Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έβαλα το Handy Shell και ειναι ΟΚ με την ώρα αφύπνισης. Έχω όμως ένα πρόβλημα:Όταν είναι ενεργή η εφαρμογή δεν κλειδώνει το πληκτρολόγιο (αυτόματα). Ξέρετε αν υπάρχει λύση???

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλα το Handy Shell και ειναι ΟΚ με την ώρα αφύπνισης. Έχω όμως ένα πρόβλημα:Όταν είναι ενεργή η εφαρμογή δεν κλειδώνει το πληκτρολόγιο (αυτόματα). Ξέρετε αν υπάρχει λύση???

 

Ευχαριστώ!!!

Σίγουρα? Στο 5800 το έχω βάλει να κλειδώνει απο τις ρυθμίσεις του κινητού και όχι από το handy shell κ μόλις περάσουν τα 20" που έχω επιλέξει κειδώνει κ ας τρέχει το handy shell. Δες ξανά τις ρυθμίσεις κ αν δεν λειτουργεί πήγαινε Options > Preferences και βάλε το Autolock keys στο on κ από κάτω επέλεξε τον χρόνο που θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει το τραγούδι που ακούω από τον player της συσκευής στην οθόνη αναμονής...??

ξέρω ότι γίνεται αν ενεργοποιήσω τα εικονίδια μπροστα και έτσι να το δειχνει αλλά δεν θέλω να κάνω κάθε φορά αυτό γιατί δεν μ'αρέσουν να φαίνονται τα εικονίδια συνέχεια...

υπάρχει κάτι που να δείχνει τι ακούω εκέινη τη στιγμή μόνο όταν έχω βάλει να παίξει κάτι...???

νομίζω ότι το κάνουν και κάποιοι player αυτό αλλά τους αποφεύγω γιατί με πολλούς δεν λειτουργούν τα κουμπιά στα ακουστικά και για να αλλάξω τραγούδι πρέπει να έχω το κινητό συνεχεια στα χέρια...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει το τραγούδι που ακούω από τον player της συσκευής στην οθόνη αναμονής...??

ξέρω ότι γίνεται αν ενεργοποιήσω τα εικονίδια μπροστα και έτσι να το δειχνει αλλά δεν θέλω να κάνω κάθε φορά αυτό γιατί δεν μ'αρέσουν να φαίνονται τα εικονίδια συνέχεια...

υπάρχει κάτι που να δείχνει τι ακούω εκέινη τη στιγμή μόνο όταν έχω βάλει να παίξει κάτι...???

νομίζω ότι το κάνουν και κάποιοι player αυτό αλλά τους αποφεύγω γιατί με πολλούς δεν λειτουργούν τα κουμπιά στα ακουστικά και για να αλλάξω τραγούδι πρέπει να έχω το κινητό συνεχεια στα χέρια...

 

Εγω εχω το TTpod και το κανει αυτο που θες και σε μενα τουλαχιστον στο Ε71 λειτουργουν τα κουμπια στα ακουστικα. Δοκιμασε το!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα? Στο 5800 το έχω βάλει να κλειδώνει απο τις ρυθμίσεις του κινητού και όχι από το handy shell κ μόλις περάσουν τα 20" που έχω επιλέξει κειδώνει κ ας τρέχει το handy shell. Δες ξανά τις ρυθμίσεις κ αν δεν λειτουργεί πήγαινε Options > Preferences και βάλε το Autolock keys στο on κ από κάτω επέλεξε τον χρόνο που θες.

 

Έχω τσεκάρει τις ρυθμίσεις του κινητού αλλά τίποτα. Παρατήρησα, όμως, κάτι παράξενο. Δεν υπάρχει η εντολή Autolock keys στο Handy Shell. Η έκδοση που έχω είναι η 1.0. Εσύ ποια έχεις?

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τσεκάρει τις ρυθμίσεις του κινητού αλλά τίποτα. Παρατήρησα, όμως, κάτι παράξενο. Δεν υπάρχει η εντολή Autolock keys στο Handy Shell. Η έκδοση που έχω είναι η 1.0. Εσύ ποια έχεις?

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!!

Εγώ στο 5800 έχω την 1.04. Κάνε μια αναζήτηση στο google για Handy shell S60 3rd edition και θα σου βγάλει ποια είναι η τελευταία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

New Version of Ovi Contacts Client Brings Support For Older 3rd Edition and 3rd Edition Feature Pack 1 Devices

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/07/nokiachat01.jpg

 

Περισσότερα: http://betalabs.nokia.com/betas/view/contacts-ovi

Λήψη:

 

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ο Opera Mini 4.2 final edition τον εγκατέστησα στο N82 αλλά δεν τρεχει video στο youtube. Anτίθετα ο browser της Νοκια τα τρέχει κανονικότα . Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι, έχει βρεθεί καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

ο Opera Mini 4.2 final edition τον εγκατέστησα στο N82 αλλά δεν τρεχει video στο youtube. Anτίθετα ο browser της Νοκια τα τρέχει κανονικότα . Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι, έχει βρεθεί καμιά λύση;

Εμένα δεν μου βγάζει την ταινία με τις μετοχές στην Ναυτεμπορική ενώ ο Νokia κανονικά.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

ο Opera Mini 4.2 final edition τον εγκατέστησα στο N82 αλλά δεν τρεχει video στο youtube. Anτίθετα ο browser της Νοκια τα τρέχει κανονικότα . Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι, έχει βρεθεί καμιά λύση;

 

Νομιζω οτι ο Opera δεν εχει flash οποτε δεν μπορει να τα τρεξει. Αν δεν σ'αρεσει ο browser της Νοκια (για μενα ειναι κορυφαιος) δοκιμασε τον Skyfire που παιζει τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

ο Opera Mini 4.2 final edition τον εγκατέστησα στο N82 αλλά δεν τρεχει video στο youtube. Anτίθετα ο browser της Νοκια τα τρέχει κανονικότα . Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν ναι, έχει βρεθεί καμιά λύση;

Δεν είναι πρόβλημα. Ο mini opera δεν υποστηρίζει flash.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το TTpod και το κανει αυτο που θες και σε μενα τουλαχιστον στο Ε71 λειτουργουν τα κουμπια στα ακουστικα. Δοκιμασε το!

 

προαπάθησα να εγκαταστήσω το TTpod και δεν μπορώ...

μπορω δηλαδή αλλά δεν τρέχει...

μου βγάζει : "σφάλμα συστήματος" όταν πάω να το τρέξω...

έψαξα και βρήκα και ένα patch (κάτι σχετικά με την κινέζικη γλώσσα μάλλον) που διορθώνει το πρόβλημα αυτό σε όσες συσκευές το παρουσιάζουν αλλά αρχικά μου έβγαζε "σφάλμα πιστοποιητικού" και δεν γινόταν η εγκατάσταση....

οπότε είπα να το υπογράψω μπας και φταίει αυτό (αν και δεν έλεγε πουθενά unsigned).

Όταν προσπαθώ να το εγκαταστήσω υπογεγραμμένο ναι μεν προχωράει πιο πολύ στην εγκατάσταση αλλά μετά την επιλογή για το που θέλω να το εγκαταστήσω (τηλέφωνο ή καρτα) βγάζει: "δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογή" και σταματάει η εγκατάσταση... (το patch όλα αυτά)

τι να πω.....

ίσως να μην είναι συμβατό με το n79 μου...:(

κρίμα....

και φαινόταν καλό προγραμματάκι...

αν ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει καλοδεχούμενη η βοήθειά του...:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα εμφανίζεται όταν η εφαρμογή απαιτεί περισσότερα δικαιώματα από το συνηθισμένο.

Αν χακάρεις τη συσκευή σου δεν θα έχεις πρόβλημα.

Οδηγίες υπάρχουν στο αντίστοιχο θέμα εφόσον θέλεις να προχωρήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα εμφανίζεται όταν η εφαρμογή απαιτεί περισσότερα δικαιώματα από το συνηθισμένο.

Αν χακάρεις τη συσκευή σου δεν θα έχεις πρόβλημα.

Οδηγίες υπάρχουν στο αντίστοιχο θέμα εφόσον θέλεις να προχωρήσεις.

 

η λέξη "χακάρω" μου ακούγεται λίγο τρομαχτική αλλά θα το κοιτάξω...

ευχαριστώ πολύ....!!!

Link to comment
Share on other sites

Για ό,τι χρειαστείς ρώτα άφοβα σε εκείνο το θέμα.

Μην δυστάσεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

προαπάθησα να εγκαταστήσω το TTpod και δεν μπορώ...

μπορω δηλαδή αλλά δεν τρέχει...

μου βγάζει : "σφάλμα συστήματος" όταν πάω να το τρέξω...

έψαξα και βρήκα και ένα patch (κάτι σχετικά με την κινέζικη γλώσσα μάλλον) που διορθώνει το πρόβλημα αυτό σε όσες συσκευές το παρουσιάζουν αλλά αρχικά μου έβγαζε "σφάλμα πιστοποιητικού" και δεν γινόταν η εγκατάσταση....

οπότε είπα να το υπογράψω μπας και φταίει αυτό (αν και δεν έλεγε πουθενά unsigned).

Όταν προσπαθώ να το εγκαταστήσω υπογεγραμμένο ναι μεν προχωράει πιο πολύ στην εγκατάσταση αλλά μετά την επιλογή για το που θέλω να το εγκαταστήσω (τηλέφωνο ή καρτα) βγάζει: "δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογή" και σταματάει η εγκατάσταση... (το patch όλα αυτά)

τι να πω.....

ίσως να μην είναι συμβατό με το n79 μου...:(

κρίμα....

και φαινόταν καλό προγραμματάκι...

αν ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει καλοδεχούμενη η βοήθειά του...:)

 

 

Και εγω ειχα παιδευτει πολυ, αλλα στο τελος βρηκα μια εκδοση που ειναι και για non-hacked phones, οταν παω σπιτι θα στο ανεβασω καπου για να δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

New Version of Ovi Contacts Client Brings Support For Older 3rd Edition and 3rd Edition Feature Pack 1 Devices

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/07/nokiachat01.jpg

 

Περισσότερα: http://betalabs.nokia.com/betas/view/contacts-ovi

Λήψη:

 

Τι ειναι αυτο ρε παιδια?Σαν msn??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για την υπηρεσία OVI και δεν υποστηρίζει άλλα πρωτόκολλα όπως msn, skype κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: ηχογραφηση κλησεων

γεια σε ολη την παρεα!!

παιδια εχω ενα προβλημα,πρεπει λογω δουλειας να ηχογραφω ολες τις κλησεις χωρις να ακουγεται το μπιπ!!!ειχα το Ν95 και δεν ειχα κανενα προβλημα με το ultimate voice record!! αλλα στο ν85 δεν δουλευει με τιποτα χωρισ μπιπ!!!!! παρακαλω μια λυση!!ας ειναι αλλη εφαρμογη,δεν με πειραζει! S.O.S. HELP!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

PASPORT!!
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω to xelnex lite της psiloc δεν ακουγετε το μπιπ αλλα στο ν95

 

Θέμα: ηχογραφηση κλησεων

γεια σε ολη την παρεα!!

παιδια εχω ενα προβλημα,πρεπει λογω δουλειας να ηχογραφω ολες τις κλησεις χωρις να ακουγεται το μπιπ!!!ειχα το Ν95 και δεν ειχα κανενα προβλημα με το ultimate voice record!! αλλα στο ν85 δεν δουλευει με τιποτα χωρισ μπιπ!!!!! παρακαλω μια λυση!!ας ειναι αλλη εφαρμογη,δεν με πειραζει! S.O.S. HELP!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το mobireader σε ενα νοκια N95 8g ai ebala kanonika ενα βιβλιο του παπαδιαμαντη αλλα οταν παω να το ανοιξω η γραματοσειρα ειναι ακαταλαβηστικη τι πρεπει να κανω ή δεν διαβαζει βιβλια με ελληνικα γραμματα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εγκατεστησα το προγραμμα Divx playerκαι περασα στην καρτα μια ταιναι στην ιδια μορφη.Αλλα δεν μπορω να το δω με τιποτα.Γιατι?????????
Link to comment
Share on other sites

Τί ανάλυση έχει η ταινία? Να την μετατρέψεις στο μέγεθος της οθόνης του κινητού! Επίσης δοκίμασε και τον coreplayer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Περασα στο Ν82 το Panoman3 και τις φωτογραφιες που βγαζω δεν τις δειχνει στο κινητο ( τις εμφανιζει σαν κατεστραμενες ) ενω αν τις περασω στον υπολογιστη τις δειχνει κανονικα. Σε ολους ετσι γινετε? Εχω επιλεξει την μεγαλυτερη αναλυση μεσα απο το προγραμμα.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...