Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Δεν μας υπποχρώνει κανείς να χρησιμοποιούμαι όλες τις δυνατότητες της

κάθε συσκευής .Οτι μας βολεύει μόνο...Ποτε μου και γώ δεν το χωνεψα το Τ9 !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον csd

 

Δοκίμασε κανείς σε "ζωντανό" (τρομάρα του) Τ610 να χρησιμοποιήσει WAP μέσω Cosmote; Έκανα τις σωστές ρυθμίσεις μόνος μου, τίποτα. Δοκιμάζω με την αυτοματοποιημένη διαδικασία ΟΤΑ, τίποτα (άσε που μου έστειλαν λάθος ρυθμίσεις, π.χ. στον τύπο σύνδεσης, είμαι συνδρομητής). Γκρρρ! Ξέρω ένα παιδί που δοκίμασε με Tetelestet χωρίς πρόβλημα. Κανείς χριστιανός, μουσουλμάνος ή οτιδήποτε άλλο με Cosmote; :(

 

 

ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΧΕΙ "ΚΑΘΑΡΗ" ΣΥΣΚΕΥΗ.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον aSMiLoN

 

Φιλε CTS τη λειτουργια του Τ9 ομως την περιγραφεις την εχει ενσωματωσει η SE απο το Τ68i απο οτι ξερω (αυτο εχω δουλεψει ισως να το ειχε και σε παλαιοτερο). Και οντως η υλοποιηση του Τ9 απο τη SE ειναι η καλυτερη... Για γρηγοροτερη αποδοση μπορεις να απενεργοποιησεις και τις "εναλλακτικες λεξεις" απο το μενου της συνταξης μηνυματος.

 

 

Pragmati i leitourgia tou T9 eixe ensomatothei kai sto t68i kai malista me poli thetika apotelesmata alla sto t610 to t9 einai esthita pio grigoro kai evelikto!Idikotera me tis leksis pou prosthetis sto leksiko.Kathe leksi pou xrisimopoieis apothikevete apo to kinito sto "My words" (Διαχείρ. Λεξεων- στα ελληνικά) kati pou leitourgei san mnimi gia leksis pou xrisimopoieis sixna!

SImfono mazi sou oti gia grigoroteri apodosi PREPEI na apenergopoieithoun oi "enalaktikes leksis" afou kanoun tin oli diadikasia arketa pio argi!

Filika,xristos

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NLS

 

για πείτε καμιά ιδέα κάποιου πράγματος που κάνεις ΕΣΥ αλλά δεν θα ευθύνεσαι (δηλ. δεν θα φανεί να ευθύνεσαι) ΕΣΥ...

 

:) όχι για να ξέρω

 

(σαν τα netmod με τα RJ45 στην πρίζα μου κάνει :))

 

 

O FILOS MOY APEKTHSE ENA OLOKAINOYRGIO NON LIVE T610 APO XTHES!

Toy to allaxan eykola kai twra panyghrizei!!

 

Mallon tha prepei na arxisw na skeftomai afto poy eipes telika... :p :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csd

 

@Netboy: είμαι πολύ περίεργος να δω πως μπήκε στο MyCosmos WAP με Live συσκευή ο πελάτης που λες. Δεν έχω λάθος ρυθμίσεις, όμως με τίποτα δεν το έχω καταφέρει ακόμα.

 

 

Ti na sou pw re filara....

Emena mou eipe oti gia na valei ths ruthmiseis kai stis 3 suskeues esteile apla ena sms se ena noumero (den to thimame twra...) kai tou irthan oi rithmiseis kai apla tis apothikeuse...

 

Erwthsh Bonus twra...uparxei periptwsh na einai kamia rithmisi pou na empodizei thn apeikonish twn egxrwmwn eikonwn???Rwtaw giati den exw doulepsei katholou to T610 kai den exw dei ti ruthmiseis exei...

Apoti exw dei, sto T68i mou, exei mia epilogh pou leei emfanish eikonwn h kati tetoio telospantwn kai lew mhpws einai tpt tetoio...... :o

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

re pedia molis ktes exw valei gprs kai omologw oti ime telios asxetos me to gprs iparxei tipota sto t610 pou na sou leei posa kb exeis katevasei mexri tora? peripou posa kb einai mia selida wap?

 

 

Πηγαινε στο μενου

Kλησεις,Χρονος & κοστος, Μετρητης Δεδομενων

:cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την έκδοση R1L και έχω να παρατηρήσω τα εξής:

 

Κατ' αρχήν δεν σβήνονται τα ήδη υπάρχοντα στοιχεία, παρ' ότι η άσχετη υπάλληλος του SE center της Πανεπιστημιου μου είπε γιά διαγραφή των καταχωρήσεων και αδυναμία να περαστουν σε buck-up! Δεν σβήνεται ή χάνεται τίποτα.

 

Κατά δεύτερον να αναφέρω πως εκτός των όσων έχουν αναφερθεί στις αλλάγές της έκδοσης παρατήρησα και άλλη μιά....Συγκεκριμένα όταν τραβάς τη φωτό πλέον σου δίνει τρεις επιλογές σαν shortcut :Με ΜΜS, Αποθήκευση και πίσω (παλιά απόρριψη). Αν δεν θυμάμαι λάθος δεν υπήρχε συντόμευση άμεσης αποστολής ΜΜS...

 

Πάντως μετά τη λήψη, καθυστερεί πιστεύω περισσότερο, μέχρι να επεξεργαστεί τη φωτό και να δώσει τις τρεις προαναφερόμενες επιλογές ("περιμένετε"....)

 

Τα γράμματα του ρολογιού του screen saver έχουν γίνει πιό λεπτά και μου φαίνεται πιό ευκρινές σε εξωτερικο φωτισμό....

 

Συνεχίζεται να μην δίνει καμμιά εμφανή ένδειξη κλήσης ή μηνύματος με την ενεργοποίηση του screen saver!

 

Την πρώτη φορά που το άνοιξα καθυστέρησε αρκετά να μπει στα μενου, μετά όμως μπήκε εμφανώς πιό γρήγορα από την παλιά έκδοση... (κάπου αναφέρθηκε το αντίθετο, αλλά δεν ισχύει)

 

Περισσότερα εν καιρώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NeTBoY

 

Ti na sou pw re filara....

Emena mou eipe oti gia na valei ths ruthmiseis kai stis 3 suskeues esteile apla ena sms se ena noumero (den to thimame twra...) kai tou irthan oi rithmiseis kai apla tis apothikeuse...

 

Erwthsh Bonus twra...uparxei periptwsh na einai kamia rithmisi pou na empodizei thn apeikonish twn egxrwmwn eikonwn???Rwtaw giati den exw doulepsei katholou to T610 kai den exw dei ti ruthmiseis exei...

Apoti exw dei, sto T68i mou, exei mia epilogh pou leei emfanish eikonwn h kati tetoio telospantwn kai lew mhpws einai tpt tetoio...... :o

 

 

Θα προσθέσω κάτι που παρατήρησα....διαφορετικό ,αλλά χρήσιμο.

 

Στην Live συσκευή αν χρησιμοποιήσεις chip (SIM) με Νο-Live σύνδεση Vodafone (με συμβόλαιο) και ζητήσεις τις ρυθμίσεις Live από το κέντρο εξυπηρέτισης ,αυτές όταν σου στέλνονται ,δεν υπερκαλύπτουν τις παλαιότερες WAP ,GPRS,MMS και έτσι μπορείς να επιλέξεις με ποιό τρόπο θες να χρεώνεσαι (και όχι υποχρεωτικά μέσω Live....) -Περισσότερα βέβαια θα δώ στον λογ/μό ...

 

Κυκλοφόρησε στο "Πλαίσιο" όπως είδα σε φυλλάδιό, της 6/7/2003

Computer +τηλεφωνία, το ΝΟΚΙΑ 3650 με ΜyCosmos View menu προρυθμισμένο σε εγκατάσταση + καλύτερη επιδότιση.....

 

(μήπως λοιπόν τα customized τηλ .επεμβαίνουν με κάποιο τρόπο και στο hardware για να σε έχουν μόνιμο πελάτη ?? -διότι στο Live τ'ασχημα εικονίδια και το δεξί πλήκτρο δεν δικαιολογεί τα 256Κ επιπλέον μνήμης που χρειάζεται σε καμιά περίπτωση...εκτός αν χαλούνται στην hardware ρύθμιση του λίγο "γρηγορότερου" GPRS ...)

Link to comment
Share on other sites

"Haki" έγραψε:

".....εχουν μεινει απομειναρια του αμαρτωλου κοκκινου παρελθοντος του" --- Ανευ ουσίας όπως είχες προαναφέρει .

Γιατί όμως μένει ? -Eχουν πειράξει το hardware ? (για "ειδικό" GPRS όπως νομιζω)

 

"....η συσκευη φλασαριστηκε και για δευτερη φορα με την R1L πλεον και δεν αφηνει αμφιβολια για τη γλωσσα του μενου...."

-Συμφωνώ, και καταλαβαίνω ότι δεν έγινε από το γνωστό site για Τ610 με τις γλώσσες που διατίθεται http://lasyk.addr.com/flasher.htm (μόνο για R1A081) ....αλλά με κανονικό (ή άλλο τρόπο) της SE από την (αρχική) έκδοση R1A052 (σωστά διότι τυχεράκια είχες από τις πρώτες συσκευές....)

 

"...κατι πηρε το αυτι μου οτι οντως εχουν γινει αλλαγες στο προγραμμα φλασαρισματος και αν ανιχνευθει η υπαρξη Live λογισμικου, τοτε φορτωνεται μονο Live λογισμικο...."

 

- Επιβεβαιώνω ! -Είδα στη δική μου συσκευή Live, ο τεχνικός να πληκτρολογεί, προτού αρχίσει κάθε διαδικασία από το πρόγραμμα , το SN της συσκευής (την Δευτέρα που μας πέρασε έβαλα την R1L "σε γνωστό"....) -Υπέθεσα δε αν βάλεις σαν "crack" SN "no Live" συσκευής ,μήπως γινόταν τίποτε ....(το είχα ποστάρει)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον cts

 

Akoma kati aksiosimioto einai oti exontas xrisimopoiisei to T9 se arketa kinita (akoma kai se nokia filon) se kanena den douleve ousiastika to na prosthesis mia leksi pou den vriskete sto kinito!!

 

:cool:

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες για το T9 (και παρεμπίπτοντος το T-610 είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο –μιας και είμαι σε Ericsson topic, BTW.) .. από εκεί και πέρα, για την ιστορία (μιας και στο παλιό Unwired είχα συζητήσει το θέμα), το T9 του 6310i v4.80 firmware μπορεί άνετα να μάθει καινούργιες λέξεις (του έχω προσθέσει ήδη 3 και τις θυμάται μια χαρά –πρώτα εμφανίζει την κατά την κρίση του σωστή και ως δεύτερη επιλογή εκείνη που έχεις καταχωρήσει εσύ).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Το Τ9 του Ericsson είναι πολύ καλό. Λέξεις μπορούσες να βάλεις και στο παλιό μου Nokia (6210), και έμεναν στη μνήμη (ώσπου έβαζες πολλές και γέμιζε).

 

Το λεξικό καλό, απλά δε μπορώ να συνηθίσω ακόμα τα αλλαγμένα πλήκτρα... το ΑΒΓ ΔΕΖ ΗΘΙ ΚΛΜ ΝΞΟ ΠΡΣ ΤΥΦ ΧΨΩ μου φαίνεται εξωπραγματικό μπροστά στο νοκιακό greeklish-style T9 g=Γ κλπ...

γίνε λοιπόν κι εσύ γιατρός

και σκίσε την καρδιά σου

όπως την έσκισα κι εγώ

κι έφυγα μακριά σου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον giatros

 

....απλά δε μπορώ να συνηθίσω ακόμα τα αλλαγμένα πλήκτρα...

 

 

 

Exoυν αλλάξει και σε σχέση με το Τ68i μερικές θέσεις συμβόλων και το κενο διαστημα...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάπου θα ισχύει και με το "αζημείωτο" στον υπάλληλο υποθέτω...->>Το θέμα είναι οι "γνωστοί" μας προς το παρόν φοβούνται να το κάνουν επίσημα (στις περιπτώσεις που γίνεται) γιατί δεν ξέρουν πως θα αντιδράσει η Voda και τα κεντρικά της SE...από την άλλη δεν μπορείς να ψάχνεις στην αβεβαιότητα σε κάθε "άγνωστο" ....

 

Υπομονή ...θα βρεθεί αξιόπιστη εύκολη λύση για όλους που ενδιαφέρονται, σύντομα (από την ζήτηση) ! -(Εξάλλου η συσκευή 1 μήνα έχει στην αγορά μόνο... και είναι και καλοκαίρι...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csd

 

 

 

@Netboy: είμαι πολύ περίεργος να δω πως μπήκε στο MyCosmos WAP με Live συσκευή ο πελάτης που λες. Δεν έχω λάθος ρυθμίσεις, όμως με τίποτα δεν το έχω καταφέρει ακόμα.

 

 

 

 

Kai ego vodafone live T610 exo kai exo pano tin karta tis cosmote kai sindeomai kanonika sto Mycosmos Wap...

 

Tis rithmiseis tis ekana xeirokinita kai o tropos pou kano ekinisi einai me to koumpaki sto deksi meros tis siskeuis...

 

Douleuei perifima...

 

To live to mono pou pirazei einai to deksi pliktro se katastasi anamonis opou fainetai diarkos to live kai tin emfanisi tou menu...

Kata ta alla kamia apolitos diafora...

 

Epomenos kanena provlima den exei kaneis an valei alli karta mesa...Ola douleueoun roloi...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Για ν-οστή φορά έλεγξα τις ρυθμίσεις μου, ξαναπήρα το αυτοματοποιημένο μήνυμα, ζήτησα από υπάλληλο στην εξυπηρέτηση πελατών να μου τις πει μία-μία, όμως με τίποτα δε μπορώ να συνδεθώ, ενώ μπορώ κανονικά με άλλες συσκευές. Φυσικά και διαγράφω τις παλιότερες όταν κάνω νέες απόπειρες, δεν τίθεται θέμα αβλεψίας. Και άλλο παιδί πριν είχε αναφέρει ότι δε μπορεί να συνδεθεί με τίποτα. Μάλλον πάμε για εξορκισμό... Αν δε σου κάνει κόπο, γράψε τις ρυθμίσεις σου κι εσύ, για την τιμή των όπλων! #$%^#$%@#
Link to comment
Share on other sites

Mήπως (υποθέτω δεν είμαι τεχνικός ) φταίει η κάρτα SIM ,είναι παλιά σε σχέση με το Mycosmos ( που παίρνει ίσως κάποιες εντολές από εκεί....στην Voda αντίστοιχα σε ρωτάνε -για Live σε υπάρχουσα σύνδεση-και το τσεκάρουνε και αυτοί στους υπολογιστές τους, πριν σου στείλουν ρυθμίσεις....πάντως και σε μένα δεν δούλεψε τελικά η Cote καλά)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csd

 

Για ν-οστή φορά έλεγξα τις ρυθμίσεις μου, ξαναπήρα το αυτοματοποιημένο μήνυμα, ζήτησα από υπάλληλο στην εξυπηρέτηση πελατών να μου τις πει μία-μία, όμως με τίποτα δε μπορώ να συνδεθώ, ενώ μπορώ κανονικά με άλλες συσκευές. Φυσικά και διαγράφω τις παλιότερες όταν κάνω νέες απόπειρες, δεν τίθεται θέμα αβλεψίας. Και άλλο παιδί πριν είχε αναφέρει ότι δε μπορεί να συνδεθεί με τίποτα. Μάλλον πάμε για εξορκισμό... Αν δε σου κάνει κόπο, γράψε τις ρυθμίσεις σου κι εσύ, για την τιμή των όπλων! #$%^#$%@#

 

H δικιά μου συμβουλή είναι να πας σε ένα κοσμοτέ σέντερ και να σου περάσουν εκεί τις ρυθμίσεις, σαν πιό ειδικοί ή έστω να σου αναγνωρίσουν το πρόβλημα και να σε παραπέμψουν όπου νομίζουν σωστότερο....

 

Και εγώ είχα προβλήματα με τις αρχικές ρυθμίσεις του live! όσον αφορά τις αρχικές ρυθμίσεις που μου έδινα τηλεφωνικώς και πήγα και μου το έβαλαν σε ένα voda shop.....

Link to comment
Share on other sites

Opa.... CSD? Kai ego eiha problima alla dokimasa me to koumpaki sta dexia tou tilefonou, opos ekane kai o gkp, kai sindethika gia proti fora!!

 

Antithetos, an dokimaso opoiondipote allo tropo apo ta sshortcuts i to kanoniko menu, den syndeetai me tpt kai mou petaei communication error!

 

epibebaiono: Katohos LIVE! syskevis me COSMOTE syndesi. Dokimaste na mpeite apo tin katastasi anamonis, patontas to asimi koumpaki sto dexi meros tis siskevis!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

με non-live! T610 μπαίνεις live!?

 

 

Ναι, μπαίνεις κανονικά, αρκεί να βάλεις τις ρυθμίσεις.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

- Επιβεβαιώνω ! -Είδα στη δική μου συσκευή Live, ο τεχνικός να πληκτρολογεί, προτού αρχίσει κάθε διαδικασία από το πρόγραμμα , το SN της συσκευής (την Δευτέρα που μας πέρασε έβαλα την R1L "σε γνωστό"....) -Υπέθεσα δε αν βάλεις σαν "crack" SN "no Live" συσκευής ,μήπως γινόταν τίποτε ....(το είχα ποστάρει)

 

 

Mhn xairesai....den anagnwrizetai apo to SN mia live apo mia non-live suskeuh.... :) ;)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NeTBoY

 

Mhn xairesai....den anagnwrizetai apo to SN mia live apo mia non-live suskeuh.... :) ;)

 

 

Αν το δοκίμασες καλώς ....από τι αναγνωρίζεται τότε ? -υποτίθεται το SN (barcode) κρύβει τις κάποιες "ειδικές πληροφορίες" κάθε συσκευής..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...