Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα το πηρα και εγω αν και ημουν απο τους μονους ¨τυχερους¨ που βρικα το n82 διαθεσημο προς αγορα αλλα τελικα χαλαρα προτημισα την οθοναρα του n95 8Gb.. τον φωτισμο οθονης σε ποιο επιπεδο την εχετε?γιατι νομιζω με full φωτισμο δεν φαινονται καλα οι φωτογραφιες που τραβιουνται σε σκοτεινο σχετικα περιβαλον.ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς μπορώ να κάνω signed το Rotateme;

 

Σημερα το πηρα και εγω αν και ημουν απο τους μονους ¨τυχερους¨ που βρικα το n82 διαθεσημο προς αγορα αλλα τελικα χαλαρα προτημισα την οθοναρα του n95 8Gb.. τον φωτισμο οθονης σε ποιο επιπεδο την εχετε?γιατι νομιζω με full φωτισμο δεν φαινονται καλα οι φωτογραφιες που τραβιουνται σε σκοτεινο σχετικα περιβαλον.ισχυει?

 

Μα επιτέλους, τι στο καλό βρίσκετε στην "οθονάρα" του; Μόνο το μέγεθος μετράει; Το pixeliasma και τη μειωμένη ευκρίνεια δε τα βλέπετε; Θα με τρελλάνετε που όλοι χαίρεστε με αυτή την οθόνη! Έψαξα πολύ για να βρω ένα theme όπου θα διακρίνονται λιγότερο τα μειονεκτήματά της. Τελικά κατέληξα στο Ultimate DI by Atlantis.

Για μένα η οθόνη είναι καλή μόνο σε αναπαραγωγή videos και στις φωτογραφίες. Στα μενού κλπ. δυστυχώς υπολείπεται του ανταγωνισμού και ΔΕΝ φταίει η ανάλυση. Φταίει η ποιότητα του LCD...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

o kωδικος κλειδώματος για επαναφορα ποιος ειναι?εβαλα ενα thema kai μου βγαζει κινεζικα!!μαλλον βιαστηκα να μιλησω
Link to comment
Share on other sites

format πως κανω ρε παιδες στο κινητο?

 

*#7370#

o kωδικος κλειδώματος για επαναφορα ποιος ειναι?εβαλα ενα thema kai μου βγαζει κινεζικα!!μαλλον βιαστηκα να μιλησω

 

12345:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω για το δευτερο..το πρωτο το ψαχνω ακόμα..Απλα πατας πατημενο αυτο το κουμπι (>>|)..

 

Ι rotateme εβγαλε χτες νεα beta5..Να την δοκιμασω η ειναι επικινδυνο επειδη ειναι beta?την εχει βαλει κανείς?

σε ευχαριστω φιλε αλλα οταν το κανο αθτο παraμορfonete olo tο υπολοιπο βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι,μετα την τοποθετηση ενος θεματος μου βγαζει μνήμη πλήρης και τα περιεχόμενα στην καρτα ειναι ολα στα κινεζικα.εκανα επαναφορα ρυθμίσεων αλλα τπτ.Ουτε η ταινεια παιζει πλεον.τι εχει γινει?να προχωρησω στη διαμορφωση της καρτας μεσω pc ή υπαρχει καποια αλλη λυση??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου και γω! (χαράαααα! ).

 

Κατασκευαστικά μπορώ να πω ότι είναι καλό. Όχι φοβερό (τα κουμπιά δεν έχουν φοβερά καλή αίσθηση) αλλά καλό.

 

Δοκίμασα να παίξω λίγο με το GPS αλλά προφανώς μέσα στο σπίτι δεν παίζει :Ρ. Το ενδιαφέρον ήταν ότι οι χάρτες ήταν προεγκατεστημένοι. Μου φάνηκε όμως κάπως αργό, ίσως γιατί έψαχνε παράλληλα για δορυφόρους και δεν έβρισκε τίποτα. Η οθόνη όμορφη ιδιαίτερα. Έπαιξα και με το TV out που είναι ωραίο gimmick, και δούλεψε σωστά, αλλά δύο φορές που το έβγαλα χωρίς να κλείσω την εφαρμογή πρώτα μου έκανε reboot η συσκευή. Οι μεταφορές μέσω USB είναι καλούτσικες, όχι πολύ γρήγορες αλλά έχω δει και χειρότερα.

 

Γενικά καλή η εικόνα του κινητού (στα + το υπερπλήρες πακέτο), αλλά επιφυλάσσομαι της τελικής κρίσης μου μέχρι να το δουλέψω λίγο ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου απαντησε κανεις και ξαναρωταω..χεχε..τον φωτισμο οθονης σε τι επιπεδο τον εχετε?ειναι κατι απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις που χρειαζεται αλλαγη για καλιτερη λειτουργια?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

δεν μου απαντησε κανεις και ξαναρωταω..χεχε..τον φωτισμο οθονης σε τι επιπεδο τον εχετε?ειναι κατι απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις που χρειαζεται αλλαγη για καλιτερη λειτουργια?ευχαριστω..

 

πιστευω στην μεση ειναι οτι πρεπει σε ολα τα τηλ.

παντα εκει το βαζω.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν συνδέω το καλώδιο στο κινητο μου βγάζει επιλόγη πως θέλω να συνδεθεί όταν επιλέγω μεταφορα αρχειων μου λέει οτι δε γίνετε αφου η μνήμη μαζικής αποθήκευσης είναι σε χρήση απο άλλα εφαρμογή,το θέμα είναι οτι δε μπορώ να βρω ποια εφαρμογη είναι ανοιχτη,μπορει να βοηθήσει κανείς;

 

να σημειώσω οτι έχω αλλάξει την γραμματοσειρά της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν συνδέω το καλώδιο στο κινητο μου βγάζει επιλόγη πως θέλω να συνδεθεί όταν επιλέγω μεταφορα αρχειων μου λέει οτι δε γίνετε αφου η μνήμη μαζικής αποθήκευσης είναι σε χρήση απο άλλα εφαρμογή,το θέμα είναι οτι δε μπορώ να βρω ποια εφαρμογη είναι ανοιχτη,μπορει να βοηθήσει κανείς;

 

να σημειώσω οτι έχω αλλάξει την γραμματοσειρά της συσκευής

 

καλημερα!!

αυτο φταιει φιλε μου κατα 98% οτι εχεις

αλλαξει την γραμματοσειρα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν συνδέω το καλώδιο στο κινητο μου βγάζει επιλόγη πως θέλω να συνδεθεί όταν επιλέγω μεταφορα αρχειων μου λέει οτι δε γίνετε αφου η μνήμη μαζικής αποθήκευσης είναι σε χρήση απο άλλα εφαρμογή,το θέμα είναι οτι δε μπορώ να βρω ποια εφαρμογη είναι ανοιχτη,μπορει να βοηθήσει κανείς;

 

να σημειώσω οτι έχω αλλάξει την γραμματοσειρά της συσκευής

 

Εαν εχεις εγκαταστησει την καινουργια στα 8gb τοτε δεν μπορει να τα αποκοψει για να κανει την μεταφορα αρχειων. Επισης το ιδιο γινεται εαν εχεις βαλει και τα μηνυματα να αποθηκευονται στα 8 gb.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα σήμερα με το GPS. Άργησε να lockάρει (έκανε κάνα 5λεπτο), αλλά ήταν το πρώτο lock οπότε θα το αποδώσω εκεί. Μου φάνηκε πάντως "αργή" η εφαρμογή. Δεν είχα τίποτε άλλο ανοιχτό, και το scrolling της ήταν ιδιαίτερα sluggish. Διορθώνεται με το firmware update αυτό; (δεν το έχω κάνει ακόμα, λογικά θα το κάνω απόψε).

 

Επίσης, η τοποθέτηση της θύρας για τα ακουστικά είναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ηλίθια...βάζεις το κινητό στην τσέπη και είναι το ματσούκι των ακουστικών να προεξέχει.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

για όσους δεν το γνωρίζουν βρήκα τρόπο να τραβάς φωτογραφίες χωρίς ήχο.

πηγένετε στο profil , επιλέξτε όποιο θέλετε ή βαλτε καινούριο ,κάνετε διαμόρφωση και απενεργοποιήστε την ειδοποίηση τόνων

φυσικα όταν τελειώνει η μπαταρία δεν θα σας ειδοποιεί, αλλά δεν θα έχεται και τον ηχο όταν τραβήξετε φωτογραφία

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na parw to n95 8gb exw eidh ena n80 alla se ayto pou den me ikanopoieu einai sto pos arxeiothetei tis foto etsi xyma,,,pou tis emfanizei!mipos sto n95 tis arxeiothetei se fakelous se styll px san nokia s40 i sony eri.???
Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na parw to n95 8gb exw eidh ena n80 alla se ayto pou den me ikanopoieu einai sto pos arxeiothetei tis foto etsi xyma,,,pou tis emfanizei!mipos sto n95 tis arxeiothetei se fakelous se styll px san nokia s40 i sony eri.???

 

oxi file moy!xima tis exei!!

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο σε ποια ένταση αναπαράγεται από τα εξωτερικά ηχεία; Είναι δυνατότερη από εκείνη του κλασικού Ν95;
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις τη θηκη cp-235?

Θελω να την παρω

 

Την έχω πάρει από Expansys, αλλά την πουλάω γιατί ενώ είναι καταπληκτική σε ποιότητα και το κινητό κυριολεκτικά "κλειδώνει" μέσα της δεν έχει πιαστράκι για τη ζώνη!

Αν ενδιαφέρεσαι πες μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο σε ποια ένταση αναπαράγεται από τα εξωτερικά ηχεία; Είναι δυνατότερη από εκείνη του κλασικού Ν95;

 

nai eine diplasia apo to aplo ena akoma + kai se auton ton tomea.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει από Expansys, αλλά την πουλάω γιατί ενώ είναι καταπληκτική σε ποιότητα και το κινητό κυριολεκτικά "κλειδώνει" μέσα της δεν έχει πιαστράκι για τη ζώνη!

Αν ενδιαφέρεσαι πες μου...

 

Check your PM.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...