Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο μενού λήψη θυμάμαι είχε αυτό που λες.

Παρεμπιπτόντως τώρα που μπήκα και έκανα ενημέρωση λίστας είδα οτι έχουν προστεθεί επιτέλους κι άλλα πράγματα.. Θα τα ρίξω μια ματιά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι.. με τον browser του κινητού. Αλλά αν η σελίδα είναι ολόκληρη με flash όπως το zoo.. τότε τα δείχνει όλα πολύ μικρά και δεν μπορείς να κάνεις zoom..
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δεν μου δειχνει αυτη την σελιδα?

http://www.justin.tv/pasgiannena?

Σελίδες που είναι φτιαγμένες εξ ολοκλήρου σε flash δεν ανοίγουν, γιατι δεν το υποστηρίζει. Και στο contra.gr να μπεις δεν θα σου τα εμφανίσει όλα γιατι κάποια κομμάτια τις σελίδας είναι σε flash και δεν τα αναγνωρίζει το κινητό.

 

Και δεν χρειάζεται να ποστάρεις σε όλα τα θέματα την ίδια ερώτηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Core Player 1.30 το εβαλα επιτυχως στο κινητο μου και το εγκατεστησα.... Εβαλα ενα video .wmv και δε το παιζει!!! Και απο το γνωστο μαγαζακι που το κατεβασα ελεγε οτι παιζει τετοιας μορφης video!! Επισης εβαλα να παιξει ενα video .mp4 και κολλαγε η εικονα κι ο ηχος.....

Τι μπορει να συμβαινει??

 

Ευχαριστω!!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Τι διαστασεις εχουν τα video που προσπαθεις να παιξεις?

 

Εαν θελεις μπορεις να δεις καια αυτο: Ελληνικος CorePlayer 1.3.0

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2703720#post2703720

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα, απόκτησα με επιδότηση ένα ν82 και ενα ν79 ,καθότι οχι και power user στα κινητά έψαξα και χάθηκα απο τα πολλά αποτελέσματα ,θα ήθελα να μου προτείνεται ενα πρόγραμα για τις επαφές να δείχνει τον καλούντα σε πλήρει οθόνη και οχι μικρή φώτο όπως είναι και επίσης ενα που να δείχνει οτι είναι το τηλ αποσχολημένο σε αριθμούς της αρεσκείας μου. Παρακαλώ μόνο προγραματα δοκιμασμένα σε αυτα τα δυο τηλέγωνα.

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα, απόκτησα με επιδότηση ένα ν82 και ενα ν79 ,καθότι οχι και power user στα κινητά έψαξα και χάθηκα απο τα πολλά αποτελέσματα ,θα ήθελα να μου προτείνεται ενα πρόγραμα για τις επαφές να δείχνει τον καλούντα σε πλήρει οθόνη και οχι μικρή φώτο όπως είναι και επίσης ενα που να δείχνει οτι είναι το τηλ αποσχολημένο σε αριθμούς της αρεσκείας μου. Παρακαλώ μόνο προγραματα δοκιμασμένα σε αυτα τα δυο τηλέγωνα.

Ευχαριστω!!!

Ψάξε για full screen caller.Έχει αναφερθεί και εδώ αρκετές φορές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το cClock αλλά δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει μετά την τελευταία αναβάθμιση.

 

για δες το cclock..δεν ξερω πως λειτουργει στο Ν79 γιατι το Ν82 δεν εχει ναρκη και εμφανιζει παντα κατι στην οθονη.

 

 

ααααααα με προλαβες :p :p

 

ναι... όντως δεν λειτουργεί όπως το θέλω... εμφανίζεται πάλι η μαύρη οθόνη...

δηλαδή πριν την τελευταία αναβάθμιση μπορούσε να βγει η μαύρη οθόνη...?? και γιατί το άλλαξαν...??? υπάρχει περίπτωση να ξανααλλάξει αυτό σε μελλοντική αναβάθμιση...?? (μάλλον όμως είμαι offtopic...)

τέλος πάντων.... δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνει αυτό που θέλω ε.....?? σας ευχαριστω και τους δύο πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

Τι διαστασεις εχουν τα video που προσπαθεις να παιξεις?

 

Εαν θελεις μπορεις να δεις καια αυτο: Ελληνικος CorePlayer 1.3.0

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2703720#post2703720

 

Φιλε μου τα videakia ειναι τραβηγμενα απο το κινητο μου και το mp4 και το wmv!!! Απλως το wmv ειναι ενωση 2 αλλων video (που εχω τραβηξει με το κινητο μου) σε μορφη mp4!!!

Εβαλα και το ελληνικο για το Core Player 1.30 και παλι τα ιδια.... Κολλαει εικονα και ηχος σε video mp4 και δε παιζει wmv......

 

Γνωριζετε κανεναν αλλον player που να παιζει τα παντα χωρις κολληματα για Ν82???

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανενας να τρεξει τα WINDOWS 3.1?

 

Δεν εχω καταλαβει κατι. Τον φακελο data πως τον περναμε μεσα στην καρτα μνημης αφου υπαρχει ηδη ενας? Ή μηπως περναμε τα περιεχομενα του μεσα στον ηδη υπαρχων φακελο data?

 

EDIT: Τα περιεχομενα περναμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

εχω στο pc μου bluetooth adaptor . θελω να χρησιμοποιησω τα ενσυρματα ακουστικα του κινητου μου ωστε να μπορω να ακουω τους ηχους που παραγει ο υπολογιστης μου.

 

π.χ. να ακουω την μουσικη ενος τραγουδιου που παιζει στο pc στα ακουστικα του κινητου (n82)...

 

 

δυστυχως δεν μπορω να βρω τις καταλληλες λεξεις κλειδια για αυτο που ψαχνω, ωστε να κανω μια αναζητηση με τα επιθημητα αποτελεσματα... :( γιαυτο και ζηταω την βοηθεια σας

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

εχω στο pc μου bluetooth adaptor . θελω να χρησιμοποιησω τα ενσυρματα ακουστικα του κινητου μου ωστε να μπορω να ακουω τους ηχους που παραγει ο υπολογιστης μου.

 

π.χ. να ακουω την μουσικη ενος τραγουδιου που παιζει στο pc στα ακουστικα του κινητου (n82)...

 

 

δυστυχως δεν μπορω να βρω τις καταλληλες λεξεις κλειδια για αυτο που ψαχνω, ωστε να κανω μια αναζητηση με τα επιθημητα αποτελεσματα... :( γιαυτο και ζηταω την βοηθεια σας

 

θες να στελνεις την μουσκη ασυρματα απο το pc στο κινητο και να ακους απο εκει με ακουστικα ή δεν καταλαβα καλα?:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

θες να στελνεις την μουσκη ασυρματα απο το pc στο κινητο και να ακους απο εκει με ακουστικα ή δεν καταλαβα καλα?:wacko:

 

σωστα :) ξερεις κανενα τροπο;;;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω για bluetooth αλλα εγω χρησιμοποιω το hfs μεσω wifi..

Γενικα εφαρμογη με την λογικη που θες, δηλαδη να αναπαραγεις ενα κομματι στο pc και να ακουγεται στο κινητο δεν υπαρχει. Ομως μπορεις να κανεις καποιους κοινοχρηστους φακελους στο pc με τα τραγουδια σου και να μπορεις να εχεις προσβαση απο το κινητο..

Αν εχεις wifi κοιτα το hfs που γραφω..ειναι πολυ ευκολο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

εχω wifi οποτε θα την δοκιμασω ( αν και παρομοια προγραμματα που συνδεονται με wifi δεν καταφερα ποτε να τα συνδεσω μεταξυ τους,οπως τo mobiola ) θα δοκιμασω... :). βασικα δεν θελω να αναπαραγω καποιο κοματι, απλα το αναφερω σαν παραδειγμα. πιο πολυ θελω να ακουω αυτα που λενε στην τηλεωραση ( εχω στον υπολογιστη ). γενικα οτιδηποτε ηχο βγαζει στην εξοδο του... θα το δοκιμασω, ευχαριστω πολυ:)

 

******

 

Δεν ξερω να σου πω για bluetooth αλλα εγω χρησιμοποιω το hfs μεσω wifi..

Γενικα εφαρμογη με την λογικη που θες, δηλαδη να αναπαραγεις ενα κομματι στο pc και να ακουγεται στο κινητο δεν υπαρχει. Ομως μπορεις να κανεις καποιους κοινοχρηστους φακελους στο pc με τα τραγουδια σου και να μπορεις να εχεις προσβαση απο το κινητο..

Αν εχεις wifi κοιτα το hfs που γραφω..ειναι πολυ ευκολο!

 

εβαλα σημερα το kaspersky ( δοκιμαστικα ) και αυτη η "βλακια" το βγαζει σαν υποπτο... και δεν με αφηνει να το κατεβασω :mad:

( αλλον γιατι το κατεβαζω μεσα απο το μανατζερ του ie7pro )

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

εχω wifi οποτε θα την δοκιμασω ( αν και παρομοια προγραμματα που συνδεονται με wifi δεν καταφερα ποτε να τα συνδεσω μεταξυ τους,οπως τo mobiola ) θα δοκιμασω... :). βασικα δεν θελω να αναπαραγω καποιο κοματι, απλα το αναφερω σαν παραδειγμα. πιο πολυ θελω να ακουω αυτα που λενε στην τηλεωραση ( εχω στον υπολογιστη ). γενικα οτιδηποτε ηχο βγαζει στην εξοδο του... θα το δοκιμασω, ευχαριστω πολυ:)

 

Πιστεψε με ειναι πολυ ευκολο! βαζεις οτι αρχεια ή φακελους θες στο προγραμμα και απο το κινητο γραφεις την τοπικη διευθυνση που γραφει στην μπαρα του προγραμματος!

Τωρα το αλλο που θες δυστυχως δεν πρεπει να γινεται..;)

 

εβαλα σημερα το kaspersky ( δοκιμαστικα ) και αυτη η "βλακια" το βγαζει σαν υποπτο... και δεν με αφηνει να το κατεβασω

 

Περιεργο γιατι και εγω kaspersky ειχα και δεν μου το εκανε ποτε..:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος σε αυτο , χρειαζεται να το βαλω? Ευχαριστω
Ευχαριστω για το python, μπορεις να μου πεις αν χρειαζεται και αυτο : megaPyModulePack_unsigned_v.1.5.sis ? στο ε66, πρεπει να το εγκαταστησω? γιατι μου βγαζει καποιο σφαλμα

 

Πιες αλλες εφαρμογες python εχεις κανει εγκατσταση στην συσκευη σου?

 

 

 

βλεπω ενα εικονιδιο Python το οποιο δεν ξερω τι ειναι , δεν εκτελει κατι, μπορω να καταλαβω απο καπου ποιες εινα οι εφαρμογες python? αλλιωσ τις γραφω ολες αυτες που εχω εγκαταστησει,

theodoros
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση...??

ίσως ειναι και βλακεια... να μην έχω ψάξει εγώ καλά tις ρυθμίσεις...

στο animated sms δεν γίνεται το κάθε sms να παιρνει 160 χαρακτηρες...??

το έχω ψάξει και δεν έχω βρει κάποια επιλογή για περιορισμένη υποστηριξη χαρακτηρων όπως στα κανονικά sms με αποτέλεσμα τι κάθε μηνυμα να έχει 70 χαρακτήρες....:(

Link to comment
Share on other sites

βλεπω ενα εικονιδιο Python το οποιο δεν ξερω τι ειναι , δεν εκτελει κατι, μπορω να καταλαβω απο καπου ποιες εινα οι εφαρμογες python? αλλιωσ τις γραφω ολες αυτες που εχω εγκαταστησει,

 

Διαβασε αυτα που γραφω για το megapymodulepack θα σε βοηθησουν!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2647934&highlight=megaPyModulePack#post2647934

 

Το εικονιδιο python λογικα ειναι της εφαρμογης python δεν δημιουργει το προβλημα. Δες εαν εχεις κανει εγκατασταση το accelerometer.

 

Δοκιμασε κανενας να τρεξει τα WINDOWS 3.1?

 

Δεν εχω καταλαβει κατι. Τον φακελο data πως τον περναμε μεσα στην καρτα μνημης αφου υπαρχει ηδη ενας? Ή μηπως περναμε τα περιεχομενα του μεσα στον ηδη υπαρχων φακελο data?

 

EDIT: Τα περιεχομενα περναμε...

 

Τελικα καταφερες κατι? Πριν λιγο εριξα μια ματια στο συγκεκριμενο θεμα και απλα κατεβασα τα αρχεια :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα μια χαρα! τα 3,1 τρεχουν κανονικα αλλα απ'οτι θυμαμαι δεν ειχαν γραμμη εργαλειων(start) στο κατω μερος...αυτα μοιαζουν περισσοτερο με τα win 95! κατα τα αλλα ειναι ιδια! Αργοτερα ισως δοκιμασω και τα 95 να δω..

 

Δυο παρατηρησεις. 1ον τρωνε πολλυυυυ μνημη και 2ον χωρις bluetooth πληκτρολογιο δεν μπορεις να γραψεις χαρακτηρες..Εψαξα βεβαια για το εικονικο πληκρολογιο αλλα στα 3,1 δεν υπαρχει..μαλλλον απο τα 95 και μετα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το python, μπορεις να μου πεις αν χρειαζεται και αυτο : megaPyModulePack_unsigned_v.1.5.sis ? στο ε66, πρεπει να το εγκαταστησω? γιατι μου βγαζει καποιο σφαλμα

 

 

 

 

 

βλεπω ενα εικονιδιο Python το οποιο δεν ξερω τι ειναι , δεν εκτελει κατι, μπορω να καταλαβω απο καπου ποιες εινα οι εφαρμογες python? αλλιωσ τις γραφω ολες αυτες που εχω εγκαταστησει,

οποιος εχει Ν82 το python δεν ειναι συμβατο με ολλα τα script σας το λεω να ξερετε πληροφοριακα

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

BREAKING: first S60v3 virus detected

 

This new worm, deemed SymbOS/Yxes.A!worm (also known as “Sexy View”), is targeting mobile devices running SymbianOS S60 3rd Edition (eg: Nokia 3250), but may run on a wider range of devices, as it has been reported to function on phones operating SymbianOS S60 3rd edition FP 1 (eg: Nokia N73). It bears a valid certificate signed by Symbian, and installs as a valid application on factory mobile devices running S60 3rd Edition.

 

It gathers phone numbers from the infected device’s file system, and repeatedly attempts to send SMS messages to those. The messages feature a malicious Web address (URL); upon “clicking” on the address in the received message, the recipients will download a copy of the worm (provided their phones/subscriptions allow for internet browsing)..............

 

http://tamss60.tamoggemon.com/2009/02/25/breaking-first-s60v3-virus-detected/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...