Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγκατεστισα απο το xxxxxxxxxxxxx το MobileSecurity antivirus στο κινητο μου N95 8GB μεσα ειχε καποιον κωδικο ο οποιος ομως λεει ειναι παλιος γυρισα την ημερομηνια αλλα τιποτα και θελω να το βγαλω απο το κινητο μου.

 

Παω εφαρμογες->διαχειρηση εφαρμογων και παταω διαγραφη το θεμα ομως ειναι οτι εμφανιζεται η μπαρα που διχνει ποσο θελει ακομα για να διαγραφει αλλα δεν γεμιζει ποτε.

Δεν μπορω να το βγαλω :( τωρα τι κανουμε???

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

μια που είστε τοσο καλα παιδια :lol::lol::lol:

πειτε μου ρε παιδια το "κολπο" να βαζω τους φακελους μου οπου θελω εγω.........

μιλαω για τους υποφακελους.....

 

καποτε ειχε γραφτει αλλα δεν μπορω να το βρω.....

xxxxxxxxxxxxxx

 

 

Εγκατεστισα απο το site xxxxxxxxxxxxx το MobileSecurity antivirus στο κινητο μου N95 8GB μεσα ειχε καποιον κωδικο ο οποιος ομως λεει ειναι παλιος γυρισα την ημερομηνια αλλα τιποτα και θελω να το βγαλω απο το κινητο μου.

 

Παω εφαρμογες->διαχειρηση εφαρμογων και παταω διαγραφη το θεμα ομως ειναι οτι εμφανιζεται η μπαρα που διχνει ποσο θελει ακομα για να διαγραφει αλλα δεν γεμιζει ποτε.

Δεν μπορω να το βγαλω :( τωρα τι κανουμε???

Μπορείς να κάνεις format , με αποτέλεσμα να χρειάζεται να πάρεις ένα back up πρώτα διότι θα χάσεις τα πάντα από τη μνήμη της συσκευής (όχι την 8GB).

 

 

Αλλιώς στείλε μου με pm στο sis αρχείο της εγκατάστασης, και θα σου πω τι θα κάνεις, αρκεί να έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή στην 8GB μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

 

Μπορείς να κάνεις format , με αποτέλεσμα να χρειάζεται να πάρεις ένα back up πρώτα διότι θα χάσεις τα πάντα από τη μνήμη της συσκευής (όχι την 8GB).

 

 

Αλλιώς στείλε μου με pm στο sis αρχείο της εγκατάστασης, και θα σου πω τι θα κάνεις, αρκεί να έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή στην 8GB μνήμη.

 

 

Eκανα αυτο που μου ειπες!!! Ευχαριστω!!!!!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδες.. εκανα αναβαθμιση στο ν95-2 μου και καθε φορα που κανω επανεκκινηση το κινητο προσπαθει να κανει εγκατασταση καποιο προγραμμα προφανωσ και στο τελος λεει οτι δεν γινεται και κατι τετοια.. καμια λυση στο να σταματησει αυτο το σκηνικο και να λειτουργει το κινητο κανονικα οπως πριν? ευχαριστω πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

και του φίλου μου κάτι τέτοιο έχει πάθει ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδες.. εκανα αναβαθμιση στο ν95-2 μου και καθε φορα που κανω επανεκκινηση το κινητο προσπαθει να κανει εγκατασταση καποιο προγραμμα προφανωσ και στο τελος λεει οτι δεν γινεται και κατι τετοια.. καμια λυση στο να σταματησει αυτο το σκηνικο και να λειτουργει το κινητο κανονικα οπως πριν? ευχαριστω πολυ

Πρέπει να γίνει φορματ στην 8αρα μνήμη γιατί έχουν μείνει εφαρμογές στην μνήμη και προσπαθεί να τις εγκαταστήσει. Κράτησε backup και κάνε φορμάτ από το εικονίδιο Μνήμη > Μορφοποιήση μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

θα ακουστει χαζο αυτο που θα ρωτησω... οταν λες back up εννοεις να αποθηκευσω οτι αρχεια θελω στον υπολογιστη και μετα το φορματ να τα ξαναπερασω η εχει καποια επιλογη για back up που το κανεις αυτοματα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

θα ακουστει χαζο αυτο που θα ρωτησω... οταν λες back up εννοεις να αποθηκευσω οτι αρχεια θελω στον υπολογιστη και μετα το φορματ να τα ξαναπερασω η εχει καποια επιλογη για back up που το κανεις αυτοματα?

Ναι αυτό, θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή σου και θα κρατήσεις αυτά που θες και μετά θα τα περάσεις πάλι, είναι όπως κάνουμε την διαδικασία με ένα memory stick. Επίσης υπάρχει και επιλογή στο pcsuite της nokia αλλά εμπιστεύομαι τον πρώτο τρόπο. Και μια σημείωση, για να κρατήσεις τις επαφές σου θα πρέπει να πας στις Επαφές να τις επιλέξεις όλες και μετά να πας Επιλογές > Αντιγραφή > Στην κάρτα μνήμης και μετά το φορμάτ για να τις επαναφέρεις πας στις Επαφές και θα πατήσεις Επιλογές > Αντιγραφή > Άπο κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι θα γίνει με αυτό το πρόβλημα με το βίντεο? Εννοώ με τα κοψίματα που κάνει!!!

2η φορα μου το'κανε, παλι μπακ απ, παλι φορματ.....παλι τα ίδια!

 

Τι φταίει? υπάρχει μια μονιμη λύση? δε μπορεί να φταίει κάποιο πρόβλημα γιατί αφενός δεν εχω βάλει κανένα πρόγραμμα εξτρα ποτέ και αφετέρου δε μπορεί όλοι να βάζουμε συγκεκριμένα προγράμματα!

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω πως σβήνονται κάποια θέματα εγκατεστημένα στο κινητό? Αλλα να μη μπορούν να διαγραφούν απο τη ''διαχείρηση'' ουτε από πουθενα?

 

Ευχαριστώ!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω πως σβήνονται κάποια θέματα εγκατεστημένα στο κινητό? Αλλα να μη μπορούν να διαγραφούν απο τη ''διαχείρηση'' ουτε από πουθενα?

 

Ευχαριστώ!

Δοκιμασε αυτο: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να σας γραψω για την μπαταρια με λιγη χρηση 10 λεπτα τηλ,2/3 μηνυματα,και ακουω και μουσικη κανενα 20λεπτο και ανοιχτο το βραδυ το εχω απο την πεμπτη που το φορτισα(2η φορτιση) και ακομα εχει 2 γραμμουλες δεν ειναι καταπληκτικο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Βρηκα σήμερα το κινητό στα 570 € σε multirama, 620 €

στο πλαίσιο χωρίς χάρτες και 620 € σε nokia shop με χάρτες. Στο κουτί του multirama έγραφε nokia 95 8G -2 . Έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω απο που να το

αγοράσω γιατι φοβάμαι μήπως είναι τίποτα μαιμού αυτό του multirama.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας και να δεις αν έχει Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.

Αν έχει σημαίνει πως είναι κανονική εισαγωγή της AC και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εγκατάσταση της τελευταίας αναβάθμισης και εγκαταάστασης των ίδιων εφαρμογών που είχα πριν, δε μπορώ να λάβω κανένα αρχειο με μπλου τούθ. Με βρίσκουν κανονικά και μολις πατάω αποδοχή στους άλλους φαίνεται ότι ακόμα δεν έχω κάνει αποδοχη . Το δοκίμασα με 3 και είχα το ίδιο αποτέλεσμα..Καμιά πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Ηard format και format στην καρτα μνημης, μετα περασε τα ολα απο την αρχη :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας - εμπειρία σας από την επιλογή Nokia Maps στο κινητό.

Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή εκτός που αργεί αρκετά να βρεί δορυφόρους ποτέ μα ποτέ δεν φουλάρει η μπάρα με τον δορυφόρο κάτω δεξιά, που σημαίνει ότι ποτέ δεν πέρνει σήμα από όλους τους δορυφόρους, αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή είναι κάτι φυσιολογικό;

Υ.Γ. έχω αναβαθμίσει την εφαρμογή στην έκδοση "Nokia Maps 2.0".

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνονται και τα 3 πράσινα, μόνο τότε σημαίνει τοι λόκαρε την θέση σου. Δεν έχει σημασία να είναι όλοι οι δορυφόροι - άλλωστε κάτι τέτοιο δεν γίνεται. Αν δεν το έχει κάνει ποτέ, τότε πρέπει να το αφήσεις μια φορά, να βλέπει ουρανό, και να περιμένεις να γίνουν όλα πράσινα. Η πρώτη φορά αργεί πολύ. Μπορεί να σου πάρει 5-10 λεπτά. Ανάλογα την θέση σου.

 

Πήγαινε στο Δεδομένα GPS, επιλογές Μέθοδοι Εντοπισμού και επέλεξε Υποβοηθούμε GPS. Σε χρεώνει 3-4ΚΒ κάθε φορά που το ανοίγεις, αλλά βοηθάει την συσκευή να λοκάρει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όπως έγραψα πιο πάνω έχω περάσει την έκδοση Nokia Maps 2.0. Τα τρία κυκλάκια που λές οτι γίνονται πράσινα υπήρχαν στην προηγούμενη έκδοση την 1.2 την οποία αντικατέστησα. Στην έκδοση αυτή υπάρχει μια μπάρα με καμιά δεκαριά λεπτές κάθετες μπάρες οι οποίες υποτίθεται πως όταν πρασινίσουν όλες τότε πιάνω σήμα φουλ από δορυφόρους, το κακό όμως είναι ότι ποτέ μέχρι τώρα, όσες φορές κι αν το χρησιμοποίησα, δεν πρασίνισαν όλες αυτές οι μπάρες φτάνουν μέχρι την μέση, άντε και λίγο παραπάνω, αλλά όλες ποτέ, γι' αυτό και ρωτώ αν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό το φαινόμενο.

Στα υπ'όψιν ότι έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές και την υποβοήθηση του GPS μέσω GPRS χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγγνωμη αλλα εψαξα το μανουαλ και ολο το κινητο αλλα δεν το βρηκα πουθενα το πορτακι ειναι ενεργο??

Είναι ενεργό για αποδοχή κλήσεων, όχι όμως για τερματισμό ή απόρριψη κλήσεων.

Αυτό απ' ό,τι ξέρω γίνεται με επιπλέον εφαρμογή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγγνωμη αλλα εψαξα το μανουαλ και ολο το κινητο αλλα δεν το βρηκα πουθενα το πορτακι ειναι ενεργο??

Nαι είναι ενεργό, όταν ανοίγεις το slide απαντάς στην κλήση. Δεν ξέρω με την τελευταία αναβάθμιση αν ισχυεί ό,τι όταν κλείνεις το slide τερματίζει και η κλήση, γιατί στο απλό Ν95 το έχουν αφαιρέσει αυτό, δηλ να κλείνεις το slide και να τερματίζει η κλήση.

Αν δεν τερματίζει η κλήση όταν κλείνεις το slide, βάλε την εφαρμογή Slide Helper 1.04, είναι πολύ καλή και βολική.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί ακνείς να με βοηθήσει.

 

Πήρα σήμερα από το εξωτερικό Νοκια Ν95 8GB Vodafone και δεν μπορώ να αλλάξω το product code στο Nemesis...

Οταν πάω να κάνω Read (το product code) βγαινει error.

Το δοκίμασα σε πολλούς υπολογιστές για να είμαι σίγουρος, έκανα update στο Nokia PCSuite, Nemesis, αλλά τίποτα.

 

Έχεις κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...