Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, παιδιά κατέβασα και εγκατέστησα το :Warelex.Mobiola.WebCam.USB.v1.04.S60v3.SymbianOS9.1.Unsigned.*****ed-BiNPDA αλλα είναι trial version για 7 ημέρες. πως μπορώ να κάνω register? είναι λίγο δύσκολο και δεν είμαι καλός σε αυτά. κάθε βοήθεια δεκτή αλλά με απλά ελληνικά έτσι? καταλάβατε τι εννοώ! Εδώ άσχετος!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες σε εσας λειτουργη το ir remote στην τηλεοραση σας; γιατι σε εμενα δεν λειτουργη. εχω μια sony bravia και οσους code και αν δοκημασα δεν λειτουργουν.

 

Παιδια το ir remote δουλευει και με τον αποκωδικοποιητη της Νova?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Accelerometer Invaders - Gaming with Nokia N95 using accelerometer!?

 

 

 

As you may have already know Nokia N95 features Accelerometer (also known as Level or Tilt Sensor). Mainly it is used by the camera in the phone to rotate pictures in the right position.

 

The good thing is that Nokia has released the necessary API and permission to use the accelerometer isn’t camera exclusive any more. This Space Invaders game clone uses the N95 Accelerometer Plug-in package to hook into the accelerometer and to detect movement in the orientation of the phone and translates this input to controlling the moving space ship in the game.

 

The accelerometer allows you to tilt your phone to control a ship on the screen as if it were in the phone itself..

 

 

για περισσότερες πληροφορίες...

 

http://www.symbian-freak.com/news/007/11/gaming_with_nokia_n95_using_accelerometer.htm

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορεις να το κανεις με το Nokia PC Suite εφαρμογη δεν υπαρχει
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για backup που να αποθηκεύει τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα;

 

pc suite

http://europe.nokia.com/A4144903

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Accelerometer Invaders - Gaming with Nokia N95 using accelerometer!?

 

Είναι πάρα πολύ καλό, αν και νομίζω το έχουν κάνει πολύ δύσκολο σαν παιχνίδι. Το κλασικό space invaders δεν ήταν τόσο γρήγορο. Επίσης αυτή την εκνευριστική δόνηση τι την ήθελαν. Πάντως φαίνετε η αμεσότητα του accelerometer στο Ν95. Πολύ καλή. Σίγουρα θα βγουν πολλά παιχνιδάκια με την ίδια λογική. Είναι κόλλημα:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο παιδι θα μου κανει sign to irremote να το βαλω στο φτωχο μου ν73? το imei moy einai 356260014706592 . ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο παιδι θα μου κανει sign to irremote να το βαλω στο φτωχο μου ν73? το imei moy einai 356260014706592 . ευχαριστω!!

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το "auto_signsis.bat".

Αυτό σου δημιουργεί το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα αρχείο sisX προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατόντας "Επεξεργασία".

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 20/05/2008.

 

 

Για ότι έχει σχέση με sign εφαρμογών υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=179447

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

στο xxxxxxxxxxxxx ειχε ανεβει ενα link απο rapidshare με ολα τα codec για το ir remote αλλα τωρα ειναι off,εχει προλαβει κανενας να το κατεβασει ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

στο xxxxxxxxxxx ειχε ανεβει ενα link απο rapidshare με ολα τα codec για το ir remote αλλα τωρα ειναι off,εχει προλαβει κανενας να το κατεβασει ?

 

 

Το είχα ανεβάσει κι εγώ;)

 

 

Ανέβασα στο rapidshare σε ένα zip όλα τα αρχεία από το site της psiloc, για να μη ψάχνουμε, το link εδώ (το αρχείο έχει μικρό μέγεθος, 0,6ΜΒ)
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

στο xxxxxxxxxxx ειχε ανεβει ενα link απο rapidshare με ολα τα codec για το ir remote αλλα τωρα ειναι off,εχει προλαβει κανενας να το κατεβασει ?

 

Γιατι θελετε να τα βρισκετε σαν αρχεια και να τα περνατε στο κινητο σας. Εγω μπαινω κανονικα στο ιντερνετ απο το κινητο και βρισκει ο,τι υπαρχει. Σπασμενη ειναι η εφαρμογη μου:ninja: κι ομως το συστημα δουλευει τελεια:happy:

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θελετε να τα βρισκετε σαν αρχεια και να τα περνατε στο κινητο σας. Εγω μπαινω κανονικα στο ιντερνετ απο το κινητο και βρισκει ο,τι υπαρχει. Σπασμενη ειναι η εφαρμογη μου:ninja: κι ομως το συστημα δουλευει τελεια:happy:

 

Ναι δουλεύει αλλά πρέπει να έχεις ίντερνετ ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κινητό n93 με symbian λογισμικό, και θέλω να πάρω ένα καινούργιο lg ku990 που υποστηρίζει Java MIDP 2.0

Και ποιος σου είπε ότι το Ν93 δεν υποστηρίζει MIDP 2.0;;;;;; :confused:

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-222.html

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχει κανεις καμια ιδέα για το πως μπορώ να βγάλω τις επαφές απο αρχειο back up (καρτα μνήμης και pc) σε καποιο αρχείο στο pc γιατί το κινητό είναι για service; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου είπε ότι το Ν93 δεν υποστηρίζει MIDP 2.0;;;;;; :confused:

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-222.html

 

Το αντίθετο ρωτάω αν γίνεται.Δηλαδή ένα τηλέφωνο με Java midp2 μπορεί να φορτώσει εφαρμογές symbian?

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο ρωτάω αν γίνεται.Δηλαδή ένα τηλέφωνο με Java midp2 μπορεί να φορτώσει εφαρμογές symbian?

Και φυσικά όχι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο ρωτάω αν γίνεται.Δηλαδή ένα τηλέφωνο με Java midp2 μπορεί να φορτώσει εφαρμογές symbian?

Ένα τηλέφωνο πρέπει να τρέχει το λειτουργικό Symbian OS για να μπορεί να εγκαταστήσει στη μνήμη του τις εφαρμογές Symbian (με καταλήξεις .sis και .sisx). Ένα "απλό" π.χ. Sony-Ericsson, δηλαδή όπως το Κ800 ή το Κ850 δε μπορούν να φορτώσουν εφαρμογές Symbian (αυτό δεν ισχύει π.χ. για τα P900, P990i και το P1i, που τρέχουν εφαρμογές Symbian OS, UIQ Platform)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οντως τα codec της philoc κατεβαινουν καπακι μεσω wi-fi!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως εχει βρει κανεις κωδικους για το IrRemote για μαρκα τηλεορασης "Brandt";;; :(

 

και εγω brandt εχω αλλα εχει chiepset thomson;)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχει κανεις καμια ιδέα για το πως μπορώ να βγάλω τις επαφές απο αρχειο back up (καρτα μνήμης και pc) σε καποιο αρχείο στο pc γιατί το κινητό είναι για service; Ευχαριστώ

 

Μπορείς να κάνεις το εξής:

 

1. Πήγαινε στη λίστα επαφών

2. Επέλεξέ τες όλες

3. Πήγαινε Επιλογές > Αντιγραφή > Στην κάρτα μνήμης (επέλεξε "Ναι" να διαγραφούν οι προηγούμενες επαφές)

4. Με τον Windows Explorer πήγαινε στην κάρτα μνήμης του κινητού, στη θέση Κάρτα Μνήμης > Άλλα > Επαφές. Εκεί βρίσκονται όλες οι επαφές σου.

5. Όταν πάρεις πίσω το κινητό, πήγαινε στη λίστα επαφών (θα είναι κενή) και μετά Επιλογές > Αντιγραφή > Από κάρτα μνήμης. Θα αντιγραφούν όλες οι επαφές από την κάρτα στο κινητό

 

Αν θέλεις να κρατήσεις backup στο pc μόνο με τις επαφές, τότε επέλεξε όλες τις επαφές από τη θέση αυτή της κάρτας μνήμης και αντέγραψέ τες σε κάποιον φάκελο στο PC. Όταν πάρεις πίσω το κινητό, ακολουθείς την αντίστροφη πορεία.

 

Εναλλακτικά, μέσα από την εφαρμογή backup του PC Suite, μπορείς να επιλέξεις το backup να περιλαμβάνει μόνον τις επαφές σου. Μετά την αναβάθμιση, κάνεις επαναφορά του backup και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

και εγω brandt εχω αλλα εχει chiepset thomson;)

 

Δεν το ηξερα :p

Επειδη ομως εχω χασει το κανονικο της χειριστήριο, πηρα ενα Universal το οποιο δεν εχει καποιο κωδικο πανω και δυστυχως στα codes της Thomson (φυσικα και) δεν αναφερει το συγκεκριμενο μοντελο...

Αρα και παλι δεν θα βρω την τηλεοραση μου :(

 

Thanks anyway φιλε panagis_89

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα :p

Επειδη ομως εχω χασει το κανονικο της χειριστήριο, πηρα ενα Universal το οποιο δεν εχει καποιο κωδικο πανω και δυστυχως στα codes της Thomson (φυσικα και) δεν αναφερει το συγκεκριμενο μοντελο...

Αρα και παλι δεν θα βρω την τηλεοραση μου :(

 

Thanks anyway φιλε panagis_89

 

και εγω φιλε ειχα ενα Universal χειριστήριο στο οποιο δεν θυμαμαι κωδικο και το οποιο μ εσπασε και εχω παρει ενα αλλο που δεν ειναι

Universal και εχει πανω αυτο τον κωδικο SRC-9013 ...εγω παντος απο το irremote επιλεγω για συσκευη thomson RC310 και δουλευει:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...