Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα καινουρια δεν ειναι region free δυστυχως...

 

:(

 

κατι πρεπει να πληκτολογησεις κωδικους κτλ...

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω λέγοντας μου απο που άλλαξες την ρύθμιση στην έξοδο??απο την οθόνη της tv και το μενού του dvd?ή πίσω απο το dvd? δεν βρηκα πουθενά rgb(=ti einai??).σόρρυ αν γίνομαι κουραστικός!

Δεν θυμάμαι και αυτή τη στιγμή το έχω και σε άλλη πόλη οπότε δε μπορώ να το κοιτάξω :(

Ψάξε λίγο τις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

 

εχω απο αγορα κινητου 115€ επιδοτηση.ο μαγαζατορας επειδη εχει περασει καιρος λογω του οτι ηθελα να παρω μια καλη συσκευη και τελικα δεν εχω λεφτα μου προτεινε να παρω κατι απο το μαγαζι του.

τελικα μου δινει το 4010 micro με επιπλεον 30€ επειδη του εμεινε.

αξιζει ή οχι?διοτι τα 115 δε τα βαζω απο τη τσεπη μου.

υπαρχει περιπτωση αυτος να βαλει στη τσεπη του τα 115+30=145?

οχι οτι με νοιαζει για τα λεφτα αλλα μου κανει εντυπωση γιατι να μπει τοσο μεσα

εκτος και αν τα λεφτα της επιδοτησης τα παιρνει ο ιδιος.

η συσκευη απο οτι διαβαζω ειναι πολυ καλη.

τι λετε?

 

ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΛΟ ΜΕ ΤΑ 115 ή ΤΟ 4010 MICRO ΜΕ 30 ΕΥΡΏ ΑΠΟ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο PDA με ενσωματωμένη κεραία GPS ή ενσωματωμένο σύστημα GPS όπως το ΜΙΟ168?

Υπάρχει σε κυκλοφορία το QTEK G100 και αναμένεται το MITAC A701 που ειναι και τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το 4010 είναι πολύ ένα πολύ καλό τηλέφωνο αλλά και πολύ παλιό. Αν υποθέσουμε ότι έχει 115+30= 145 ευρώ για να αγοράσεις το 4010 με 112,60 αγοράζεις αυτό το καινούργιο μοντέλο.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.004060

 

Ελπίζω να βοήθησα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει κανείς τελικά, έχει πολύ καλή τιμή από μία πολύ γνωστή εταιρία στον χώρο. Οι χάρτες της όμως τί λένε?
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε ετσι εχεις δικιο

ομως τα 115 δε μπορω να τα βαλω στη τσεπη μου.

εμενα θα μου φανει οτι εδωσα 30 ευρω και πηρα το 4010

απλα ρωταω γιατι μου κανει εντυπωση να μπει μεσα ο μαγαζατορας

εκτος ειτε παιρνετ τα λεφτα της επιδοτησης αν δεν την χρησιμοποιησω ειτε

μου πει να τη χρησιμοποιησω για αυτον

οποτε θα βγαλει τα 30 + μια συσκευη...

 

τελος παντων μαλλον θα παρω να την παρω διοτι ειναι καλη

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα υπάρχουν και τα ETEN G 500 που θα κυκλοφορήσει σε κάνα μήνα και το QTEK G200 που θα κυκλοφορήσει περίπου καλοκαίρι, και τα δύο ειναι PPC PHONE, με αρκετά ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά.
Link to comment
Share on other sites

καμμια βοήθεια για το panasonic KX-TCD 300 GS ?

 

μετα απο ενα μικρο χρονο αρχικου κουδουνισματος και αναγνωρισης κλησης, οπου δυσκολα προλαβαίνω να δω ποιος καλεί, η συσκευή σιωπα και κρύβει τον καλούντα (μπορείς ομως να απαντήσεις, αν εχεις ακουσει το κουδουνισμα).

Επανερχεται με κουδουνι και εμφανιση, μετα απο αρκετα δευτερόλεπτα, που ειναι σχετικα μεγάλος χρόνος για να περιμένεις, γιατι μπορεί ο καλών να το κλεισει η να βγεί ο τηλεφωνητής του ΟΤΕ.

Πως μπορω να εξαλείψω το μεγάλο αυτο μεσοδιαστημα ;

 

(το εγχειριδιο ειναι στα γερμανικα, και κατι λεει πως ειναι ρυθμισμενο για γερμανια και αυστρια. επισης το καλωδιο δικτύου δεν ειναι για μπριζα usb, και χρησιμοποιησα το καλωδιο της παλιας συσκευής)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την γνώμη μου, και πάλι ζητάει πολλά. Με αρκετά λιγότερα χρήματα παίρνεις ένα πολύ καλό PDA καθώς και μια τεράστια κάρτα μνήμης και σου μένουν κι όλας. Το μόνο που δεν θα έχεις θα είναι τα 30 GB.

 

Μου έρχεται στο μυαλό π.χ. το lifedrive με 4 GB σκληρό και επιπλέον θύρα SD για μπόνους. 400 euro...

 

Και επιπλέον... λίνουξ; Δλδ με το ντουφέκι πάνω από ένα ψαχτήρι να βρίσκεις εφαρμογές; :p

 

Μόνο για digital gadget κάνει :p

 

Εκτός από τα 30gb (που είναι από τα κύρια χαρακτηριτικά) δεν μου λες και που είνα η ηχογράφηση, η εγγραφή από την TV, η μεταφορά των φωτό...

 

Και το έχουμε συζητήσει σ'ένα παλαιότερο meeting: θα τελικιάσει το ppc μέχρι να φέρει βόλτα μια κάρτα 4 ή 6gb με 1000 ή 1500 mp3 μέσα.

Δεν συζητάω για videos...

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να τοποθετήσω μία web camera σε χώρο έξω από το σπίτι μου και να καταγράφω ότι τραβάει σε έναν σκληρό του laptop μου για 8ώρες συνεχόμενα...

Μπορέι να γίνει αυτο;

 

Πως μπορώ επισης να μεγενθύνω το καλώδιο usb μεταξύ της κάμερας και του laptop ώστε να την τοποθετήσω σε μακρύτερο σημείο;

 

Τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεται. Να έχεις υπ' όψιν σου ότι το μέγιστο καλώδιο USB είναι 10μ, αν δεν κάνω λάθος.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας οn-line για ασύρματο δέν βρήκα κάπου ασύρματο isdn, μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Το siemens sl 100 η κάτι παρόμοιο υπάρχει σε isnd έκδοσή?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ,έχω ΤΙΜ και και έχω την κάρτα που δίνουν στα μέλη Αvantage για να μην τα πολυλογό μαζεύτηκαν κάποιοι πόντοι που αντιστοιχούν σε 75 ευρώ δωροεπιταγής και σκέφτομαι να πάρω το Siemens C450(έχει 69 ευρώ) τι λέτε αξίζει σαν dect?Τσάμπα είναι αλλά μην πάρω και καμία πατάτα.

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πολύ καλό αν σκεφτείς οτι είναι από τα φτηνότερα επώνυμα έγχρωμα ασύρματα! Λίγο κακός σχεδιασμός το πληκτρολόγιο του.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Είμαι πολύ στεναχωρημένος

Η τηλεόρασή μου Samsung ws-32Z30 32" αυτή που είναι όχι ακριβώς επίπεδη αλλά μεσαίο μέγεθος ενώ την έχω μόνο 6 μήνες μου έκανε το εξής πρόβλημα

Εκεί που την είχα ρυθμισμένη στο "κινηματογραφική ταινία" και έβλεπα dvd ξαφνικά άρχισε να κιτρινίζει η οθόνη .Τα γράμματα να φαίνονται εκρού

Κοίταξα μήπως φταίει το DVD αλλά όχι

Το έκανε και στα κανάλια της τηλεόρασης

Δοκίμασα να την αλλάξω θέση για τυχόν παρεμβολές , την έβγαλα από τη μπρίζα για απομαγνητισμό αλλά πάλι τίποτα

Την έβαλα στο "τυπικό" όσο αφορά τα χρώματα και πάλι σκουραίνει την ώρα που δείχνει και ξαναφωτίζει

Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι είναι αυτό ?

Εχω την εγγύηση αλλά επειδή θέλουν ακριβής περιγραφή μόλις τους πάρεις τηλέφωνο θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει με λίγα λόγια αν του έχει τύχει και τι είναι

Το καλύπτει άραγε η εγγύηση ? Διαβάζω ότι στην εγγύηση δεν καλύπτονται ευπαθή υλικά όπως πχ Λαμπτήρες φίλτρα κτλπ . Είναι κάτι τέτοιο ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...