Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.:)

Ακολούθησες τις οδηγίες που αναφέρονται στο faq; Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;

Όταν κάνουμε φορματ κάνουμε και στην κάρτα μνήμης-ενσωματωμένη στο συγκεκριμένο τηλέφωνο-και στο τηλέφωνο.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους..Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι..Πέρασα τους χάρτες Ovi που είναι δωρεάν.Όταν το ανοίγω απο το τηλ. και βάζω διαδρομή μου βγάζει ενα μήνυμα που λέει για την αγορά χρειάζεται σύνδεση συνδεση τώρα?Πατάω οχι και με πετάει έξω.Τι φταίει?Τι μπορώ να κάνω?
| JailBreak Means System Customization |
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι..Πέρασα τους χάρτες Ovi που είναι δωρεάν.Όταν το ανοίγω απο το τηλ. και βάζω διαδρομή μου βγάζει ενα μήνυμα που λέει για την αγορά χρειάζεται σύνδεση συνδεση τώρα?Πατάω οχι και με πετάει έξω.Τι φταίει?Τι μπορώ να κάνω?

 

Η έκδοση με την δωρεάν πλοήγηση δεν είναι ακόμη διαθέσιμη για αυτή την συσκευή.

Λογικά θα έβαλες κάποια προηγούμενη έκδοση και σου ζητάει να αγοράσεις άδεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με την δωρεάν πλοήγηση δεν είναι ακόμη διαθέσιμη για αυτή την συσκευή.

Λογικά θα έβαλες κάποια προηγούμενη έκδοση και σου ζητάει να αγοράσεις άδεια.:)

 

Δεν έγιναν δωρεάν για όλες τις συσκευές?Θα γίνει σύντομα?Γνωρίζουμε?Είναι σίγουρο αυτό που λες για το Ν95 8GB?

| JailBreak Means System Customization |
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε πότε θα γίνει ή αν θα γίνει διαθέσιμη η τελευταία έκδοση του OVI Maps για τις παλιότερες συσκευές.

Περισσότερα όμως στο θέμα του OVI Maps...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι η πρωτη φορα που ενα κινητο καθεται στα χερια μου για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα... Απρίλιος 2009- μεχρι οσο παει δεν ξερω (περιμενω να δω αν το Ν87 θα ειναι dual slider).

 

Mπορει για καποιους 11 μηνες να μην θεωρειται μεγαλο διαστημα ,αξιο σχολιασμου αλλα για εμενα ,που αλλαζα κινητα καθε μηνα, σιγουρα ειναι θεμα..!

 

Το κινητακι μιλαμε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ουτε μια φορα!! Και το ειχα παρει και μεταχειρισμενο...!

Ουτε ενα restart..τιποτα! Και απο γραφικα? Παταει κατω το Nintendo DS που εχω.

 

Μονο "προβλημα" η σχετικα "φτηνη" στην αφη αισθηση των υλικων κατασκευης του.

 

Το εχει κανεις ακομα? Η το δωσατε ολοι?:lol:

Hailz to N95-2!!!:!:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια...

στις ρυθμισεις του προφιλ δεν μου βγαζει ολα τα mp3 που εχω.δοκιμασα να κανω ανανεωση στην βιβλιοθηκη της μουσικης μου αλλα παλι δεν τα 'εβλεπε'. παλια οταν το κανα αυτο,θυμαμαι οτι τα βγαζε στην λιστα του προφιλ.

 

εχει καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία φορά που πέρασες τραγούδια έκανες επανεκκίνηση στο τηλέφωνο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι η πρωτη φορα που ενα κινητο καθεται στα χερια μου για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα... Απρίλιος 2009- μεχρι οσο παει δεν ξερω (περιμενω να δω αν το Ν87 θα ειναι dual slider).

 

Mπορει για καποιους 11 μηνες να μην θεωρειται μεγαλο διαστημα ,αξιο σχολιασμου αλλα για εμενα ,που αλλαζα κινητα καθε μηνα, σιγουρα ειναι θεμα..!

 

Το κινητακι μιλαμε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ουτε μια φορα!! Και το ειχα παρει και μεταχειρισμενο...!

Ουτε ενα restart..τιποτα! Και απο γραφικα? Παταει κατω το Nintendo DS που εχω.

 

Μονο "προβλημα" η σχετικα "φτηνη" στην αφη αισθηση των υλικων κατασκευης του.

 

Το εχει κανεις ακομα? Η το δωσατε ολοι?:lol:

Hailz to N95-2!!!:!:

Κι εγώ μεταχειρισμένο το πήρα από συμφορουμίτη μας.:)

Εξαιρετικό κινητό. Το μόνο που βρήκα άξιο να αντικαταστήσει το Ν73 μου και δεν διαψεύστηκα. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να δωθεί!:D

Το χρησιμοποιώ σαν 2ο ενναλάξ με το Satio (1ο) και το Renoir (3o).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα χρόνο που έχω το N95-8GB αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το gps.

Αν εκκινήσω για πρώτη φορά μετά από "shutdown" το κινητό, στους χάρτες βρίσκει δορυφόρους σε 2-3 λεπτά. Αν κλείσω την εφαρμογή και προσπαθήσω πχ την επομένη να εκκινήσω τους χάρτες δε βρίσκει δορυφόρους όση ώρα και να το αφήσω με το slide ανοικτό και να κοιτά τον καθαρό ουρανό. Πρέπει να το σβήσω και να ανάψω πάλι , όχι απλό reboot αλλά σβήσιμο από το κουμπί.

Οι χάρτες είναι από τα γνωστά μαγαζάκια και με όποιες μέχρι ώρας εκδόσεις έχω δοκιμάσει έχω το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα χρόνο που έχω το N95-8GB αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το gps.

Αν εκκινήσω για πρώτη φορά μετά από "shutdown" το κινητό, στους χάρτες βρίσκει δορυφόρους σε 2-3 λεπτά. Αν κλείσω την εφαρμογή και προσπαθήσω πχ την επομένη να εκκινήσω τους χάρτες δε βρίσκει δορυφόρους όση ώρα και να το αφήσω με το slide ανοικτό και να κοιτά τον καθαρό ουρανό. Πρέπει να το σβήσω και να ανάψω πάλι , όχι απλό reboot αλλά σβήσιμο από το κουμπί.

Οι χάρτες είναι από τα γνωστά μαγαζάκια και με όποιες μέχρι ώρας εκδόσεις έχω δοκιμάσει έχω το ίδιο πρόβλημα.

Δεν δοκιμάζεις Μενού -> Εργαλεία -> Συνδεσιμ. -> Δεδομ. GPS -> Θέση να δεις αν το πρόβλημα είναι του κινητού ή του προγράμματος; Για ποια εφαρμογή GPS και ποια έκδοσή της μιλάμε;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία φορά που πέρασες τραγούδια έκανες επανεκκίνηση στο τηλέφωνο?

 

ναι εχω κανει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ενος φιλου μου του επεσε το κινητο και εσπασε η οθονη. Με παρακαλεσε να σας ρωτησω αν ξερετε ποσο κοστιζει η αλλαγη της απο νοκια. Ευχαριστω πολυ!
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ενος φιλου μου του επεσε το κινητο και εσπασε η οθονη. Με παρακαλεσε να σας ρωτησω αν ξερετε ποσο κοστιζει η αλλαγη της απο νοκια. Ευχαριστω πολυ!

 

Παρ'τε ενα τηλεφωνο στη Νοκια ρε παιδια....:O

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ωρα να ρωτησω και εγω κατι...

 

Ενω μπορεις να απαντησεις σε κληση ανοιγοντας το slide, δεν μπορεις να την τερματισεις κλεινοντας το.

 

Υπαρχει τροπος να επιτευχθει κατι τετοιο? Οπως ηταν το 7650 δηλαδη.

(δεν το νομιζω αλλα ρωταω)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το SlideHelper. Κάνει αυτό ακριβώς που θες, σε αφήνει δηλαδή να ρυθμίσεις εσύ ο ίδιος το πως θα λειτουργεί στο slide. Για ότι άλλο θες σχετικά με την εφαρμογή το ρωτάς στο αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 - Μέρος ΙΙ, για να μην βγαίνουμε άλλο εκτός θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζεται κανένα κατάστημα πέρα απο το 9volto το οποίο να έχει ανταλακτικά για Ν95; Συγκεκριμένα ψάχνω για οθόνη και το προστατευτικό τζαμάκι.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

http://www.pds.com.gr/

 

Βρισκεται στην Καλλιθεα.

Εχω αγορασει αρκετες φορες απο εκει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.2 ερωτήσεις που μάλλον έχετε βαρεθεί να απαντάτε αλλά είναι αδύνατον να διαβάσω 329 σελίδες για να βρω αυτό που ψάχνω.

Ερώτηση 1η:

Μετά από μια αναβάθμιση λογισμικού, όπως όλοι έχουν διαπιστώσει, έχασα τα ελληνικά από το κινητό επειδή η συσκευή είναι γερμανική.Το πήγα στην club nokia και μου είπαν ότι αν προσπαθήσουμε να το επαναφέρουμε, κατά 90%, θα κολλήσει ο σκληρός και θα γίνει για πέταγμα το κινητό.Είναι σοβαρό το θέμα και δε θέλω να το ρισκάρω.Τι να κάνω?!

Ερώτηση 2η:

Θέλω να χακάρω το κιν. για να περάσω χάρτες.Παρακαλώ να μου πείτε οδηγίες και έναν καλό και λειτουργικό χάρτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Α) Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

Β) Αναλυτικότατες οδηγίες χακαρίσματος υπάρχουν στο αντίστοιχο θέμα για το Hacks & Patches.

Για κάθε πρόγραμμα πλοήγησης υπάρχει και αντίστοιχο θέμα. Ρίχνεις μια ματιά σε αυτό που σε ενδιαφέρει για περισσότερες οδηγίες.

Όλα αυτά τα βρίσκεις μέσω των περιεχομένων της ενότητας.

Να προσθέσω πως υπάρχει και το θέμα Καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης απ όπου μπορείς να πάρεις μια γεύση για το ποιο είναι καλύτερο κλπ.

 

 

Τέλος να σου αναφέρω πως υπάρχει και η δυνατότητα της αναζήτησης μέσα στην ενότητα (γενικά) ή και σε συγκεκριμένα θέματα (ειδικά).

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχει αλλαξει κανενας τα πλαστικα του κινητου. ολα τα πλαστικα? και αν ναι ποσο του κοστισε?

εχω ενα και εχει πολυ φθορα και θελω να το κανω καινουργιο. αυτα που υπαρχουν στο ebay εχει δοκιμασει κανεις? κανουν?

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει κανενας τα πλαστικα του κινητου. ολα τα πλαστικα? και αν ναι ποσο του κοστισε?

εχω ενα και εχει πολυ φθορα και θελω να το κανω καινουργιο. αυτα που υπαρχουν στο ebay εχει δοκιμασει κανεις? κανουν?

 

Σε NOKIA-SHOP περιπου 50 ΕΥΡΩ,απο ebay το ιδιο σετ καλυματων το βρισκεις γυρω στα 20 ΕΥΡΩ με τα μεταφορικα μεσα, αλλα με εμφανη τη διαφορα στη ποιοτητα τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε NOKIA-SHOP περιπου 50 ΕΥΡΩ,απο ebay το ιδιο σετ καλυματων το βρισκεις γυρω στα 20 ΕΥΡΩ με τα μεταφορικα μεσα, αλλα με εμφανη τη διαφορα στη ποιοτητα τους.

 

50 ευρω ολα μαζι. Μπρος-πισω, πανω και κατω? Πληρης προσοψη?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...