Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φιλε μου είναι πρόβλημα της δικιάς σου συσκευής, γιαυτό σου προτείνω να την πας πίσω μαζί με τα ακουστικά

 

εσυ φιλε εχεις το Ν95-8giga?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mporeite na mou thimisete pos vlepo to imei tis siskevis moy?

 

*#06# :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

για να σκοτωνεις την ωρα σου..(και το τηλεφωνο σου!!)

h**p://www.youtube.com/watch?v=FOL7bRkgO_A&feature=related

foto:παραλλαγες Ν95

 

κρητικος το εκανε αυτο το video? hehe

 

οσο για την αλλαγη προσοψης δεν ειναι αναγκη να καταστρεψεις το κινητο αρκει να αλλαξεις τα κομματια που αλλαζουν ευκολα .χανεις φυσικα την εγγυηση κανονικα αλλα αν ανοιξεις με προσοχη τις βιδες ισως να μη το προσεξουν.και φυσικα αν χτυπα ξυλο παθει κατι θα το πας με την οriginal μορφη.παντως δινει αλλη αισθηση το μαυρο ασημι.εχει μια βδομαδα που ειναι ετσι και δε το χορταινω.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μια πρωτοποριακή υπηρεσία, σας επιτρέπει να κάνετε browse διάφορα αρχεία βίντεο από το κινητό σας, καθώς πέρα από το youtube υποστηρίζει διάφορα site με βίντεο. Υποστηρίζει πολλά κινητά και προστίθωνται περισσότερα. Μπορείτε βεβαίως και να δείτε και από τον κανονικό σας browser sτο pc.

 

hxxp://www.avotmedia.com/

greg:D
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα!!

εδω ειναι το θεμα για το n95 το απλο.

για το n95 8gb εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188474

δες πιο ειναι το product code σου να δουμε απο που ειναι

(θα το βρεις στο κουτι η κατω απο την μπαταρια).

χαρτες μπορεις να τους βαλεις και μονος σου.

δες εδω βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

 

ok,σ ευχαριστω πολυ φιλαρακι.ηδη θα το ξεκινησω τωρα να το κανω και ας ελπισω πως θα βγαλω ακρη.

ETSIIII
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σας. Θα Ηθελα Να Ρωτησα Καποια Πραγματακια :)

 

Εχω Το N95 και εχω τωρα επανο την εκδοση 12 Θελω να του βαλο την εκδοση 20 μηπως και δεν κολαει τοσο .

 

1) Αν Την Περασο Θα Εχω Ελληνικο Μενου Και Ελληνικα Γραμματα Η Θα Πρεπει Να Το Στειλο Παλι Στον germano Στο Σερβισε Και Να Περιμενο?

 

2) Αν Αφαιρεσο Την Καρτα Μνημης Θα Χαθουν Τα Mp3 , Photos , Programms? Και Θα Πρεπει Να Τα Ξαναπερασω Απο Την Αρχη?

 

Ευχαριστω!

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σας. Θα Ηθελα Να Ρωτησα Καποια Πραγματακια :)

 

Εχω Το N95 και εχω τωρα επανο την εκδοση 12 Θελω να του βαλο την εκδοση 20 μηπως και δεν κολαει τοσο .

 

1) Αν Την Περασο Θα Εχω Ελληνικο Μενου Και Ελληνικα Γραμματα Η Θα Πρεπει Να Το Στειλο Παλι Στον germano Στο Σερβισε Και Να Περιμενο?

 

2) Αν Αφαιρεσο Την Καρτα Μνημης Θα Χαθουν Τα Mp3 , Photos , Programms? Και Θα Πρεπει Να Τα Ξαναπερασω Απο Την Αρχη?

 

Ευχαριστω!

 

καλημερα!!

1.αμα ειναι ελληνικο το τηλ.δεν θα χαθουνε τα ελληνικα

δες το απο το product code η επανω στο πληκτρολογιο αμα εχει και ελληνικα.

2.οχι δεν θα χαθουνε αλλα μερικα προγραμματα θα σου ζητησει

να κανεις παλι εγκατασταση.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

1.αμα ειναι ελληνικο το τηλ.δεν θα χαθουνε τα ελληνικα

δες το απο το product code η επανω στο πληκτρολογιο αμα εχει και ελληνικα.

2.οχι δεν θα χαθουνε αλλα μερικα προγραμματα θα σου ζητησει

να κανεις παλι εγκατασταση.:O

 

Δεν Ειναι Στα Ελληνικα .. Οταν Το Ειχα Παει Στιν Νοκια Μου ΕΙπαν Οτι ΕΙναι Απο Ελβετια... Τι Κανω Τωρα?

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Δεν Ειναι Στα Ελληνικα .. Οταν Το Ειχα Παει Στιν Νοκια Μου ΕΙπαν Οτι ΕΙναι Απο Ελβετια... Τι Κανω Τωρα?
μπορεις να αλλαξεις το prοduct code σε ελληνικο με ενα προγραμμα που λεγεται nemesis και να αναβαθμισεις σε ελληνικο 20 firmware

 

Το ειχα κανει πριν λιγες βδομαδες στο αγγλικο Ν70 ενος γνωστου ο οποιος μετα την αναβαθμιση δε πιστευε στα ματια του.Με τον ιδιο τροπο γινεται στο Ν95

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήγες στην νόκια σου περάσανε τα ελληνικά?

Αν ναι λογικά θα μπορείς να περάσεις κανονικά την 20 χωρίς πρόβλημα

Το θέμα είναι να κάνεις ένα buck-up της μνήμης τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν Ειναι Στα Ελληνικα .. Οταν Το Ειχα Παει Στιν Νοκια Μου ΕΙπαν Οτι ΕΙναι Απο Ελβετια... Τι Κανω Τωρα?

Δεν πα να ήρθε και από την Ουγκάντα το κινητό, αν σου έχουν περάσει Ελληνικά και βλέπεις τα μενού όλα στα Ελληνικά τότε είσαι οκ.

Δε χρειάζεται να επιλέξεις κάτι κατά την αναβάθμιση.

Για τα αρχεία σου και εφόσον τα έχεις όλα περασμένα στην κάρτα μνήμης, δε πρόκειται να πάθουν τίποτε με την αναβάθμιση.

Για σιγουριά, μπορείς να τη βγάλεις κιόλας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήγες στην νόκια σου περάσανε τα ελληνικά?

Αν ναι λογικά θα μπορείς να περάσεις κανονικά την 20 χωρίς πρόβλημα

Το θέμα είναι να κάνεις ένα buck-up της μνήμης τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης ;)

 

Πως Θα Γινει Αυτο ?

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Πως Θα Γινει Αυτο ?

 

Ψαξε το και λιγο μονος σου :

Μεσα απο το μενου της καρτας μνημης το κανεις...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε το και λιγο μονος σου :

Μεσα απο το μενου της καρτας μνημης το κανεις...

 

;) To Βρηκα Και Αμα Κανο Update Και Κανο Επαναφορα Θα Εχει Τον Τηλεφονικο Καταλογο Και Τα Mp3 ?

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

;) To Βρηκα Και Αμα Κανο Update Και Κανο Επαναφορα Θα Εχει Τον Τηλεφονικο Καταλογο Και Τα Mp3 ?

 

Ναι βεβαια .:)

Για τις επαφες υπαρχει κα η εφαρμογη Contacts Transfer

(κρατας και ενα back-up μεσω της παραπανω εφαρμογης)

http://www.elisanet.fi/portal/s60/sw/PbkTrans_302u.sis

 

Λαβε υποψη σου οτι σχετικα με την αναβαθμιση ,θα πρεπει να αλλαξεις

πρωτα το product code με το Ελληνικο (αν δεν εχει γινει ηδη) γιατι στην περιπτωση

αυτη, οταν κανεις την αναβαθμιση μεσω του updater ,θα χασεις τα Ελληνικα...

(Δες το μηνυμα του φιλου aristotelhs2060

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2179617#post2179617

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χμ Στο Νεμεσις Μου Λεει Product Code 0548359 ενο της Ελλαδας Ειναι 0536076 :S Να Το Αλλαξο?

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Χμ Στο Νεμεσις Μου Λεει Product Code 0548359 ενο της Ελλαδας Ειναι 0536076 :S Να Το Αλλαξο?

 

Αν θες να κάνεις update και δε θες να χάσεις τα ελληνικά, αλλαξέ το

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

iparxi kati gia na kano sto nokia n95 os oste na beltioso kai na exei kaliteri ikona otan trabao binteo h otan bgazo fotografies? eyxaristo poly.
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

'Οσοι έχετε πρόβλημα με τα ακουστικά κάντε το εξής.

Το πρόβλημα δημιουργείται όταν ψάχνει κάποιος για σταθμόυς και ξαφνικά ενώ πατάει το κουμπί για να πάει την μπάντα των fm μπρος ή πίσω το κινητό βγάζει τη λέξη συντονισμός και κολλάει εκεί. Όταν μετά πατηθεί κάποια μνήμη το τηλέφωνο παίζει μόνο από το ένα ακουστικό ενώ στα mp3 αντιλαμβάνεσαι ότι τα ακουστικά δεν έχουν πρόβλημα. Το παράξενο είναι ότι βάζοντας άλλα ακουστικά δεν υπάρχιε πρόβλημα. Όσο είχα την 12 έκδοση firmware αυτό που έκανα ήταν να πατάω το κουμπί των σταθμών για να περάσει ΟΛΗ τη μπάντα από μία φορά και να ξαναπάει στην αρχή της. Τότε με έξοδος και πάλι είσοδος στην εφαρμογή του ραδιοφώνου διορθωνόταν. Με την 20 το μήνυμα "συντονισμός" δεν το έχει βγάλει ποτέ και τα ακουστικά παίζουν μόνιμα κομπλέ.

 

Ελπίζω να μην είναι τυχαίο γεγονός αυτό που περιγράφω στο κινητό μου και να βοηθήσω όλους όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα κάνοντας αυτό που περιγράφω παραπάνω

cypherth
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μετα απο καιρο που εχω να το χρησιμοποιησω εβαλα να ακουσω μουσικη με τα hansdfree που ειχε στη συσκευασια.ο ηχος ακουγεται κανονικα αλλα δε δουλευουν τα πληκτρα χαλασανε ?ειχε κανεις κανενα τετοιο προβλημα και το εφτιαξε?ποσο εχουν να παρω αλλα σε περιπτωση που χαλασανε? εντωμεταξυ οταν συνδεω τα hasdsfree στις επιλογες βασης μουσικης τv out κτλ μου εμφανιζει το ακουστικα δυο φορες!!! ειναι φυσιολογικο αυτο?οποιο και να επιλεξω παντως δε δουλευουν τα πληκτρα.ουτε καν φωτιζεται η οθονη οταν παταω
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο εμενα. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης. Εχει αλλαξει κανεις γραμματοσειρα στο τηλεφωνο του? Βρηκα εναν οδηγο στο γνωστο μερος, καταλαβα πως λειτουργει, αλλα δεν αναφερεται πουθενα αν ειναι ασφαλες να το κανεις. Κυριως γιατι καπου διαβασα οτι μετα πιθανων να μην μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιλογη mass storage ή data transfer.

Thanks in advance

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μετα απο καιρο που εχω να το χρησιμοποιησω εβαλα να ακουσω μουσικη με τα hansdfree που ειχε στη συσκευασια.ο ηχος ακουγεται κανονικα αλλα δε δουλευουν τα πληκτρα χαλασανε ?ειχε κανεις κανενα τετοιο προβλημα και το εφτιαξε?ποσο εχουν να παρω αλλα σε περιπτωση που χαλασανε? εντωμεταξυ οταν συνδεω τα hasdsfree στις επιλογες βασης μουσικης τv out κτλ μου εμφανιζει το ακουστικα δυο φορες!!! ειναι φυσιολογικο αυτο?οποιο και να επιλεξω παντως δε δουλευουν τα πληκτρα.ουτε καν φωτιζεται η οθονη οταν παταω

 

Αριστοτέλη σε πιάνω αδιάβαστο!!:p:p

Το έχουμε συζητήσει τουλάιχστον 3-4 φορές το ίδιο θέμα εδώ μέσα, καθώς και γω και άλλα παιδιά είχαμε το ίδιο πρόβλημα.

Αφού δεν παίζουν, πίσω στη Νοκια για αλλαγή με την απόδειξη αγοράς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...