Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης να δουμε στην πορεια εαν εχει βελτιωθει καθολου η διαρκεια της μπαταριας.

χλωμο αλλα λεμε....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω θελω να ρωτησω αν θα χρειαστει να ξαναπερασω τα n-cage παιχνιδια που εχω στην καρτα μνημης μετα την αναβαθμιση θα τα αναγνωρισει με τη μια η εφαρμογη n-cage?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το απόγευμα περασα το τελευταιο update στο ν95 ενος φιλου μου...το οποιο θα το κρατησω για 2 με 3 μερες........

πρωτη εντύπωση...το κινητο απο ταχύτητα...πεταει....!!!!!!!!!

 

και συνδέεται πολυ γρηγορα με το gps.....και παλι....

πραγματικα σε αυτο το θεμα υπαρχει μεγαλη βελτιωση.......

για την μπαταρια θα το δω στην πραξη.........

γενικα παντως το κινητο δεν εχει καμια σχεση με αυτο το 95αρι που ειχα ενα χρονο πριν.....μα καμια σχεση.....

το χακ δουλευει κανονικα....

το δοκιμασα και βαζω εφαρμογες αβερτα......:)

οι photos απο την καμερα παραμενουν την ημερα απιθανες....ισαξιες του 82.......:)

μπραβο και παλι μπραβο.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω αν θα χρειαστει να ξαναπερασω τα n-cage παιχνιδια που εχω στην καρτα μνημης μετα την αναβαθμιση θα τα αναγνωρισει με τη μια η εφαρμογη n-cage?

 

 

εμενα παντως δεν τα βρίσκει. Γραφει unable το read game database (error -12) Μιλαω για καποια trial παιχνιδια αλλα επρεπε να τα έβλεπε έστω.

Επίσης το trial του animated SMS δεν το έβλεπε ουτε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

αυτην την ενταση ρε παιδια στο ραδιο με το μεγάφωνο γιατι δεν την βελτιωνουν μετα απο τοσα updates δεν μπορω να καταλαβω.......:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

για να ξέρω να το κάνω (το upgrade σε 30.0.0.15) ή όχι:

-έχω χακαρισμένο το κινητό με hellocarbide κλπ (κλασικά) και εγκατεστημένα ένα κάρο πραγματα

1)Πρέπει να απεγκαταστήσω το hack κτλ?

2)το ίδιο hack μπορεί να εφαρμοστεί και μετά?

3)τις εφαρμογές πρέπει να τις ξαναεγκαταστήσω από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

για να ξέρω να το κάνω (το upgrade σε 30.0.0.15) ή όχι:

-έχω χακαρισμένο το κινητό με hellocarbide κλπ (κλασικά) και εγκατεστημένα ένα κάρο πραγματα

1)Πρέπει να απεγκαταστήσω το hack κτλ?

2)το ίδιο hack μπορεί να εφαρμοστεί και μετά?

3)τις εφαρμογές πρέπει να τις ξαναεγκαταστήσω από την αρχή?

 

1)Όχι.Με το format θα χαθεί έτσι και αλλιώς.

2)Ναι

3)Ναι

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πως περναω το secman τωρα που εκανα αναβαθμηση??

 

το κανω με το αρχειο που το ειχα κανει παλιωτερα αλλα λεει unknown device.

Περασα το καινουριο trk, δεν ξερω αν εχει σημασια..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα τροπο να κανω και να δουλεψει και το trk οποτε τα ngage παιχνιδια τα εγκαθιστουμε με τον ιδιο τροπο με πριν.οποτε τελικα οτι δουλευε στο προηγουμενο firmware δουλευει και εδω.δειτε και τα screenshots.φαινεται και το εικονιδιο του μενου και ποσο μεγαλο (τα παντα ειναι σχετικα ) ειναι.

το ποιο?τι προβλημα ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβα τι ακριβως ρωτησες.

 

Στο screenshot που ανεβασες φαινεται το theme που εχεις στο κινητο σου και σε ρωτησα ποιο ειναι. Επισης ειδα εικονιδιο του παιχνιδιου 7days και ηθελα να μαθω αν ειναι ολοκληρο το παιχνιδι ή προκειται για το ντεμο που κυκλοφορει? :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1)Όχι.Με το format θα χαθεί έτσι και αλλιώς.

2)Ναι

3)Ναι

 

αμα κανεις αντιγραφο ασφαλειας δν θα μεινουν οπως ηταν???θα δοκιμασω και εγω την νεα εκδοση πρεπει να λεει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot που ανεβασες φαινεται το theme που εχεις στο κινητο σου και σε ρωτησα ποιο ειναι. Επισης ειδα εικονιδιο του παιχνιδιου 7days και ηθελα να μαθω αν ειναι ολοκληρο το παιχνιδι ή προκειται για το ντεμο που κυκλοφορει? :)

 

οχι στον αλλο τον φιλο πηγαινε.

 

οσο για το θεμα κατι με lighting λεγεται.

το seven days εχω καιρο να το παιξω και το απεγκατεστησα.δυστυχως δε θυμαμαι αν ειναι full.

 

παντως με την νεα αναβαθμιση εγινε λιγο ακομα πιο γρηγορο το κινητο.επρεπε να φορμαρω την καρτα μνημης γιατι ειχε πολλα καταλοιπα για να το καταλαβω.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

@Prattein_Aloga

Tο θέμα λέγεται Lightning Wolf και θα το βρεις στο xxxxxxxxxx, αυτός που το έφτιαξε λέγεται Supertonic.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@Prattein_Aloga

Tο θέμα λέγεται Lightning Wolf και θα το βρεις στο xxxxxxxxxx, αυτός που το έφτιαξε λέγεται Supertonic.

 

Σε ευχαριστω, μολις το κατεβασα. Γενικα αυτος δημιουργει πολυ καλα θεματακια. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

με την νεα αναβαθμιση σας εβγαλε το παλιο σημαδι του μενου???αλαζει αυτο γιατι εμενα το εβγαλε
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην τελευταία αναβάθμιση υπάρχει το σήμα του μενού, όπως φαίνεται στην εικόνα και αλλάζει ανάλογα με το τι θέμα επιλέγεις κάθε φορά. Επίσης υπάρχει και ένα bug όπως είχε και η έκδοση ν12, όταν περάσει ο χρόνος που σβήνει η οθόνη στιγμιαία ανάβουν και σβήνουν τα πλήκτρα της έκθεσης και την έντασης. Έτσι γίνεται στο δικό μου, δεν ξέρω αν γίνεται και σε άλλους κατόχους.

Δεν ξέρω αν θα βρέθει τρόπος μέσω του κόλπου του hack να μπορέσουμε να το αφαιρέσουμε. Θα πρέπει να περιμένουμε για να δούμε αν θα βγει κάτι τέτοιο.

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/09/n95v30_02.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην τελευταία αναβάθμιση υπάρχει το σήμα του μενού, όπως φαίνεται στην εικόνα και αλλάζει ανάλογα με το τι θέμα επιλέγεις κάθε φορά. Επίσης υπάρχει και ένα bug όπως είχε και η έκδοση ν12, όταν περάσει ο χρόνος που σβήνει η οθόνη στιγμιαία ανάβουν και σβήνουν τα πλήκτρα της έκθεσης και την έντασης. Έτσι γίνεται στο δικό μου, δεν ξέρω αν γίνεται και σε άλλους κατόχους.

Δεν ξέρω αν θα βρέθει τρόπος μέσω του κόλπου του hack να μπορέσουμε να το αφαιρέσουμε. Θα πρέπει να περιμένουμε για να δούμε αν θα βγει κάτι τέτοιο.

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/09/n95v30_02.jpg

 

με οποιο θεμα και να εχω βαλει αυτο παραμενει.δν μου αρεσει καθολου:cry:

Link to comment
Share on other sites

σε κανενα που εκανε ναβαθμιση εμφανιζεται οταν ανοιγετε το κινητο για λιγα δευτερολεπτα η εγκατασταση ενω ολα ειναι εγκατεστημενα?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

σε κανενα που εκανε ναβαθμιση εμφανιζεται οταν ανοιγετε το κινητο για λιγα δευτερολεπτα η εγκατασταση ενω ολα ειναι εγκατεστημενα?

Δεν κάνει κάτι τέτοιο σε έμενα, ανοίγει κανονικά το τηλέφωνο.

 

@argi_7 Δεν είπα ό,τι όταν θα αλλάζεις θέμα θα εξαφανίζεται, απλά θ' αλλάζει το εικονίδιο δίπλα από την λέξη "Μενού" ανάλογα με το θέμα που έχεις επιλέξει. Εμένα δεν εμενοχλεί προσωπικά και μπορώ να πω ό,τι μου αρέσει κι όλας, το συνηθίζω με τον καιρό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ναι το έκανε σε μένα και πρέπει να είναι το dep.sis που βάζουμε πριν βάλουμε το windows live messenger, γιατί οταν τον έβγαλα και το ξανα έκανα εγκατάσταση σταμάτησε.
cypherth
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω το Ν95 απο την vodafone ,αλλά κοιτάω στο site κ λέει VFLive!,δλδ δεν έχει symbian κ έχει to menu της vodafone??:s

Ναι θα έχει το μενού vodafone live και όχι το κλασικό μενού symbian60.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλλω παλι της εφαρμογες παλι απο την αρχη.αλλα παω να βαλλω το app trak και μου λεεει αδυναμια εγκαταστασης ενσοματομενω μερος.τι κανω εγω με αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...