Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λετε να βγει και καινουργια εκδοση λογισμικου καποια στιγμη, η αυτο ηταν?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ και χρειαζομε τα φωτα σας

εχω περασει στο κινιτο μου Ν95 κατι αρχεια απο pc suite (σιγκεκριμενα κατι θεματα για εκσετασεις)και θελς να ρωτισω αν υπαρχει καποιος τροπος να μπουν σε αριθμιτικη σειρα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ και χρειαζομε τα φωτα σας

εχω περασει στο κινιτο μου Ν95 κατι αρχεια απο pc suite (σιγκεκριμενα κατι θεματα για εκσετασεις)και θελς να ρωτισω αν υπαρχει καποιος τροπος να μπουν σε αριθμιτικη σειρα?

 

Καλως ηρθες.Γινε πιο συγκεκριμενος για να μπορεσει οποιος ξερει να σε βοηθησει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαντησεις απο θεματα εκσετασεων και τ περναω στο κινητο μου το οποιο τα βαζει στα drafts!!!απλα τα περναει μπερδεμενα!!!και λεω αν υπαρχει κανα κολπακι η κατι αλλο να μποθν στη σειρα 1.2,3.....(εκτος του χειροκινιτου τροπου) η αν μποροθν καπως να οργανοθουν σε φακελους(1-50,50-100,....)σε καποιο μερος τοθ κινιτου!!!!ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τη βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό σου και επέλεξε την λειτουργία μαζικής αποθήκευσης. Αν δε σε ρωτήσει όταν το συνδέεις με το καλώδιο, πήγαινε στο μενού USB και επέλεξέ το χειροκίνητα.

 

Βάλε τα αρχεία σου σε έναν φάκελο της κάρτας μνήμης ή φτιάξε ένα νέο. Εγώ έχω φτιάξει ένα με όνομα Documents και τα βάζω εκεί. Αν θέλεις, μπορείς να φτιάξεις υποφακέλους με ονόματα 1-50,50-100, κτλ ωστε να τα βρίσκεις πολύ πιο εύκολα. Για να είναι τα αρχεία σου ταξινομημένα ονομαστικά, μετονόμασέ τα.

 

Επίσης, κατέβασε τον X-plore 1.32. Θα σε βοηθήσει αφάνταστα στην διαχείριση των αρχείων σου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το δοκιμασα αυτο που λες σε ενα φακελο που εχω στην καρτα μνημης (documents) αλλα μετα το κινητο δεν μου λεει unable to open!!μονο οταν ειναι στα drafts μου τα ανοιγει!!μηπως φταιει που τα αρχεια ειναι σε μορφη vgm????

 

χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις σας και sorry αν γινομε κουραστικος!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου τα ανοίγει μόνο όταν τα έχεις στο φάκελο drafts;

Τι είδους αρχεία είναι τα vgm;

Με ποιο πρόγραμμα τα ανοίγει το κινητό όταν τα έχεις στα drafts;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ειναι το αρχειο που χρησιμοποιει το pc suite(ετσι τουλαχιστον μου ειπε το παληκαρι που μου τα εστειλε )

μου τα ανοιγει σαν μηνυματα στα drafts!αυτοματα τα στελνει εκει το pc suite εκανα copy paste 2-3 αρχεια για δοκιμη στη καρτα μνημης σε ενα φακελο(documents) kai μου ελεγε unable to open

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπερδεμένη κατάσταση...:wacko:

 

Απ ότι καταλαβαίνω σου τα εμφανίζει στα drafts των Μηνυάτων κάτι που δεν έχει σχέση με αυτά που σου είπε ο mirrorofsorrow πριν.

Επίσης δεν έχω να σου προτείνω κάτι και εγώ γι αυτή τη περίπτωση. Πάντως δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι...

 

Εάν τα αρχεία μπορείς να τα αποκτήσεις σε άλλη μορφή πχ pdf ή doc, τότε κάνε αυτό που σου είπε ο mirrorofsorrow πριν. Θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μπερδεμα δεν λες τιποτα!!!!

εαν τα κανω σε αλλη μορφη θα τα ανοιγει το pc suite ???????

υπαρχει κανα προγραματακι για τετοιες αλλαγες που προτεινετε?

ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και για τις προτασεις σας

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλεις να τα ανοίγει το PC Suite...;

Να τα περνάς στο κινητό δεν θέλεις μόνο, και ύστερα να τα ανοίγεις μέσω του κινητού; Αυτό δεν είναι το ζητούμενο;

 

Τώρα για μετατροπή δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο και μονο αυτο!!!

ολοι οι τροποι περασματος δεκτοι!!!αλλα ελα που δεν τα ανοιγει μετα!!!

μου φαινετε πρεπει να βρω κανα τροπο να τα κανω doc και μετα να τα περασω με data transfer!!

Link to comment
Share on other sites

Doc ή PDF και θα είσαι okay!;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

thanx για τη βοηθεια και το χρονο που αφιερωσες!!!

αν τωρα καποιος ξερει και κανα καλο τροπο η προγραματακι που να κανει τετοιες αλλαγες θα ειμαι υποχρεως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eψαχνα τωρα στο google για κανενα προγραμματακι για να μετατρεπεις τα αρχεια αυτα αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι αλλα βρηκα αυτο:

VGM (Video Game Music) is an audio format for multiple video game platforms, such as Sega's Master System, Game Gear, Mega Drive/Genesis, SG-1000 Mark III, and possibly many others in the future. It is also used by the ProSonic game engine.[1]

 

The normal filename extension is .vgm, but files can also be Gzip compressed into .vgz files. Technically, .vgz files should be named .vgm.gz, but because some popular operating systems' file managers cannot handle file name suffixes that themselves contain a dot, .vgz is used in order to launch a VGM player (eg. Winamp with the proper plugin) and not a data compression program such as WinZip or WinRAR.

Πηγη:Wikipedia

 

Εισαι σιγουρος οτι η καταληξη ειναι .vgm γιατι μαλλον τα vgm για αρχεια ηχου πρεπει να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,πριν 2 μερες πηρα κ γω το εν λογω κινητο κ εχω μια απορια,η μαλλον φοβια,οταν παω να εγκαταστησω ενα προγραμμα,για παραδειγμα το x-plore μου βγαζει ενα μνμ που λεει ''το προγραμμα αυτο δεν ειναι ασφαλες κ πιθανον να βλαψει το κινητο σας'',παταω ακυρωσει γιατι φοβαμαι μν γινει καμια μ...α!Θα ηθελα να ξερω τι συμβαινει!Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Μπορείς να αγνοείς το εν λόγω μήνυμα.

 

Επίσης διάβασε το S60 3rd Edition Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Πριν λίγο αγόρασα και εγώ το νοκια Ν95 8 gb.Λογικά θα πρέπει να εχει αναφερθεί αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος:

 

1)Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού του κινητού

2)Αν δεν έχω την τελευταία έκδοση τι πρέπει να κάνω για να την αποκτήσω τώρα που δεν έχω περάσει ακόμα τίποτα στο κινητό.

 

Αν γίνεται λίγο αναλυτικά γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ Νοκια και pc suite...Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Πριν λίγο αγόρασα και εγώ το νοκια Ν95 8 gb.Λογικά θα πρέπει να εχει αναφερθεί αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος:

 

1)Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού του κινητού

Kαλοριζικο... :)

 

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση #11

 

2)Αν δεν έχω την τελευταία έκδοση τι πρέπει να κάνω για να την αποκτήσω τώρα που δεν έχω περάσει ακόμα τίποτα στο κινητό.

 

Αν γίνεται λίγο αναλυτικά γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ Νοκια και pc suite...Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση #9

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Πριν λίγο αγόρασα και εγώ το νοκια Ν95 8 gb.Λογικά θα πρέπει να εχει αναφερθεί αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος:

 

1)Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού του κινητού

 

Η τελευταία έκδοση είναι η : 31.0.015

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Πριν λίγο αγόρασα και εγώ το νοκια Ν95 8 gb.Λογικά θα πρέπει να εχει αναφερθεί αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος:

 

1)Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού του κινητού

2)Αν δεν έχω την τελευταία έκδοση τι πρέπει να κάνω για να την αποκτήσω τώρα που δεν έχω περάσει ακόμα τίποτα στο κινητό.

 

Αν γίνεται λίγο αναλυτικά γιατί είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ Νοκια και pc suite...Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Καλομιλητο και να το χαιρεσαι.

Πηρες ενα απο τα πιο αξιοπιστα τηλεφωνα῏῏και οχι μονο῏῏της αγορας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω ότι το 8άρι είναι αρκετά πιο αργό από το απλό. Είναι όντως έτσι? Δεν οφείλεται σε κάποιο πρόγραμμα αφού καθυστερεί από την πρώτη ημέρα που δεν είχα καμία εφαρμογή και έχω την τελευταία έκδοση. Τι φταίει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες σας!!!!:)Το κινητό είναι απλα αψογο!!!!!!!Πολύ γρήγορο και γενικά ολα είναι τελεια!Απο εχθες το πρωί με ομιλία περιπου 2 ώρες και χρήση τρελή(πέρασα επαφες και ημερολόγιο με το χέρι,χρήση bluetooth για αποστολή mp3 απο υπολογιστή:wacko:) και η μπαταρία είναι στις 3 γραμμες! Η οθόνη άψογη η κάμερα πολύ καλή και ευτυχώς ουτε ένα κολλημα...Αυτό το φοβόμουν πολύ γι'άυτο και δεν προτιμούσα Νοκια(είχα 3650 και Ν71 και δεν μπορώ να πω οτι δεν ειχα τα κολλήματα μου και τις επανεκκινήσεις μου:D).

Μόνο μια βοήθεια...Επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει gps μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει και γενικά αν χρεώνομαι για να το χρησιμοποιώ?Πρέπει να έχω 3g για να το χρησιμοποιώ?(γιατι εδω που μένω δεν πίανει:mad:)

 

Και κάτι ακόμα...Σχετικά με το gps...Εχω σύνδεση 10gb με internet on the go.Μπορώ να βάλω στο κινητο την sim και να μπαίνω στο νετ δωρεάν οπως απο τον υπολογιστή μου?

 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...