Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειμαι Ελλαδα καταρχην και καλα ειναι να παρεις ενα για καθε περιπτωση. και οταν λεω 3 ευρω οχι το ενα κατσαβιδακι αλλα ολο το set.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν πήρες από ebay και δεν σου βάλανε ότι περιλαμβανόταν στο items description μην στείλεις feedback ακόμα αλλά email στο ebay store που να του αναφέρεις τι λείπει.

Και σε μένα το ίδιο έγινε και τώρα περιμένω το καινούριο πακέτο μαζί με πολλά "συγγνώμη". Και γώ μαύρη πρόσοψη πήρα που είναι πολύ πιο ωραία...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ξαναναφερθεί, εδώ και κάποιο καιρό δεν μου βγάζει όνομα αποστολέα στα μηνύματα, φταίει ότι έχουν μαζευτει κάπου στα 3.000 ή κάτι άλλο;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο που πηρατε μαυρη πρόσοψη μπρος -πισω?

Θα ηθελα να παρω απο καπου που να ειναι δοκιμασμενη οτι ταιριαζει

και δεν εχει τιποτε περιεργες κινεζιες...

Επισης αν υπαρχει καμμια τετοια προσοψη που να εχει τον extra χωρο για τη

μπαταρια τη 1200αρα ...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τον τροπο που δουλευει το sip?

δηλαδη ειναι κατι αντιστοιχο με το skype και οντως εχεις οικονομικες κλησεις σε σταθερα και κινητα?

ειναι απλο το σεταρισμα του?

ποιον provider να επιλεξω?

 

ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτες απο 4GB και πάνω είναι microSDHC. Aυτο σημαίνει οτι πρέπει να πάρεις έναν card reader που να υποστηρίζει κάρτες high capacity. Αν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή, θα την δει ο υπολογιστής και μέχρι στιγμής, είναι η μόνη επιλογή που έχεις.

 

Επειδή μπερδέυτηκα λίγο όπως τα έγραψε ο φίλος μας

Δηλαδη στο N95μπαίνουν απροβλιμάτιστα οι κάρτες 4GB και ανω(microSDHC) και το τηλέφωνο τισ διαβαζει κανονικα,αλλά ο υπολογιστης δεν τις βλέπει μεσω κινητού???

Αν είναι ετσι όταν κανουμε εγκατάσταση μιας εφαρμογής απο το Nokia Application Installer του Nokia PC Suite θαγινεται η ερώτηση του αν θέλουμε η εφαρμογη να εγκστασταθεί στη μνήμη του τηλεφώνου η στην κάρτα μνήμησ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ξαναναφερθεί, εδώ και κάποιο καιρό δεν μου βγάζει όνομα αποστολέα στα μηνύματα, φταίει ότι έχουν μαζευτει κάπου στα 3.000 ή κάτι άλλο;

 

Λογικά αυτό είναι. Δεν μου το έχει κάνει το Ν95 αφού δεν έχω τόσα πολλά, αλλά το Ν90 μετά τα 1000 περίπου. όταν τα σβήνω στρώνει, όταν τα αφήνω ξανά, δεν γράφει τα ονόματα. Φαίνεται στο Ν95 το όριο είναι τα 3000:p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

ο υπολογιστης δεν τις βλέπει μεσω κινητού;

Εννοείται ο υπολογιστής σου θα βλέπεις το κινητό οσυ και την κάρτα μνήμης microSDHC όταν το συνδέσεις με το καλώδιο. Εγώ μίλησα για card reader.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο που πηρατε μαυρη πρόσοψη μπρος -πισω?

Θα ηθελα να παρω απο καπου που να ειναι δοκιμασμενη οτι ταιριαζει

και δεν εχει τιποτε περιεργες κινεζιες...

Επισης αν υπαρχει καμμια τετοια προσοψη που να εχει τον extra χωρο για τη

μπαταρια τη 1200αρα ...

Όλα αυτά από ΚΙΝΑ είναι.

Αν περιμένεις να βρεις από Ευρώπη-Αμερική σώθηκες...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε firmware v 31 ! ακομα δε ξερουμε ομως αν μπορει να χακαριστει οποτε αναμενουμε.

 

το δινει το ΝΟΚΙΑ software updater:):) α ενοεις για το χακαρισμα βλεπουμαι

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε firmware v 31 ! ακομα δε ξερουμε ομως αν μπορει να χακαριστει οποτε αναμενουμε.

 

και τι καινούριο έχει???

να μαντέψω, τίποτα! (και τρώει περισσότερη μπαταρία)

 

ΝΕΟΣ χρόνος μπαταρίας: 5 λεπτά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μή βιάζεσαι να κρίνεις. Κάτσε πρώτα να βγει το change log, να την βάλουμε στην συσκευή μας, να την τεστάρουμε, να δούμε αν είναι hackable, και μετά κρίνουμε αν αξίζει ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

τα νεα ειναι δυσαρεστα. δεν ειναι ακομα hackable. και πιθανον ολα τα καινουργια firmwares να εχουν τον ιδιο τροπο να μπλοκαρουν το hack απο οτι καταλαβα. και διαφορες μεχρι να βγει το changelog δε βλεπω να ανακαλυπτουμε εμεις.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,,αυριο λεω να παω να αγορασω το Ν95,,θα κανω *******?

 

Η συσκευη που πωλειται τωρα,λετε να εχει τα ιδια προβληματα που ειχαν οι πρωτες συσκευες?

Με την μπαταρια εχει γινει καμια αλλαγη?

 

Ας μου πει καπιος αξιζουν τα 435 euro του κινητου?

 

σε αυτα τα λεφτα αυτη τη στιγμη παιρνεις το 8GB:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο θα έλεγα.

Το έχει πάρει απόφαση η Nokia να κλείσει τις τρύπες.

 

ΥΓ: Μέχρι στιγμής το E51 την έχει γλυτώσει.:X

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εψαξα μεσα στα τοσα θεματα εδω αλλα δεν βρηκα κατι να με βοηθησει! δε μπορω να συνδεσω το κινητο με το λαπτοπ ενω μεχρι προτεινος μπορουσα! ενω εκανα τα παντα (μεχρι και απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση) του nokia pc suite αυτο εξακολουθει να μη μου αναγνωριζει τη συσκευη! σημειωση σημαντικη: σε αλλο λαπτοπ που το εγκατεστησα βρηκε τη συσκευη μια χαρα! αρα φταιει το λαπτοπ μου ξαφνικα! κανεις καμια ιδεα?:blink::wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εψαξα μεσα στα τοσα θεματα εδω αλλα δεν βρηκα κατι να με βοηθησει! δε μπορω να συνδεσω το κινητο με το λαπτοπ ενω μεχρι προτεινος μπορουσα! ενω εκανα τα παντα (μεχρι και απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση) του nokia pc suite αυτο εξακολουθει να μη μου αναγνωριζει τη συσκευη! σημειωση σημαντικη: σε αλλο λαπτοπ που το εγκατεστησα βρηκε τη συσκευη μια χαρα! αρα φταιει το λαπτοπ μου ξαφνικα! κανεις καμια ιδεα?:blink::wacko:

 

Δοκιμασε με την τελευταια εκδοση του pc suite αν δεν την εχεις ηδη.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

με την υπαρχουσα δε γινεται κατι? απορω γιατι δουλεψε σε αλλο λαπτοπ κι οχι σ αυτο! :confused: ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

με την υπαρχουσα δε γινεται κατι? απορω γιατι δουλεψε σε αλλο λαπτοπ κι οχι σ αυτο! :confused: ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση

Λες οτι μεχρι προτεινος μπορουσες,δηλαδη πως εγινε και δεν στο εβλεπε μετα θυμασαι αν κατι εκανες η μηπως πειραξες τους drivers?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

τη μονη αλλαγη που εκανα στο λαπτοπ ηταν οτ εβαλα νεα εκδοση java και νεο flash! τπτ αλλο! δε νομιζω να ευθυνεται αυτο! εγκαθιστω τωρα τη νεα εκδοση του pc suite και ευελπιστω να δουλεψει

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καντο και ελπιζω να δουλεψει;)αν οχι προσπαθησε να θυμηθεις ποτε τελευταια τοβλεπε κανονικα και αν περασες κατι μετα και το επηρεασε κανε απεγκατασταση στο προγραμμα αυτο και ξαναδοκιμασε.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

δουλεψεεεεεεεεεεεεεε:D:D:D:D ευχαριστω φιλε gboy η βοηθεια σου ηταν πολυτιμη!:D:D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...