Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα

σημερα αποκτησα το Ν95 (το απλο, οχι το 8gb)

Ψαχνω σε ολο το φορουμ για οδηγιες για εγκατασταση καποιου προγραμματος πλοηγησης GPS καθως και για τους χαρτες... Οποια προσπαθεια και αν εχω κανει, το αποτελεσμα ειναι οτι οταν κανω την εκγατασταση του προγραμματος, μου λεει "το πιστοποιητικο εχει ληξει"....τι παιζει? που στο φορουμ αναφερεται απλα και κατανοητα η διαδικασια?

Επισης, που μπορουμε να βρουμε σπασμενα προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες καλησπερα

σημερα αποκτησα το Ν95 (το απλο, οχι το 8gb)

Ψαχνω σε ολο το φορουμ για οδηγιες για εγκατασταση καποιου προγραμματος πλοηγησης GPS καθως και για τους χαρτες... Οποια προσπαθεια και αν εχω κανει, το αποτελεσμα ειναι οτι οταν κανω την εκγατασταση του προγραμματος, μου λεει "το πιστοποιητικο εχει ληξει"....τι παιζει? που στο φορουμ αναφερεται απλα και κατανοητα η διαδικασια?

Επισης, που μπορουμε να βρουμε σπασμενα προγραμματα?

 

1.θα δοκιμασεις αυτο

εργαλεια-διαχειριση εφαρμογων-επιλογες-ρυθμισεις-εγκατασταση

λογισμικου θα πατησεις

ολα και μετα ελενχος πιστοπ.συνδ. απενεργοποιηση

η θα γυριζεις την ημερομηνια ανα 5μηνες προς

τα πισω.

το n95 εχει ηδη προγραμμα πλοηγησης το smart2go(χαρτες).

2.κοιτα εδω την διαδικασια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

3.για οτι θελεις....

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω κάθε μέρα στη δουλειά και ποτέ δεν έχει πρόβλημα ή να μου έχει εμφανίσει αυτό το μήνυμα.

Παράξενο...

Μήπως όλοι εμείς που δεν μπορούμε να μπούμε έχουμε Vodafone;

Δεν λέω ότι φταίει αυτό, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω. :confused:

 

Υ.Γ. Με Agile Messenger μπαίνω χωρίς πρόβλημα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

yiagos είναι αναμενόμενο εάν είχες αφήσει/ξεχάσει σε λειτουργία κάποιο "ενεργοβόρο" :p πρόγραμμα (π.χ. χάρτες, πλοήγηση με ανοικτό WiFi κλπ).

 

το θεμα ειναι οτι δεν ειχα αφησει κατι ανοικτο. εβγαλα το φορτιστη, δεν υπηρχε ανοικτο προγραμμα, δεν πειραξα καθολου το κινητο και το πρωι δεν ειχε μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις ενα φορματ
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν ειχα αφησει κατι ανοικτο. εβγαλα το φορτιστη, δεν υπηρχε ανοικτο προγραμμα, δεν πειραξα καθολου το κινητο και το πρωι δεν ειχε μπαταρια!

 

Πρεπει να ειχε κολλησει καποιο προγραμμα και ετρωγε την μπαταρια.

Δεν ειναι αναγκη να φαινεται οτι τρεχει.

 

Μου συνεβαινε πολυ συχνα παλια στο P910i. Δε μου εχει συμβει ποτε στο Ν95 ομως.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει (δια)λυσει καποιος το 95ρι του μεχρι τις καλωδιοταινιες?δυστηχως το s/m ι&ιι level δεν φτανει μεχρι εκει,για να αλλαξω ομως slider πρεπει να επεμβω,ξερει καποιος αν ειναι κολλημενες on board και χρειαζονται αντικατασταση οπως το flash module η μπαινουν στο νεο ιδιες?μεχρι να ρωτησω nokia οποια πληροφορια υπαρχει ευπροσδεκτη!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει (δια)λυσει καποιος το 95ρι του μεχρι τις καλωδιοταινιες?δυστηχως το s/m ι&ιι level δεν φτανει μεχρι εκει,για να αλλαξω ομως slider πρεπει να επεμβω,ξερει καποιος αν ειναι κολλημενες on board και χρειαζονται αντικατασταση οπως το flash module η μπαινουν στο νεο ιδιες?μεχρι να ρωτησω nokia οποια πληροφορια υπαρχει ευπροσδεκτη!

 

Δες εδώ, εδώ και εδώ. Ίσως σε βοηθήσουν.:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου αλλα δυστυχως ολα τα vιdeο που υπαρχουν δειχνουν τα κλασσικα.για 100%λυσιμο δεν εχω βρει τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το Ν95 και το Ε65. Και τα δυο, φορανε την ιδια μπαταρια. BL-5F. Ξερει κανεις αν μπορω να τα φορτιζω και με τον ιδιο φορτιστη? Ειτε με τον φορτιστη του Ν95 ειτε του Ε65..? Ρωταω επειδη οι δυο αυτοι φορτιστες, διαφερουν εξωτερικα, αλλα εχουν το ιδιο βυσμα..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το Ν95 και το Ε65. Και τα δυο, φορανε την ιδια μπαταρια. BL-5F. Ξερει κανεις αν μπορω να τα φορτιζω και με τον ιδιο φορτιστη? Ειτε με τον φορτιστη του Ν95 ειτε του Ε65..? Ρωταω επειδη οι δυο αυτοι φορτιστες, διαφερουν εξωτερικα, αλλα εχουν το ιδιο βυσμα..

Ευχαριστω

 

Καλησπερα!

Ναι μπορεις ,δεν θα εχεις προβλημα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου αλλα δυστυχως ολα τα vιdeο που υπαρχουν δειχνουν τα κλασσικα.για 100%λυσιμο δεν εχω βρει τιποτα..

 

εγω προσοπικα μαλλον δε θα αλλαξω το απο κατω της οθονης οπως σου ελεγα.μαυρο ασημι πως σου ακουγεται?δες και το service manual του ν95 .εχει τις πιο αναλυτικες οδηγιες που ισως μπορεις να βρεις.προσεξε ομως οτι χανεις την εγγυηση.βιδες κτλ.

 

 http://rapidshare.com/files/77011174/Nokia_N95_Service_Manual.zip.html 

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην version 20, σε Windows Vista, όταν συνδέεστε σε Data Tranfer Mode, μπορείτε να κάνετε Ασφαλή Κατάργηση/Αφαίρεση της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω ενα προβλημα με αυτο. Παλια εκανα eject και το κινητο μου ελεγε να βγαλω το καλωδιο.

Τωρα το eject δεν κανει τιποτα. Αν πατησω safely remove, τα windows μου λενε οτι ειναι ασφαλες να βγαλω το καλωδιο αλλα το κινητο δεν παιρνει χαμπαρι και οταν βγαζω το καλωδιο μου λεει οτι μπορει να χαθηκαν δεδομενα. Κατι τετοιο φυσικα δεν συμβαινει.

 

Και το αλλο προβλημα που εχω τωρα με την 20 ειναι οτι καμια φορα οταν βαζω το καλωδιο στη μεταφορα δεδομενων κολλαει το κινητο αλλα συνδεεται κανονικα. To κινητο ομως θελει να βγαλεις την μπαταρια και ειναι πολυ ενοχλητικο.

Link to comment
Share on other sites

nomizo oti dosame polla lefta na paroume to nokia n95 mazi me esas kai ego... simera tixaia eida auto to site...

 

http://68-shop.com/productinfo.asp?id=3698

τι παρακμιακο site ειναι αυτο?δημοπρασιες η ταπες το κοβω.παραγγειλε και αν παρεις το Ν95 8gb 310 και το PS3 145 και το R6 YZF με 850 ευρω που τα εχει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει (δια)λυσει καποιος το 95ρι του μεχρι τις καλωδιοταινιες?δυστηχως το s/m ι&ιι level δεν φτανει μεχρι εκει,για να αλλαξω ομως slider πρεπει να επεμβω,ξερει καποιος αν ειναι κολλημενες on board και χρειαζονται αντικατασταση οπως το flash module η μπαινουν στο νεο ιδιες?μεχρι να ρωτησω nokia οποια πληροφορια υπαρχει ευπροσδεκτη!

 

Ενα χριστουγεννιατικο δωρο σε ολους τους κατοχους Ν95 που θελουν να γνωρισουν καλυτερα το κινητο τους και αρκετα ευαισθητα μερη τα οποια μετα την αφεραιση ΔΕΝ ξαναχρησιμοποιουνται!! Γι'αυτο διαβαστε προσεχτικα πριν επιχειρησετε οτιδιποτε ;)

Δεν ξερω αν ξαναγραφτηκε απλα τωρα βρηκα την ευκαιρια να το ανεβασω!

 

hχχp://rapidshare.com/files/77178495/n95servicemanual.rar.html

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενα χριστουγεννιατικο δωρο σε ολους τους κατοχους Ν95 που θελουν να γνωρισουν καλυτερα το κινητο τους και αρκετα ευαισθητα μερη τα οποια μετα την αφεραιση ΔΕΝ ξαναχρησιμοποιουνται!! Γι'αυτο διαβαστε προσεχτικα πριν επιχειρησετε οτιδιποτε ;)

Δεν ξερω αν ξαναγραφτηκε απλα τωρα βρηκα την ευκαιρια να το ανεβασω!

 

hχχp://rapidshare.com/files/77178495/n95servicemanual.rar.html

 

Καλα, αυτο που λεει οτι οι βιδες της προσοψης θελουν πεταμα αμα το ανοιξουμε ειναι αστειο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι για να το αναγνωριζουν οταν ανειχθει απο καποιο ιδιοκτητη :P

 

hxxp://cnn.cn/shop/nokia-screws-p-2068.html

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι παρακμιακο site ειναι αυτο?δημοπρασιες η ταπες το κοβω.παραγγειλε και αν παρεις το Ν95 8gb 310 και το PS3 145 και το R6 YZF με 850 ευρω που τα εχει...

 

MHN KANETE KANENA ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...

 

Ειναι γνωστοί, βούλγαροι απατεώνες...

αν θέλετε δοκιμάστε να τους πείτε οτι θα πληρώσετε με ΠΑΥΠΑΛ και θα δείτε οτι κάποια δικαιολογία θα βρούν, και θα σας πούν να στείλετε τα χρήματα με Western Union...

 

ΜΑΚΡΙΑ!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω προσοπικα μαλλον δε θα αλλαξω το απο κατω της οθονης οπως σου ελεγα.μαυρο ασημι πως σου ακουγεται?δες και το service manual του ν95 .εχει τις πιο αναλυτικες οδηγιες που ισως μπορεις να βρεις.προσεξε ομως οτι χανεις την εγγυηση.βιδες κτλ.

 

 http://rapidshare.com/files/77011174/Nokia_N95_Service_Manual.zip.html 

 

Τις βίδες γιατί τις πετάμε μετά? Είναι απαραίτητο αυτο?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Τις βιδες δεν ειναι απαραιτητο να τις πεταξεις βεβαια! Και εγω πστευω πως σε πολλα σερβις που παιρνουμε το κινητο δεν αλλαζουν τις βιδες!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τις βιδες δεν ειναι απαραιτητο να τις πεταξεις βεβαια! Και εγω πστευω πως σε πολλα σερβις που παιρνουμε το κινητο δεν αλλαζουν τις βιδες!

 

Οι βιδες ειναι βαμενες ετσι ωστε να φαινετε αν ανοιχτικε το κινητο!

Σε ενα nokia shop μια φορα μου ανοιξαν το 3230 και δεν μου αλαξαν της βιδες με καινουργιες με αποτελεσμα οταν το πηγα στην αlpha copy για σερβις μου ειπαν οτι ηταν εκτος εγγυησης γιατι το ειχα ανοιξη εγω!!!

Ετσι το ξαναπηγα στο nokia shop και αυτοι κατι εκαναν και μου το εφτιαξαν!

Γενικα δεν σηκωνει να πηραζουμε τα nokia γιατι η αlpha copy ψαχνει το παραμικρο για να μας βγαλει τα τηλ. εκτος εγγυησης.

Εδω το 95ρι μου ειχε καμενη οθονη και αυτοι μου ειπαν οτι θα δουν αμα το καλυπτη η εγγυηση επειδη ειχε μια μικροσκοπικη γρατζουνια στην πρωσοψη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...