Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω εγκαταστήσει το Garmin MobileXT και δουλεύει μια χαρά , απλά ήθελα να αναφέρω οτι στο μενού ρυθμήσεις-πληροφορείες μου λέει οτι έχω την Version:

Garmin MobileXT 4.10.60s60.9 .

 

Τα αναφέρω αυτά, απλά για να μου πείτε αν έχω βάλει το σωστό πρόγραμμα και τους χάρτες?

 

Ευχαριστώ

 

Οι χαρτες ειναι ασχετοι με το προγραμμα,δουλευουν με ολες τις εκδοσεις.Η εκδοση που εχεις ειναι παλια και αν εχεις το ν82 οπως φαινεται στο avatar σου πανε σε πιο καινουργια εκδοση γιατι θα εχεις κολληματα με το πληκτρο #.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε την 5.00.20

 

 

Οκεy θα την βάλω, απλά ήθελα να ρωτήσω, πρέπει να κάνω πάλι όλη την διαδικασία του ξεκλειδώματος απο την αρχή(όπως στο post#1? ή δεν χρειάζεται?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Οκεy θα την βάλω, απλά ήθελα να ρωτήσω, πρέπει να κάνω πάλι όλη την διαδικασία του ξεκλειδώματος απο την αρχή(όπως στο post#1? ή δεν χρειάζεται?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

 

Okey παιδιά τα κατάφερα το έκανα update σε 5.00.20 S60.

Απο οτι είδα στο μενού σετ χαρτών φοράω τον "BlueChart Atlantic v9.5 AUTO DRIVE(HELLAS) GreeceAnavasi" . Ειναι καλός αυτός? Πρέπει να βάλω μήπως κάποιον άλλον?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οκεy θα την βάλω, απλά ήθελα να ρωτήσω, πρέπει να κάνω πάλι όλη την διαδικασία του ξεκλειδώματος απο την αρχή(όπως στο post#1? ή δεν χρειάζεται?

 

Πάντοτε, όταν στην ίδια κάρτα αλλάζεις εκδόσεις ή χαρτών ή εφαρμογής, δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τίποτα. Όλα δουλεύουν μια χαρά. Αν αλλάξεις κάρτα, τότε θα πρέπει να ξαναφτιάξεις τα αρχεία unl.

Link to comment
Share on other sites

Πάντοτε, όταν στην ίδια κάρτα αλλάζεις εκδόσεις ή χαρτών ή εφαρμογής, δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τίποτα. Όλα δουλεύουν μια χαρά. Αν αλλάξεις κάρτα, τότε θα πρέπει να ξαναφτιάξεις τα αρχεία unl.

 

 

Okey σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος χάρτης Anavasis 3.9.3

 

Ελπίζω να κυκλοφορήσει σύντομα στο μαγαζάκι :rolleyes:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ απο χθές να εγκαταστήσω τον παρακάτω χάρτη:

3 to 1 AUTODRIVE 1.60 +ANAVASIS 3.9.0+ ATLANTIC

αλλά δέν τα έχω καταφέρει.

 

Εχω κάνει κανονικά την διαδικασία της Εγκατάσταση χαρτών του post1 αλλά δεν μου δουλεύει, και οταν λέω δεν μου δουλέυει μου κανει το εξής:

Αρχίζει φορτώνει το πρόγραμμα, βγάζωντας την γνωστή εικόνα στην οθόνη με το λογότυπο GARMIN σε μαύρο φόντο και μετά λίγα δευτερόλεπτα κλήνει το πρόγραμμα απο μόνο του.

Το αρχείο που κατέβασα είναι με την ονομασία GMAPPROM.IMG και έφτιαξα και ένα αρχείο GMAPPROM.UNL με τους κωδικούς και το έριξα στον φάκελο Garmin που έχει τα αρχεία:

GMAPBMAP.IMG

GMAPSUPP.IMG

GMAPSUPP.UNL

SW.UNL

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καινούριους κωδικούς στο unl αρχείο
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ απο χθές να εγκαταστήσω τον παρακάτω χάρτη:

3 to 1 AUTODRIVE 1.60 +ANAVASIS 3.9.0+ ATLANTIC

αλλά δέν τα έχω καταφέρει.

 

Εχω κάνει κανονικά την διαδικασία της Εγκατάσταση χαρτών του post1 αλλά δεν μου δουλεύει, και οταν λέω δεν μου δουλέυει μου κανει το εξής:

Αρχίζει φορτώνει το πρόγραμμα, βγάζωντας την γνωστή εικόνα στην οθόνη με το λογότυπο GARMIN σε μαύρο φόντο και μετά λίγα δευτερόλεπτα κλήνει το πρόγραμμα απο μόνο του.

Το αρχείο που κατέβασα είναι με την ονομασία GMAPPROM.IMG και έφτιαξα και ένα αρχείο GMAPPROM.UNL με τους κωδικούς και το έριξα στον φάκελο Garmin που έχει τα αρχεία:

GMAPBMAP.IMG

GMAPSUPP.IMG

GMAPSUPP.UNL

SW.UNL

 

Ευχαριστώ πολύ

Το SW.UNL είναι σίγουρα σωστό?

Ξαναφτιάξτο καλύτερα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το SW.UNL είναι σίγουρα σωστό?

Ξαναφτιάξτο καλύτερα

 

Με τους αρχικούς χάρτες που έιχα δούλευε κανονικά που σημαίνει ήταν σωστό. Το πρόβλημα είναι όταν ρίχνω τον 3 to 1 AUTODRIVE 1.60 +ANAVASIS 3.9.0+ ATLANTIC τότε δεν δουλεύει. Οταν τον βγάλω πάλι, δουλεύει κανονικά. Δέν ξέρω, τι να πώ....?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Με τους αρχικούς χάρτες που έιχα δούλευε κανονικά που σημαίνει ήταν σωστό. Το πρόβλημα είναι όταν ρίχνω τον 3 to 1 AUTODRIVE 1.60 +ANAVASIS 3.9.0+ ATLANTIC τότε δεν δουλεύει. Οταν τον βγάλω πάλι, δουλεύει κανονικά. Δέν ξέρω, τι να πώ....?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Αν θέλεις τη γνώμη μου μην μπλέκεις με 3σε1 χάρτες, πέρασε τους ξεχωριστά

(εκτός κι αν χρειάζεσαι να περάσεις κι άλλους χάρτες και θέλεις ελεύθερα τα ονόματα)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις τη γνώμη μου μην μπλέκεις με 3σε1 χάρτες, πέρασε τους ξεχωριστά

(εκτός κι αν χρειάζεσαι να περάσεις κι άλλους χάρτες και θέλεις ελεύθερα τα ονόματα)

 

 

Νομίζω το καλύτερο είναι αυτο που λές όντος. Ηθελα να ρωτύσω όμως ένα τελευταίο. Εάν βάλω τους χάρτες ξεχωριστά όπως λές, μετά πάω σε κάποιο μενού ,μέσα απο το οποιο επιλέγω ποιόν χάρτη θέλω να έχω?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το καλύτερο είναι αυτο που λές όντος. Ηθελα να ρωτύσω όμως ένα τελευταίο. Εάν βάλω τους χάρτες ξεχωριστά όπως λές, μετά πάω σε κάποιο μενού ,μέσα απο το οποιο επιλέγω ποιόν χάρτη θέλω να έχω?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Φυσικά, εξάλλου το ίδιο θα έκανες και με τον 3σε1

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, εξάλλου το ίδιο θα έκανες και με τον 3σε1

 

map ID βάζω τα ίδια(στα ξεχωριστά) που έχω πάρει απο τον 3 σε 1? Επίσης το kegen που θα τον ξεκλειδώσω πρέπει να έιναι ειδικά για αυτον τον χάρτη ή αυτο που είχα κατεβάσει, απο το αρχικό πρόγραμμα που είχε μέσα?

 

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

map ID βάζω τα ίδια(στα ξεχωριστά) που έχω πάρει απο τον 3 σε 1? Επίσης το kegen που θα τον ξεκλειδώσω πρέπει να έιναι ειδικά για αυτον τον χάρτη ή αυτο που είχα κατεβάσει, απο το αρχικό πρόγραμμα που είχε μέσα?

 

 

Σε ευχαριστώ

 

Το ke y gen είναι το ίδιο, δεν έχει να κάνει με την έκδοση του χάρτη

Αν είχες τα σωστά map ID για τους χάρτες, αυτά θα χρησιμοποιήσεις και τώρα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Χα χα,βλεπω κρεμασμενα οπου μπορω να φανταστω gps χαρτες στα αμαξια.

Αυτο που ξερω οτι στο 6220c βαζω το δρομολογιο,το πεταω κατω απο το παμπριτζ,και απλα ακουω τις φωνητικες οδηγεις.

Μεχρι τωρα εν με εχει απογοητευσει ουτε μια φορα.

Προσφατα βρεθικα Θεσσαλονικη,και ουτε εκει με απογοητευσε.Οτι ψαξα το βρηκα με την μια.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος χάρτης Anavasis 3.9.3

 

Ελπίζω να κυκλοφορήσει σύντομα στο μαγαζάκι :rolleyes:

 

3 σε 1, ελπίζουμε... :D

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι υποστηρίζει ελληνική γραμματοσειρά και search με ελληνικούς χαρακτήρες
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...