Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια του 8GB πρεπει να ειναι 1200mhA αντι του απλου Ν95 που ειναι 950mhA

Πιστευω πως δεν θα δεις και μεγαλη διαφορα καθως το αλλο τηλεφωνο εχει μεγαλυτερη οθονη αρα χρειαζεται και πιο μεγαλη ενεργεια οποτε καταληγουμε στο συμπερασμα οτι και τα δυο εχουν ιδια ενεργειακη καταναλωση

Με την ενημέρωση που προαναφερετε μηπως βελτιωνεται και η αποδοση της μπαταριας?αν δεν εχει μεγαλη διαφορα να κρατησω το απλο τοτε.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις, το απλό Ν95 έχει παρουσιάσει μεγάλη πρόοδο στο θέμα αυτονομίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδω και παααρα πολυ καιρο προσπαθω να κανω το mailbox στο ν95 να λειτουργησει αλλα παντα χωρις αποτελεσμα. Υπαρχει καποιος που να του δουλευει σωστα και να εχει χοτμεηλ λογαριασμο για να μου πει τι ρυθμισεις εχει θεσει? γιατι μαλλον εγω ειμαι χαζος η το χοτμεηλ εχει προβλημα λολ. ευχαριστω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις, το απλό Ν95 έχει παρουσιάσει μεγάλη πρόοδο στο θέμα αυτονομίας.

 

εγω νομιζω οτι απο πλευρα αυτονομιας ειναι η χειροτερη εκδοση...στο δικο μου κραταει πολυ πιο λιγο η μπαταρια απο ολες τις προηγουμενες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παω να στειλω ενα sms,παταω εισαγωγη παραληπτη,τσεκαρω το ονομα που θελω και...τιποτα αλλο.Μενει εκει!Ενω εχει τσεκαρει το ονομα,δεν βγαζει καμια επιλογη μονο πισω.Δλδ δεν βγαζει στο "Προς" τιποτα...any ideas?

 

τιποτα;;

επισης ενα αλλο που παρατηρησα ειναι πως καποιες επαφες οταν με καλουν,δεν τις εμφανιζει ονομαστικα αλλα ως αγνωστο νουμερο...

τι παιζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τις έχει αποθηκεύσει 2 φορές και γι' αυτό στις εμφανίζει έτσι? Κράτα ένα αντίγραφο από τις επαφές σου στην κάρτα μνήμης, σβήστες όλες και ξαναφόρτωσέ τις από την κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οχι....δεν ειναι αποθηκευμενες δυο φορες.θα το κανω αυτο που λες,αλλα με προβληματιζει και αυτο που λεω για τα sms.εκανα ενα soft format αλλα τιποτα.να δοκιμασω Hard ή να παω σε αναβαθμιση λογισμικου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

οχι....δεν ειναι αποθηκευμενες δυο φορες.θα το κανω αυτο που λες,αλλα με προβληματιζει και αυτο που λεω για τα sms.εκανα ενα soft format αλλα τιποτα.να δοκιμασω Hard ή να παω σε αναβαθμιση λογισμικου;

Δοκίμασε φορμάτ για αρχή. Έτσι ξαφνικά σου προέκυψε το πρόβλημα αυτό? Μήπως πέρασες καμία εφορμογή ή πείραξες κάτι άλλο?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

περασα το Windows live messenger20.απο τοτε σαν να εχουν ξεκινησει τα προβληματα.

το εβγαλα βεβαια σημερα,αλλα τιποτα.εν τω μεταξυ αν κανω restart το κινητο ειναι οκ,και μετα απο λιγο ξαναρχιζει.,..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από εκεί θα ξεκίνησε το πρόβλημα. Το live messenger 2.0 δεν έχει βγει ακόμα επίσημα οπότε καλό θα ήταν να μην το δοκίμαζες αλλα τώρα το έχεις κάνει ήδη. Κάνε φορμάτ να δεις αν θα είναι όλα οκ και κάνε εγκατάσταση την προηγούμενη έκδοση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι απο πλευρα αυτονομιας ειναι η χειροτερη εκδοση...στο δικο μου κραταει πολυ πιο λιγο η μπαταρια απο ολες τις προηγουμενες εκδοσεις.

ποσο σου κραταει φιλε μου δηλαδη?εχω το κ850 που κραταει 4-5 μερες και τωρα θα μου φανει καπως αν παω στις 1,5 με 2

Link to comment
Share on other sites

Does a Carl Zeiss lens make any difference?

 

http://www.allaboutsymbian.com/images/reviews/camera.jpg

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Camera_Nitty_Gritty-part_4.php

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από εκεί θα ξεκίνησε το πρόβλημα. Το live messenger 2.0 δεν έχει βγει ακόμα επίσημα οπότε καλό θα ήταν να μην το δοκίμαζες αλλα τώρα το έχεις κάνει ήδη. Κάνε φορμάτ να δεις αν θα είναι όλα οκ και κάνε εγκατάσταση την προηγούμενη έκδοση.

 

οκ...μετα απο φορματ εχεις τη δυνατοτητα επιλογης εκδοσης που θα περασεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη μου φανηκε πολυ λιγη η αυτονομια αλλα τωρα την συνιθησα.Απλα τα βραδια βαλτο να φορτιζει (ειτε εχει αποφορτιστει ειτε οχι)και να το εχεις full για την επομενη μερα.Και φυσικο ειναι να τρωει και πολυ μπαταρια με ολα αυτα τα καλουδια που εχει μεσα
Link to comment
Share on other sites

οκ...μετα απο φορματ εχεις τη δυνατοτητα επιλογης εκδοσης που θα περασεις;

Εννοούσα να περάσεις την προηγούμενη έκδοση του live messenger, η οποία λειτουργεί μια χαρά στο Ν95. Εγώ στο δικό μου έχω την έκδοση live messeneger v1.1.9000 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

@vagelispyro Είναι όπως τα λέει ο Stefa. Και εγώ έτσι κάνω, το λειτουργώ όλη μέρα και μόλις πέσω για ύπνο βάζω το κινητό για φόρτιση. Έχει πολλά χαρακτηριστικά το Ν95, όπως το wi-fi, GPS, οθόνη κτλ, τα οποία τρώνε μεγάλο φορτίο μπαταρίας. Θα μπορύσε να είχαν βάλει πιο μεγάλη μπαταρία σε αυτονομία αλλά και πάλι δεν θα μπορούσε να κρατήσει 4-5 μέρες με χρήση όλων αυτών των χαρακτηριστικών. Όταν είχε πρωτοβγεί το κινητό δεν κρατούσε όυτε 1 μέρα με πολύ χρήση, τώρα με τις τελευταίες αναβαθμίσεις με πολύ χρήση βγάζει άνετα 1 μέρα. Και το Κ850 κρατάει τόσο γιατί δεν έχει τίποτα απ' όλα αυτά που έχει το Ν95, είναι τελείως διαφορετικές συσκευές. θα το συνηθίσεις και εσύ όπως κάναμε και πολλοί απο εμάς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια γιατι μετα τα τελευταια updates οταν βλεπεις ενα βιντεο απο την εκθεση...πολλες φορες το βιντεο κανει διακοπες....?

(και στο n958g συμβαινει αυτο.....)......

 

και οταν τραβας πολλες φορες κανει κατι μικροδιακοπες.......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ποσο σου κραταει φιλε μου δηλαδη?εχω το κ850 που κραταει 4-5 μερες και τωρα θα μου φανει καπως αν παω στις 1,5 με 2

 

με δυο να εισαι και ευχαριστημενος αν σου κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Freddaras δεν μου έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο το δικό μου Ν95. Όσα βιντεάκια και αν έχω δει ή έχω τραβήξει στην μέγιστη ανάλυση ποτέ μα ποτέ δεν μου έχει κάνει κολλήματα ή να χάνει καρέ στην αναπαραγωγή. Και τώρα που είδα βίντεο και σε κανονική και πλήρη οθόνη δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Για το N95-2 το έχω ακούσει πολλές φορές ό,τι συμβαίνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Freddaras δεν μου έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο το δικό μου Ν95. Όσα βιντεάκια και αν έχω δει ή έχω τραβήξει στην μέγιστη ανάλυση ποτέ μα ποτέ δεν μου έχει κάνει κολλήματα ή να χάνει καρέ στην αναπαραγωγή. Και τώρα που είδα βίντεο και σε κανονική και πλήρη οθόνη δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Για το N95-2 το έχω ακούσει πολλές φορές ό,τι συμβαίνει.

 

βασικα βλεπω τα βιντεακια που τραβηξαμε απο την συναυλια της μαντονα.........

ενω ειναι ολα τελεια....που και που κανει κατι μικροδιακοπες........

και στα 2 95αρια.........!!!!!!

οχι κατι να σε χαλαει ειναι σαν πατας την παυση και να το συνεχιζεις........

 

παιδια λετε να φταινε τα θεματα......????

γιατι τωρα βλεπω που τραβαω βιντεο με το απλο θεμα της νοκια ολα ειναι μια χαρα....

μολις βαζω το θεμα που ειχα στην συναυλια το κινητο κανει διακοπες...

αλλο παλι και τουτο.......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Freddaras δεν μου έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο το δικό μου Ν95. Όσα βιντεάκια και αν έχω δει ή έχω τραβήξει στην μέγιστη ανάλυση ποτέ μα ποτέ δεν μου έχει κάνει κολλήματα ή να χάνει καρέ στην αναπαραγωγή. Και τώρα που είδα βίντεο και σε κανονική και πλήρη οθόνη δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Για το N95-2 το έχω ακούσει πολλές φορές ό,τι συμβαίνει.

 

στο δικο μου ν95-2 δεν εχει συμβει ποτε:)

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου ν95-2 δεν εχει συμβει ποτε:)

 

ρε παιδια δειτε λιγο αυτο βιντεο ειναι απο το ν95 ενος φιλου μου ειναι το like a prayer της μαντονα.......

 

ειναι απο you tube αλλα στα 12 με 17 δευτερολεπτα του βιντεου κανει μια μικρη παυση....(εκει που λεει there.....κόβεται )

 

δεν ειναι κατι τραγικο αλλα ολα τα βιντεα που τραβηξαμε κανουν το ιδιο ακριβως.............σε διαφορα σημεία........

 

μπορω να σας "ανεβασω" και αλλα πιο τρανταχτά παραδείγματα....

το λινκ εδω....

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε αν τράβηξες το video και είχε πρόβλημα το κινητό που τράβαγε, τότε εννοείται ότι σε όσα κινητά και να το βάλεις να παίξει, θα κάνει τέτοια παύση..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ποσο σου κραταει φιλε μου δηλαδη?εχω το κ850 που κραταει 4-5 μερες και τωρα θα μου φανει καπως αν παω στις 1,5 με 2

 

Αν απενεργοποιήσεις το 3G και το έχεις μόνο GSM τότε σίγουρα θα πάρεις μερικές ώρες παραπάνω αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα N95 το οποιο ομως εχει κωδικο κλειδωματος.εχει κανενας καμμια ιδεα πως τον βρισκουμε για να το ανοιξω???ευχαριστω....

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα N95 το οποιο ομως εχει κωδικο κλειδωματος.εχει κανενας καμμια ιδεα πως τον βρισκουμε για να το ανοιξω???ευχαριστω....

Αν δεν τον έχεις αλλάξει εσύ τότε είναι 12345.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...