Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhmera paidia.thelo na agoraso mia memora card 4gb gia to n95.ta programata pou exo stin palia memory card gia na ta peraso stin kainouria ti prepi na kano os oste na min xriasti na ta peraso ola pali apo tin arxi? eyxaristo poly

 

Θα βάλεις το κινητό σε λειτουργεία μεταφοράς δεδομένων, θα κάνεις copy-paste ολα τα περιεχόμενα της παλιάς κάρτας στην καινούρια (φρόντισε στον υπολογιστή σου να έχεις επιλέξει την εμφάνιση και των κρυφών αρχείων για να μη ξεφύγει τίποτα)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalhmera paidia.thelo na agoraso mia memora card 4gb gia to n95.ta programata pou exo stin palia memory card gia na ta peraso stin kainouria ti prepi na kano os oste na min xriasti na ta peraso ola pali apo tin arxi? eyxaristo poly

 

Απλά θα χρειαστεί να κάνεις μια απλή αντιγραφή - επικκόληση απο την παλιά κάρτα στην καινούρια και είσαι έτοιμος

 

Πρόσεξε μόνο, ο υπολογιστής σου να έχει ρυθμιστεί ωστε να βλέπει κρυφούς φακέλους ωστε να μην χάσεις τους φακέλους Private και Sys.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα χρειαστεί να κάνεις μια απλή αντιγραφή - επικκόληση απο την παλιά κάρτα στην καινούρια και είσαι έτοιμος

 

Πρόσεξε μόνο, ο υπολογιστής σου να έχει ρυθμιστεί ωστε να βλέπει κρυφούς φακέλους ωστε να μην χάσεις τους φακέλους Private και Sys.

 

mipos gnorizis pos mporo na rithmiso to pc ? h an theleis kai mporis bebea na mou stilis se pm tin diaidikasia pos ginete na kano antigrafi-eppikolisi kai na rithmiso to pc na blepi krifous fakelous giati eimai oligon axristos se afta.se efxaristo para poly gia tin amesi apantisi sou kai signomi pou grafo etsi den exo ellinika sto pc.

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

mipos gnorizis pos mporo na rithmiso to pc ? h an theleis kai mporis bebea na mou stilis se pm tin diaidikasia pos ginete na kano antigrafi-eppikolisi kai na rithmiso to pc na blepi krifous fakelous giati eimai oligon axristos se afta.se efxaristo para poly gia tin amesi apantisi sou kai signomi pou grafo etsi den exo ellinika sto pc.

 

Control Panel > Folder options > View > Show hidden files and folders;)

 

Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, επιλέγεις λειτουργεία μεταφοράς δεδομένων στο κινητό

Ανοίγεις το "My computer", βλέπεις έναν αφαιρούμενο δίσκο (η κάρτα μνήμης)

Την ανοίγεις, αντιγράφεις όλους τους φακέλους και τα αρχεία που θα βρεις εκεί,

Αποσυνδέεις το κινητό, βγάζεις τη παλιά κάρτα, βάζεις τη καινούρια, ξανασυνδέεις το κινητό στο pc

ανοίγεις πάλι τον αφαιρούμενο δίσκο (η νέα κάρτα) και μεταφέρεις με paste τα αρχεία από τη παλιά κάρτα και είσαι έτοιμος

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

mipos gnorizis pos mporo na rithmiso to pc ?

 

Έναρξη -> Πίνακας Ελέγχου -> Επιλογές Φακέλων -> Απόκρυψη αρχείων και φακέλων και κλικάρεις την επιλογή Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων

 

Συνδέεις το κινητό με το καλώδιο και επιλέγεις μαζική αποθήκευση (όχι pc suite).

 

Πηγαίνεις -> Υπολογιστής μου, βρίσκεις τον φάκελο της κάρτας μνήμης σου, τον ανοίγεις, επιλέγεις όλους τους φακέλους και πατάς Αντιγραφή

 

Κλείνες τον φάκελο, πηγαίνεις στην επιφάνεια εργασίας, δημιουργείς έναν φάκελο προσωρινό πχ microsd4GB και πατάς επικκόληση.

 

Μόλις τελειώσει ξεσυνδέεις το κινητό απο το καλώδιο μέσω ασφαλής κατάργησης (έχει εικονίδιο κάτω δεξιά στην μπάρα), βγάζεις την παλιά κα΄ρτα και βάζεις την καινούρια.

 

Πηγαίνεις στο μενού μνήμη και επιλέγεις μορφοποίηση.

 

Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, επιλέγεις μαζική αποθήκευση. Βρίσκεις τον φάκελο της κάρτας μνήμης, τον ανοίγεις, πηγαίνεις στον φάκελο που έχεις βάλει στην επιφάνεια εργασίας σου (microsd4GB) και πατάς αποκοπή (στα περιεχόμενα του φακέλου και όχι πάνω του). Πας στο φάκελο της κάρτας μνήμης σου και πατάς επικόληση.

 

Αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Έναρξη -> Πίνακας Ελέγχου -> Επιλογές Φακέλων -> Απόκρυψη αρχείων και φακέλων και κλικάρεις την επιλογή Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων

 

Συνδέεις το κινητό με το καλώδιο και επιλέγεις μαζική αποθήκευση (όχι pc suite).

 

Πηγαίνεις -> Υπολογιστής μου, βρίσκεις τον φάκελο της κάρτας μνήμης σου, τον ανοίγεις, επιλέγεις όλους τους φακέλους και πατάς Αντιγραφή

 

Κλείνες τον φάκελο, πηγαίνεις στην επιφάνεια εργασίας, δημιουργείς έναν φάκελο προσωρινό πχ microsd4GB και πατάς επικκόληση.

 

Μόλις τελειώσει ξεσυνδέεις το κινητό απο το καλώδιο μέσω ασφαλής κατάργησης (έχει εικονίδιο κάτω δεξιά στην μπάρα), βγάζεις την παλιά κα΄ρτα και βάζεις την καινούρια.

 

Πηγαίνεις στο μενού μνήμη και επιλέγεις μορφοποίηση.

 

Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, επιλέγεις μαζική αποθήκευση. Βρίσκεις τον φάκελο της κάρτας μνήμης, τον ανοίγεις, πηγαίνεις στον φάκελο που έχεις βάλει στην επιφάνεια εργασίας σου (microsd4GB) και πατάς αποκοπή (στα περιεχόμενα του φακέλου και όχι πάνω του). Πας στο φάκελο της κάρτας μνήμης σου και πατάς επικόληση.

 

Αυτό ήταν.

 

SE EYXARISTO PARA POLY FILE MOU AN KAI DEN KSERO KALA OLA TA ELINIKA EPIDIS IXA TIN ATIXIA KAI GENITHIKA GERMANIA THA PROSPATHISO NA TO KANO:SE EFXARISTO POLY

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

SE EYXARISTO PARA POLY FILE MOU AN KAI DEN KSERO KALA OLA TA ELINIKA EPIDIS IXA TIN ATIXIA KAI GENITHIKA GERMANIA THA PROSPATHISO NA TO KANO:SE EFXARISTO POLY

 

Τίποτα, νά'σαι καλά.

 

Αν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα, στείλε μου ΡΜ.

 

Αφού δεν έχεις ελληνικά στον υπολογιστή σου, δεν πειράζει. Όμως μη γράφεις με κεφαλαία. Είναι σα να φωνάζεις. Μικρά γραμματάκια. :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ να σε ενημερώσω ότι η αναζήτηση για τέτοια θέματα είναι αρκετά χρονοβόρα...ειδικά για κάποιον που δεν έχει πολύ χρόνο.

 

Το concept των φόρουμ είναι η ενημέρωση...και αυτοί που ασχολούνται οφείλουν να βοηθούν/ενημερώνουν τους χρήστες που έχουν τέτοιες απορίες.

 

Καλώς ή κακώς δεν έχουν όλοι την ίδια εμπειρία και γνώσεις για τα κινητά και τις δυνατότητές τους. :)

 

Εδώ είσαι πολύ λάθος...

Ξέρεις τι μας λες τώρα???

Ότι εσύ δε θες να ξοδέψεις τον πολύτιμο χρόνο σου με την αναζήτηση (που ούτε τρελό χρόνο θέλει και είναι και το καλύτερο εργαλείο).

 

Και άρα όλοι οι άλλοι που βρίσκουμε χρόνο να απαντάμε στα ίδια και στα ίδια είμαστε πιο χαλαροί και έχουμε και χρόνο να απαντάμε..Προφανώς τα ξύνουμε..

Έτσι το βλέπεις,ε??

 

Και πρόσεξε..ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

ΘΕΛΟΥΜΕ και βοηθάμε..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κανει φιλε μου,δεν υπαρχει προβλημα.:)

 

KITAO STO EBAY TORA KAI BLEPO MICRO SDHC 15EURO KAI

MICRO SD 30EURO KAI PIGA ROTISA EKSO SE MAGAZI KAI MOU LENE TO SDHC DEN KANI GIA TO NOKIA N95:

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά το Ν95 (και οποιοδήποτε τηλέφωνο της Nokia είναι συμβατό με το πρότυπο SDHC) μπορεί να διαβάσει κάρτες microSDHC μέχρι και τα 32GB.

Τώρα αυτά που λένε οι διάφοροι πωλητές μην τα λαμβάνετε υπόψη, είναι λόγω της ασχετοσύνης τους. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

KITAO STO EBAY TORA KAI BLEPO MICRO SDHC 15EURO KAI

MICRO SD 30EURO KAI PIGA ROTISA EKSO SE MAGAZI KAI MOU LENE TO SDHC DEN KANI GIA TO NOKIA N95:

 

Για να γνωρίζεις και συ και να μην σου λένε οτι θέλουν...

 

Και οι 2 είναι το ίδιο. Απλά οι κάρτες που είναι απο 4GB και πάνω χαρακτηρίζονται ως microSDHC ενώ οι άλλες μέχρι 2GB microSD. To ΗC στο τέλος σημαίνει High Capacity δηλαδή αυξημένη χωρητικότητα.

 

Οπότε, όπως καταλαβαίνεις δεν είανι δυνατόν μια συσκευή να δέχεται micro SDHC και όχι απλές, δηλαδή να διαβάζει μια των 4GB και όχι μια των 1 ή 2 ή 512ΜΒ. Το αντίθετο γίνεται όμως.

 

Το Ν95 σου όμως, διαβάζει τα πάντα. Όποια και να πάρεις θα κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

pai dia afti h memory card kani gia to n95 4GB micro SDHC

 

Ρε παιδιά, έλεος πια με τις κάρτες. Το N95 διαβάζει κανονικά όλες τις κάρτες SDHC (μέχρι 32GB). Μην πιστεύετε τις βλακείες που σας λένε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;Ένας φίλος έχει κ αυτός symbian κ έχει μέσα το παιχνιδάκι που κουνάς δεξιά αριστερά το κινητό κ παίζεις..Γνωρίζετε αν υπάρχουν τέτοιου είδους παιχνίδια ή εφαρμογές για το Ν95??

 

Και κάτι ακόμα.Η πλοήγηση από τότε που πήρα το κινητό δεν έχει καταφέρει να με "εντοπίσει" και τί εννοώ.Οι φωτεινές ενδείξεις δίπλα στο σύμβολο του δορυφόρου όλο αναβοσβήνουν κ δεν σταθεροποιούνται.Αν πατήσω το 0 μου βγάζει απλά αυτό το μήνυμα..[ATTACH]11345[/ATTACH]

έχω ακούσει κ για κάποιο άλλο πρόγραμμα με χάρτες.Λέτε να δουλέψει;;;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;Ένας φίλος έχει κ αυτός symbian κ έχει μέσα το παιχνιδάκι που κουνάς δεξιά αριστερά το κινητό κ παίζεις..Γνωρίζετε αν υπάρχουν τέτοιου είδους παιχνίδια ή εφαρμογές για το Ν95??

Υπαρχουν καποιες εφαρμογες που χρησιμοποιουν accelerometer τετοιες εφαρμογες ειναι το Nokmote και το rotateMe υπαρχουν και αλλες..

 

Καλυτερα να χρησιμοποιεις τα αναλογα θεματα..

 

Εαν θελεις να μαθεις περισσοτερα για αυτες της εφαρμογες μπορεις να ρωτησεις στο επισημο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Για παιχνιδια δεν ξερω καποιο αλλα υπαρχει το επισημο θεμα οπου μπορεις να ρωτησεις εκει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124562

Και κάτι ακόμα.Η πλοήγηση από τότε που πήρα το κινητό δεν έχει καταφέρει να με "εντοπίσει" και τί εννοώ.Οι φωτεινές ενδείξεις δίπλα στο σύμβολο του δορυφόρου όλο αναβοσβήνουν κ δεν σταθεροποιούνται.Αν πατήσω το 0 μου βγάζει απλά αυτό το μήνυμα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

έχω ακούσει κ για κάποιο άλλο πρόγραμμα με χάρτες.Λέτε να δουλέψει;;;

Δεν θα εχεις προβλημα και οι χαρτες ειναι περισσοτερο ενημερωμενοι δες στο επισημο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193920

 

Με λιγο ψαξιμο θα τα βρεις ολα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προσφατα την εκδοση 20 αλλα οταν εχω κλειστο το κινητο το ξυπνητηρι δεν χτηπα:mad::mad:

Ακομη η καμερα μου φαινεται πολυ χειροτερη απο την ν.11 που ειχα πριν σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων.

Πηρα στην Νοκια αλλα μου ειπαν πως δεν μπορω να το υποβαθμισω..

Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προσφατα την εκδοση 20 αλλα οταν εχω κλειστο το κινητο το ξυπνητηρι δεν χτηπα:mad::mad:

Ακομη η καμερα μου φαινεται πολυ χειροτερη απο την ν.11 που ειχα πριν σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων.

Πηρα στην Νοκια αλλα μου ειπαν πως δεν μπορω να το υποβαθμισω..

Τι μπορω να κανω;

Τίποτα...

Βέβαια, αυτοί μπορούν αλλά δεν θέλουν!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε εαν χτυπαει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο το τηλ. με το Alarm Manager :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν υπαρχει πουθενα η εκδοση 11 να την κατεβασω;

Ή εστω ποτε βγαινει η νεα εκδοση για δεν εχω κατι μηνες Internet και δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προσφατα την εκδοση 20 αλλα οταν εχω κλειστο το κινητο το ξυπνητηρι δεν χτηπα:mad::mad:

Ακομη η καμερα μου φαινεται πολυ χειροτερη απο την ν.11 που ειχα πριν σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων.

Πηρα στην Νοκια αλλα μου ειπαν πως δεν μπορω να το υποβαθμισω..

Τι μπορω να κανω;

 

φιλε tapirus κανε 2-3 hard format και θα φτιαξει 100%100.εμενα ετσι εφτιαξε:):):)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω.. Αν πάρω το κιν από Αγγλία, μέσω e-bay, θα μπορώ να το κάνω με ελληνικό μενού? Θα έχω κατά τα άλλα κάποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν υπαρχει πουθενα η εκδοση 11 να την κατεβασω;

Ή εστω ποτε βγαινει η νεα εκδοση για δεν εχω κατι μηνες Internet και δεν ξερω...

 

Ειπαμε : δεν γινεται να γυρισεις σε προηγουμενη εκδοση :rolleyes:

 

Θέλω να ρωτήσω.. Αν πάρω το κιν από Αγγλία, μέσω e-bay, θα μπορώ να το κάνω με ελληνικό μενού? Θα έχω κατά τα άλλα κάποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι μπορεις ,αρκει να μην ειναι κλειδωμενο σε δικτυο

γιατι αν ειναι δεν θα μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ακουσα mp3 απο το καινουργιο 5610 της αδελφης μου και επαθα πλακα!!!

Η ενταση στο 5610 ειναι τουλαχιστον 40-50% πιο δυνατη απο το Ν95 μου!!!!

Αρα δεν ισχυει εκεινο που ελεγαν μερικοι εδω μεσα οτι η ενταση στο φουλ του n95 δεν ειναι τοσο δυνατη για τον λογο τις ασφαλειας των αυτιων μας, δηλ.για να μην παθουμε καμια ζημια!

Γιατι με το 5610 δεν μπορεις να βαλεις την ενταση στο φουλ γιατι θα κουφαθεις!

Παντως για μενα το μεγαλυτερο μειονεκτιμα του N95 ειναι το θεμα τις πολυ χαμηλης εντασης των mp3!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω.. Αν πάρω το κιν από Αγγλία, μέσω e-bay, θα μπορώ να το κάνω με ελληνικό μενού? Θα έχω κατά τα άλλα κάποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

 

ΚΑι εγώ από Αγγλία το έχω.

Αρκεί να μην είναι κλειδωμένο όπως σου είπαν.Κατά τα άλλα περνάς ελληνικά και δουλεύει τέλεια.

Σε γραφίτη θα είναι κιόλας!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...