Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε οσα προγραμματα εχω δοκιμασει ο αλλος παιρνει αναφορα. Μαλλον δεν θα βρεις κατι..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε chat στο Facebook μεσω κινητου?Μεσω των κλασικων browser δε γινεται.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τους browser Οzone και Skyfire;

 

Σίγουρα μπορείς να κάνεις chat στο facebook με το eBuddy.

Το eBuddy δουλεύει μέσω wap?Το λέω γιατί πχ το msn δε δουλεύει.

Οι 2 broswer που λες, κάνουν και οι 2 τη δουλειά?Δεν γνωρίζω κανέναν από τους 2.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Στο 5800 που έχω τώρα ο Ozone δεν είναι πλήρως λειτουργικός και ο Skyfire είναι σε beta. Δεν χάνεις όμως κάτι να τους δοκιμάσεις και τους δύο. Σε κάθε περίπτωση, ενημέρωσέ μας, αν κατάφερες με κάποιον από τους δύο να κάνεις chat.
Link to comment
Share on other sites

παιδες ψαχνω εδω και πολυ ωρα 2 εφαρμογες.

α) ενα καλο pdf reader, σπασμενο η δωρεαν

β) καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να ελεγχω το pc απο το κινητο μεσω internet.

αν εχει κανεις καμια ιδεα ας αφησει link.

Link to comment
Share on other sites

Σε οσα προγραμματα εχω δοκιμασει ο αλλος παιρνει αναφορα. Μαλλον δεν θα βρεις κατι..
τοτε, να αποριπτει το σθγκεκριμενο μηνυμα απο συγκεκριμενο νουμερο, απευθειας, και να μη μου ερχεται ποτε σαν να ηταν το κινητο κλειστο, ενω δεν ειναι, υπαρχει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το eBuddy δουλεύει μέσω wap?Το λέω γιατί πχ το msn δε δουλεύει.

Οι 2 broswer που λες, κάνουν και οι 2 τη δουλειά?Δεν γνωρίζω κανέναν από τους 2.

 

Εγώ όταν πάω να κάνω install τον ebuddy μου λέει ότι το πρόγραμμα μπορεί να βλάψει το κινητό σας. Το λέει και σε σας; Να μην δώσω σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τους browser Οzone και Skyfire;

 

Σίγουρα μπορείς να κάνεις chat στο facebook με το eBuddy.

 

Χμμμ μπορουσα με το ebudy και το nimbuzz να κανω τσατ στο facebook μεχρι χθες. Απο χθες και μετα δεν μου φορτωνει τις επαφες παρολο που δειχνει πως ειμαι ονλαιν. Μπορει να το επιβεβαιωσει και κανεις αλλος αυτο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδες ψαχνω εδω και πολυ ωρα 2 εφαρμογες.

α) ενα καλο pdf reader, σπασμενο η δωρεαν.

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο παρόν θέμα θα έβρισκες τα pdf+ και Adobe pdf reader.

Ως γνωστόν, link προς ραγισμένες εφαρμογές απαγορεύονται.

 

 

τοτε, να αποριπτει το σθγκεκριμενο μηνυμα απο συγκεκριμενο νουμερο, απευθειας, και να μη μου ερχεται ποτε σαν να ηταν το κινητο κλειστο, ενω δεν ειναι, υπαρχει? ευχαριστω

Όχι, δεν υπάρχει κάτι που να κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς. Είναι θέμα δικτύου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ μπορουσα με το ebudy και το nimbuzz να κανω τσατ στο facebook μεχρι χθες. Απο χθες και μετα δεν μου φορτωνει τις επαφες παρολο που δειχνει πως ειμαι ονλαιν. Μπορει να το επιβεβαιωσει και κανεις αλλος αυτο?

 

Και μένα έχει πρόβλημα το τσατ του facebook στο ebuddy. Δεν μου φορτώνει τις επαφές. Ενώ για msn είναι μια χαρά. Τώρα αν με δείχνεις συνδεδεμένο στους άλλους δεν ξέρω. Πάντως σε μένα το κάνει από τότε που έβαλα την τελευταία έκδοση του ebuddy.

Link to comment
Share on other sites

Τότε, να απορρίπτει το συγκεκριμένο μήνυμα απο συγκεκριμενο νουμερο, απευθειας, και να μη μου ερχεται ποτε σαν να ηταν το κινητο κλειστο, ενω δεν ειναι, υπάρχει;

Η εφαρμογή τρέχει στο background. Oπότε, θα πρέπει πρώτα να έρθει το μήνυμα στην συσκευή σου, να το ανιχνεύσει, να καταλάβει ότι εσύ του έχεις ορίσει να το απορρίψει, και κατόπιν να το διαγράψει. Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι δυνατόν να υπάρξει τέτοια εφαρμογή. Για να γίνει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να μην φτάσει ποτέ το μήνυμα στην συσκευή σου. Κάτι, όμως, που είναι καθαρά θέμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ψαχνω εδω και πολυ ωρα 2 εφαρμογες.

α) ενα καλο pdf reader, σπασμενο η δωρεαν

β) καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να ελεγχω το pc απο το κινητο μεσω internet.

αν εχει κανεις καμια ιδεα ας αφησει link.

Για Pdf δοκιμασε το Adobe pdf

Για το αλλο που ρωτας, αν θες να ελεγχεις απλες λειτουργιες του pc κοιτα το logmein.com. Αν θες και μεταφορα αρχειων θα πρεπει να φτιαξεις στο pc εναν ftp server(πχ filezilla) και απο το κινητο με καποιον client(εγω εχω το SIC! FTP) να συνδεεσαι..

Παρομοια με την υπηρεσια logmein ειναι και το orb.com

Υποψην οτι αυτα δεν ειναι εφαρμογες αλλα μεσα απο τον Ιστο θα μπορεις να βλεπεις την οθονη του υπολογιστη και να κανεις καποια πολυ βασικα πραγματα..

 

Παλαιοτερα ειχα δοκιμασει και το symVNC αλλα δεν καταφερα να το λειτουργησω..Αν Βγει καποιος αλλος VNC client βλεπουμε μηπως γινουν απλα τα πραγματα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει αλλά η νόκια έχει μια εφαρμογή το nokia messaging (Το υποστηρίζουν αρκετά κινητά κυρίως Ν και Ε series) . Δεν έχει να κάνει με instant messaging (yahoo, msn κλπ) αλλά με email.

 

http://email.nokia.com/account/home.action

 

Ξέρει κανείς περισσότερες πληροφοριές; Είναι κάτι σαν push email που έχει και το blackberry αν έχω καταλάβει καλά;

 

Πριν λιγο το εβαλα στο Ε71 και μεχρι τωρα ειναι αρκετα καλο.

Θα το δοκιμασω για κανα - δυο μερες ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το εβαλα στο Ε71 και μεχρι τωρα ειναι αρκετα καλο.

Θα το δοκιμασω για κανα - δυο μερες ακομα!

 

Μπορείς να βάλεις τους λογαριασμούς του email σου έτσι ελεύθερα ή πρέπει πρώτα να κάνεις εγγραφή για το nokia messaging system?

Είναι απλά ένας client για email?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις τους λογαριασμούς του email σου έτσι ελεύθερα ή πρέπει πρώτα να κάνεις εγγραφή για το nokia messaging system?

Είναι απλά ένας client για email?

 

Τα 2 mail που εβαλα τα εβαλα μεσα απο το email.nokia.com και μετα απο 2 δευτερα! τα ειδα στο κινητο μου. Τωρα εχει επιλογη και μεσα απο το κινητο να προσθεσεις mail αλλα δεν το δοκιμασα ακομα. Αλλα πρεπει να κανεις εγγραφη για να σου στειλουν το link να το κατεβασεις το προγραμμα.

Δεν εχω δοκιμασει πολλα τετοια προγραμματα αλλα παντως ειναι σιγουρα καλυτερο του native client και του emoze που ειχα μεχρι τωρα. Και εχει και ωραιο περιβαλλον.

 

Α και μπορεις να ρυθμιζεις τις μερες και ωρες που θες να κανει συγχρονισμο και τα προβαλλει και σε HTML αν και στο Ε71 τουλαχιστον δεν φαινονται μερικες εικονες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το εβαλα στο Ε71 και μεχρι τωρα ειναι αρκετα καλο.

Θα το δοκιμασω για κανα - δυο μερες ακομα!

 

Εγω που το εβαλα στο Ν96 δεν λειτουργει. Βγαινουν δυο εικονιδια, το ενα ειναι για να στησει την εφαρμογη το οποιο ουσιαστικα μου εφτιαξε ενα γραμματοκιβωτιο στα μηνυματα και δεν λειτουργει, ενω το αλλο δεν ανοιγει οταν το επιλεγω. Μπορει να μου πει καποιος τι διαφορα εχει απο το κλασικο γραμματοκιβωτιο του κινητου για να δω αν αξιζει να το ψαξω παραπανω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 mail που εβαλα τα εβαλα μεσα απο το email.nokia.com και μετα απο 2 δευτερα! τα ειδα στο κινητο μου. Τωρα εχει επιλογη και μεσα απο το κινητο να προσθεσεις mail αλλα δεν το δοκιμασα ακομα. Αλλα πρεπει να κανεις εγγραφη για να σου στειλουν το link να το κατεβασεις το προγραμμα.

Δεν εχω δοκιμασει πολλα τετοια προγραμματα αλλα παντως ειναι σιγουρα καλυτερο του native client και του emoze που ειχα μεχρι τωρα. Και εχει και ωραιο περιβαλλον.

 

Α και μπορεις να ρυθμιζεις τις μερες και ωρες που θες να κανει συγχρονισμο και τα προβαλλει και σε HTML αν και στο Ε71 τουλαχιστον δεν φαινονται μερικες εικονες.

 

Έδωσες και τον αριθμό του κινητού σου όμως, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταίο update του nokia messaging το ξαναδοκιμασα και εγώ. Πλέον, δουλέυουν ολα ρολόι!!! Παλαιότερα, με το που έβαζα hotmail λογαριασμό, έφτιαχνε έναν φάκελο στα μηνύματα, σαν την native εφαρμογή. Δε ξέρω αν φταίει το τελευταίο Update του προγράμματος, ή το γεγονός ότι δημιούργησα δύο λογαριασμούς στο site πριν το εγκαταστήσω στο κινητό, έναν για Hotmail και έναν για gmail, αλλά αυτή τη φορά όλα εμφανίζονται μέσα στο πρόγραμμα, συγχρονισμοί γίνονται κανονικά, κτλ κτλ.

 

Το μόνο που φοβάμαι πλέον, είναι η στιγμή που θα πάψει να είναι beta, και ίσως αρχίσει να ζητάει πληρωμές...

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο δεν ξέρω ποιο είναι αλλά υπάρχει κάτι με προβολή 5 ημερών, το Handy weather που μπορεί να μπει και ως plugin στο Handy Shell που είναι το γνωστό πρόγραμμα αντικατάστασης της οθόνης αναμονής (+ κάποια πρόσθετα).

το handy weather εχει 5 εικονιδια ενω αυτο 4 και βεβαια το handy shell δε δουλευει ετσι, το εχω δοκιμασει. ή ειναι μουφα αυτο που εμφανιζει ή ειναι κατι μυστικο που μονο αυτος ξερει..αλλα ειναι δυνατον να μην ειναι γνωστο ενα τοσο ομορφο plug-in/εφαρμογουλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάποιο πρόγραμα με το οποίο, μέσω bluetooth, να μπορώ να κάνω explore την κάτρα μνήμης (ή ακόμη και την εσωτερική μνήμη) ενός άλλου κινητου;

Γίνεται να μεταφέρονται αρχεία απο το ένα κινητό στο άλλο με copy - paste;

Ευχαριστώ...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στο 5800 που έχω τώρα ο Ozone δεν είναι πλήρως λειτουργικός και ο Skyfire είναι σε beta. Δεν χάνεις όμως κάτι να τους δοκιμάσεις και τους δύο. Σε κάθε περίπτωση, ενημέρωσέ μας, αν κατάφερες με κάποιον από τους δύο να κάνεις chat.

Έβαλα τo Ebuddy στο κινητό, μπήκε 1 χαρά αλλά δεν κατάφερε να κάνει login.Περίμενα 4-5 λεπτά και μετά το έκλεισα.Θα δοκιμάσω κάποια άλλη στιγμή.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες και τον αριθμό του κινητού σου όμως, έτσι;

 

Ναι, για να μου στειλει μηνυμα με το link.

 

Εχω και εγω μια απορια, οταν το εχω κλειστο ειναι οντως κλειστο γιατι ενα αλλο που ειχα βαλει (το seven) ακομα και κλειστο να ηταν προσπαθουσε ολη την ωρα να συνδεθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάποιο πρόγραμα με το οποίο, μέσω bluetooth, να μπορώ να κάνω explore την κάτρα μνήμης (ή ακόμη και την εσωτερική μνήμη) ενός άλλου κινητου;

Γίνεται να μεταφέρονται αρχεία απο το ένα κινητό στο άλλο με copy - paste;

Ευχαριστώ...

 

Υπαρχουν οι παρακατω εφαρμογες οι οποιες μπορουν να αναφερθουν μονο για ενημερωτικους σκοπους. Για να συνδεθουμε σε μια αλλη συσκευη θα πρεπει να μας εχει ορισει ως εξουσιοδοτημενη.

 

1. BT Info

2. BT File Manager

3. MagicBlueHack

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...