Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπου το ειχα διαβασει εδω μεσα αλλα δεν το βρισκω γμτ...

υπαρχει τροπος να βαλω ελληνικα αντι για τη helen:p στην αναγγελια των ονοματων (σε Ν79)?

σημειωστε οτι δεν εχω ιντερνετ στο κινητο με κανενα τροπο,οποτε θελω κατι να το κατεβασω στο pc αν υπαρχει...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σας. Εχω το Ε63 και είμαι εν αναμονή του Ε55. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να εγκαταστήσω activex για να βλέπω μια ιπ κάμερα που έχω σπίτι μου; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καπου το ειχα διαβασει εδω μεσα αλλα δεν το βρισκω γμτ...

υπαρχει τροπος να βαλω ελληνικα αντι για τη helen:p στην αναγγελια των ονοματων (σε Ν79)?

σημειωστε οτι δεν εχω ιντερνετ στο κινητο με κανενα τροπο,οποτε θελω κατι να το κατεβασω στο pc αν υπαρχει...

Θα σε μαλώσω...!

Μια αναζήτηση αρκεί για να βρεις αυτό.

 

 

καλησπέρα σας. Εχω το Ε63 και είμαι εν αναμονή του Ε55. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να εγκαταστήσω activex για να βλέπω μια ιπ κάμερα που έχω σπίτι μου; Ευχαριστώ.

Τι εννοείς active X;

Το γνωστό add για τους browsers; Αν ναι, δεν γίνεται να προσθέσεις εσύ.

Αν το υποστηρίζει, έχει καλώς, αλλιώς ψάξε καμιά εφαρμογή που να δίνει αυτή τη δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν εννοώ. πρέπει να το εγκαταστήσω για να βλέπω εικόνα από την κάμερα. Και όσο και να έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα Super League 2009-2010 για κινητά http://www.xanthifans.gr/forum/images/smilies/icon_e_wink.gif

 

http://www.4shared.com/file/115603239/c895e890/SuperLeague2009-2010.html

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν οι παρακατω εφαρμογες οι οποιες μπορουν να αναφερθουν μονο για ενημερωτικους σκοπους. Για να συνδεθουμε σε μια αλλη συσκευη θα πρεπει να μας εχει ορισει ως εξουσιοδοτημενη.

 

1. BT Info

2. BT File Manager

3. MagicBlueHack

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Και με τις 3 μπορώ να κάνω copy-paste απο το ένα κινητό στο άλλο;(εάν φυσικά έχω εξουσιοδότηση!).

Ποιά πιστεύεις οτι είναι η καλύτερη; (να σημειώσω οτι έχω innov8 και όχι Nokia.)

edit

Και κάτι ακόμη: Ένα πρόγραμμα για να βλέπουμε απευθείας video απο youtube;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν εννοώ. πρέπει να το εγκαταστήσω για να βλέπω εικόνα από την κάμερα. Και όσο και να έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι.

Όπως προείπα, δεν υπάρχει κάτι.

Θα πρέπει να βρεις κάποιο πρόγραμμα που έχει αυτή τη δυνατότητα, δηλαδή παίρνει βίντεο μέσω tcp/ip.

 

 

Και κάτι ακόμη: Ένα πρόγραμμα για να βλέπουμε απευθείας video απο youtube;

Με μια αναζήτηση θα έβρισκες γρήγορα και άμεσα τις εφαρμογές youtube app & mobitubia.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To VNC+ δεν το έχεις δοκιμάσει? Γενικά το χρησιμοποιώ

 

Το ειχα δει αλλα δε το δοκιμασα ισως γιατι δ με εντυπωσιασε το interface του απο τα screenshot..:O

 

Λειτουργει κανονικα δηλαδη? Με domain το χρησιμοποιεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγουμε το κινητό και βγάζει "εγκατάσταση" και μετά αποτυχία.. τί μπορεί να φταίει πέρα από το θέμα?

 

Μου το έκανε και παλιά αλλά το θέμα που χρησιμοποιούσα το είχα στην κάρτα μνήμης. Τώρα που το έβαλα στην μνήμη του τηλεφώνου πάλι το κάνει.. ακόμα κι αν επιλέξω ένα προεγκατεστημένο θέμα του κινητού. Οπότε το θέμα δεν φταίει.

Κοίταξα στην διαχ. εφαρμογών μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που δεν έχει εγκατασταθεί αλλά όλες είναι οκ.

 

Ξέρω έχει αναφερθεί πολλές φορές.. αλλά συνήθως φταίει το θέμα! Στην δική μου περίπτωση όμως δεν φταίει αυτό και όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα άκρη. Επίσης το κακό είναι οτι αυτό μου το κάνει εδώ και καιρό λόγω του ότι παλιά είχα το θέμα στην κάρτα μνήμης κι από τότε έχω εγκαταστήσει πολλές εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδε κανεις την εφαρμογη Truecaller? Εγω την δοκιμασα, πολλα υποσχομενη εφαρμογη κατα την γνωμη μου, λειτουργει στην ελλαδα, αλλα με ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μειoνεκτημα : Δεν υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες με αποτελεσμα τα δεδομενα να μην διαβζονται....

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις άλλα θέματα στην κάρτα μνήμης πέρα από αυτό που χρησιμοποιείς;

 

Όχι. Μόνο το θέμα που χρησιμοποιούσα είχα στην κάρτα μνήμης και μόλις πέρασα το άλλο το θέμα στην μνήμη του τηλεφώνου το έσβησα αυτό σύμφωνα με όλα όσα γράφονται στο FAQ. Μέχρι και το uNsIs χρησιμοποίησα ώστε να φύγει εντελώς.

 

Το έψαξα αρκετά το πρόβλημα πριν το ρωτήσω εδώ γιατί ξέρω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές! :O

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο το θέμα που χρησιμοποιούσα είχα στην κάρτα μνήμης και μόλις πέρασα το άλλο το θέμα στην μνήμη του τηλεφώνου το έσβησα αυτό σύμφωνα με όλα όσα γράφονται στο FAQ. Μέχρι και το uNsIs χρησιμοποίησα ώστε να φύγει εντελώς.

 

Το έψαξα αρκετά το πρόβλημα πριν το ρωτήσω εδώ γιατί ξέρω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές! :O

αν βγαλεις την καρτα και κανεις ρισταρτ στο κανει?

η καλυτερη λυση για να σιγουρευτεις ειναι να ξανα[περαεις το θεμα. θα σου πει να το περασεις απο πανς απο το αλλο λογικα πες ναι και περασε το στη μνημη και δες αν στο ξανακανει. αν ναι τοτε δεν ειναι λογικα το θεμα και ειναι κατι αλλο. στο λεω γιατι και εγω ετσι την ειχα πατησει και διορθωθηκε

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας που αποθηκευουν τα mail το Gmail mobile app και το Nokia email ?

 

Δεν εχω ασχοληθει με τις συγκεκριμενες εφαρμογες αλλα ψαξε στους φακελους που κανουν εγκατασταση μπορει να ειναι εκει. Για να βρεις σε ποιους φακελους κανουν εγκατασταση οι εφαρμογες στην συσκευη σου ανοιξε τες μεσα στο pc με το UnSIS.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει με τις συγκεκριμενες εφαρμογες αλλα ψαξε στους φακελους που κανουν εγκατασταση μπορει να ειναι εκει. Για να βρεις σε ποιους φακελους κανουν εγκατασταση οι εφαρμογες στην συσκευη σου ανοιξε τες μεσα στο pc με το UnSIS.

 

Θα το δοκιμασω φιλε μου, ευχαριστω πολυ!

 

Φοβερο προγραμματακι, για το Nokia email το βρηκα, δυστυχως το gmail ειναι java και δεν το ανοιγει!

 

Να ρωτησω και κατι αλλο? Ο X-plore δεν μου ανοιγει τους φακελους sys & private.

Υπαρχει αλλος τροπος?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δει αλλα δε το δοκιμασα ισως γιατι δ με εντυπωσιασε το interface του απο τα screenshot..:O

 

Λειτουργει κανονικα δηλαδη? Με domain το χρησιμοποιεις?

 

To interface δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά τη δουλειά του την κάνει μια χαρά.

Με domain δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Χρησιμοποιώ vnc authentication και μετά βάζω το user/pass των windows στην logon screen

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζουμε σε ποιον φακελο αποθηκευονται οι σημειωσεις του default προγραμματος? Ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν ηξερε κανεις... Λογικα σε μορφη .txt θα πρεπει να ειναι. Εχω βρει μια εφαρμογη που κρυβει ο,τι αρχειο υπαρχει στο κινητο, αλλα προυποθετει να γνωριζεις το αρχειο που θελεις να κρυψεις ΛΟΛ

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύονται, αν θυμάμαι καλά, σε κάποιον φάκελο του C:\Private αλλά δεν είναι σε μορφή txt. Αυτό που κάνω εγώ αν θέλω να δημιουργήσω μια σημείωση σε txt και να την κρύψω (ή οτιδήποτε άλλο), είναι να την δημιουργώ με το X-plore Και να την έχω σε φάκελο της αρεσκείας μου. Είναι μια πολύ καλή λύση.
Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύονται, αν θυμάμαι καλά, σε κάποιον φάκελο του C:\Private αλλά δεν είναι σε μορφή txt. Αυτό που κάνω εγώ αν θέλω να δημιουργήσω μια σημείωση σε txt και να την κρύψω (ή οτιδήποτε άλλο), είναι να την δημιουργώ με το X-plore Και να την έχω σε φάκελο της αρεσκείας μου. Είναι μια πολύ καλή λύση.

 

Σωστοοοος!! Δεν το ειχα σκεφτει, θεωρουσα δεδομενο πως αποθηκευονται σε μορφη txt! Σε ευχαριστω!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ γιατί στο σημείο που είναι το θέμα ίσως μερικοί δεν το προσέξουν.

 

Ίσως μερικοί θυμάστε μια πολύ καλή προσπάθεια κάποιων παιδιών που έχει γίνει ώστε να έχουμε ένα εορτολόγιο στην αρχική οθόνη του κινητού. Επειδή τα excel που είχαν δωθεί περιείχαν αρκετά λαθάκια έγινε μαι προσπάθεια με τη βοήθεια ενός φίλου να διορθωθεί λίγο η κατάσταση.

 

Τα καινούρια excel μπορείτε να τα βρείτε στην 4η σελίδα του παρακάτω θέματος που υπάρχει για το εορτολόγιο στα κινητά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=114320

 

---------------------------------------------------

Βοηθητικό αρχείο δε χρειάζεται γιατί περιγράφεται όλη η διαδικασία στα διάφορα ποστ των παιδιων που υπάρχουν μέσα στο θέμα...

 

Σαν βοήθεια μπορώ να σας ξεκαθαρίσω λίγο τα κύρια ποστ που χρειάζονται διάβασμα πριν κάνετε τη διαδικασία για να περάσετε το εορτολόγιο

 

 

Εορτολόγιο που να φαίνεται στην αρχική οθόνη αναμονής του κινητού

 

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1323923#post1323923

 

(νομίζω είναι καλύτερα να χρησιμοποίησετε τα νέα excel που υπάρχουν στη 4η σελίδα)

 

2. Κάνεις import τις σταθερές γιορτές

 

3. Τρέχεις τη μακροεντολή με βάση αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1624340#post1624340

 

4. Προσοχή ίσως χρειάζεται εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2534258#post2534258

 

5. Βάζεις χειροκίνητα την περιοδικότητα στις εγγραφές που υπάρχουν σε αυτές τις ημ/νιες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2852990#post2852990

 

6. Τώρα κάνεις import τις κινητές γιορτές από το 2ο excel.

 

7. Συγχρονίζεις τώρα το κινητό με το outlook μέσω Nokia pc suite. Προσοχή θέλει στην επιλογή που βγάζει σε κάποιο σημείο μέχρι πότε να συγχρονίσει. Νομίζω το default ειναι μέχρι ένα μήνα μετά. Οι κινητές γιορτές είναι μέχρι το 2050 έτσι εγώ το έβαλα να συγχρονίσει τα επόμενα 40 χρόνια. (θαχω αλλάξει κινητό φαντάζομαι μέχρι τότε, αλλά λέμε τώρα... :) )

 

8. Είσαι έτοιμος οι γιορτές θα φαίνονται στην αρχική οθόνη του κινητού σου.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ γιατί στο σημείο που είναι το θέμα ίσως μερικοί δεν το προσέξουν.

 

Ίσως μερικοί θυμάστε μια πολύ καλή προσπάθεια κάποιων παιδιών που έχει γίνει ώστε να έχουμε ένα εορτολόγιο στην αρχική οθόνη του κινητού. Επειδή τα excel που είχαν δωθεί περιείχαν αρκετά λαθάκια έγινε μαι προσπάθεια με τη βοήθεια ενός φίλου να διορθωθεί λίγο η κατάσταση.

 

Τα καινούρια excel μπορείτε να τα βρείτε στην 4η σελίδα του παρακάτω θέματος που υπάρχει για το εορτολόγιο στα κινητά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=114320

 

Καταρχάς, μπράβο στα παιδιά για το μεράκι τους.

Όλοι γνωρίζουμε πόσο δύσκολο είναι το excel.

Παρόλα αυτά, στον ελεύθερο χρόνο μου, έχει καμιά βδομάδα που ξεκίνησα να γράφω εγώ ένα εορτολόγιο ειδικά για Symbian 3rd και 5th edition.

Κακώς βιάζομαι να το πω από τώρα, αλλά πιστεύω σε κάνα 2μηνο να είμαι έτοιμος.

Οι βασικοί υπολογισμοί έχουν γίνει. Το όλο στήσιμο της εφαρμογής είναι έτοιμο(τουλάχιστον στο κεφάλι μου :p) Θα χρησιμοποιήσω τις καταχωρήσεις του eortologio.gr που τις θεωρώ ως τις πιο αξιόπιστες που υπάρχουν.

Όσο για την οθόνη αναμονής που αναφέρεις, θα προσπαθήσω μέσω του μενού της αναζήτησης ονόματος που θα υπάρχει, να επιλέγει ο χρήστης ποια ονόματα θα προστίθενται ως καταχωρήσεις (του default ημερολογίου της συσκευής) ώστε αυτές και μόνον αυτές να είναι ορατές στο desktop και όχι κάθε μέρα η σάρα η μάρα και το κακό συναπάντημα :lol:.

Δεν ξέρω αν μου βγεί, πάντως θα είναι ωραίο μ' αυτόν τον τρόπο.

Και κάτι τελευταίο. Θα κάνω το αδύνατο δυνατό ώστε να μην χρησιμοποιήσω μodules που να απαιτούν sign (με μερικές ίσως παραχωρήσεις στον αισθητικό τομέα). Όλοι ξέρουμε τη φοβία που έχει ο (όχι και τόσο μυημένος) χρήστης στο εν λόγω ζήτημα.

Το λέω ακόμη μια φορά: Βιάστηκα να μιλήσω. Δεν είμαι εταιρεία και δεν θα ακολουθήσω deadlines για την ολοκλήρωση της app.

Όταν (εάν) θα είμαι έτοιμος ,το αγαπημένο μου forum θα είναι το πρώτο που θα το μάθει.

P.S. Έως τότε το exceλάκι με τον συγχρονισμό στο outlook, θα κάνει μια χαρά τη δουλεία του.

P.S.2= Μερικά shots... έτσι ως πρώτη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, μπράβο στα παιδιά για το μεράκι τους.

Όλοι γνωρίζουμε πόσο δύσκολο είναι το excel.

Παρόλα αυτά, στον ελεύθερο χρόνο μου, έχει καμιά βδομάδα που ξεκίνησα να γράφω εγώ ένα εορτολόγιο ειδικά για Symbian 3rd και 5th edition.

Κακώς βιάζομαι να το πω από τώρα, αλλά πιστεύω σε κάνα 2μηνο να είμαι έτοιμος.

Οι βασικοί υπολογισμοί έχουν γίνει. Το όλο στήσιμο της εφαρμογής είναι έτοιμο(τουλάχιστον στο κεφάλι μου :p) Θα χρησιμοποιήσω τις καταχωρήσεις του eortologio.gr που τις θεωρώ ως τις πιο αξιόπιστες που υπάρχουν.

Όσο για την οθόνη αναμονής που αναφέρεις, θα προσπαθήσω μέσω του μενού της αναζήτησης ονόματος που θα υπάρχει, να επιλέγει ο χρήστης ποια ονόματα θα προστίθενται ως καταχωρήσεις (του default ημερολογίου της συσκευής) ώστε αυτές και μόνον αυτές να είναι ορατές στο desktop και όχι κάθε μέρα η σάρα η μάρα και το κακό συναπάντημα :lol:.

Δεν ξέρω αν μου βγεί, πάντως θα είναι ωραίο μ' αυτόν τον τρόπο.

Και κάτι τελευταίο. Θα κάνω το αδύνατο δυνατό ώστε να μην χρησιμοποιήσω μodules που να απαιτούν sign (με μερικές ίσως παραχωρήσεις στον αισθητικό τομέα). Όλοι ξέρουμε τη φοβία που έχει ο (όχι και τόσο μυημένος) χρήστης στο εν λόγω ζήτημα.

Το λέω ακόμη μια φορά: Βιάστηκα να μιλήσω. Δεν είμαι εταιρεία και δεν θα ακολουθήσω deadlines για την ολοκλήρωση της app.

Όταν (εάν) θα είμαι έτοιμος ,το αγαπημένο μου forum θα είναι το πρώτο που θα το μάθει.

P.S. Έως τότε το exceλάκι με τον συγχρονισμό στο outlook, θα κάνει μια χαρά τη δουλεία του.

P.S.2= Μερικά shots... έτσι ως πρώτη ιδέα.

 

 

Φιλε η ιδεα σου φαινεται να ειναι παρα πολυ αξιολογη και αν υλοποιηθει ετσι οπως την εχεις στο μυαλο σου θα ειναι πολυ καλο :) Μπραβο σου και μονο για την προσπαθεια που κανεις!

 

Νομιζω το μονο που χρειαζεται προσοχη ειναι να μπορουν να φαινονται τα ονοματα στην αρχικη οθονη του κινητου, αλλα ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ αυτα που δειχνει το eortologio.gr Πιστεψε με δεν ειναι τοσο καλος μπουσουλας το eortologio.gr Περιεχει μεσα τη σαρα και τη μαρα οπως ειπες κι εσυ και εχει και καποια λαθη. Αν ρωτησεις και τον Άγγελο που είναι πιο ειδικός στις γιορτές θα σου εξηγήσει πιο καλά το γιατί.

 

Γνώμη μου είναι χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω, η επιλογή είναι δική σου άλλωστε, να μην πάρεις σαν τυφλοσούρτι το eortologio.gr Γίνεται χαμός εκεί μέσα και ο ίδιος ακόμα που το έχει φτιάξει προσπαθεί να το μαζέψει πλέον. Θεωρώ ότι καλύτερος οδηγός για τις κύριες γιορτές που θα φαίνονται είναι να λάβεις υπόψιν σου τα καινούρια excel... Για περισσότερες πληροφορίες αν θες απευθύνσου στον Άγγελο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...