Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλι τα ιδια βαζω το καλωδιο παω :angry: (Μεταφορά δεδομένων) και μου γραφει (Μεταφορά δεδομένων αδυνατη η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλο προγραμμα):angry: να κανω κανενα hard reset ? Η να πιασω το σφυρι:X (ps) με το pcsuite δουλευη κανονικα
Απενεργοποιησε το τηλεφωνο, ενεργοποιησε το και συνδεσε το πριν κανεις οτιδηποτε αλλο. Εγω ετσι το αντιμετωπιζα, πρεπει να ειναι καποια εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο απο αυτες που κατεβαζεις μεσω της εφαρμογης [ΛΗΨΗ]. Η εχεις βαλει να αποθηκευονται τα μηνυματα στην καρτα μνημης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλες το WindowsLive στην μνημη τηλεφωνου και σου κανει παλη τα ειδια? μηπως ειναι ανοικτο το rotateMe?

 

Απενεργοποιησε το τηλεφωνο, ενεργοποιησε το και συνδεσε το πριν κανεις οτιδηποτε αλλο. Εγω ετσι το αντιμετωπιζα, πρεπει να ειναι καποια εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο απο αυτες που κατεβαζεις μεσω της εφαρμογης [ΛΗΨΗ]. Η εχεις βαλει να αποθηκευονται τα μηνυματα στην καρτα μνημης.

 

τα εχω βγαλη αυτα τωρα του εχω μονω (garmin, sygic, sports tracker, εορτολογιο, b birthday, alarm manager, mobitubia, core player, και media safe)

 

Δεν ειναι το προβλημα το πως θα παω στην καρτα μνημης αλλα γιατι να τρεχει κατι υπογειος:O

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Η το best birthday ειναι η το mediasafe..

 

Δοκιμασε πρωτα το best birthday

 

με της αλλες εφαρμογες δεν υπαρχει προβλημα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η το best birthday ειναι η το mediasafe..

 

Δοκιμασε πρωτα το best birthday

 

με της αλλες εφαρμογες δεν υπαρχει προβλημα :)

 

Ευχαρισω πολυ για την αμεση ανταποκριση το mediasafe το ειχα βγαλει χθες τωρα εβγαλα το best birthday τωρα δεν μπορω να το ελεξω εκανα επανακινιση σε κανενα δυωρο θα το δω :wacko:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο. Μπορεί κ να μην έχει ρωτηθεί... Όταν πηγαίνω στο Gallery στα Images n Videos μου τα βγάζει όλα μαζί χύμα. Είναι δυνατόν να πηγαίνω εκεί και να μου τα εμφανίζει σε φακέλους όπως θα τα έχω ορίσει εγώ (χωρίς να επιλέξω να μου τα βγάλει σε φακέλους)? Να είναι κάτι μόνιμο... :worry:
History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σχετικα με το n95 της tzeni επειδη εχει τυχει να ξερω μπορει να εντοπιστει κλεμμενη συσκευη με ενσωματωμενο gps.λογικα σε καθε συσκευη ή αλλιως imei αντιστοιχει μαλλον ενα device id για το gps.οποτε μεσω δορυφορου μπορει να εντοπιστει το συγκεκριμμενο gps.ας παει στην αστυνομια να πει οτι της εκλεψαν κινητο με ενσωματωμενο gps.θα ξερουν πιο πολλα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο. Μπορεί κ να μην έχει ρωτηθεί... Όταν πηγαίνω στο Gallery στα Images n Videos μου τα βγάζει όλα μαζί χύμα. Είναι δυνατόν να πηγαίνω εκεί και να μου τα εμφανίζει σε φακέλους όπως θα τα έχω ορίσει εγώ (χωρίς να επιλέξω να μου τα βγάλει σε φακέλους)? Να είναι κάτι μόνιμο... :worry:

Όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο. Σε όλα τα τηλέφωνα της σειράς Ν έτσι λειτουργεί η έκθεση. Η έκθεση σαρώνει την μνήμη του τηλεφώνου και της κάρτας μνήμης και εμφανίζει βίντεο και εικόνες όλα μαζί χύμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ok, thanks! :( Σε αυτό τον τομέα το κ800ι ήταν καλύτερο, αλλά τι να κάνω που έχω γεννηθεί symbian... :rolleyes:

 

A! Και κάτι άλλο! Στα sms υπάρχει καμιά επιλογή που να εμφανίζει ημερομηνία και ώρα ή έστω μόνο ώρα κάτω απο κάθε sms χωρίς να πας στα details?:worry:

History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ok, thanks! :( Σε αυτό τον τομέα το κ800ι ήταν καλύτερο, αλλά τι να κάνω που έχω γεννηθεί symbian... :rolleyes:

 

A! Και κάτι άλλο! Στα sms υπάρχει καμιά επιλογή που να εμφανίζει ημερομηνία και ώρα ή έστω μόνο ώρα κάτω απο κάθε sms χωρίς να πας στα details?:worry:

Δεν έχω δει να κυκλοφορεί κάτι τέτοιο, αυτό γίνεται μόνο στα S40, αν δεν κάνω λάθος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Thanks! Είσαι γρήγορος εσύ! :lol:
History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΠΩΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ UPDATE?

 

Τη εννοεις ?

 

Και παντα γραφουμαι με μικρα γραμματα (ειναι κανονας) :)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά καταρχήν...

Πριν 2 εβδομαδες πήγα το κιν για σερβις, να αλλάξουν τα ηχεία γιατι τρίζανε και το slider για τον γνωστό λόγο

Μου είπαν μπορεί να κάνει κ λιγότερο από μια εβδομάδα... αλλά δεν..

Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο (μετά από 2 εβδομάδες) και δεν είχε έρθει. Πήραν τα κεντρικά, κ είπανε ότι το κινητό έφυγε για εξωτερικο!!!

Από την μία σκέφτομαι.. είμαι από τους τυχερούς που θα τους αλλάξουν το slider μάλλον...

αλλα από την αλλή.. γιατί εξωτερικο? δεν έχουν εδώ το ανταλλακτικό? ή πήγε κανείς σκράπας να το αλλάξει κ το Γ@@@σε κ το στέλνουν έξω για να συμαζευτεί?

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά καταρχήν...

Πριν 2 εβδομαδες πήγα το κιν για σερβις, να αλλάξουν τα ηχεία γιατι τρίζανε και το slider για τον γνωστό λόγο

Μου είπαν μπορεί να κάνει κ λιγότερο από μια εβδομάδα... αλλά δεν..

Του πήρα σήμερα τηλέφωνο (μετά από 2 εβδομάδες) και δεν είχε έρθει. Πήραν τα κεντρικά, κ είπανε ότι το κινητό έφυγε για εξωτερικο!!!

Από την μία σκέφτομαι.. είμαι από τους τυχερούς που θα τους αλλάξουν το slider μάλλον...

αλλα από την αλλή.. γιατί εξωτερικο? δεν έχουν εδώ το ανταλλακτικό? ή πήγες κανείς σκράπας να το αλλάξει κ το Γ@@@σε κ το στέλνουν έξω για να συμαζευτεί?

 

και να στο χαλασαν θα στο αλλαξουν.αλλα το θεμα ειν αι οτι θα αργησει το κινητο αρκετα.καλα χωρις να σου πουν τπτ το πηγαν εξω???

Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιεγραψα. Πηρα να δω τι γίνεται.. γιατί μου είχαν πει το πολύ βδομάδες (το θυμάμαι κ απο το προηγούμενο κιν). Κ πήρα να δω αν ήρθε να στείλω κάποιον να το πάρει κ μου είπαν αυτό. Συγκεκριμένα είπε έφυγε 23Απριλίου για εξωτερικό. Θέλει τουλάχιστον 10 μέρες να έρθει Ελλάδα.. + για να έρθει στο κατάστημα. Τώρα τι να πώ? Τουλάχιστον έχω το χαρτί της εγγύησης κ το χαρτί που το έδωσα στο κατάστημα.. για παν ενδεχόμενο...

 

Εχεί συμβεί κάτι ανάλογο σε κανέναν?

Το slider το άλλαξε κανείς?

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιεγραψα. Πηρα να δω τι γίνεται.. γιατί μου είχαν πει το πολύ βδομάδες (το θυμάμαι κ απο το προηγούμενο κιν). Κ πήρα να δω αν ήρθε να στείλω κάποιον να το πάρει κ μου είπαν αυτό. Συγκεκριμένα είπε έφυγε 23Απριλίου για εξωτερικό. Θέλει τουλάχιστον 10 μέρες να έρθει Ελλάδα.. + για να έρθει στο κατάστημα. Τώρα τι να πώ?

Βασικά είναι υποχρεωμένοι να σου πουν ό,τι μπορεί να πάει στο εξωτερικό και να σε ρωτήσουν και αν θες να πάει. Εγώ πάντως 2 φορές που πήγα 2 Ν95 στα κεντρικά της Νοκια για επισκευή και με ενημέρωσαν ό,τι μπορεί να πάει στο εξωτερικό και με ρώτησαν αν συμφωνώ να πάει στο εξωτερικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια για την Alpha Copy, έχουν χάσει τη μπάλα εντελώς.

Τελικά πρέπει να εύχεσαι να μην πάθει ζημιά το κινητό, γιατί αν πάθει κάτι την πάτησες... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι υποχρεωμένοι να σου πουν ό,τι μπορεί να πάει στο εξωτερικό και να σε ρωτήσουν και αν θες να πάει. Εγώ πάντως 2 φορές που πήγα 2 Ν95 στα κεντρικά της Νοκια για επισκευή και με ενημέρωσαν ό,τι μπορεί να πάει στο εξωτερικό και με ρώτησαν αν συμφωνώ να πάει στο εξωτερικό.

 

και τα εστειλες????καλα ειναι τοσο αχριστοι και δν μπορουν να τα φιαξουν εδω??

Link to comment
Share on other sites

και τα εστειλες????καλα ειναι τοσο αχριστοι και δν μπορουν να τα φιαξουν εδω??

Το δικό μου Ν95 το έφτιαξαν μέσα σε 8 μέρες και το άλλο Ν95 που ήταν του ξαδέρφου μου έφυγε στο εξωτερικό για να φτιάξουν το GPS. Απλά πιστεύω ό,τι πλέον τα τηλέφωνα της nokia είναι τόσο πολυ περίπλοκα στα κυκλώματά τους και γενικά στην εσωτερική τους κατασκευή που εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν τόσο εξειδικευμένοι τεχνικοί για να μπορέσουν να φτιάξουν τα προβλήματα που βγάζουν τα κινητά της nokia. Αυτό που το έχει πει και παιδί που δουλεύει σε nokia shop, ό,τι επειδή δεν ξέρουν να τα φτιάχνουν εδώ τα στέλνουν έξω.

 

Μία από τα ίδια για την Alpha Copy, έχουν χάσει τη μπάλα εντελώς.

Τελικά πρέπει να εύχεσαι να μην πάθει ζημιά το κινητό, γιατί αν πάθει κάτι την πάτησες... :wacko:

Συμφωνώ μαζί σου Πάνο, έχουν φτάσει σε σημείο να μας κάνουν να παρακαλάμε ώστε να μην πάθουν τίποτα τα κινητά μας και να πρέπει να τους τα πάμε.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τζογος τελος!!!!

Σημερα το πρωι με πηραν τηλ. απο alpha copy και μου ειπαν οτι εφτασε το καινουργιο ανταλακτικο slide που ειχα παραγγειλει(αφου τους εβαλε χερι η μαμα nokia φινλανδιας)!

Τους το πηγα στις 10 και μου το εδωσαν στις 1!!!!!!

Οχι μονο εφτιαξε ο τζογος στην δεξια κατω πλευρα αλλα και οταν ειναι ανοικτο σχεδον εξαφανιστικε και το αριστερα-δεξια στο πανω μερος!

Ελπιζω να μην χαλαρωσει με τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

και τα εστειλες????καλα ειναι τοσο αχριστοι και δν μπορουν να τα φιαξουν εδω??

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί... δεν με ρώτησαν!!! Το έστειλαν πριν μια εβδομάδα για έξω.. κ εγώ το έμαθα σήμερα.. αφού πήρα να ρωτήσω τι γίνεται...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Εξάλλου δεν είχε κ τπτ τραγικό! Τα ηχεία θα άλλαζαν.. κ τον κλασικό τζόγο (αν το έκαναν)....

 

Μπράβο valsam!! Επιτέλους! Ας ελπίσουμε ότι ο κόπος σου δεν πήγε χαμένος για πάρουν κι άλλοι την χαρά σου..

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί... δεν με ρώτησαν!!! Το έστειλαν πριν μια εβδομάδα για έξω.. κ εγώ το έμαθα σήμερα.. αφού πήρα να ρωτήσω τι γίνεται...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Εξάλλου δεν είχε κ τπτ τραγικό! Τα ηχεία θα άλλαζαν.. κ τον κλασικό τζόγο (αν το έκαναν)....

 

Μπράβο valsam!! Επιτέλους! Ας ελπίσουμε ότι ο κόπος σου δεν πήγε χαμένος για πάρουν κι άλλοι την χαρά σου..

 

 

σε καταστημα nokia μονο μπορουμε να παραγγειλουμε το slide?

και κατι αλλο θελω να βαλω τα ελληνικα ακολουθησα τις οδηγιες οπως περιγραφονται στην 1 σελιδα αλλα το nss δεν δουλευει καμμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ξερι καποιος να μου πει ποιος ειναι ο κωδικος αφαλειας ο μανισιοσ για το Ν95

12345

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...