Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ. Ξερει κανεις η καμια, σε ποιο καταστημα μπορω να βρω το μανισιο hands free που εχει το Ν95 ? Εννοω αυτο που εχει η συσκευασια οταν το αγορασαμε καινουργιο.;)

Μπορείς να κοιτάξεις στο Πλαίσιο ή σε κάποιο nokia shop αν το έχουν. Αν θες μπορείς να βάλεις και αυτά που έχει το Ν95 8GB. Εγώ αυτά έχω στο δικό μου Ν95 και τα έχω πάρει από το Πλαίσιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Στο πρόγραμμα μέσα, σου δείχνει ποιος χώρος αποθήκευσης έχει επιλεχτεί.

Αρκεί να δηλώσεις την κάρτα μνήμης.

Η συσκευή δεν έχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις.

Σε ευχαριστώ πολύ, είχες δίκιο, ήθελε ρύθμιση απο το μενού του ίδιου του Nokia Music Manager.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις στο Πλαίσιο ή σε κάποιο nokia shop αν το έχουν. Αν θες μπορείς να βάλεις και αυτά που έχει το Ν95 8GB. Εγώ αυτά έχω στο δικό μου Ν95 και τα έχω πάρει από το Πλαίσιο.

 

Α,οκ. Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με μια προχειρη αναζητηση στο χαωδες θεμα δεν βρηκα κατι μπορει καποιος να δωσει ενα λινκ με ρυθμισεις για συγχρονισμο hotmail account?

Και μια ακομα ερωτηση: Εφαρμογες που τρεχουν συνεχεια στο παρασκηνιο μηπως εινα καλυτερα να ειναι εγκατεστημενες στην μνημη του τηλεφωνου αντι στην καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξεις γραμματοκιβώτιο hotmail θα εγκαταστήσεις το Windows Live Messenger.

 

Γενικά καλό είναι να εγκαθιστούμε τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε συχνά (αν όχι όλες) στη μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξεις γραμματοκιβώτιο hotmail θα εγκαταστήσεις το Windows Live Messenger.

 

Γενικά καλό είναι να εγκαθιστούμε τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε συχνά (αν όχι όλες) στη μνήμη της συσκευής.

 

Αυτο λειτουργει μονο με WLAN αν δεν απατωμαι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω το windows live messenger να κρυβει επιπλεον χρεωσεις μετα την παροδο καποιου χρονικου διαστηματος γιατι κατι τετοιο καπου πηρε το ματι μου
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον χρησιμοποιείς δίκτυο WiFi δεν χρεώνεσαι απολύτως τίποτα, ποιος τα λέει αυτά...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το κιν. μόλις του βάλεις κάρτα μνήμης να ρουφάει την μπαταρία???

Έβαλα μία 4Gb Trancent (κάπως έτσι), δεν έχω βάλει τίποτα μέσα, και το κιν. κρατάει 15 ώρες maximum ενώ βρίσκεται στην αναμονή(!). Μήπως τα έχει παίξει η μπαταρία μου???

Το κιν. είναι καθαρό (δηλ. δεν έχει καμιά πρόσθετη εφαρμογή περασμένη) και έχει την τελευταία έκδοση firmware. Tι να πώ, μου έρχεται να το σπάσω, ειδικά συγκρίνοντάς το με παλιά sony ericsson που είχα που ξέχναγα πότε το είχα φορτίσει.

Συγνώμη αν σας κούρασα κι ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μπορείτε να μου πείτε αν το N95(silver) είναι καλό κινητό, αν γενικά βγάζει προβλήματα και αν είναι καλύτερο απ'το SE K850i. Αν αξίζει δλδ να το αλλάξω!!! Ευχαριστώ!!!
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το κιν. μόλις του βάλεις κάρτα μνήμης να ρουφάει την μπαταρία???

Έβαλα μία 4Gb Trancent (κάπως έτσι), δεν έχω βάλει τίποτα μέσα, και το κιν. κρατάει 15 ώρες maximum ενώ βρίσκεται στην αναμονή(!). Μήπως τα έχει παίξει η μπαταρία μου???

Το κιν. είναι καθαρό (δηλ. δεν έχει καμιά πρόσθετη εφαρμογή περασμένη) και έχει την τελευταία έκδοση firmware. Tι να πώ, μου έρχεται να το σπάσω, ειδικά συγκρίνοντάς το με παλιά sony ericsson που είχα που ξέχναγα πότε το είχα φορτίσει.

Συγνώμη αν σας κούρασα κι ευχαριστώ προκαταβολικά.

Όχι, δεν είναι λογικό αυτό.

Ειδικά τη στιγμή που λες πως δεν έχεις περάσει κάποια πρόσθετη εφαρμογή...

Μήπως έχεις συνέχεια το Bluetooth ή WiFi ανοικτό;

 

 

Γεια σας! Μπορείτε να μου πείτε αν το N95(silver) είναι καλό κινητό, αν γενικά βγάζει προβλήματα και αν είναι καλύτερο απ'το SE K850i. Αν αξίζει δλδ να το αλλάξω!!! Ευχαριστώ!!!

Τα προβλήματα έχουν αναφερθεί κατά καιρό στο θέμα, ρίξε μια ματιά.

Όσο για το αν είναι καλύτερο από το SE K850i θα το ρωτήσεις στην αντίστοιχη ενότητα των Διαξιφισμών όπου θα πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα διαβάζοντας πρώτα τις οδηγίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι λογικό αυτό.

Ειδικά τη στιγμή που λες πως δεν έχεις περάσει κάποια πρόσθετη εφαρμογή...

Μήπως έχεις συνέχεια το Bluetooth ή WiFi ανοικτό;

 

Ούτε Bluetooth ούτε WiFi έχω ανοικτό και γενικά το κιν. είναι την περισσότερη ώρα στην αναμονή...

Λες να φταίει η μπαταρία? Αν είναι να δώ φώς να την αλλάξω. Έχω σκεφτεί να βάλω απ'το Ν95 8Gb μπαταρία αλλά όσο κι αν έχω ψάξει δεν βρίσκω πουθενά custom body ώστε να την χωράει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει custom καπάκι, αλλά είναι εντελώς κακόγουστο.

Δεν έχω πρόχειρο link. Αν κάνεις μια αναζήτηση θα το βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα απο αγγλια κλειδωμενο στην orangr εδω που μπορω να το ξεκλειδωσω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Για να το ξεκλειδώσεις θα πρέπει να απευθυνθείς στο δίκτυο στο οποίο είναι κλειδωμένο.

Ρώτα και στο 9volto. Ίσως καταφέρεις κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και γώ την άποψή μου στο θέμα της μπαταρίας.....

Πήρα μία bl-6f για το 8GB, έκανα και μία μικρή πατέντα με δεύτερο κάλυμμα μπαταρίας, η μόνη αισθητική διαφορά είναι ότι εξέχει 1-2mm περίπου. Το μόνο κακό είναι ότι η μπαταρία αγοράστηκε από το ebay, φυσικά δεν είναι γνήσια (εν γνώση μου) και αν και ακόμα δεν έχει συμπληρώσει 4-5 πλήρεις κύκλους κρατάει μου φαίνεται λιγότερο από την γνήσια αν και αυτή έχει συμπληρώσει χρόνο.....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες εγω την δικη μου απο ebay στο Ν82 την φορτιζω σιγουρα 3 φορες την ημερα..

 

Για να μην ειμαστε εκτος θεματος καλυτερα να συνεχισουμε Eδω την συζητηση.

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα σημερα να κανω update στο κινητο μου μετα απο αρκετους μηνες...ειχα την 20 και βρηκα και εβαλα την 30 απο το nokia software update(το ελληνικο)...γιατι δεν μου βρηκε την πιο καινουρια?
Link to comment
Share on other sites

Μα η 30.0.015 (15-07-08) είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε search βάζοντας τις λέξεις Ν95 extended battery. Θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα κάποιων 1400-1600mAh μπαταριών με τα custom καπάκια τους που όμως κάνουν το κινητό να μοιάζει με τούβλο!

(Αν και δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι αυτές οι μπαταρίες θα κρατάνε λιγότερο και απο την μαμά των ταπεινών 950mAh....)

Link to comment
Share on other sites

paides na kanw mia erotisi bas kai kserei kaneis. exei xalasei sto n95 mou i eisodo usb gia tin sindesi me PC . to piga lipon se 2 nokia club kai mu lene 1.5 mina sta kentrika giati einai pano sti plaketa kai blakies....
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να πάει στα κεντρικά.

Τώρα για τον 1,5 μήνα... το μόνο που μπορώ να σου πω είναι κουράγιο.

 

Πώς το χάλασες...;:blink:

 

 

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...