Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θες να μου πεις οτι εχει κανει WDE με το PGP της Symantec και το διαβασε στο Linux? Πες μου οτι απλα κανεις πλακα! Ουτε το bitlocker δεν σπαει.

 

Φίλε πάνε χρόνια που είχα ένα πρόγραμμα folder lock και θυμάμαι που το ίδιο είχε φίλος και ενώ αν ήσουν με windows ζήταγε κωδικό, επειδή τον ξέχασε έβαλε linux (νομίζω σε partition και όχι απλά να το έτρεξε από το cd) και είδε κανονικά τον φάκελο και το πήρε το αρχείο. Οπότε ρωτάω αν γίνεται τίποτα παρόμοιο και εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δα και γω ελληνικους υποτιτλους υποστηριζει;

Σορρυ το δα τωρα!

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφη του προιοντος γραφει οτι παιζει μουσικη απο εξωτερικη μοναδα usb. Εσυ του βαζεις ταινιες;
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εχει προβλημα η θυρα, το πας απο κει που το αγορασες με την αποδειξη.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

το πηγα κ μ ειπαν οτι δεν εχει προβλημα η θυρα , αλλα οταν τους ρωτησα τι μαρκα φλασακι υποστηριζει δεν ξεραν ουτε οι ιδιοι , αν ειναι δυνατον.
Link to comment
Share on other sites

Διαμορφωσε τα stickακια σε fat, fat32, και ntfs, και κανε μια δοκιμη. Αν και εγω πιστευω οτι εχει προβλημα. Απο το e-shop το πηρες;
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Το δα και γω ελληνικους υποτιτλους υποστηριζει;

Σορρυ το δα τωρα!

Εννοείται ότι παίζει ελληνικούς υπότιτλους, κάνει ό,τι και το crystal audio ico. Είναι ιδανικό για σύνδεση κατευθείαν σε τηλεόραση γιατί οποιονδήποτε ήχο τον μετατρέπει σε στέρεο, όμως σε περίπττωση που έχεις homecinema δεν θα σου δώσει 5καναλο ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό και είναι και ιδιαίτερα συμπακτό. Το έχεις δοκιμάσει να διαβάσει ταινίες αποθηκευμένες στη μνήμη κινητού και με καλώδιο HDMI; Πως το συγκρίνεις σε ποιότητα και χαρακτηριστικά έναντι ενός κινητού όπως το SGII με την ευρεία υποστήριξη πολλών codec και την hdmi συνδεσιμότητα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επείγομαι:Που μπορεί να αγοράσει κανείς τις μικρές άγραφες κασσετούλες από δημοσιογραφικά αναλογικά κασσετοφωνάκια;;Αν βρείτε πουθενά ή ξέρετε κάποιο μαγαζί στείλτε λίνκ.Το έβαλα εδώ το θέμα παρότι είναι αναλογικής συσκευής αναλώσιμο αλλά δεν έβρισκα κάπου συναφέστερο είδος-κατηγορία.Ευχαριστώ πολύ :( Edited by x+y=z
Link to comment
Share on other sites

Τετοιες κασετες και κασετοφωνακια πουλουσαν και τα φωτογραφεια, πολυ πιθανον να βρεις εκει, οπως και σε μαγαζια που πουλανε φωτογραφηκες μηχανες κλπ

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τετοιες κασετες και κασετοφωνακια πουλουσαν και τα φωτογραφεια, πολυ πιθανον να βρεις εκει, οπως και σε μαγαζια που πουλανε φωτογραφηκες μηχανες κλπ
..Έψαξα και σε φωτογραφεία και σε μαγαζιά με κάμερες δεν είχαν πλέον κανείς... :(

Τελικά ευτυχώς βρήκα στα expert!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρήκες :up:

 

έτσι για να υπάρχει σαν πληροφορία, η Κασετεμπορική στο κέντρο της Αθήνας.

Οι τελευταίοι των Μοϊκανών :p

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο dvd αλλά δεν μου διαβάζει τους εξωτερικούς υπότιτλους. τους αναγνωρίζει αλλά τα γράμματα είναι κινέζικα. τι μπορώ να κάνω. Ευχαριστώ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο dvd αλλά δεν μου διαβάζει τους εξωτερικούς υπότιτλους. τους αναγνωρίζει αλλά τα γράμματα είναι κινέζικα. τι μπορώ να κάνω. Ευχαριστώ!!!!!

 

Από usb flash? Πώς το κατάφερες να το δει;

Link to comment
Share on other sites

Από usb flash? Πώς το κατάφερες να το δει;

Κανονικά. Το έχω NTFS έβαλα την ταινία MKV μέσα στο USB FLASH με εξωτερικούς υπότιτλους και την βλέπει μια χαρά. Για να δεις το περιεχόμενο πατάς το MC στο πληκτρολόγιο. Το πρόβλημα όμως με τους υπότιτλους δεν λύνεται. Αν είναι εξωτερικοί δεν μπόρεί να τους διαβάσει. Μόνο ενσωματομένους διαβάζει.

Edited by GiorSgou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να ενώσω ένα dvd με τηλεόραση.Το dvd έχει μόνο έξοδο scart και η τηλεόραση scart και hdmi.Αλλα το scart στην τηλεόραση είναι κρυμένο πίσω απο την βάση στιρίξεις της τηλεόρασης στον τοίχο.

Μεταξυ βάσης και scart έχω 1 με 1,5 cm.η δυνατότητα να αλλάξω βάση ή να την στραβώσω ή να την κόψω δεν παίζει γιατί δεν είναι δικιά μου.Μετατρομέας scart σε Hdmi απο όσο ξέρω δεν παίζει.Υπάρχει κάποιο λεπτο scart που να χωρέσει στην τηλεόραση??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.retrevo.com/support/Sony-CCD-TRV108-Camcorders-manual/id/281ci656/t/2/

 

υπαρχει περιπτωση Περαν τις κασσετας που περιεχει να δω τα αρχεια μεσω ΗΥ??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα, απλα επειδη οπως βλεπω Δεν εχει usb θελω να περασω τα βιντεακια να τα δω το pc..

 

Η μονη υποδοχη που εχει ειναι η DC IN οπου και απο εκει φορτιζεται αλλη υποδοχη δεν εχει.

 

http://www.amazon.com/Belkin%C2%AE-Firewire-Cable-4-Pin-6-Pin/dp/B0016W3L3O/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=office-products&qid=1226166429&sr=8-3

 

Αυτο βλεπω σαν πιο εφικτο..

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...