Jump to content

[Επίσημο] Nokia 2630


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επακριβώς έχω τα εξής:

α) Ζώνη ώρας : GMT+2

β) Θερινή ώρα : 0(χειμώνας) [με επιλογές +1, +2 και 0(χειμώνας)]

 

Άλλη επιλογή δεν έχει!

 

οκ τοτε, βαλε GMT+2 & θερινη ωρα +1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

έπαθα και γω οτι και και ο φίλος "alt10" με την διαφορά οτι εγώ δεν θέλω πλέον να σώσω το τηλέφωνο, πήγα και πήρα ένα καινούργιο Nokia 2630. Αυτό που θέλω είναι να πάρω τις επαφές μου απο μέσα απο το παλιό γιατί διαφορετικά μάλλον την "έβαψα" Προσπάθησα να βρώ το bluetooth για να στείλω τις επαφές απο το ένα στο άλλο, αλλά με την εσωτερική οθόνη κατεστραμμένη ήταν αδύνατο να δω που ήμουν. Το ψιλοδιέλυσα για να φτάσω κάτω απο την οθόνη. Η ερώτηση έχει ως εξής: Σε ποιό σημείο είναι αποθηκευμένες οι επαφές, που μπορώ να το πάω για να πάρουν αυτή την πράσινη πλακέτα και να αποσπάσουν μόνο τις επαφές?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα,

βάζοντας το Pin μετά μου ζητάει ένα κωδικό κλειδωματος.

Ποιος ειναι αυτός ο κωδικός.

Έχω δοκιμάσει 0000, 1234, 12345 αλλά δεν κάνει κανείς.

Help please

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

βάζοντας το Pin μετά μου ζητάει ένα κωδικό κλειδωματος.

Ποιος ειναι αυτός ο κωδικός.

Έχω δοκιμάσει 0000, 1234, 12345 αλλά δεν κάνει κανείς.

Help please

 

Δοκίμασε 00000 πάντως πρεπει να είναι 5 ψήφιο... εκτός και αν το έχεις αλλάξει και δέν θυμάσαι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικό μου, είναι της δουλειάς και έχει αλλάξει 2 χέρια.

Έχω μπει στο μενού, μάλλον το έβαλα κατα τύχη, αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα....

ξέρει κάποιος πως μπορώ να κάνω αρχεία swf να παίξουν σε nokia 2630?

ευχαριστώ εκ των προτέρων....:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σε όλους.Έχω ένα nokia 2630 με το εξής πρόβλημα.Ήθελα να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και διάλεξα την 2η επιλογή η οποιά έλεγε κάτι και για σβήσιμο προσωπικών δεδομένων αν δεν κάνω λάθος.Περίμενα μερικά λεπτά και ξαφνικά μου κάνει επανεκκίνηση και μου ζητάει να βάλω έναν νέο κωδικό ασφαλείας και να το κάνω επιβεβαίωση και μετά μου δείχνει να βάλω ώρα και ημερομηνία αλλά το πληκτρολόγιο είναι κλειδωμένο και δεν ξεκλειδώνει με τίποτα.Ούτε με το απλό ξεκλείδωμα ούτε με τον κωδικό ασφαλείας.Το μόνο κουμπί που δείχνει να ενεργεί σε αυτό το σημείο είναι το κουμπί που ανοίγει και κλείνει το κινητό αλλά και αυτό απλά όταν το πατάω φωτίζει την οθόνη... Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα!!!πηρα αυτο το τηλεφωνο πριν μια εβδομαδα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.εχω ομως μια απορια!ειναι στην κατασταση αναμονης κε ξαφνικα ανοιγει μονο του το GPRS για περιπου 10 δευτερα και μετα ξανασβηνει.εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Εχω το κινητό εδώ και 1+ χρόνο και εκτός από τα θεματάκια με τον αριθμό χαρακτήρων στα sms και στην ώρα που βγάζουν οι αναφορές παράδοσής τους, έχω άλλο ένα πρόβλημα που είναι και το βασικότερο για εμένα...

Δεν μπορώ με κανένα τρόπο να περάσω μέσω bluetooth τις επαφές από το κινητό στο PC. Μαλλον δεν έχει δυνατότητα συγχρονισμού με outlook το συγκεκριμένο, αλλά υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος? Εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα και πως?

Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά το είχα πάρει με αναβάθμιση από wind και κάτω από τη μπαταρία φράφει model:2630 και type: RM-298

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και σε ολ'αυτες τις αποριες προσθετω ακομα μια.

 

Το 2630 μου που κλεινει πανω απο χρονο λειτουργιας ξεκινησε πριν απο κατι μερες εκτεταμενα κολληματα.

Συμβαινει και το εξης: οταν δεχεται κληση, δε χτυπα, και μολις κλεισει ο αλλος το τηλεφωνο χτυπαει. Επισης μετα δε δειχνει την αναπαντητη.

Και η ερωτηση ειναι η εξης απλη: υπαρχει κατι σε restore που κανουμε σε iPhone; Δεν εχω καλωδιο, φανταζομαι ειναι απαραιτητο. Απλα το να ξαναπερασω το "λειτουργικο". Πως το καταφερνω αυτο στο 2630;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Εχω το κινητό εδώ και 1+ χρόνο και εκτός από τα θεματάκια με τον αριθμό χαρακτήρων στα sms και στην ώρα που βγάζουν οι αναφορές παράδοσής τους, έχω άλλο ένα πρόβλημα που είναι και το βασικότερο για εμένα...

 

 

Αυτά τα 2 μου φαίνεται δεν είναι προβλήματα...

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και διόρθωσε την υποστήριξη χαρακτήρων από πλήρη σε περιορισμένη. Επίσης διόρθωσε τη ζώνη ώρας, στις ρυθμίσεις της ώρας για να έχεις σωστή ώρα και στις αναφορές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω Νοκια 2630 με κωδικό πληκτρολογίου. Σύνδεσα το κινητό με υπολογιστή μέσω Bluetooth και έκανα μεταφορά δεδομένων από κινητό σε υπολογιστή και αντίστροφα ( μου ζητήθηκε κωδικός για τη σύνδεση και έβαλα 1234)

Μετά όμως δεν μπορούσα να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο γιατί δεν αποδεχόταν τον κωδικό!!!!!

ο κωδικός που είχα είναι εξαψήφιος......τι μπορώ να κάνω για να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο????????

Link to comment
Share on other sites

Και η ερωτηση ειναι η εξης απλη: υπαρχει κατι σε restore που κανουμε σε iPhone; Δεν εχω καλωδιο, φανταζομαι ειναι απαραιτητο. Απλα το να ξαναπερασω το "λειτουργικο". Πως το καταφερνω αυτο στο 2630;

Αν παρω καλωδιο μπορω να κανω τη διαδικασια μονος μου; Γερμανος μου ζηταει 30€ για αναβαθμιση. Καλωδιο που βρίσκω;

Και αν το δει κπ, το ειδε:worry:

 

Εψαξα λιγο για καλωδιο, αλλα δε βρηκα κατι.

Εδω ας πουμε στο connectivity λεει μονο..

* Κλάση πολλαπλών υποδοχών GPRS 10

* Κλάση πολλαπλών υποδοχών EGPRS 6

ƒ
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τις επαφές μου, εκτός από το NOKIA PC Suite, γιατί το τελευταίο μου κολλάει.

Προσπάθησα και με το OVI, αλλά πάλι κολλάει.

 

Θέλω να πάρω backup τις επαφές μου και να τις ανεβάζω στο gmail...

 

Thanks

 

ΥΓ Η σύνδεση με το PC γίνεται με bluetooth

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

παρακαλω μια βοηθεια

θελω να περασω επαφες και μηνυματα στον υπολογιστη μου.

περιγραψτε τη διαδικασια.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

προσπαθω με καλωδιο εδω και παρα πολλες μερες να περασω τα μηνυματα στον υπολογιστη

ειναι ομως αδυνατον...

 

με κατι σαν και αυτο θα εχω τη δυνατοτητα να το πραγματοποιησω;

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0411180&catid=050500

 

θα ειναι συμβατο με το pc suite;

υπαρχει καποιο nokia usb bluetooth να κανω σωστα τη δουλεια μου;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

 

Θέλω να πάρω τις επαφές μου από το 2630. Γίνεται μόνον με bluetooth.

To πρόβλημά μου είναι ότι δεν διαβάζει σωστά τις επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες. Βάζει κάτι περίεργους χαρακτήρες, κενά ερωτηματικά. Δείτε τη φωτογραφία:

 

http://i42.tinypic.com/ofymu8.jpg

 

Μπορώ να κάνω κάτι; Έχετε καμία ιδέα...;

Edited by ktselios
OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά !!!

 

Έχει κανείς ή γνωρίζει που θα βρω το τελευταίο firmware ?

 

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχω μια παλια συσκευη nokia 2630.

Ειχε αγοραστει απο wind, αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα να το λειτουργησω και με sim cosmote, παρα τα 'σκουπιδια' της wind εντος της συσκευης.

Το προβλημα μου ειναι οτι με μια συγκεκριμενη sim cosmote που με ενδιαφερει, δεν συνεργαζεται, και δεν ξερω το γιατι.

Την εβαλα-εβγαλα απειρες φορες, μηπως δεν παταει καλα κλπ.

Ομως, με το που ξεκινα το τηλεφωνο, μου βγαζει μηνυμα οτι θα λειτουργει χωρις sim.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο. Η συγκεκριμενη sim παιζει σε αλλα τηλεφωνα κανονικα.

Εχει κανεις καμια ιδεα, που υπαρχει το προβλημα, και πως μπορει να ισως να ξεπεραστει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους...εχω ενα παλιο 2630 κ εχω ξεχασει τον κωδικο συσκευης...υπαρχει κανενα προγραμματακι να το ξεκλειδωσω?πιστευω δεν αξιζη να το δωσω σε καποιο καταστημα,γι'αυτο ρωταω...

Υ.Γ. δεν εχω καλωδιο συνδεσεις με pc :(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον έχεις αλλάξει ο default κωδικός είναι 12345. Αλλιώς ρίξε μια ματιά εδώ Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...