Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον dinosss

 

Δεν μου ειπε κανεις τιποτα!

Εκ πειρας μιλαω.. ;)

Πιο συγκεκριμένα μενουν:[10 εικονες, 1 screensaver, 2 themes] που ειναι αδυνατο να διαγραφουν,και ολες οι συντομευσεις για internet(more sounds,more themes κτλ) σε στελνουν στο Live.

 

Τα εχουμε πει και πιο πανω(και στο παλιο...αχ...unwired)

 

 

Sorry αν παρεξηγηθηκες με το υφος μου,τροπος του λεγειν ηταν!

Για μενα καλυτερη λυση ειναι η ολικη διαγραφη της flashmemory και επαναφορα του γνησιου software!

Θελω να δω στο μελλον ποσα ακομα κινητα θα ξεσκισει η ΒΟΔΑ,γιατι οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβουν τα μεγαλα κεφαλια τι κακο κανουν!Ειδη το κακο ειχε αρχισει με το ''how are you'' που βρισκεται στις sim!

 

Y.Γ. SHARP GX20 σε λυπαμαι :worry:

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...και που να δείς από Χριστούγεννα και μετά και καρτοκινητά κλπ... και ΜYcosmos από την άλλη πλευρά...διότι διεθνώς μόνο έτσι γίνεται πλέον (και όχι μόνο από Voda...) -αν θες επιδοτήσεις θα πάρεις και "υπηρεσίες" !...

 

Tο ζήτημα είναι να βελτιωθούν οι υπηρεσίες /τιμές- εφάμιλες του εξωτερικού ,και τότε δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα για τις "οπτικές"

διαφορές που συζητάμε άσκοπα....απλά μόνο "η επιλογή" μας θα υπάρχει για τι θέλουμε από υπηρεσίες μαζί με την συσκευή ! (και ας τα κονομάνε οι εταιρίες αν από επιλογή μας, μας εξυπηρετούν όπως θελουμε...)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αυτο που λες!

Θυμαμαι πριν 2 χρονια που ημουν φοιτητης στην ιταλια,που πληρωνα με καρτοκινητο 35δρχ/λεπτο για ιταλια(κινητα-σταθερα),και 100δρχ/λεπτο για Ελλαδα!Εννοειται δεν υπηρχαν τελη...TELECOM!

Αληθεια ποτε θα σταματησει αυτο το νταβατζιλικι με τον (Π)ΟΤΕ?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Oταν στον επόμενο σεισμό ....τα κινητά θα λειτουργούν όπως αντίστοιχα στην Τουρκία (σε έκτακτες ανάγκες - θυμίσου 1999) !

 

-Αλλά με την λογική της "αρπακτής" και προχειρότητας των επενδύσεων στην Ελλάδα πρέπει να ζητάς μια υπηρεσία (ή κάτι) για να στο προσφέρουν- ενώ αντίστροφα αυτοί που εμπορεύονται τις υπηρεσίες(ή κάτι) ,έπρεπε πρώτα να το προσφέρουν και να σε αφήνουν να επιλέξεις !

 

Δηλ φτάσαμε να ζητούμε τα αυτονόητα....να λειτουργεί σωστά αυτό που μας προσφέρουν και πληρώνουμε !

Link to comment
Share on other sites

Exei kaneis parathrhsei na 'berdevei' to kinito tin seira ton klisewn pu emfanizonta me to aristera plikto, kai na emfanize imia exerhomeni klhsh prwti, enw tin anapantiti pu eixes prin 1 lepto na tin exei 2i???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Exei kaneis parathrhsei na 'berdevei' to kinito tin seira ton klisewn pu emfanizonta me to aristera plikto, kai na emfanize imia exerhomeni klhsh prwti, enw tin anapantiti pu eixes prin 1 lepto na tin exei 2i???

 

 

δεν τις μπερδεύει.

 

απλά έχουν δώσει προτεραιότητα στο redial της τελευταίας κλήσης, οπότε πάντα πάνω πάνω στη λίστα βρίσκεις την τελευταία εξερχόμενη :cool:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dreamacid

 

Sto diko mou t610 to <- (aristera) me paei sto "apostoli neou sms" k auto pou me paei sto "euresi&kliseis" einai to v "katw joystic"

mporw na allaxw tis sintomeusei tou joystic ??? k pws (to kiriotero!!)

 

 

 

O logos pou otan patas <- se paei sto "apostolh neou sms" einai oti h "apostolh neou sms" einai apo default to prwto apo th lista me ta shortcuts. To <- dhladh, otan dinetai se katastash anamonhs, se paei sto prwto apo ta shotcuts, opoio einai ayto. Bazontas loipon to "eyresh kai klhsh" san prwto shortcut, to <- tha se paei ekei...

 

Gia tis alles syntomeyseis tou joystick, h apanthsh einai oxi, den mporeis na tis allakseis (ap' oso kserw dhladh). Krima :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dinosss

 

Δεν μου ειπε κανεις τιποτα!

Εκ πειρας μιλαω.. ;)

Πιο συγκεκριμένα μενουν:[10 εικονες, 1 screensaver, 2 themes] που ειναι αδυνατο να διαγραφουν,και ολες οι συντομευσεις για internet(more sounds,more themes κτλ) σε στελνουν στο Live.

 

Τα εχουμε πει και πιο πανω(και στο παλιο...αχ...unwired)

 

 

Κάνεις λάθος (ή η διαδικασία απεγκατάστασης έγινε λάθος). Κι εγώ εκ πείρας μιλάω: δε μένει ΤΙΠΟΤΑ που να έχει σχέση με Live, δε σε στέλνει ΤΙΠΟΤΑ στο Live. Προφανώς δεν έχεις σβήσει τα προφίλ και τους λογαριασμούς της Vodafone. Το κινητό γίνεται 100% SE, τελεία και πάυλα.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia skeftomai na parw BT i IRDA gia sindesi me to pc.

ti na dialexw??? :alien:

poia einai i diafora tous? :wacko:

mexri twra i moni diafora pou exw entopisei einai i diafora sti timi!!!! :lol:

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Το ΒΤ έχει εμβέλεια 10 μέτρα και δεν χρειάζεται οπτική επαφή ενώ irda χρειάζεται οπτική επαφή και ποιο κοντινή απόστση.Εγώ θέλω να ρωτήσω:Μέσω bluetooth γίνεται firmware update?
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sharkcra

 

8a prepei na sigoureyteis gia tis parakatw rythmiseis :

 

Connectivity ->>Data comm. ->>Data accounts ->>NetOnline ->>EDIT ->>Phone number = 8962499999 (gia NetOnline) ->>OK ->>

User Id = to username sou (akrivos opos einai . case sensitive.) ->> OK ->> Password = to pass (akrivos opos einai . case sensitive.) ->> OK ->> Password Request ->> OFF . DAta Rate!!!!!! = 9.6kbits/s!!! ( Mallon ayto einai to provlima sthn periptosi soy) ->> OK ->> Dial Type!!! = Analogue!!!! ->>OK ->> DNS = keno

 

Tora pata to RETURN key mexri na vgeis sto kentriko menu. Apo ekei go to Messaging ->> Email->> Options ->> Edit Account ->> NetOnLine ->>

Connect Using = select Netonline ->> OK

Protocol = POP3 ->> OK

Incoming server = 194.63.247.215 ( αντί για pop3.netonline.gr)

incoming port = 110

Outgoing server = 194.63.246.15 ( αντί για mail.netonline.gr )

outging Port = 25

Mailbox = to username tou mail to opoio profanos einai to idio me ayto ths syndeshs π.χ augerinos_gr.

Password = to swsto pass

Email address = to mail sou π.χ. augerinos_gr@netonline.gr

Download = Headers and text

From name = to onoma poy 8eleis na emfanizetai sta mail pou stelneis π.χ. augerinos

Signature = No Signature

Kai telos MHN KSEXASEIS na pathseis 'SAVE'

 

8ewritika me aytes tis ry8miseis apokleietai na mhn doylepsei, alla prepei na tis akoloythhseis kata grama!!!

An pali exeis provlima Just PM me!!

 

 

Βρε δεν είμαι χαζός..ότι είχες πει έκανα, και τα επαλήθευσα με το παραπάνω post σου! Αλλά και πάλι δεν δουλέυει..το ίδιο error βγάζει. Έχω Vodafone συμβόλαιο, μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια υπηρεσία or something?

Μπρος στα μάτια μου, περνάνε...
Link to comment
Share on other sites

molis twra egina melos kai grafw gia prwti fora sto forum

 

exw molis 3 meres to t610 kai tha ithela na moy apanthsete se kapoies erwtiseis.

 

1)ti diafora exei to t610 live apo to t610 ????

2)me poion tropo mporw na afairesw ta eikonidia tis vodafone apo to menu?? ginete kai me to kolpo twn 13 deyteroleptwn poy lete??

3)ama to paw gia anabatmisi ta afairoyne ta eikonidia h oxi??

Link to comment
Share on other sites

1) εικονίδια, shortcuts, κάτι βλακείες εικόνες επιπλέον να σου τρώνε τη μνήμη

 

2) με αλλαγή του firmware που ΔΕΝ κάνει η SE

 

3) όχι (βλέπε 2)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csd

 

Κάνεις λάθος (ή η διαδικασία απεγκατάστασης έγινε λάθος). Κι εγώ εκ πείρας μιλάω: δε μένει ΤΙΠΟΤΑ που να έχει σχέση με Live, δε σε στέλνει ΤΙΠΟΤΑ στο Live. Προφανώς δεν έχεις σβήσει τα προφίλ και τους λογαριασμούς της Vodafone. Το κινητό γίνεται 100% SE, τελεία και πάυλα.

 

 

Πρωτα απ ολα,πριν την αναβαθμιση σου τονιζουν οτι δεν προκειται να αλλοιωθούν η να χαθουν τιποτα προσωπικες ρυθμισεις, δηλαδη οι επαφες στον τηλ καταλογο,οι εικονες οι ηχοι κτλ

 

Αυτο απο μονο του,έρχεται σε αντιθεση με αυτο που λες...

 

 

Λες αν σβησω τωρα τους λογαριασμους και τα προφιλ να φτιαξουν οι συντομευσεις?Μπορει,θα το δοκιμασω.

Αυτο ομως ειναι το λιγοτερο..

 

Οι εικονες ομως γιατι δεν φυγανε?Συμφωνα με αυτα που λες,θα επρεπε να φυγουν καποιες προκαθορισμενες(πχ το animation της Vdf!) και στη θεση τους να ερθουν αλλες...οι αυθεντικες.

(Σε εσενα αυτο εγινε φανταζομαι...)

 

Δεν ξερω αν ζητησες(ή αν το κανανε απο μονοι τους) γενικο reset στη συσκευη.

 

Τωρα την περιπτωση λαθους δεν την θεωρω και τοσο πιθανη,αφου και σε παλαιοτερες συνομιλίες οι περισσοτεροι αυτο το προβλημα αντιμετωπίζανε.

Πρωτη φορα (η μαλλον δευτερη :) ) ακουω οτι μπορει να γινει κατι τετοιο.

 

 

ΥΓ:Την αναβαθμιση την εκανες σε επισημο service?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το τηλεφωνάκι και παρουσιάζει τα εξής προβλήματα:

 

α)Τα sms που υπήρχαν στην μνήμη της κάρτας δεν τα πέρασε στο φάκελο sim παρόλαυτα όταν έβαζα την κάρτα στο Τ68i τα εμφάνιζε κανονικά ως αποθηκευμένα στην κάρτα sim :wacko: . Το πρόβλημα αυτό το παρέκαμψα με τη βοήθεια του Phone Backup από christensson κάνοντας τα backup & restore και αντιγράφοντας εν συνεχεία στον άδειο ( ; ) φάκελο sim!

 

β)Ένω ρύθμισα το Mms profile (σ.σ. Telestet MMS#E στο 345) δεν στέλνει mms βγάζοντας το μήνυμα "Μη διαθέσιμη υπηρεσία επικοινωνήστε με το λειτουργό σας" Τι μπορεί να συμβαίνει;

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον emufear

β)Ένω ρύθμισα το Mms profile (σ.σ. Telestet MMS#E στο 345) δεν στέλνει mms βγάζοντας το μήνυμα "Μη διαθέσιμη υπηρεσία επικοινωνήστε με το λειτουργό σας" Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Eχεις ζητησει ενεργοποιηση της υπηρεσιας?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nervous

 

Eχεις ζητησει ενεργοποιηση της υπηρεσιας?

 

 

Ναι. Εξάλλου στέλνω από το Νοέμβρη mms με το Τ68i μου.

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ασχετη , το κινητο σου το εχεις κλεισει και ξανα αναψει μετα απο τοτε που σου στειλανε τις ρυθμισεις;

Σε ρωταω γιατι το ιδιο ειχε γινει και σε μενα με Vodafone αλλα και σε ενα γνωστο μου με Telestet.

Επρεπε καπως χονδρικα να το πω να κανει reboot το κινητο.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα είχε γίνει:p αλλά τώρα δυστυχώς δεν πέτυχε :(

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον emufear

 

Μόλις αγόρασα το τηλεφωνάκι και παρουσιάζει τα εξής προβλήματα:

 

β)Ένω ρύθμισα το Mms profile (σ.σ. Telestet MMS#E στο 345) δεν στέλνει mms βγάζοντας το μήνυμα "Μη διαθέσιμη υπηρεσία επικοινωνήστε με το λειτουργό σας" Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

 

Megeia!!!

Efoson esteiles min mallon tha prepei na elaves k ena ...swsta?

an nai min kaneis tpt allo apo ipomoni................!

Semena ta energopoiisasn 3-4 meres meta..... :alien:

Auta stin cote .... fainete k sti stet den einai poli kalitera ta pramata!

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πλην όμως την έχω ήδη ενεργοποιημένη την υπηρεσία όπως είπα σε προηγούμενο post ;)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα που μου εχει σπασει τα νευρα. :mad:

Εχω παρει μια δερματινη θηκη μαρκας mobo(ασχετο) που το τηλεφωνο καθεται πλαγια μεσα και κλεινει με κουμπι.

Το σπασιμο ειναι οτι οταν κτυπαει το κινητο και παω να ανοιξω την θηκη μαλλον πρεπει να πιεζεται το joy και απανταει μονο του.

Εντωμεταξη στις ρυθμισεις του κινητου εχω βαλει στην λειτουργια απαντησης την επιλογη ¨κανονικη¨ και οχι ¨καθε πληκτρο¨ ή ¨αυτομ. απαντηση¨

Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω την λειτουργεια του joy στην απαντηση κλησης; :(

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dinosss

 

Πρωτα απ ολα,πριν την αναβαθμιση σου τονιζουν οτι δεν προκειται να αλλοιωθούν η να χαθουν τιποτα προσωπικες ρυθμισεις, δηλαδη οι επαφες στον τηλ καταλογο,οι εικονες οι ηχοι κτλ

 

Αυτο απο μονο του,έρχεται σε αντιθεση με αυτο που λες...

 

 

Λες αν σβησω τωρα τους λογαριασμους και τα προφιλ να φτιαξουν οι συντομευσεις?Μπορει,θα το δοκιμασω.

Αυτο ομως ειναι το λιγοτερο..

 

Οι εικονες ομως γιατι δεν φυγανε?Συμφωνα με αυτα που λες,θα επρεπε να φυγουν καποιες προκαθορισμενες(πχ το animation της Vdf!) και στη θεση τους να ερθουν αλλες...οι αυθεντικες.

(Σε εσενα αυτο εγινε φανταζομαι...)

 

Δεν ξερω αν ζητησες(ή αν το κανανε απο μονοι τους) γενικο reset στη συσκευη.

 

Τωρα την περιπτωση λαθους δεν την θεωρω και τοσο πιθανη,αφου και σε παλαιοτερες συνομιλίες οι περισσοτεροι αυτο το προβλημα αντιμετωπίζανε.

Πρωτη φορα (η μαλλον δευτερη :) ) ακουω οτι μπορει να γινει κατι τετοιο.

 

 

ΥΓ:Την αναβαθμιση την εκανες σε επισημο service?

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ Τ610 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ VODAFONE LIVE ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ SE SOFTWARE. ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ VODAFONE CUSTOMISED, ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΥΧΗΣ. ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΕΙΔΑ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΗ ΤΟΥ VODAFONE LIVE ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ SOFTKEY. ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ, ΕΛΑ ΟΠΟΥ ΤΟ VODAFONE THEME KAI OI ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΗΣ VODAFONE ΔΕΝ ΕΦΥΓΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...