιζω οτι εκει ειναι το προβλημα ..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

προσπαθησα να εγκαταστησω σε ενα καινουργιο ν82 μαυρο το garmin την εκδοση 4.10.08 και υπαρχει προβλημα.

μπαινω στην εφαρμογη μου βγαζει το λογοτυπο του garmin (ekeino με το μαυρο φοντο) θαρρεις και μπαινει κανονικα και αμεσως μετα με πεταει απο το προγραμμα.

δεν ξερω τι μπορει να φταιει γιατι την ιδια εκδοση την εχω εγκατεστημενη επιτυχως στο δικο μου παλαιοτερο βεβαια ν82.

ξερει κανεισ τι μπορει να ειναι?

εμενα δουλεψε η 4.10.80 μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω στην επιλογή "πολεις" προορισμό Λαμία και μου βγάζει Καλαμια κοζάνης κλπ.(δεν την βρίσκει σαν πόλη).Απορία:Στο Garmin δεν μπορούμε να βάζουμε προορισμό μια πόλη χωρίς δ/νση απλά για να δούμε πόσο απέχει?Το λέω βέβαια με κάθε επιφύλαξη διότι ίσως έχω κάποια ρύθμιση λάθος.Ενεργοποιημένο έχω τον Auto Drive.
Link to comment
Share on other sites

Βάζω στην επιλογή "πολεις" προορισμό Λαμία και μου βγάζει Καλαμια κοζάνης κλπ.(δεν την βρίσκει σαν πόλη).Απορία:Στο Garmin δεν μπορούμε να βάζουμε προορισμό μια πόλη χωρίς δ/νση απλά για να δούμε πόσο απέχει?Το λέω βέβαια με κάθε επιφύλαξη διότι ίσως έχω κάποια ρύθμιση λάθος.Ενεργοποιημένο έχω τον Auto Drive.

γινετε και αυτο, το ειχα κανει μια φορα, αλλα δε θυμαμα,ι πως ειχα ψαξει πολυ ομως, για κοιτα το και συ

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

γινετε και αυτο, το ειχα κανει μια φορα, αλλα δε θυμαμα,ι πως ειχα ψαξει πολυ ομως, για κοιτα το και συ

Ψαχνω 2 μέρες αλλά φαίνεται ότι είναι καλά "καμουφλαρισμένο".Με έχει σκάσει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω 2 μέρες αλλά φαίνεται ότι είναι καλά "καμουφλαρισμένο".Με έχει σκάσει...:mad:

περιμενε να το βρω και θα σου πω κοιταω τωρα οκ

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω 2 μέρες αλλά φαίνεται ότι είναι καλά "καμουφλαρισμένο".Με έχει σκάσει...:mad:

 

Προς τα που --> Κοντά (με το αριστερό πλήκτρο) --> Κοντά σε άλλη τοποθεσία (πάλι το αριστερό πλήκτρο) --> συλλαβισμός πόλης --> συλλαβισμός --> (γράφεις ΛΑΜΙΑ) --> ... (περιμένεις λίγο να το ψάξει και να βγάλει αποτελέσματα) --> Εντάξει (αριστερό πλήκτρο) --> Επιλέγεις ΛΑΜΙΑ (ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ) --> Το βάζεις πάνω από το "κοντά Λαμία" -->ολοκληρώθηκε (το δεξί πλήκτρο δηλαδή)

 

ότι ψάξεις, ακόμα και αν πας στις πόλεις θα σου δείξει πρώτη τη Λαμία στα 0 μέτρα, μιας και θεωρεί ότι θα είσαι εκεί. Πατάς μετάβαση και... καλό σου ταξίδι:)

 

Το άνωθεν γίνεται για αναζήτηση οποιασδήποτε πόλης... Η αναζήτηση πόλεων τρώει κολλήματα ώρες ώρες είναι η αλήθεια...

 

Επίσης αν θες ανανέωσε το avatar του κινητού σου να ξέρουμε σε τι συσκευή αναφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω 2 μέρες αλλά φαίνεται ότι είναι καλά "καμουφλαρισμένο".Με έχει σκάσει...:mad:

λοιπον το βρηκα φιλε πας -- 1 εργαλεια ---2 διαχειρηση δεδομενων -- 3 πορειες--4 δημιουργια νεας πορειας --5 ευρεση στο χαρτη---πατας το joystic εκει που θες --- 6 σου λεει επιλογη εναρξης πορειας ---μετα σου λεει --- 7επιλογη τελικου προορισμου ---8 προσθηκη ενδιαμεσου - κανενα -- και μετα στο υπολογιζει -- καλο εεε-- κατσε να το σημειωσω και γω γιατι θα το ξεχασω παλι!!! χαχαχα δε χρειαζετε, να βαλεις εκει που εισαι,, οπου θες βαζεις, και στα βγαζει ολλα ,, χρονο ,, χιλιομετρα ,,κλπ --και το καλο δεν χρειαζετε να πιασει δορυφορους το κανει μονο του απλα ,, γινονται πολες παραλαγες με αναζητηση απο --ευρεση απο --χαρτη --- χρηση τρεχουσας -- οπως θες το κανεις πλεον κατεβαστε τα αρχεια εχει της φωτο μεσα βαλτετες ολες σε ενα φακελο να της δειτε με την σειρα

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

περιμενε να το βρω και θα σου πω κοιταω τωρα οκ

 

Οκ.λύθηκε το πρόβλημα.Σ΄ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

 

Προς τα που --> Κοντά (με το αριστερό πλήκτρο) --> Κοντά σε άλλη τοποθεσία (πάλι το αριστερό πλήκτρο) --> συλλαβισμός πόλης --> συλλαβισμός --> (γράφεις ΛΑΜΙΑ) --> ... (περιμένεις λίγο να το ψάξει και να βγάλει αποτελέσματα) --> Εντάξει (αριστερό πλήκτρο) --> Επιλέγεις ΛΑΜΙΑ (ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ) --> Το βάζεις πάνω από το "κοντά Λαμία" -->ολοκληρώθηκε (το δεξί πλήκτρο δηλαδή)

ότι ψάξεις, ακόμα και αν πας στις πόλεις θα σου δείξει πρώτη τη Λαμία στα 0 μέτρα, μιας και θεωρεί ότι θα είσαι εκεί. Πατάς μετάβαση και... καλό σου ταξίδι:)

Το άνωθεν γίνεται για αναζήτηση οποιασδήποτε πόλης... Η αναζήτηση πόλεων τρώει κολλήματα ώρες ώρες είναι η αλήθεια...

Επίσης αν θες ανανέωσε το avatar του κινητού σου να ξέρουμε σε τι συσκευή αναφέρεσαι.

 

Νάσαι καλά ρε raftoput.Είχα δει την επιλογή "κοντά" αλλά πάντα κάτι έκανα λάθος εκεί μέσα στο μενού στην αναζήτηση.Ετσι λεπτομερώς που τα έγραψες,σε 2 λεπτά

βρέθηκε η πόλη και δουλεύει τέλεια τώρα.Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το βρηκα φιλε πας -- 1 εργαλεια ---2 διαχειρηση δεδομενων -- 3 πορειες--4 δημιουργια νεας πορειας --5 ευρεση στο χαρτη---πατας το joystic εκει που θες --- 6 σου λεει επιλογη εναρξης πορειας ---μετα σου λεει --- 7επιλογη τελικου προορισμου ---ευρεση στο χαρτη---προσθηκη ενδιαμεσου - 8 κανενα -- και μετα στο υπολογιζει -- καλο εεε-- κατσε να το σημειωσω και γω γιατι θα το ξεχασω παλι!!! χαχαχα δε χρειαζετε να βαλεις εκει που εισαι οπου θες βαζεις και στα βγαζει ολλα ,, χρονο ,, χιλιομετρα ,,κλπ --και το καλο δεν χρειαζετε να πιασει δορυφορους το κανει μονο του απλα

 

Μέχρι το 5 καλά τα πάω.Μετά χάος.Βλέπεις εσύ την Λαμία στον χάρτη?Αλλά και αλλού να πατήσω με το joystic δεν μου βγάζει την 6 επιλογή αλλά "πλησιέστερες θέσεις"

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το 5 καλά τα πάω.Μετά χάος.Βλέπεις εσύ την Λαμία στον χάρτη?Αλλά και αλλού να πατήσω με το joystic δεν μου βγάζει την 6 επιλογή αλλά "πλησιέστερες θέσεις"

το βημα 6 πηδατο και πηγαινε στο --7επιλογη τελικου προορισμου ---ευρεση στο χαρτη---προσθηκη ενδιαμεσου - 8 κανενα -- εγω μολις το εκανα και δουλευει δεν χρειαζετε να βαλεις ονομα πολης οπου και να πατησεις θα το βρει οκ περιμενε να ανεβασω φωτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

το βημα 6 πηδατο και πηγαινε στο --7επιλογη τελικου προορισμου ---ευρεση στο χαρτη---προσθηκη ενδιαμεσου - 8 κανενα -- εγω μολις το εκανα και δουλευει δεν χρειαζετε να βαλεις ονομα πολης οπου και να πατησεις θα το βρει οκ περιμενε να ανεβασω φωτο.

Thanks!Όλα καλά .Πέτυχε :) .Απορώ πώς βρίσκετε τα κόλπα ρε παιδιά.Θα αρχίσω εντατική μελέτη αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω Προμαχώνα αντί Λαμία...

Link to comment
Share on other sites

Thanks!Όλα καλά .Πέτυχε :) .Απορώ πώς βρίσκετε τα κόλπα ρε παιδιά.Θα αρχίσω εντατική μελέτη αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω Προμαχώνα αντί Λαμία...

αυτα ειναι ευκολα κανενα games η apps μπορεις να σπασεις ??? χαχαχαχιχιχιχι..........η φτιαξε τον3σε1 anavasis3.9.2 περιμενω μεμος

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

.........η φτιαξε τον3σε1 anavasis3.9.2 περιμενω μεμος

 

Εδώ μέσα στο φόρουμ έχει κάτι "τσακάλια" που θα το ταχτοποιήσουν το ζήτημα.Λίγη υπομονή...;)

Link to comment
Share on other sites

ενώ στην αρχή κλέιδωνε σχετικά γρήγορα δορυφόρο είχε κανά 2-3 μέρες που δεν έπιανε ούτε με αίτηση. έκανα Hard format στο κινητό, έκανα format στην κάρτα τα πέρασα όλα από την αρχή την 5.00.20 και τον τελευταίο 3 σε 1 και πάλι τίποτα... Ούτε με αίτηση δεν πιάνω δορυφόρο. Έχω το Ν78... Για αυτό που είπε κάποιος φίλος με τη πυξίδα τι ακριβώς κάνουμε εκεί; Κι εκεί μου λέει αναμονη GPS ενώ αν κάνω εντοπισμό δορυφόρου μου έχει κάτι κάθετες γραμμές 3 κάτω και 1 πάνω... βοήθεια άσχετος εδώ
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση προσπαθεις να περασεις?[/quote

 

Εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις εκδοσεις που εχω βρει απο 4.10 εως 5.20 και σε ολες μου κανει το ιδιο εκει που παει να το φορτωσει (δειχνει το εικονιδιο του Garmin ) με πεταει εξω ,σε Νοκια Ε66.

Εχει κανεις καμια εκδοση που του δουλεψε σε Νοκια Ε66 να μου στειλει pm ?

 

Ξαναλεω μηπως θελει αναβαθμιση γιατι δεν το εχω κανει ειναι ενος φιλου και επειδη δεν εχω ιντερνετ αυτη τη στιγμη ας οψεται η Tellas αλλα περνω απο την γειτονια μεσω wifi φοβαμαι να προχωρησω σε αναβαθμιση μην γινει καμια διακοπη στο net και εχω προβλημα .

Αν δεν τα καταφερω το βλεπω να το πουλαει η πλακα ειναι εγω τον επεισα να το παρει για να του βαλω το Garmin

Link to comment
Share on other sites

ενώ στην αρχή κλέιδωνε σχετικά γρήγορα δορυφόρο είχε κανά 2-3 μέρες που δεν έπιανε ούτε με αίτηση. έκανα Hard format στο κινητό, έκανα format στην κάρτα τα πέρασα όλα από την αρχή την 5.00.20 και τον τελευταίο 3 σε 1 και πάλι τίποτα... Ούτε με αίτηση δεν πιάνω δορυφόρο. Έχω το Ν78... Για αυτό που είπε κάποιος φίλος με τη πυξίδα τι ακριβώς κάνουμε εκεί; Κι εκεί μου λέει αναμονη GPS ενώ αν κάνω εντοπισμό δορυφόρου μου έχει κάτι κάθετες γραμμές 3 κάτω και 1 πάνω... βοήθεια άσχετος εδώ

Eπειδή βλέπω ότι έχουμε το ίδιο κινητό και την ίδια version Garmin θα σου πω ότι και σε μένα αργεί μερικές φορές και 10 λεπτά να βρει δορυφόρο.Αυτό γίνεται όταν είμαι μέσα στο σπίτι.Στο δρόμο όμως σε 1-2 λεπτά το πολύ έχει βρει τους δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση προσπαθεις να περασεις?[/quote

 

Εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις εκδοσεις που εχω βρει απο 4.10 εως 5.20 και σε ολες μου κανει το ιδιο εκει που παει να το φορτωσει (δειχνει το εικονιδιο του Garmin ) με πεταει εξω ,σε Νοκια Ε66.

Εχει κανεις καμια εκδοση που του δουλεψε σε Νοκια Ε66 να μου στειλει pm ?

 

Ξαναλεω μηπως θελει αναβαθμιση γιατι δεν το εχω κανει ειναι ενος φιλου και επειδη δεν εχω ιντερνετ αυτη τη στιγμη ας οψεται η Tellas αλλα περνω απο την γειτονια μεσω wifi φοβαμαι να προχωρησω σε αναβαθμιση μην γινει καμια διακοπη στο net και εχω προβλημα .

Αν δεν τα καταφερω το βλεπω να το πουλαει η πλακα ειναι εγω τον επεισα να το παρει για να του βαλω το Garmin

 

Αυτό το είχα πάθει κι εγώ στην αρχή.Το πρόβλημα ήταν ότι κατά λάθος δεν είχα αντιγράψει όλα τα αρχεία στον φάκελλο του garmin στην κάρτα μνήμης.Μόλις τα έβαλα λύθηκε το πρόβλημα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το ίδιο συμβαίνει και με σένα

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή βλέπω ότι έχουμε το ίδιο κινητό και την ίδια version Garmin θα σου πω ότι και σε μένα αργεί μερικές φορές και 10 λεπτά να βρει δορυφόρο.Αυτό γίνεται όταν είμαι μέσα στο σπίτι.Στο δρόμο όμως σε 1-2 λεπτά το πολύ έχει βρει τους δορυφόρους.

 

Εμένα ούτε στο δρόμο εν κινήσει μπορεί να βρει δορυφόρο.... Εκεί σε αυτό με την πυξίδα μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τη σημαίνει;

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο γρήγορος τρόπος να βρεις στίγμα, είναι να είσαι ακίνητος σε ανοιχτό χώρο που βλέπει ουρανό και με το υποβοηθούμενο GPS ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , με E90 , GARMIN 5.00.20 και Anavasi 3.9.2 σημερα έκανα μια διαδρομη μεσα απο αγροτικους και ορεινους δρόμους και αρκετες φορες με zoom στο τερμα το στιγμα το εβγαζε περιπου 2 cm μακρυα απο τον δρόμο που ακολουθούσα , ξερεις κανεις γιατι:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...