Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

leonidas1902 θα σε παρακαλεσω να μην το συνεχισεις, οπως ειδες τα προηγουμενα μυνηματα εχουν διαγραφει.

 

Για την αποφυγη παρεξηγησεων στο θεμα με τα Greeklish καλο θα ειναι να το γραψεις στην υπογραφη σου :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χάσει πολλά επεισόδια :P

Ποιος ξέρει να μου πει ,η μπαταρία του N95 8G ταιριάζει με αυτή του απλού N95;

Δηλαδή στο απλό μπορώ να βάλω την μεγάλη;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χάσει πολλά επεισόδια :P

Ποιος ξέρει να μου πει ,η μπαταρία του N95 8G ταιριάζει με αυτή του απλού N95;

Δηλαδή στο απλό μπορώ να βάλω την μεγάλη;

Μπαίνει, αλλά δεν χωράει ώστε να κλείσει το καπάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι?

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω και σαν GPS.

Ειναι αξιοπιστο το GPS? Η χρησιμοποιηση του GPS χριεαζεται καποια ενεργοποιηση με χρηματικη επιβαρυνση κλπ ?

 

Σας παρακαλω τη γνωμη σας!

iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

leonidas1902 θα σε παρακαλεσω να μην το συνεχισεις, οπως ειδες τα προηγουμενα μυνηματα εχουν διαγραφει.

 

Για την αποφυγη παρεξηγησεων στο θεμα με τα Greeklish καλο θα ειναι να το γραψεις στην υπογραφη σου :)

 

 

 

xilia signomi

 

οχι δεν θα εχεις καποιο προβλημα απλως

δεν θα εχεις τις λειτουργιες 3G.:O

και η μπαταρια θα κραταει πιο πολυ.

 

ti einai to 3G? einai efkolo na mou pis me dio logia? eyxaristo poly

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

ti einai to 3G? einai efkolo na mou pis me dio logia? eyxaristo poly

Το δίκτυο τηλεφωνίας τρίτης γενιάς.

Βίντεο κλήση αν έχεις ακουστά...:rolleyes:

 

Η χρήση 3G επιβαρύνει την μπαταρία.

Ευτυχώς έχεις τη δυνατότητα να το απενεργοποιήσεις. Θα πας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου και θα επιλέξεις GSM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobileokshop.de/indexc.php?Artnr=10030105

 

den ksero an iparxi problima pou ebala afto to link edo gia na di kapios apo esas pou gnorizi an afti h mpatari kani gia n95 os oste na min kani kanena mpam to kinito kai genika na min dimiourgo kapio problima sto kinito.

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobileokshop.de/indexc.php?Artnr=10030105

 

den ksero an iparxi problima pou ebala afto to link edo gia na di kapios apo esas pou gnorizi an afti h mpatari kani gia n95 os oste na min kani kanena mpam to kinito kai genika na min dimiourgo kapio problima sto kinito.

 

Νομίζω πρέπει να κάνει. Αλλά δεν θα κλείνει το καπάκι μετά σίγουρα. Θα πρέπει να βρεις άλλο καπάκι.Πρέπει να είναι σαν αυτό Όλα αυτά βέβαια είναι σίγουρα στην δική σου ευθύνη αφού δεν υποστηρίζονται από την Νοκια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να κάνει. Αλλά δεν θα κλείνει το καπάκι μετά σίγουρα. Θα πρέπει να βρεις άλλο καπάκι.Πρέπει να είναι σαν αυτό Όλα αυτά βέβαια είναι σίγουρα στην δική σου ευθύνη αφού δεν υποστηρίζονται από την Νοκια.

 

Στο πακέτο έχει και μεγαλύτερο καπάκι και αν προσέξεις θα δεις οτι είναι πολύ μεγαλύτερο από το κανονικό.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι οτι θα ειναι τοσο ασχημο με αυτο το πραμα πανω του + αβολο,που προτιμω 1000φορες να εχω 2η μπαταρια μαζι μου..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Καλύτερα δεύτερη μπαταρία. Και μεγαλύτερη αυτονομία θα έχεις με 2 μπαταρίες συνολικά σε σχέση με μία μεγάλη. Το θέμα είναι στην φόρτιση... :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις αναβαθμιση στο κινητο σου κρατησες backup με το nokia pc suite και οταν τελειωσε η αναβαθμιση προσπαθησες να περασεις το backup στο κινητο σου αυτο κολλαει στο 63% στα βιντεο? μεχρι το 63% σου τα περναει ολα κανονικα και δεν περναει μονο τα βιντεο

 

μου κολλαει στο 63% και μετα το σταματησα επομενως δεν παρατηρησα να επανεφερε κατι! (αν επανεφερε ειμαι και ασχετη δεν το καταλαβα μαλλον) σημερα μπορω πια να πω οτι εφερα απο δρομο το κινητο μου! η αναβαθμιση αξιζε πραγματικα! πολυ πιο γρηγορο εγινε αλλα αυτο που εμενα ενθουσιασε ειναι οτι βελτιωσε την μπαταρια και κυριως την καμερα! την βλεπω πολυ διαφορετικη προς το καλυτερο! σαν να αγορασα καινουρια συσκευη νιωθω! αυτο με τα βιντεο ακομα απορια το εχω βρε παιδια! πρωτα, επειδη δεν ηθελα να εμφανιζονται στην εκθεση, τα εβαζα στο φακελο my videos και πραγματι δεν εμφανιζονταν! τα εβλεπα μεσω του κεντρο βιντεο και τακτοποιημενα σε φακελους! τωρα ενω τα εχω παλι στον ιδιο φακελο δεν μπορω να τα δω μεσω του κεντρο βιντεο! δεν καταλαβαινω το λογο:blink: αν τα βαλω μεσα στο φακελο των βιντεο οπως ειπε καποιος φιλος θα φαινονται στην εκθεση! κι επειδη εχω κι ενα κολλημα με αυτο θελω στην εκθεση να φαινονται μονο η φωτο μου!:cry: αρα το προβλημα μου παραμενει! βεβαια δεν ειναι τοσο σημαντικο εως καθολου, αλλα αν λυθει κι αυτο μετα μπορω να πω οτι το κινητο αγγιζει την τελειοτητα!:p:lol::cool: α και κατι ακομα! μηπως διαρθωθηκε το "προβλημα" με τους φακελους στην εκθεση? μπορουμε πια να βαζουμε τις φωτο σε φακελους κι οχι χυμα? ειναι το μονο που με ξενιζει απο τη ΝΟΚΙΑ μιας και πρωτα ειχα S.E W900i που ομολογω πως δεν με προβληματισε στιγμη σε κατι τετοια (αν και γενικοτερα δεν συγκρινοταν εκεινο με το Ν95:cool:) συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα! ολοκληρη εκθεση εγραψα!:O:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να οργανωσεις της φωτογραφιες σου μεσα σε φακελους κανε εγκατασταση στο κινητο σου το προγραμμα Resco Photo Viewer.

 

Για να το βρεις διαβασε αυτο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Εαν θελεις να κρυψεις φοτο και βιντεο κανε αυτο το κολπο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175435

 

Και οργανωσε μεσα στο φακελο "Temp" με υποφακελους της φωτογραφιες και τα βιντεο που θελεις να κρυψεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να οργανωσεις της φωτογραφιες σου μεσα σε φακελους κανε εγκατασταση στο κινητο σου το προγραμμα Resco Photo Viewer.

 

Για να το βρεις διαβασε αυτο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

Εαν θελεις να κρυψεις φοτο και βιντεο κανε αυτο το κολπο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175435

 

Και οργανωσε μεσα στο φακελο "Temp" με υποφακελους της φωτογραφιες και τα βιντεο που θελεις να κρυψεις :)

 

ααα αυτο το εχω κανει ηδηηηη!:cool: εσεις με βοηθησατε φυσικα! (σιγα μην το ηξερα εγω:O) παραυτα ξερει κανεις γιατι δεν μου δειχνει τα video στο κεντρο βιντεο οταν τα βαζω μεσα στο φακελο My videos? πρωτα τα εδειχνε:blink: αγαπησα το κινητο μουυυυ! :shifty: η αναβαθμιση ηταν τελειαααα! μπραβο στη NOKIA και μπραβο και σε εσας παιδια που σε κατι τετοια ειστε "γατες" και τα βρισκεται και για τους ασχετους! (like me:rolleyes:)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

mporoume sto n95 na baloume TouchScreen?an nai pou mporoume na to broume?

 

Τι εννοείς TouchScreen; Οθόνη αφής; όχι δε μπορείς

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς TouchScreen; Οθόνη αφής; όχι δε μπορείς

 

nai othoni afis giati ida ena link edo mesa kai giafto parakseneftika.eyxaristo pantos

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

nai othoni afis giati ida ena link edo mesa kai giafto parakseneftika.eyxaristo pantos

 

Προφανώς ήταν κινέζικη απομίμηση του Ν95 που διαθέτει touchscreen;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με πολυ χαρα ειχα αγορασει το Νοκια Ν95, αλλα επειδη ειμαι συνεχεια στους δρομους και σε τηλεφωνα κτλ κτλ. με εχει απογοητευσει πολυ η μπαταρια του, δεν μπορουσα να κανω σημαντικες κλησεις, αφηστε που εχανα και σημαντικες κλησεις λογω μπαταριας

Συγνωμη απλα ηθελα να πω το παραπονο μου, δεν λεω καλο κινητο, με αριστες λειτουργειες, αλλα δεν κανει για μενα προσωπικα, καθως καθε μερα μιλαω τουλαχιστον 2 ωρες στο τηλεφωνο λογω δουλειας...και η μπαταρια δεν τα βγαζει περα...

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με πολυ χαρα ειχα αγορασει το Νοκια Ν95, αλλα επειδη ειμαι συνεχεια στους δρομους και σε τηλεφωνα κτλ κτλ. με εχει απογοητευσει πολυ η μπαταρια του, δεν μπορουσα να κανω σημαντικες κλησεις, αφηστε που εχανα και σημαντικες κλησεις λογω μπαταριας,

Συγνωμη απλα ηθελα να πω το παραπονο μου, δεν λεω καλο κινητο, με αριστες λειτουργειες, αλλα δεν κανει για μενα προσωπικα, καθως καθε μερα μιλαω τουλαχιστον 2 ωρες στο τηλεφωνο λογω δουλειας...και η μπαταρια δεν τα βγαζει περα...

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Buy and Sell - Mobiles για να αναρτήσεις μια αγγελία.

Αν δε κάνω λάθος πλήρεις τις προϋποθέσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, εχω βαλει και αγγελια, απλα ενημερωνω και απο εδω μεσα, αν εκανα καποιο λαθος μπορειτε να σβησετε το post μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα, απλα ενημερωσα γιατι μπορει καποιοι χρηστες να μην βλεπουμε τις αγγελιες...

Ευχαριστω

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.moöis ida sto kinito mou oti to wduninstaller.sisx den einai perasmeno.ti einai afto prepi na to kano egatastasi sto kinito mou?EYXARISTO POLY
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

καλυμερα παιδια,ενας φιλος μου πηρε το ν82 και ειδα οτι γυρνωτας το κινητο η οθονη περιστρεφεται αυτοματα,ενω στο ν95 πρεπει να επιλεξουμε πληρεις οθονη,γινεται αυτο να το βαλουμε και στο ν95.
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...