Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 4,10,80 είναι φορτωμένη με τους Auto Drive Hellas v1.30 el & anavasis 360 el σε P1i. Οι ήχοι από το λειτουργικό τού P1i σε on - off είναι ok όπως & η ανοικτή συνομιλία, μουσική κλπ. Με τους ρυθμιστές έντασεις να είναι full στα P1i & sfw του Garmin ο ήχος & τα beep ίσα που ακούγονται σε ήσυχο περιβάλον) Σαν voice φορτώθηκαν τα Ellinika__.vpm & English_American_.vpm σε γεμάτη 512kb Μ2 card, αλλά & σε άδεια 4gb. Καμμιά βοήθεια ή γνωστό link για το πρόβλημα???

ALKHS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιος που να θελει να με βοηθησει να κανω την εγκατασταση γιατι εχω απελπιστει τελειως!

αν μπορουσε με καποιο τροπο να μου στειλει τους φακελους ακριβως οπως πρεπει να τους περασω στο κινητο μου. θα σας ημουν ευγνωμων αν καποιος με βοηθουσε!

μπορείς πολύ απλά να κατεβάσεις απο τα γνωστά site που αναφέρθηκαν και πιο πάνω την έκδοση GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX.. Σε αυτή περιέχονται όλοι οι φάκελοι όπως πρέπει

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αντιμετοπισει το προβλημα να του βγαζει τα POIs με κινεζικα..? αν ναι τι κανουμε?

 

Μπαίνεις με το POIEDIT και αλλάζεις σε ένα ένα τα ονόματα σε αγγλικούς χαρακτήρες...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κατεβασεις το PoiLoader, να βαλεις ολα τα poi σε εναν φακελο και μετα με αυτο το προγραμμα να επιλεξεις τον φακελο στο pc και θα τα περασει μονο του..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να δουλεψει ο 3σε1 με την 4.10.80 σε Ν82?? μου εχουν σπασει τα νευρα!! μολις τον εβαλα το προγραμμα δ ανοιγει..μολις τον διαγραψω τρεχει κανονικα!

 

Θα σου πω τι βήματα έχω κάνει εγώ. Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι τα σωστά, αλλά δουλέυουν και ελπίζω να σε βοηθήσουν.

1) Στην εγκατάσταση της 4.10.80, μετέφερα στην κάρτα όαους φακέλους μου επέτρεψε η επιλογή "εξερεύνηστε τη συσκευή NOKIA" του PC Suite. Δηλαδή δεν μετέφερα τους system φακέλους (sys κλπ) καθώς δεν μου το επέτρεπε το PC Suite.

2) Την εγκατάσταση του .sis την έκανα από το PC Suite (NOKIA Application Installer)

3) Μετά αντέγραψα κανονικά το GMAPSUPP.img του 3σε1 και το κατάλληλο GMAPSUPP.UNL (κολλητά το αποτέλεσμα του ****** για ID:822 and ID:295) στο φάκελο garmin και "έπαιξε". Να σημειώσω ότι ο "θεός Άρης" αναφέρει ότι τον χάρτη πρέπει να τον βάλεις πρώτα στην 4.10.60 και μετά να εγκαταστήσεις την 4.10.80, εγώ όμως στο N82 δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι βήματα έχω κάνει εγώ. Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι τα σωστά, αλλά δουλέυουν και ελπίζω να σε βοηθήσουν.

1) Στην εγκατάσταση της 4.10.80, μετέφερα στην κάρτα όαους φακέλους μου επέτρεψε η επιλογή "εξερεύνηστε τη συσκευή NOKIA" του PC Suite. Δηλαδή δεν μετέφερα τους system φακέλους (sys κλπ) καθώς δεν μου το επέτρεπε το PC Suite.

2) Την εγκατάσταση του .sis την έκανα από το PC Suite (NOKIA Application Installer)

3) Μετά αντέγραψα κανονικά το GMAPSUPP.img του 3σε1 και το κατάλληλο GMAPSUPP.UNL (κολλητά το αποτέλεσμα του ****** για ID:822 and ID:295) στο φάκελο garmin και "έπαιξε". Να σημειώσω ότι ο "θεός Άρης" αναφέρει ότι τον χάρτη πρέπει να τον βάλεις πρώτα στην 4.10.60 και μετά να εγκαταστήσεις την 4.10.80, εγώ όμως στο N82 δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι τέτοιο.

 

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ χρειάστηκε να εγκαταστήσω πρώτα την 4.10.60.

Και μια ερώτηση, στο "Mapsource" αντί να έχει μόνο τους anavasis, autodrive και bluechart έχει τους autodrive και bluechart αλλά και δύο φορές τον anavasis. Λέτε να δημιουργεί πρόβλημα ?! Επίσης αν έχω και τους τρεις επιλεγμένους πειράζει ?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ χρειάστηκε να εγκαταστήσω πρώτα την 4.10.60.

Και μια ερώτηση, στο "Mapsource" αντί να έχει μόνο τους anavasis, autodrive και bluechart έχει τους autodrive και bluechart αλλά και δύο φορές τον anavasis. Λέτε να δημιουργεί πρόβλημα ?! Επίσης αν έχω και τους τρεις επιλεγμένους πειράζει ?

 

Τον anavasis των έχει δυο φορές γιατί η μία είναι που έχει υψόμετρα κτλ (εγώ δε τη χρησιμοποιώ)

Αν επιλέξεις και τους 3, θα φαίνεται μόνο ο autodrive γιατί καλύπτει τους άλλους δυο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με πολύ κόπο το garmin XT mobile στο Ν95 αλλά δεν μου βγάζει χάρτη στη Θεσσαλονίκη

Μόνο Αθήνα έχει?

 

Υ.Γ. Προσέξατε ότι αναφέρει τα FYROM ως MACEDONIA γ@μw την τρέλα μου :mad:

 

Αυτό με το “Macedonia” το παρατήρησα και εγώ,

Δεν μπορούμε να στείλουμε ένα eMail ρε παιδιά στην Garmin;;;

 

:cry:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έννοια σας, η καλύτερη απάντηση για αυτό είναι ότι δεν παίρνουν χρήματα από εμάς. :lol:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας εχω εγκαταστησει την 4.10.80 και εχω βαλει το χαρτη 1.30 και τωρα η ερωτηση: Πως μπορουμε να βρουμε με την αναζητηση ενα χωριο;Γιατι ενω φαινεται στον χαρτη δεν μπορω να το βρω μεσω της αναζητησης.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω και γω προσπαθειες να εγκαταστησω το εν λογω προγραμμα στο Ν82 μου αλλα ματαια....κανω το εξης: βαζω ολα τα αρχεια στην καρτα μνημης ψαχνω μεσα απο το κινητο και βρισκω το sis οπου και το κανω install.Tο προγραμμα φαινεται κανονικα στις εφαρμογες αλλα οταν παω να το τρεξω το μονο που γινεται ειναι η να μου δειχνει την κεντρικη οθονη δηλαδη garmin και μετα με πεταει εξω.... καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει κανεναν χαρτη μεσα? γιατι εμενα μου το εκανε στην 4.10.80 με περασμενο τον 3σε1..αλλιως λειτουργουσε κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω και γω προσπαθειες να εγκαταστησω το εν λογω προγραμμα στο Ν82 μου αλλα ματαια....κανω το εξης: βαζω ολα τα αρχεια στην καρτα μνημης ψαχνω μεσα απο το κινητο και βρισκω το sis οπου και το κανω install.Tο προγραμμα φαινεται κανονικα στις εφαρμογες αλλα οταν παω να το τρεξω το μονο που γινεται ειναι η να μου δειχνει την κεντρικη οθονη δηλαδη garmin και μετα με πεταει εξω.... καμια ιδεα?

Κατά πάσα πιθανότητα το πρόβλημα είναι οι χάρτες. Θα πρέπει το πρόγραμμα να δει τους χάρτες έναν-έναν και όχι όλους μαζί. Για να το κάνεις αυτό, άλλαξε τις καταλήξεις των χαρτών από .img σε img1, img2 και ούτω καθεξής, τρέξε το πρόγραμμα για να δει μόνο το basemap και μετά άλλαξε και πάλι τις καταλήξεις σε .img, έναν-έναν. Κάθε φορά τρέξε το πρόγραμμα για να δει τον καθένα χάρτη. Κλείστο και άλλαξε και ακόμα μία κατάληξη. Στο τέλος θα τους δει όλους και θα είσαι μια χαρά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας εχω εγκαταστησει την 4.10.80 και εχω βαλει το χαρτη 1.30 και τωρα η ερωτηση: Πως μπορουμε να βρουμε με την αναζητηση ενα χωριο;Γιατι ενω φαινεται στον χαρτη δεν μπορω να το βρω μεσω της αναζητησης.

 

Πως προσπαθείς να το κάνεις αναζήτηση; Που πας στο μενού;

Δοκίμασε εκεί που λέει πόλεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω φάει 1 μέρα να προσπαθώ να ξεκλειδώσω τους χάρτες και τπτ ακόμα.

Έχω wm6 για αρχή. Έχω κατεβάσει ένα 3 σε 1 και εχει 2 κωδικούς (1 για autodrive και 1 για Bluechart atlantic) Ποιον βάζω στο generator βοηθήστε γιατί έχω πελαγώσει!

Link to comment
Share on other sites

Πως προσπαθείς να το κάνεις αναζήτηση; Που πας στο μενού;

Δοκίμασε εκεί που λέει πόλεις

 

Εκει παω αλλα οταν βαζω το ονομα του χωριου μου λεει οτι δεν βρεθηκε αποτελεσμα. Το περιεργο ειναι οτι το χωριο υπαρχει στον χαρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω φάει 1 μέρα να προσπαθώ να ξεκλειδώσω τους χάρτες και τπτ ακόμα.

Έχω wm6 για αρχή. Έχω κατεβάσει ένα 3 σε 1 και εχει 2 κωδικούς (1 για autodrive και 1 για Bluechart atlantic) Ποιον βάζω στο generator βοηθήστε γιατί έχω πελαγώσει!

 

στο πανω πεδιο του κειτζεν θα βαλεις τον κωδικο (unlock esn) τον οποιο θα βρεις αφου μπεις στο προγραμμμα απο το κινητο και πας(ρυθμισεις/πληροφοριες).στο κατω πεδιο θα βαλεις τον τριψηφιο κωδικο του χαρτη.στην λιστα δεν υπαρχει οποτε θα πατησεις custom και στο παραθυρο που θα εμφανιστει θα βαλεις τον τριψηφιο κωδικο του πρωτου χαρτη.κατοπιν θα πατησεις generate.αυτο τον κωδικο που θα εμφανισει το κειτζεν θα τον γραψεις σε ενα αρχειο κειμενου (.txt).την ιδια διαδικασια θα επαναλαβεις και για τον δευτερο κωδικο.με αυτον τον τροπο στο αρχειο (.txt) θα εχεις 50 ψηφια.υστερα αποθηκευεις.μετα μετονομαζεις αυτο το αρχειο με το ονομα του χαρτη (gmapprom,gmapsupp) ή οποιο ειναι το ονομα του χαρτη σου και δινεις την επεκταση (.unl).μετα και το αρχειο που εφτιαξες και το χαρτη τα μεταφερεις στον φακελο garmin της καρτας.νομιζω αν τα κανεις θα εισαι ενταξει!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω φάει 1 μέρα να προσπαθώ να ξεκλειδώσω τους χάρτες και τπτ ακόμα.

Έχω wm6 για αρχή. Έχω κατεβάσει ένα 3 σε 1 και εχει 2 κωδικούς (1 για autodrive και 1 για Bluechart atlantic) Ποιον βάζω στο generator βοηθήστε γιατί έχω πελαγώσει!

 

Τι εννοείς με το WM6 ? Windows mobile 6 ? Αν ναι αυτό το thread ασχολείται με το Garmin για Symbian. Δεν θα παίξει δυστυχώς !

Link to comment
Share on other sites

παιδεσ καλημερρα. φωνητικη λειτουργεια με το garmin υπαρχει και αν ναι τι χρειαζετε γι αυτο. ??

 

υπαρχει και θα στη στειλω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εκει παω αλλα οταν βαζω το ονομα του χωριου μου λεει οτι δεν βρεθηκε αποτελεσμα. Το περιεργο ειναι οτι το χωριο υπαρχει στον χαρτη.

 

Έχω παρατηρήσει το εξής. Όταν κάνω αναζήτηση για 2 χωριά, το ένα Κοζάνη και το άλλο Τρίκαλα, δεν τα βρίσκει. Αυτό συμβαίνει όταν το δικό μου στίγμα είναι στην Αθήνα, όπου και διαμένω. Όταν είχα πάει στα Γιάννενα και επομένως είχε μεταφερθεί και το στίγμα μου εκεί, έκανα αναζήτηση και τα έβρισκε και τα 2!

Πολύ περίεργο... :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...