Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά βοήθεια!έκανα την αναβάθμιση και πήγαν όλα οκ,τώρα όταν πάω να εγκαταστήσω το app trk 2.7 για να κάνω το hack μου βγάζει αδυναμία εγκατάστασης:ενσωματομένο μέρος,τι να κάνω?μήπως στο καινουργιο firmware δε δουλεύει το hack ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!έκανα την αναβάθμιση και πήγαν όλα οκ,τώρα όταν πάω να εγκαταστήσω το app trk 2.7 για να κάνω το hack μου βγάζει αδυναμία εγκατάστασης:ενσωματομένο μέρος,τι να κάνω?μήπως στο καινουργιο firmware δε δουλεύει το hack ?

 

δοκιμασε την αλλη μεθοδο με το hellocarbide . εγω αυτο εκανα με την καινουργια αναβαθμιση και δουλευει μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, πειτε μου σας παρακαλω, ασχετα με την τιμη και ασχετα με το μεγεθος της μνημης,

μου το προτεινετε γενικα, σαν κινητο, το Ν95 8GB ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, πειτε μου σας παρακαλω, ασχετα με την τιμη και ασχετα με το μεγεθος της μνημης,

μου το προτεινετε γενικα, σαν κινητο, το Ν95 8GB ??

 

εγω προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το κινητό,το μόνο που με προβληματίζει είναι η ποιότητα κατασκευής που θεωρώ οτι είναι μέτρια.

 

 

Τελικά δοκίμασα την άλλη μέθοδο και όλα οκ ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, πειτε μου σας παρακαλω, ασχετα με την τιμη και ασχετα με το μεγεθος της μνημης,

μου το προτεινετε γενικα, σαν κινητο, το Ν95 8GB ??

 

περιμενε να βγει το ν85 ειναι ποιο μαζεμενο ποιο ομορφο σαν συσκευη εχει τα ιδια χαρακτιριστιικα με το δικο μαs ν95 8g:)

Link to comment
Share on other sites

περιμενε να βγει το ν85 ειναι ποιο μαζεμενο ποιο ομορφο σαν συσκευη εχει τα ιδια χαρακτιριστιικα με το δικο μαs ν95 8g:)

 

Με μικρότερη οθόνη όμως αν δε κάνω λάθος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, πειτε μου σας παρακαλω, ασχετα με την τιμη και ασχετα με το μεγεθος της μνημης,

μου το προτεινετε γενικα, σαν κινητο, το Ν95 8GB ??

Aν σε βολεύει το μέγεθος του ως συσκευή είναι μάλλον ακόμα η πιο ικανή συσκευή της αγοράς. Υπεράνω κριτικής σε μπαταρία-οθόνη-κάμερα. Γρήγορο, μεγάλη μνήμη, gps, ράδιο... έχει 2-3 ελαττώματα όπως όλες οι συσκευές. Μέτρια ποιότητα συναρμολόγηση [τρίζουν στους μισούς τα slider] και η μεταφορά αρχείων στη λειτουργία ως εξωτερικός δίσκος θα μπορούσε πολύ ταχύτερα. Αυτά.

 

Έχω εντοπίσει ένα ενοχλητικό bug στη λειτουργία σύνδεσης ως εξωτερικό δίσκο.

 

Πάντα αλλάζοντας τη μνήμη των μηνυμάτων από mass memory στο τηλέφωνο για να το συνδέσω μου την έβγαζε "αδύνατη, μνήμη μαζικής αποθήκευσης σε χρήση". Η λύση κλασσικά reboot για να συνδεθεί κανονικά.

 

Πρόσφατα γύρισα τη μνήμη των μηνυμάτων στου τηλεφώνου μόνιμα αλλά πάλι τα ίδια, "μνήμη μαζικής αποθήκευσης σε χρήση" και reboot.

 

Είχα μια υποψία και εκλεισα την κατάσταση ενεργής αναμονής. Voila! Η σύνδεση ως εξωτερική μνήμη γίνεται χωρίς reboot στη μνήμη. Φταίνε οι συντομεύσεις προγραμμάτων από τη mass memory λοιπόν?

 

Το έχει προσέξει κανείς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας.!

Απο μεγεθος ειναι οκ, δεν εχω προβλημα. Η καμερα του εξακολουθει να με προβληματιζει, οχι τοσο για την ποιοτητα σε σχεση με ενα Ν82 πχ, οσο για ψιλοπροβληματακια που εχω ακουσει..

Ομως ειναι αληθεια πως στην καθημερινοτητα μου θα προτιμουσα μια πιο "βολικη" οθονη (αντε και χαμηλο SAR), παρα ενα xenon falsh.

 

Απο ποιοτητα κατασκευης, ενταξει τα περισσοτερα δεν ειναι και τιποτα το ιδαιτερο κι εξαλλου τα προσεχω παρα πολυ τα κινητα μου για να παθουν κατι. Τα τριξιματακια θα με χαλαγαν καπως αν μου τυχεναν, αλλα.. δεν πειραζει..

 

 

edit: Επισης, σαν λειτουργεια, ειναι σταθερο το τηλεφωνο? Απο κολληματα και αλλα τετοια προβληματακια πως παει, σε γενικες γραμμες?

Και, με τη ενσωματωμενη μνημη που εχει, φορτωνει γρηγορα/ικανοποιητικα τα αρχεια (φωτογραφιες, βιντεο, μουσικη κλπ)? Γιατι σε ενα αλλο κινητο με μια καρτα μνημης, αναλογα και με την μαρκα, μπορει να μην φορτωνουν γρηγορα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση αλλα εχω προβλημα με το content copier.ενω εκανα κανονικα backup..στην επαναφορα στα μηνυματα βγαζει προβλημα..παιρνει μονο λιγα ολοκληρα..τα αλλα δν μπορεις να τα ανοιξεις απο το κινητο..επισης μ φορτωνει πολυ την μνημη απο τον υπολογιστη..καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω το νοκια ν95 8gb kai antimeτωπιζω το εξης προβλημα

οταν κανω μεταφορα δεδομενων απο τον η/υ στο κινητο παιρνει παρα πολυ ωρα μεχρι που καμια φορα κολλαει.αυτο δεν το κανει σε φωτο η τραγουδια μου το εκανε για παραδειγμα οταν εκανα αντιγραφη και επικολλιση καποιους χαρτες για το gps ths garmin(200mb) kai ths destinator(60mb) στην μνημη μαζικης αποθηκευσεις.εκανα πανω απο μια ωρα να μεταφερει το καθενα.μπορει καποιος να βοηθησει??????εχω κανει κανονικα εγκατασταση στο pc suite

eyxaristv

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ποια στο "Ληψη"..

 

Κάπου αλλού εκτός από τη "Λήψη" υπάρχει απο κάπου αλλού να το κατεβάσω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού εκτός από τη "Λήψη" υπάρχει απο κάπου αλλού να το κατεβάσω?

Υπάρχει και στο xxxxxxxxxxxxxx, κάνε εκεί μια αναζήτηση και θα το βρεις εύκολα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τελικά πριν λίγες μέρες το n95 8gb και έχω πάθει πλάκα! είναι απλά απίστευτο...

 

Έχω όμως ένα προβληματάκι που για μερικούς είναι ασήμαντο, αλλά για μένα εκνευριστικό!

 

Έχω περάσει περίπου 824 τραγούδια στο κινητό μέχρι στιγμής με το winamp. Όλα καλά μέχρι εδώ. Το πρόβλημα είναι οτί ενώ κάνει sync τις playlists σε m3u format στον φάκελο "playlists", αυτές δεν φένονται πουθενά στον music player του n95! Μια λύση που βρήκα είναι να μπω σε MTP mode και να κάνω συγχρονισμό με windows media player, αλλά το εν λόγο πρόγραμμα, είναι απλά σπάσιμο νεύρων για τα γούστα μου.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα για το πως μπορώ να το κάνω να τις αναγνωρήσει;;

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα

πωσ μπορω στο Ν95 να σβησω θεματα που εχω κανει εγκατασταση???

πατοντας το C για διαγραφη δεν κανει τιποτα.

εννοειτε πως δεν εχω ορισει σαν θεμα αυτο που θελω να σβησω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Θέλω να πάρω μια βάση στήριξης για το αυτοκίνητο ώστε να χρησιμοποιώ ευκολότερα το GPS του.

Ποια μου προτείνετε ? Την Nokia CR-39 ή την CR-96 ?

Το πληκτρολόγιο ανοίγει και στις δύο ώστε να κλειδώνει τους δορυφόρους ? Επίσης έχουν καλή επιφάνεια, έτσι ?! Δεν το φθείρουν ?! :O

Τέλος αξίζει να πάρω μια του πεντάευρου από e-bay ή να προτιμήσω τη Nokia ?!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα

πωσ μπορω στο Ν95 να σβησω θεματα που εχω κανει εγκατασταση???

πατοντας το C για διαγραφη δεν κανει τιποτα.

εννοειτε πως δεν εχω ορισει σαν θεμα αυτο που θελω να σβησω

ευχαριστω

 

Διαβαστε πριν ρωτησετε: S60 Platform FAQ ερωτηση #4

 

Επισης για να θεματα υπαρχει η αναλογη ενοτητα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Θέλω να πάρω μια βάση στήριξης για το αυτοκίνητο ώστε να χρησιμοποιώ ευκολότερα το GPS του.

Ποια μου προτείνετε ? Την Nokia CR-39 ή την CR-96 ?

Το πληκτρολόγιο ανοίγει και στις δύο ώστε να κλειδώνει τους δορυφόρους ? Επίσης έχουν καλή επιφάνεια, έτσι ?! Δεν το φθείρουν ?! :O

Τέλος αξίζει να πάρω μια του πεντάευρου από e-bay ή να προτιμήσω τη Nokia ?!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

εγω πηρα μια απο τα φαναρια με 5euro...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Θέλω να πάρω μια βάση στήριξης για το αυτοκίνητο ώστε να χρησιμοποιώ ευκολότερα το GPS του.

Ποια μου προτείνετε ? Την Nokia CR-39 ή την CR-96 ?

Το πληκτρολόγιο ανοίγει και στις δύο ώστε να κλειδώνει τους δορυφόρους ? Επίσης έχουν καλή επιφάνεια, έτσι ?! Δεν το φθείρουν ?! :O

Τέλος αξίζει να πάρω μια του πεντάευρου από e-bay ή να προτιμήσω τη Nokia ?!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

H CR-96 δε κάνει για το N95-8GB είναι για το απλό μόνο.

Επίσης μία καλή λύση είναι και η παρακάτω:

Βάση στήριξης: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&product=838659

και για βραχίωνα διαλέγεις ένα από τους παρακάτω:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&product=1010719

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&product=896802 (ο οποίος είναι και περιστρεφόμενος)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera paidia mhpws xerei kaneis pote tha bgei h nea ekdosh logismikou h 30. pou kukloforei hdh alla gia vodafone live syskeyes? argei polu na to bgalei h vodafone!!giati emena akoma diathesimh thn 20.0.16 mou deixnei.....
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera paidia mhpws xerei kaneis pote tha bgei h nea ekdosh logismikou h 30. pou kukloforei hdh alla gia vodafone live syskeyes? argei polu na to bgalei h vodafone!!giati emena akoma diathesimh thn 20.0.16 mou deixnei.....

Να βγει άμεσα, λίγο δύσκολο το θεωρώ. Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά μπορεί να μη βγει και καθόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...