Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kserw gw re file me tin mufo nokia to eixa parei 700 to kinito kai xalasan mona tus ta siderakia koita kato ekei pou benei to kalodio exei kati siderakia exoune strabosei.. 8a minw egw xwris kinito gia 1.5 mina epidi aftoi einai.. ti na pw? den iparxei alos tropos na to ftiaxw? afto i8ela na ma8w
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι ρυθμίσεις χρειάζονται για να μπορώ να βλέπω τις επαφές μου στο Bluetooth Hands-free του αυτοκινήτου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια απάντηση

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι ρυθμίσεις χρειάζονται για να μπορώ να βλέπω τις επαφές μου στο Bluetooth Hands-free του αυτοκινήτου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια απάντηση

 

Δε νομίζω πως γίνεται κάτι τέτοιο. Από το κινητό το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να συγχρονίσεις το τηλέφωνο με το bluetooth του αυτοκινήτου. Το πολύ πολύ αν έχει το αυτοκίνητο αναγνώριση να βλέπεις τον αριθμό που σε καλεί. να δεις τις επαφές σου στο αυτοκίνητο νομίζω πως δεν γίνεται.

Αν θες πάντως μπορείς να ρωτήσεις και στο ανάλογο θέμα μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Κάνε search βάζοντας τις λέξεις Ν95 extended battery. Θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα κάποιων 1400-1600mAh μπαταριών με τα custom καπάκια τους που όμως κάνουν το κινητό να μοιάζει με τούβλο!

(Αν και δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι αυτές οι μπαταρίες θα κρατάνε λιγότερο και απο την μαμά των ταπεινών 950mAh....)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

an gnwrizei kaneis gia to diko mu problima.... giati den skopebw na to dosw 1.5 mina sta kentrika epidi einai axristoi... an ginete na to ftiaxw kapos? se kapio alo magazi!?

 

 

:!:Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.:!:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έχει χαλάσει η θύρα miniUSB δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ προσωπικά.

Αυτό το εξάρτημα πατάει απευθείας στη πλακέτα που ως γνωστόν δεν δέχεται παρεμβάσεις. Αν σκοπεύεις να χάσεις την εγγύηση βάζοντας χέρι, τι να πω, καλή επιτυχία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paides na kanw mia erotisi bas kai kserei kaneis. exei xalasei sto n95 mou i eisodo usb gia tin sindesi me PC . to piga lipon se 2 nokia club kai mu lene 1.5 mina sta kentrika giati einai pano sti plaketa kai blakies....

 

kserw gw re file me tin mufo nokia to eixa parei 700 to kinito kai xalasan mona tus ta siderakia koita kato ekei pou benei to kalodio exei kati siderakia exoune strabosei.. 8a minw egw xwris kinito gia 1.5 mina epidi aftoi einai.. ti na pw? den iparxei alos tropos na to ftiaxw? afto i8ela na ma8w

 

an gnwrizei kaneis gia to diko mu problima.... giati den skopebw na to dosw 1.5 mina sta kentrika epidi einai axristoi... an ginete na to ftiaxw kapos? se kapio alo magazi!?

 

Φίλε αυτό το πράγμα δεν χαλαεί απο μόνο του. Κάπως θα το βοήθησες κι εσύ, δεν μπορεί...

Τώρα για το τι θα κάνεις... Τι να σου πω? Αν έχεις γνώσεις ηλεκτρονικών το φτιάχνεις ή το δίνεις σε κάποιον που κάνει επισκευές σε κινητά ή περίμενεις 1,5 μήνα(μάλλον το λιγότερο).

 

ΥΓ. Μην πας στην νόκια. Πάνε σε κανα μικρό μαγαζάκι καλύτερα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

helpp please.σημερα το πρωι βλεπω το κινητο μοθ,κλειστο.λεω δν υα εχει μπαταρια το βαζω για φορτιση το ανοιγω με τα απο κανα 2ορο και τπτ.γραφει νοκια φοτιζει η οθονη και δν ανοιγει καθολου.κανεις καμια ιδεα?????
Link to comment
Share on other sites

helpp please.σημερα το πρωι βλεπω το κινητο μοθ,κλειστο.λεω δν υα εχει μπαταρια το βαζω για φορτιση το ανοιγω με τα απο κανα 2ορο και τπτ.γραφει νοκια φοτιζει η οθονη και δν ανοιγει καθολου.κανεις καμια ιδεα?????

'Η δοκιμάζεις να κάνεις φορμάτ με κλειστό το κινητό με τον παρακάτω τρόπο: "Για συσκευές 3rd Edition & 3rd Edition Feature Pack 1: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα" ή απλά το πας σε ένα nokia shop για να του κάνουν έναν έλεγχο ώστε να δουν τι έχει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

'Η δοκιμάζεις να κάνεις φορμάτ με κλειστό το κινητό με τον παρακάτω τρόπο: "Για συσκευές 3rd Edition & 3rd Edition Feature Pack 1: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα" ή απλά το πας σε ένα nokia shop για να του κάνουν έναν έλεγχο ώστε να δουν τι έχει.

 

το εκανα και τπτ καμια αλλη ιδεα εκτος νοκια???

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και τπτ καμια αλλη ιδεα εκτος νοκια???

Να βγάλεις για λίγο την μπαταρία και την κάρτα μνήμης και να δοκιμάσεις ξανά φορμάτ.

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να το ανοίξεις και να το συνδέσεις με το usb να δεις αν στο αναγνωρίζει (που δεν νομίζω) και να ξαναπεράσεις το firmware σε περίπτωση που εντοπίσει το κινητό.

Άλλοι τρόποι δεν υπάρχουν, μένει μόνο το nokia shop.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω φτιαξει ενα γραμματοκιβωτιο για να στελνω εμαιλ απο το κινητο μου, και ενω μπορω να στειλω κανονικα εμαιλ δεν μου κατεβαζει τα εμαιλ που ειναι αποθηκευμενα στο ινμποξ.Συνδεεται δλδ κανονικα αλλα δεν μου εμφανιζει τπτ.

Το αντιστοιχο γραμματοκιβωτιο του hotmail δουλευει κανονικα.

Τι μπορει να φταιει? Ο σερβερ των εισερχομενων ειναι σωστα γραμμενος

EDIT:Το βρηκα αλλα εχω αλλη ερωτηση τωρα:Πως γινεται να σβηνουν μονιμα οι επικεφαλιδες απο τα σταλθεντα μηνυματα

-------------------------------

Επισης ξερει κανεις πως μπορω να αφαιρεσω απο την αναμονη την αναζητηση δεδομενων και το κοινο online αλλα να κρατησω το ημερολογιο και το wireless lan?

Link to comment
Share on other sites

Επισης ξερει κανεις πως μπορω να αφαιρεσω απο την αναμονη την αναζητηση δεδομενων και το κοινο online αλλα να κρατησω το ημερολογιο και το wireless lan?

Την αναζήτηση δεν μπορείς να τη καταργήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

helpp please.σημερα το πρωι βλεπω το κινητο μοθ,κλειστο.λεω δν υα εχει μπαταρια το βαζω για φορτιση το ανοιγω με τα απο κανα 2ορο και τπτ.γραφει νοκια φοτιζει η οθονη και δν ανοιγει καθολου.κανεις καμια ιδεα?????

Το έχω πάθει και εγώ.

Το πας σε Νοκια Shop και με 15ευρώ το έχεις έτοιμο.

Ελπίζω μόνο να έχεις κρατήσει backup.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία βλέποντας στα μαγαζάκια αρκετές εφαρμογές για λήψη φωτογραφιών.

Αυτές βελτιώνουν καθόλου την ποιότητα ή ουσιαστικά το μόνο που κάνουν είναι να εφαρμόζουν εφέ?

Γιατί αν κρίνω από το μέγεθος των φωτογραφιών (σχετικά μικρό για 5 Mp) πρέπει να υπάρχουν αρκετά περιθώρια για βελτίωση.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω κάποια εφαρμογή να μπορεί να βελτιώσει την ποιότητα των φωτο κατά την λήψη. Να τις πεξεργαστείς μετά, να βγάλεις θόρυβο, να φτιάξεις αντίθεση και άλλα πολλά, ναι, αλλά να τραβάνε καλύτερες φωτο, όσες έχω δοκιμάσει τουλάχιστον, όχι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,,αυριο λεω να παω να αγορασω το Ν95,,θα κανω *******?

 

Η συσκευη που πωλειται τωρα,λετε να εχει τα ιδια προβληματα που ειχαν οι πρωτες συσκευες?

Με την μπαταρια εχει γινει καμια αλλαγη?

 

Ας μου πει καπιος αξιζουν τα 435 euro του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,,αυριο λεω να παω να αγορασω το Ν95,,θα κανω *******?

 

Η συσκευη που πωλειται τωρα,λετε να εχει τα ιδια προβληματα που ειχαν οι πρωτες συσκευες?

Με την μπαταρια εχει γινει καμια αλλαγη?

 

Ας μου πει καπιος αξιζουν τα 435 euro του κινητου?

 

Η μπαταρία είναι η ίδια που βγαίνει εδώ και 1,5 χρόνο.

Αν αξίζει ή όχι πρέπει να κάτσεις να το ψάξεις.Τι περιμένεις να σου πούνε σε 1 topic που γράφουν σχεδόν αποκλειστικά κάτοχοι του συγκεκριμένου κινητού?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,,αυριο λεω να παω να αγορασω το Ν95,,θα κανω *******?

 

Η συσκευη που πωλειται τωρα,λετε να εχει τα ιδια προβληματα που ειχαν οι πρωτες συσκευες?

Με την μπαταρια εχει γινει καμια αλλαγη?

 

Ας μου πει καπιος αξιζουν τα 435 euro του κινητου?

 

435 ειναι παρα πολλά.

Το πλαίσιο πχ το έχει 40 ευρώ φθηνότερα, το eshop 56 ευρώ φθηνότερα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω κάποια εφαρμογή να μπορεί να βελτιώσει την ποιότητα των φωτο κατά την λήψη. Να τις πεξεργαστείς μετά, να βγάλεις θόρυβο, να φτιάξεις αντίθεση και άλλα πολλά, ναι, αλλά να τραβάνε καλύτερες φωτο, όσες έχω δοκιμάσει τουλάχιστον, όχι.

 

Ευχαριστώωωωω!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειναι κατοχοι αυτης τησ συσκευης ειναι ευχαριστημενοι?

 

το εχουν μετανοιωσει?

 

Θα το ξανα αγοραζαν?

 

 

Φιλε εγω το εχω εδω και 2 μηνες , κι ενω πριν ημουν φανατικος Sony ericsson , θα ξαναγοραζα Νοκια σιγουρα.

Το Ν95 8Gb με εχει ικανοποιησει απολυτα μεχρι στιγμης symbian λογισμικο , πολυ καλο σημα , gps , wifi , πολυ καλες φωτο και βιντεο , 3d acceleration σε graphics και βιντεο, εχει οτι ζηταω κι ακομα περισσοτερα.

To απλο που το βρισκεις με 350/400 τα αξιζει τα λευτα του , ειναι ενα κινητο που δυσκολα θα παρουσιασει προβλημα.

Κοιταξε μηπως σου αρεσει και το νεο Ν85 αν και ειναι λιγο πιο ακριβο και φυσικα λιγοτερο δικιμασμενο

Το Ν96 δεν σου το συνιστω , πολλα λευτα για το τιποτα

Να ξερεις παντως , αν παρεις το Ν95 πολυ δυσκολα θα το μετανοιωσεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας που εχει το ειδικο κατσαβιδι για αλλαγη του καλυματος το χρειαζομαι για να αλλαξω cover

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βρεις στο ebay ή amazon με 3 ευρω.

 

με την ευκαιρια ιδου το N95 μου οπως ειναι τωρα.

 

http://img100.imageshack.us/img100/567/n95blackts5.th.jpg

 

και οχι δε σας προτεινω να το κανετε γιατι εχει πολυ ρισκο! ειδικα για να αλλαξετε το απο πισω της οθονης!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βρεις στο ebay ή amazon με 3 ευρω.

 

με την ευκαιρια ιδου το N95 μου οπως ειναι τωρα.

 

http://img229.imageshack.us/img229/2615/n95blackln7.jpg

 

an to exis mou to stelis me taxidromio kai sto stelo piso meta ,apla to asimenio cover egine xalia kai pira ena mauro na to allaxo alla den valane katsavidi

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...