Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παδια καλησπερα.εχω περασει τον χαρτη anavasi 343 μπορω να περασω τον 350???θα εχει διαφορα???θα δουλεψει???θα πρεπει να διαγραψω τον 343 πριν περασω τον 350???? ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

to emai einai h to card id POU prepi na balo ´kai na patiso generate?

 

 

ανοιξτε το προγραμμα πατε ρυθμισεις -> πληροφοριες.εκει θα δειτε ενα unlock esn αριθμο.σημειωστε το!αυτο ειναι το card id του κινητου σας.θα σας χρειαστει αργοτερα.

 

Τo γραφει αναλυτικα στο 1 ποστ του παροντος :)

 

παδια καλησπερα.εχω περασει τον χαρτη anavasi 343 μπορω να περασω τον 350???θα εχει διαφορα???θα δουλεψει???θα πρεπει να διαγραψω τον 343 πριν περασω τον 350???? ευχαριστω

 

Θα πρεπει να διαγραψεις τον 3.4.3 και θα βαλεις τον 3.5.0, για να λειτουργησει ο χαρτης 3.5.0 στο κινητο σου θα πρεπει να του δωσεις το ειδιο ονομα με αυτο που εχεις στον 3.4.3 :)

 

Για το αν θα εχει διαφορα διαβασε αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2258462#post2258462

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος. Δεν θα εχεις κανενα προβλημα στο Ε90 :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την πρώτη δοκιμή με το Garmin, όχι πλοήγηση, απλά ήθελα να δω τι σήμα πίάνει και πόσο ακριβές, οπότε έβαλα την κοπέλα μου να κρατάει το κινητό και μου έδειχνε. :) Ελπίζω να φταίει ότι ήταν η δεύτερη φορά που έπιανε δορυφόρο το κινητό γιατί έκανε τουλάχστον 5 λεπτά να πιάσει σήμα. Πίστευα ότι κάτι φταίει στο μενού αλλά τελικά έπιασε σήμα. Υπάρχει δυνατότητα (όπως έχει και το hp 6915) να κατεβάζουμε μέσω internet ρυθμίσεις για την θέση μας? Το nokia maps το έχει αυτό απλά δεν ξέρω αν παίζει για το garmin. Ευχαριστώ.

 

// ´Ακυρο μου λειτουργεί κανονικά από το μπαλκόνι. Στο μενού του κινητού σοτν εντοπισμό θέσης είναι καλό να έχω ενεργό μόνο το ενσωματομένο gps?

 

Ρυθμίσεις από ίντερνετ??

Τι είναι τούτο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις από ίντερνετ??

Τι είναι τούτο?

 

Δεν ξέρω αν το είπα σωστά αλλά στο HP 6915 έχει μια εφαρμογή quick connection που κατεβάζω ανά 2 μέρες κάτι data σχετικά με τις θέσεις τον δορυφόρων?? κάτι τέτοιο και οπότε lockarei το σήμα πολυ γρηγορότερα αποτι αν δεν κατεβάσω τα data. Ποια η διαφορα του A-gps με την λειρουγία Βάσει δικτύου?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... κατεβάζεις τις θέσεις των δορυφόρων??:wacko: Δηλαδή τι κατεβάζει

Όταν συνδέεται το gps ή με την βοήθεια του Α-gps βρίσκει απο μόνο του κατ'ευθείαν την θέση των δορυφόρων...

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Να και η τεταρτη απαντηση απο την garmin: Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

Is there an errlog.txt on the card, this will help identify the problem,

if there isn't, delete the pa.sis files as these are read only, and then

run the E:\Garmin\GarminMobileXT.sis.

Kind regards

Brad Rose Garmin (Europe) Ltd. Επειδη το εχω βγαλει καποιος που το εχει στο ν82 ας κανει εναν ελεγχο μηπως και εχουν δικαιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... κατεβάζεις τις θέσεις των δορυφόρων??:wacko: Δηλαδή τι κατεβάζει

Όταν συνδέεται το gps ή με την βοήθεια του Α-gps βρίσκει απο μόνο του κατ'ευθείαν την θέση των δορυφόρων...

 

Δεν γνωρίζω ακριβώς

 

Integrated high sensitivity GPS receiver with HP iPAQ Quick GPS Connection Utility. Quick GPS Connection is a software application residing on the device that enables a faster connection time for enhanced GPS performance.

 

NOTE: While the GPS radio on your device is able to connect to the GPS satellites without enabling the Quick GPS Connection, it may take a few minutes longer and even up to five minutes to locate the satellites without using the Quick GPS Connection. The user is required to enable Quick GPS Connection updates.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω παιδες οπως και να το κανω δεν μπορω να βρω το εσωτερικο GPS του nokia 6110.Συνεχεια μου λεει οτι ειναι απενεργοπειημενο και προσπαθει να βρει καποιο αλλο.Ακουλουθησα πιστα τα βηματα αλλα σκοταδι.Κανενας τροπος??????:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο νεος χαρτης Europe Navigator 2008 ALL που πιανει 1.38 GB και τον εχω περασει δουλευει αψογα.

Πληρης φωνητηκη πλοηγηση για ολες τις μεγαλεις πολεις στην Ελλαδα.

Πριν 2 Εβδομαδες ταξιδεψα και Βουλγαρια και ειχε τα παντα απο στενα και δρομακια μεσα στη Σοφια. (Καφετεριες,Βενζιναδικα,Εμπορικα κτλ.)

 

Θεσσαλονικη που μενω τα εχει ολα αναλυτικα ακομα και τα Βενζιναδικα στα στενα της Γειτονιας μου μου εμφανιζει.

 

Για εμενα αξιζει ο πληρης χαρτης Ευρωπης.

φιλε μου δες λιγο σε παρακαλω για την Ξανθη τι λεει αξιζει να τον κατεβασω?ευχαριστω και περιμενω νεα σου.
Link to comment
Share on other sites

panosabtrs εαν βαλεις το χαρτη Auto Drive Hellas και της Αναβασης δεν θα εχεις προβλημα στην Ξανθη..

 

Κατεβασε τα αρχεια που υπαρχουν στο 1 ποστ και εχει ανεβασει ο Aisopos με το ονομα 3 ξεχωριστοι χαρτες η 3 χαρτες σε 1 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το προγραμμα δουλεύει super! μου έστειλε ενα χαρτη ο dnik69 γυρω στα 60mb και είναι κομπλε!

 

Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι γιατι στη φωνητική πλοήγηση μου λέει δυο φορες που να στρίψω...

 

Πχ. "Στα 200 μετρα στρίψε δεξιά.. και δεξιά" ενώ στην ουσία στρίβω μόνο μια φορα! :rolleyes:

 

???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χάσει κάποια επεισόδια στο forum... μήπως υπάρχει κάποιο νεότερο για το Garmin όσον αφορά σε κάποια καινούρια έκδοση που να δουλεύει άψογα στο Ν82 χωρίς να βγάζει το γνωστό πρόβλημα με τη δίεση "#" ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το προγραμμα δουλεύει super! μου έστειλε ενα χαρτη ο dnik69 γυρω στα 60mb και είναι κομπλε!

 

Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι γιατι στη φωνητική πλοήγηση μου λέει δυο φορες που να στρίψω...

 

Πχ. "Στα 200 μετρα στρίψε δεξιά.. και δεξιά" ενώ στην ουσία στρίβω μόνο μια φορα! :rolleyes:

 

???

μηπως δεν το ακουσεις με την πρωτη :lol::lol::lol::lol::lol::p περα απο το αστειο σημαινει πως ο υπολογισμος που εκανε το προγραμμα θελει να κανεις δυο στροφες
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χάσει κάποια επεισόδια στο forum... μήπως υπάρχει κάποιο νεότερο για το Garmin όσον αφορά σε κάποια καινούρια έκδοση που να δουλεύει άψογα στο Ν82 χωρίς να βγάζει το γνωστό πρόβλημα με τη δίεση "#" ?

 

Ευχαριστώ!

Δεν εχω Ν82 για να το δοκιμασω.. εαν το δοκιμασεις ενημερωσε μας :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2220426#post2220426

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ,τελικα το προβλημα ηταν στην μετονομασια του txt σε unl.Πως μπορω να περασε λεπτομερεις χαρτες για ολη την Ελλαδα,με το Europe Navigator 2008?. Αν ναι που μπορω να το βρω?.
Link to comment
Share on other sites

vilvas οι λεπτομερεις χαρτες για ολη την ελλαδα υπαρχουν στο 1 ποστ εκει που εχει ανεβασει ο Aisopos καποια αρχεια σε rapidshare με το ονομα 3 ξεχωριστοι χαρτες η 3 χαρτες σε 1

 

Ο Europe Navigator 2008 υπαρχει μερικες σελιδες ποιο πισω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το προγραμμα δουλεύει super! μου έστειλε ενα χαρτη ο dnik69 γυρω στα 60mb και είναι κομπλε!

 

Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι γιατι στη φωνητική πλοήγηση μου λέει δυο φορες που να στρίψω...

 

Πχ. "Στα 200 μετρα στρίψε δεξιά.. και δεξιά" ενώ στην ουσία στρίβω μόνο μια φορα! :rolleyes:

 

???

Αυτό γίνεται γιατι όταν πλησιάζεις σε μία στροφή σου λέει π.χ. σε 200 στρίψε δεξιά, και όταν είσαι πάνω στην στροφή που θέλεις σου λέει στρίψε. Απλά αν στα είπε και τα 2 μαζευμένα ή θα κόλλησε το πρόγραμμα ελάχιστα ή θα έχασε την λήψη δορυφόρων οπότε έχασε για λίγο την θέση σου και σε ξαναβρήκε πάνω στην στροφή;)

Παιδιά επειδή έχω χάσει κάποια επεισόδια στο forum... μήπως υπάρχει κάποιο νεότερο για το Garmin όσον αφορά σε κάποια καινούρια έκδοση που να δουλεύει άψογα στο Ν82 χωρίς να βγάζει το γνωστό πρόβλημα με τη δίεση "#" ?

 

Ευχαριστώ!

Εκτός απο αυτό που σου είπε ο gianpithio μπορείς να κοιτάξεις και λίγο παραπάνω στο ποστ εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2259781#post2259781

Μπορεί να σου φανεί χρήσιμο αν δοκιμάσεις να κάνεις αυτό που λέει.

Αν τα καταφέρεις ενημέρωσε μας να ξέρουμε ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. σημερα παραγγειλα την βαση της expanssys που περνει το τηλ. ανοικτο για την πλοηγηση.μου ειπαν οτι εχει και βεντουζα για το τζαμι.αναμενω να δω τη θα μου στειλουν ελπιζω να μην φαω παλι καμια φολα.για οτι νεωτερο σας ενημερωνω.μολις παρατηρησα οτι οταν ανοιγω τον garmin και μετα απο καποια ωρα τον κλεισω στο μητρωο της συσκευης βλεπω οτι συγχρονως ειχε συνδεθει στο internet αρκετες φορες στη διαρκεια της πλοηγησης με χρονο συνδεσης απο 30sec εως 1.30 λεπτο.ξερει κανεις τιποτα γιαυτο??εχω κανει μηπως καποια ρυθμηση λαθος???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...