Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν γίνεται.

 

Α, μάλιστα. Ρώτησα επειδή δεν έχει xenon flash (το οποίο δεν γίνεται να μείνει αναμένο) και υπέθεσα μήπως είχε αυτή τη δυνατότητα.

Όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου, αυτές τις μέρες, ενδιαφέρομαι να πάρω ή το Ν82, ή το Ν95 8GB.!

 

Thanx για την απάντηση mirrorofsorrow!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@k_giannis εαν θελεις ανοιξε ενα νεο θεμα στους διαξιφισμους για να παρεις μερικες γνωμες.. :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@k_giannis εαν θελεις ανοιξε ενα νεο θεμα στους διαξιφισμους για να παρεις μερικες γνωμες.. :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

...το είχα σκεφτεί, αλλά δεν το είχα σκοπό.

Μιας και το πρότεινες όμως, λέω να ανοίξω ένα θεματάκι το βραδάκι.

 

Thanx!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όσοι κάνατε την αναβάθμιση,μπορείτε να μου πειτε αν δουλέυει το hack?(εννοω αυτό του FCA00000)

 

δουλευει κανονικα :)

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι καλυτερη η οθονη απο το απλο ?

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το αν είναι καλύτερη ή οχι η οθόνη το θεωρώ σχετικό, και δεν μπορώ να σου απαντήσω απόλυτα....Το οτι η οθόνη του απλού είναι κατα 0.2' μικρότερη σημαίνει οτι η εικόνα της είναι πιο ευκρινής με λιγότερο πιξελιασμα, κάτι που είναι λογικό μιας και τα ίδια πιξελς μοιράζονται σε μικρότερο χώρο. Η εικόνα που βλέπεις δεν είναι crystal clear όπως στις οθόνες 2'' της Νοκια με την ίδια ανάλυση σε άλλα κινητά. Παρόλα αυτά όμως το μέγεθος της οθόνης σε σχέση με το απλό είναι καθοριστικός παράγοντας και με κάνει να επιλέξω του Ν95 8γβ
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω τρια προβλήματα μετά την νέα αναβάθμιση και παρακαλώ για την βοήθειά σας.

α) Δεν μου αποθηκεύει η συσκευή το κλειδί του wlan προκειμένου να σερφάρω απο το κινητό ενώ πριν ήταν όλα καλά

β) οταν επιλέγω την εντολή κοινο online η συσκευή κάνει επανεκκίνηση

γ) οταν μιλάω στο τηλέφωνο και μου ερχεται μήνυμα κλείνει η γραμμή του τηλεφώνου.

 

όποιος γνωρίζει κάποια λύση για αυτά θα τον ευγνωμονω

 

για το "γ" πηγαινε εργαλεια-ριθμισειs-τηλεφωνο-κληση-αποριψη κλησηs με sms βαλε οχι:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή όμως η ρύθμιση δεν προκαλεί αυτό το πρόβλημα. Τουλάχιστον θεωρητικά.

 

Αν επιλέξεις ναι και δεχτείς μια κλήση, τότε μπορείς να να απορρίψεις την κλήση και ταυτόχρονα να της στείλεις sms με ένα κείμενο που έχεις επιλέξει στην ακριβώς επόμενη ρύθμιση "Κείμενο Μηνύματος".

Link to comment
Share on other sites

για το "γ" πηγαινε εργαλεια-ριθμισειs-τηλεφωνο-κληση-αποριψη κλησηs με sms βαλε οχι:)

 

αυτο που του λες ειναι αλλο..απλα οταν αποριπτεις να στελνει μηνυμα..καποιο αλλο προβλημα εχει,,

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν μηνα χρήσης του κινητού πλέον μπορώ να πω μια γνώμη... Σαν κινητό με έχει ικανοποιήσει πλήρως. Η οθόνη του είναι αρκετά φωτεινή και ευκρινής, αλλά λίγο μεγαλύτερη ανάλυση θα την ήθελε...Το μενού του είναι πολύ πιο γρήγορο από το προηγούμενο Ν73 που είχα αλλά δεν θα πω οτι πετάει φωτιές κιόλας. Η φωτογραφική του φορτώνει ταχύτατα. Η μπαταρία του κρατάει άνετα 3 μέρες και με ακόμα πιο ήπια χρήση μπορεί και 4.... Αν αρχίσει κάποιος να παίζει με wifi και gps η μπαταρία μπορεί να εξαφανιστεί άνετα και σε μια μέρα, αλλά δεν έχω και απαιτήσεις τεράστιες από ενα κινητό, έτσι κι αλλιώς μιλάμε για ενεργοβόρα συστήματα....Η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι κορυφαία αφού ακούω τριξιματάκια από το κάλυμμα της μπαταρίας ενώ και το slide έχει κάποιο μικρό τζόγο ο οποίος δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικός. Θα περάσω απο τη νοκια μια απο αυτες τις μερες να το κοιτάξουν. Η μεταφορά αρχείων μέσω καλωδιου είναι λίγο εκνευριστική λόγω ταχυτήτας μιας και δεν ξεπερνα ποτέ τα 800κβ/δευτ, οποτε αν θελεις να μεταφερεις μεγαλα αρχεια θέλεις χρόνο....

Βασικά η μοναδική παραφωνία είναι η φωτογραφική που με έχει ψιλοαπογοητεύσει κάπως σε απευθείας σύγκριση με το Ν95 και το Ν82. Είναι απαράδεκτο για ενα κινητό που κάποιοι το πλήρωσαν και 750ε να μην μπορεί να είναι αντάξιο με τα πολύ φτηνότερα Ν82 και παλιότερα Ν95 όταν μάλιστα η ίδια η Νοκια μπορεί να τα πάει πολύ καλά στον συγκεκριμένο τομέα όπως έχουν αποδείξει τα παραπάνω κινητά. Δοκίμασα τις συμβουλές του φίλου s_wind και θα πειραματιστώ και άλλο. Τα χρώματα του είναι λίγο άτονα,οι φωτογραφίες λίγο θαμπές και κάπως εκτος εστίασης...Το sharpness δεν διορθώνει την κατάσταση γιατί φιλτράρει υπερβολικά την εικόνα οπότε δεν το χρησιμοποιώ. Θα δουλέψω λίγο με τα colours,contrast, exposure μήπως βρω τη χρυσή τομή αλλά θα περιμένω να τα δοκιμάσω έχοντας και το απλό Ν95 στην κατοχή μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιας και ειπαμε για την καμερα, να πω οτι με βαλατε σε σκεψεις και κοιταζοντας καλυτερα τις εικονες στο pc, δ παρατηρησα καμια θολουρα (εκτος απο αυτες με το 10 firmware)..εχω και εικονες απο Ν82 και Ν95 και ειναι παρομοιες..Πραγματικα δ μπορω να καταλαβω τι φταιει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιας και ειπαμε για την καμερα, να πω οτι με βαλατε σε σκεψεις και κοιταζοντας καλυτερα τις εικονες στο pc, δ παρατηρησα καμια θολουρα (εκτος απο αυτες με το 10 firmware)..εχω και εικονες απο Ν82 και Ν95 και ειναι παρομοιες..Πραγματικα δ μπορω να καταλαβω τι φταιει..

 

δεν νομιζω...φιλε...οπως βλεπεις παρα πολυ κοσμος......το εχει....το προβλημα.....

 

αντάλλαξα με ενα φιλο μου για λιγες μερες το n958g μου και μου εδωσε.....το δικο του N95 για να το "φτιαξω" με εφαρμογες..κτλ....

οταν μου εδωσε πισω το κινητο μου...μου ειπε σουπερ σε ολα αλλα η καμερα του μαπα σε σχεση με το 95.....:X

 

εμενα αλλο ειναι το ερωτημα μου παντως.....

φταιει το λειτουργικό η κατι δεν παει καλα με την καμερα...(η ιδια δεν ειναι παντως με το απλο 95 σε καμια περιπτωση....)

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω παλι αν βρω κανενα Ν95 απλο..αν πεσει κανενα στα χερια μου, θα ανεβασω σιγουρα φωτο..λογικα παντως, αν ισχυει σε ολες τις συσκευες θα ειναι θεμα λογισμικου αφου και τα 3 εχουν τον ιδιο φακο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

σπασιμο δεν λες τιποτα:mad:

Αν κάνετε ένα μπακ απ και μετά την αναβάθμιση ριστορ δε είναι οπως πριν; Πρέπει να ξανακάνετε εγκατάσταση των εφαρμογών; Η κάμερα τι πρόβλημα έχει τελικά και διαβάζω συνεχώς για προβλήματα;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος που ειχα και το n82 η φοτο στο pc την μερα ειναι ιδιες το βραδυ υπαρχει διαφορα λογω ξενον φλας.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω...οι ccd ειναι πολλοι καλυτερεs απο τιs cmos εχει δειξει στο παρελθον (βλεπε sharp 902 - 03) ποσο ειναι αυτο το γαμ....ο κοστοs και ταλαιπωρειται ο κατοχοs ενοs κινητου ? ? ?:mad:
Link to comment
Share on other sites

εξαφανιστηκε η επιλογη θεματων απο το μενου του κινητου...πως εγινε αυτο?πως τα ξαναβαζω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειχε ποτε επιλογη θεματων,εκτος και αν ειχες βαλει εφαρμογη.

 

Για να αλλαξεις θεμα πας Ρυθμισεις-->Προσωπικες Ρυθμισεις--> Θεματα

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

@IRONMAIDEN Το εικονίδιο θέματα έχει αφαιρεθεί εδώ και καιρό από το μενού.

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρεις, δες εδώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Exw ena n95 8 giga apo agglia...to menou einai aggliko....yparxei tropos na to kanw ellhniko???

 

Διάβασε αυτόν τον οδηγό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...