Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ ό,τι φαίνεται ναι.

Δυστυχώς δεν συμβαίνουν μόνο στο N95 αυτά τα φαινόμενα, αλλά και σε άλλες συσκευές με την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Δεν ξέρω τι κάνουν εκεί πάνω στη Φιλανδία...:rolleyes:

 

Πω Πω. Την πάτησα για τα καλά...

Υπάρχει πιθανότητα για roll back????

Το κάνουν όλα???

Εάν το ξαναπεράσω???

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν μπορείς να περάσεις παλιότερη έκδοση.

Κατά περίεργο λόγο, δεν έχουν όλες οι συσκευές πρόβλημα.

Ας ελπίσουμε θα ανήκεις στην ομάδα των μη εχόντων προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας να μου πει πως μπορω να εγκαταστισω την κινεζικη γλωσσα στο τηλεφωνο και μηνυματα?

μη ρωτατετο γιατι...απλα ειχα αγορασει απο ΕΒΑΥ το μηχανακι αυτο για τον κινεζο υπαλληλο μου και αυτοσ δεν ξερει να διαβαζει και να γραφει αγγλικα ουτε και ελληνικα...

θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια!

OMONOIA - THIRA 9
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό, και αντί για το ελληνικό βάλεις το κινέζικο product code, κ μετά δοκιμάσεις να κάνεις αναβάθμιση θα στην περάσει στα κινέζικα. Το κινέζικο product code δεν το ξέρω! :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@djthief Αν ειναι ευρωπαικη συσκευη ,δεν νομιζω οτι μπορεις

να κανεις κατι ......

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

djthief δες εδω

 

 http://forum.lowyat.net/topic/677635 

 

απο οτι βλέπω το product code του hong Kong εχει

english, chinese simplified , and chinese traditional

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μια μεγάλη βοήθεια.. Σήμερα ξαφνικά διαπίστωσα πως απο τα μηνύματα λείπουν ΟΛΟΙ οι προσωπικοί μου φάκελοι.. Τελευταία φορά που είχα κοιτάξει ήταν πριν απο μερικές μέρες. Απο τότε δεν άλλαξα τίποτα. Ρίχνοντας μια ματιά παρατήρησα πως η καταναλωμένη μνήμη τηλεφώνου είναι η ίδια.. Καμιά ιδέα / λογική εξήγηση επι του προβλήματος?? :cry: Εχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

Thanx.

 

update: Το έψαξα λίγο καλύτερα.. Το πρώτο εισερχόμενο που έχω είναι στις 30/03. Εκείνη την μέρα αν θυμάμαι καλά είχε κλείσει απο μπαταρία. Αυτό μου θύμισε ενα παρόμοιο περιστατικό με το 7650 πρίν απο κάτι χρόνια. Εϊχε κλείσει απο μπαταρία, κατά την αποστολή μηνύματος βέβαια, και μολις το άνοιξα είχε χάσει τα πάντα.. Επειδή παίζει να είναι το ίδιο σκηνικό, μήπως έχει ψάξει κανείς που αποθηκεύονται εισερχόμενα απο bt (ως μηνύματα)? Να το ψάξω και έτσι και αν δεν βρώ κάτι με το χέρι να το σιγουρέψω..

 

Ένα update για το θέμα μου είναι η εξής: Τελικά ειναι bug του λειτουργικού και μάλιστα η Nokia δεν το νοεί καν ως τέτοιο. Εν δυνάμει όλοι μπορούμε να χάσουμε τα μηνύματα μας αν το κινητό κλείσει απο μπαταρία, λόγω της διαχειρισης του λειτουργικού για το συγκεκριμένο κομμάτι.. Αν γίνει δεν υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς. Αυτή ήταν η επίσημη απάντηση του τεχνικού απο τα κεντρικά της nokia (οχι Ελλάδος) για το case που άνοιξα. Ο λόγος που αναφέρω τα προηγούμενα είναι οτι μέσα απο την συζήτηση με τον εκπρόσωπο του mynokia (απο τον οποίο μου έκανε εντύπωση ο επαγγελματισμός του) εμαθα και μια είδηση που μάλλον ενδιαφέρει.. ΔΕΝ προβλέπεται να βγάλουν άλλο firmware update για το N95... Περιμένω γραπτή επιβεβαίωση και για τα δύο θέματα. Αφου τελειώσω με αυτό το case μου φαίνεται πως η ιδέα για Ν97 πάει κουβά και για πρώτη φορά με βλέπω να παίρνω κινητό εκτός nokia..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Πω Πω. Την πάτησα για τα καλά...

Υπάρχει πιθανότητα για roll back????

Το κάνουν όλα???

Εάν το ξαναπεράσω???

 

δεν πρεπει να το κανουν ολα γιατι στο δικο μου δεν εχω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να εμφανιζεται η ημερομηνια(ισως και ωρα) σε καποια γωνια στις φωτογραφιες σε Ν95??

Με ενα ψαξιμο δεν βρικα κατι αντιστοιχο.

Ισως με καποιο αpp?

 

Thanks..;)

 

Καμια καλη ιδεα???

Δεν εχει δοκιμασει κανενας συναδελφος???/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω απορια.γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη της οθονης για το Ν95 στο nokia shop?? εχω βρει στο ιντερνετ μια γνησια οθονη για Ν95 στα 60€ με συμφερει λετε καλυτερα να την αγορασω και απλα να την παω να την τοποθετησουν?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια έρευνα αγοράς στα τοπικά nokia shop γιατί έχει παρατηρηθεί οτι υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ τους.
Link to comment
Share on other sites

Και γω εκεί πηγαίνω και απο κει αγοράζω συσκευές αλλά πολλές φορές πρέπει να το ψάχνουμε λίγο παραπάνω προς όφελος της τσέπης μας. :) ;)

 

Πάρε τηλέφωνα σε όσα περισσότερα nokia shops μπορείς και πάρε τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που την έχω αλλάξει σε τρεις nokia shops που ρώτησα διαφορετικές τιμές μου είχαν δώσει και ήταν σε διπλανές περιοχές.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε την τελευταία έκδοση και που σας κλειδώνει πιο γρήγορα, πόσους δορυφόρους κλεδώνετε χωρίς Α-GPS?

Υπόψην ρωτάω πόσους κλειδώνετε συνήθως και όχο πόσους βρίσκετε στο σύνολο, που πάντα έιναι περισσότεροι.

Οπότε περιμένω να μου πείτε κάτι του στυλ 6/10.

Αν δεν έχετε άλλο πρόγραμμα, πολύ καλό για τέτοια στοιχεία είναι το GPS Utilities.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο post αλλα θελω να ρωτησω πως μπορω να κανω hack το symbian (στο καινουργιο λογισμικο επειδη το εκανα αναβαθμιση) δηλ να μην μου λεει το πιστοποιητικο εχει λειξει κα ?
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.. Ο αδερφος μου εχει παρει ενα Ν95 και του εχει βαλει μια καρτα micro sd 4gb. Δυστυχως ομως απο οτι μου ειπε οτι και να περασει μεσα στην καρτα του διαγραφονται σταδιακα χωρις να κανει αυτος τιποτα μεχρι που στο τελος φαινεται εντελως αδεια. Δοκιμασα να του κανω format και να του περασω ορισμενα αρχεια και προγραμματα αλλα παλι μετα απο λιγο η καρτα φαινοταν εντελως αδεια!! Και το πιο περιεργο: μολις του περασει την αρχικη καρτα που ειναι 512 το κινητο δεν την αναγνωριζει καθολου!!! Δυστυχως δεν ξερω τι αλλο να κανω μιας και τα τελευταια χρονια χρησιμοποιω windows mobile συσκευες.. Καμια ιδεα κανεις για το τι μπορει να φταιει????
Link to comment
Share on other sites

εκανεσ φορματ στην καρτα οταν την πρωτοεβαλεσ στο κινητο?

ποια εκδοση λογισμικο εχεις? πατας *#0000# και την βλεπεις!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω και οταν το πηγα σττην νοκια μου αλαξανε κινητο
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να συνδεθώ σε κρυφό Wlan?

 

Πολύ σπάνια μου βγάζει την επιλογή "κρυφό WLAN" όταν ψάχνω για δίκτυα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

Για να συνδεθείς θα πρέπει πρώτα απ όλα να γνωρίζεις το όνομα του δικτύου (SSID).

Μέτα έπεται ο κωδικός WPA ή WEP αν τυχών έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε την τελευταία έκδοση και που σας κλειδώνει πιο γρήγορα, πόσους δορυφόρους κλεδώνετε χωρίς Α-GPS?

Υπόψην ρωτάω πόσους κλειδώνετε συνήθως και όχο πόσους βρίσκετε στο σύνολο, που πάντα έιναι περισσότεροι.

Οπότε περιμένω να μου πείτε κάτι του στυλ 6/10.

Αν δεν έχετε άλλο πρόγραμμα, πολύ καλό για τέτοια στοιχεία είναι το GPS Utilities.

 

Κοιτα,με το Α-GPS ενεργοποιημενο δεν σημαινει οτι βρισκει περισοτερους η λιγοτερους δορυφορους,το Α-GPS ενεργει σαν υποβοηθηση(7-10 δευτερολεπτα συνηθως) μεχρι να κλειδωσει και μετα δεν παιζει κανεναν μα κανεναν ρολο,απο εκει και περα ειναι θεμα του gps της συσκευης και του καθε προγραμματος που χρησιμοποιει ο καθενας για πλοηγηση.

Ολοι οι κατασκευαστες συστηματων GPS (μηχανηματων και λογισμικου) αναφερουν οτι για να εχουμε στιγμα θα πρεπει η συσκευη να κλειδωσει τουλαχιστον 3 δορυφορους,απο εκει και περα οσοι περισοτεροι καλοδεχουμενοι για μεγαλυτερη ακριβεια στιγματος αν και περα των 6-7 δορυφορων δεν προκειται να δεις καμια διαφορα γιατι εχουμε ηδη ακριβες συνταταγμενες

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

Για να συνδεθείς θα πρέπει πρώτα απ όλα να γνωρίζεις το όνομα του δικτύου (SSID).

Μέτα έπεται ο κωδικός WPA ή WEP αν τυχών έχει.

..εννοείται ότι ξέρω το ssid και έχει wpa.

 

Το θέμα είναι που πάω να τα γράψω όλα αυτά και πώς συνδέομαι σε αυτό το δίκτυο.

 

ΥΓ. το 5800 πχ. σου βγάζει πάντα την επιλογή "κρυφό WLAN" όταν πας να ψάξεις δίκτυα, ενώ αυτό το βγάζει όποτε το θυμηθεί

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...