Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kita eine ta idia tilefona ,i diafora eine pio megali othoni ,kai kalutery mpataria. kai ego ixa to n95 ena mina, piga piso sto k850 kai tora exo to n95 8gb to k850 sto sirtari. mporo na po oti to kratao giati den exo provlima me tin mpataria pou ixa me to n95 to aplo.opote katalaveneis edo kai duo mines den exo paei piso sto k850 auto kati leei. alla an sou exei mpei to mikrovio na to pareis den mporeis na kaneis kai alios!

Καταρχην δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ n95-2 και se δεύτερον δεν αλλάζει μόνο η μπαταρία και η οθόνη αλλά η μεγαλύτερη RAM και τεράστια διαφορά στη ταχύτητα σε σχέση με το απλό ακόμη η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλύτερη

ck
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σημειώσω πως σήμερα έφαγα τον τόπο μπας και έβρισκα την συσκευή σε κατάστημα Vodafone για να την πάρω με επιδότηση, αλλά δεν είχα καμία τύχη...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες εχουμε και λεμε τα εξης... Αυτο με τα πιστοποιητικα και τα χαζα :D Αλλαξα ημερομηνια στο κινητο αλλα τιποτα. το καταλαβαινει οτι υπαρχει λαθος ημερομηνια και δεν προχοραει το install. Επισης υπαρχει καποιο converter για videos για το κινητο μας? το αρχεια διαβαζει?
Link to comment
Share on other sites

και που ειναι το περιεργο;

 

 

 

Gia kapoion pou dn exei asxoli8ei einai kator8wma;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Thanks paidia gia tis apopseis sas!!!!:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορει καποιος που το εχει το τηλεφωνο και εχει δουλεψει αρκετα το GPS να μας πει ποση ωρα κανει να κλειδωσει σε δορυφορους με και χωρις το Α-GPS. Και με το πληκτρολογιο ανοιχτο φυσικα αφου απο κατω ειναι η κεραια του GPS.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορει καποιος που το εχει το τηλεφωνο και εχει δουλεψει αρκετα το GPS να μας πει ποση ωρα κανει να κλειδωσει σε δορυφορους με και χωρις το Α-GPS. Και με το πληκτρολογιο ανοιχτο φυσικα αφου απο κατω ειναι η κεραια του GPS.

Ευχαριστω

 

την πρωτη φορα μου εκανε 6λεπτα.

απο εκει και περα κλειδωνε σε 2λεπτα

και χωρις AGPS.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω Κινητό και είμαι μετάξι του Ν95 και του Ν95 3G , θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα από όσους τα έχουν ήδη γιατί δεν τα έχω καταλάβει

- Με την ύπαρξη wi-fi στο σπίτι μπορεί κάποιος να σερφάρει με το Ν95 και το Ν95 3G

- Το gps είναι μέσο παροχέα η μπορεί κάποιος να βάλει κανένα σπασμένο πρόγραμμα

- Το Ν95 3G Έχει υπέρυθρες , φωνητική κλήση και ηχογράφηση κλήσης όπως το απλό Ν95

- Πόσες επαφές τηλ/κού καταλόγου μπορεί να πάρει το Ν95 3G

- Η διάφορες τους είναι στην μνήμη η έχουν και καμιά άλλη ουσιαστική διάφορα που να δικαιολογεί το κόστος των 200 euro

Πιθανότατα αυτά να αναφέρονται σε κάποιες συζητήσεις και να ακούγονται χαζά :p άλλα λόγους ότι δεν είχα σκοπό τόσο καιρό για αλλαγή κινητού ( το Κινητό μου τα έφτυσε :wacko: και θέλω κάτι πολύ κάλο – διαχρονικό :p ) καθώς και το ότι δουλεύω βραδινές βάρδιες τον τελευταίο μήνα δεν έχω χρόνο και κουράγιο για ψάξιμο .

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω Κινητό και είμαι μετάξι του Ν95 και του Ν95 3G , θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα από όσους τα έχουν ήδη γιατί δεν τα έχω καταλάβει

- Με την ύπαρξη wi-fi στο σπίτι μπορεί κάποιος να σερφάρει με το Ν95 και το Ν95 3G[/;θοτε]

 

Προφανώς

 

- Το gps είναι μέσο παροχέα η μπορεί κάποιος να βάλει κανένα σπασμένο πρόγραμμα

 

Έχει ενσωματομένο πρόγραμμα ποθ κατεβάζει τα maps μέσω σύνδεσης, ή μπορείς να τα φορτώσεις εσύ από το PC σου με το Maploader.

 

- Το Ν95 3G Έχει υπέρυθρες , φωνητική κλήση και ηχογράφηση κλήσης όπως το απλό Ν95

 

Δεν είμαι σίγουρος για τις υπέρυθρες, τα άλλα τα έχει.

 

- Πόσες επαφές τηλ/κού καταλόγου μπορεί να πάρει το Ν95 3G

 

Άπειρες

- Η διάφορες τους είναι στην μνήμη η έχουν και καμιά άλλη ουσιαστική διάφορα που να δικαιολογεί το κόστος των 200 euro

 

Το 8gb έχει μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη μπαταρία, την μνήμη και κάποιες διαφορές στο software. edit: Επίσης έχει περισσότερη μνήμη RAM.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και όλες

πρώτες εντυπώσεις απο το ν95

βέβαια η καρτα sim θα μπει στις 19 του μηνός

λόγω αλλαγής φορητότητας οπότε ολοκληρωμένο θα είναι τότε

έτσι έχουμε , μόλις είδα το μαύρο κουτί με τον spiderman κάτι φτερούγισε μες στην καρδιά μου

όταν το άνοιξα ένιωθα σαν τα πιτσιρίκια που παίρνουν το δώρο τους τα χριστούγεννα (υπόψιν είμαι 35 χεχεχε)

το πρώτο και μοναδικό αρνητικο μέχρι τώρα που έχω δει είναι το εξής: όταν είναι ανοιχτό το πληκτρολόγιο έχει ένα ελάχιστο τζογο όταν πιέζεις τα πλήκτρα επιλογής ή τερματισμού κλήσης απο την δεξιά πλευρα (έχει αναφερθει και άλλα άτομα) και σου έρχεται σαν σκέψη έδωσα τόσα λεφτά και δεν θα μπορούσαν να το διορθώσουν το πρόβλημα??

βέβαια καμία σχέση με τη πρώτη έκδοση ν95

πάντως πιστεύω ότι αυτό με τον καιρό θα συνηθιστεί και θα ξεχαστεί, απλά πρώτη εντύπωση

έβαλα την ταινία, καταπληκτική εικόνα καθαρός δυνατός ήχος το ευχαριστιέσαι πραγματικά, ξεχωριστή εμπειρία

λίγο που περιηγήθηκα στα μενού είναι αρκετά γρήγορο

όταν το άνοιξα είχε 3 γραμμές μπαταρία έτσι αποφάσισα να την τελειώσω και μετά να κάνω το πρώτο φόρτισμα, για καλύτεη απόδοση

τώρα είμαι γραφείο που γράφω οπότε δεν θα το περιεργαστώ πολυ, το σαββατοκύριακο όμως .....

και σαν τελευταίο από την πρώτη μου επαφή το πρωί πηγαίνοντας στην δουλειά και έχοντας το wlan να ψάχνει σε ένα σημείο βρήκε 4 συνδέσεις αλλά δεν προχώρησα λόγω χρόνου

Πάντως δείχνει καταπληκτικό κινητό και ακόμα δεν έχουν μπει και προγράμματα...

Συγνώμη αν σας κούρασα για το μεγάλο μου post αλλά απο την άλλη πιστεύω κάποιοι υποψήφιοι όπως ήμουν εγώ θέλουν να διαβάζουν τέτοιες περιγραφές

Αναμένεται τα νεώτερα

 

Φώτης :)

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα μου εκανε 6λεπτα.

απο εκει και περα κλειδωνε σε 2λεπτα

και χωρις AGPS.:O

Πως ενεργοποιεί κάποιος το AGPS;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα μου εκανε 6λεπτα.

απο εκει και περα κλειδωνε σε 2λεπτα

και χωρις AGPS.:O

ok σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιεί κάποιος το AGPS;

 

Εργαλεια/ρυθμισεις/γενικες/Εντοπισμος θεσης/μεθοδοι εντοπισμου θεσης

και θα δεις αν ειναι τικαρισμενο το Υποβοηθουμενο gps

για να λειτουργησει πρεπει να εισαι στο net.:O

η συνεχεια στο αναλογο θεμα.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μία απορία, όσοι χρησιμοποιείτε την ενσωματωμένη εφαρμογή GPS, τί είδους χρήση κάνετε; Το χρησιμοποιείτε για να σας πηγαίνει σε προορισμούς, ή απλά για να σας δείχνει το στίγμα σας (εφετζίδικο και μόνο, που μετά από 10 φορές το έχεις βαρεθεί);
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια: εχει δοκιμασει κανεις το route66 με το n95 8gb; Το αναγνωριζει το ενσωματωμενο GPS;

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια: εχει δοκιμασει κανεις το route66 με το n95 8gb; Το αναγνωριζει το ενσωματωμενο GPS;

 

Βεβαιως

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως

 

Μπραβο :lol: ρε μεγαλε γιατι εαν ειναι να πληρωνουμε την nokia καθε φορα που θελουμε να παμε καπου την πατισαμε.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

pira exthes kai ego to n95 8g.evala ligo tin tainia toy spaiderman (foveri piotita eikonas kai ixoy)kai amesos meta toy ekana anavathmisi me ena neotero firm poy ipirxe!

vazontas meta tin tainia gia na ksanado kai moy evgaze oti lipei to klidi energopoiisis!i tainia iparxei stin karta alla den paizei!gnorizei kanenas pos tha tin kano na ksapaizei?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πριν κανει αναβαθμιση θα επρεπε να ειχες κανει backup. Ειναι επισημη οδηγια της nokia. Γιατι χωρις backup και μετα επαναφορα του backup χανονται τα δικαιωματα προβολης.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πριν κανει αναβαθμιση θα επρεπε να ειχες κανει backup. Ειναι επισημη οδηγια της nokia. Γιατι χωρις backup και μετα επαναφορα του backup χανονται τα δικαιωματα προβολης.

 

ara as to sviso kiolas na paei sto kalo!min moy pianei kai xoro e?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατεβα με wifi ενα αρχειο zip 40 MB απο rapidshare και το κατεβασε κανονικα !!!

Όντως πως το εκανες πες μας εγώ προσπάθησα να κατεβάσω και μου έβγαζε σφάλμα ο browser της νόκια ότι δεν γίνεται ... μήπως χρησιμοποίησες opera ?

ck
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ, λεω ΜΗΠΩΣ ξερουμε ποτε θα γινει Vf live συσκευη??? Το απλό Ν95 ειχε γινει αμεσως θυμαμαι:p:)
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ, λεω ΜΗΠΩΣ ξερουμε ποτε θα γινει Vf live συσκευη??? Το απλό Ν95 ειχε γινει αμεσως θυμαμαι:p:)

 

Η Vodafone είχε φέρει κομμάτια, αλλά εξαντλήθηκαν αμέσως...λογικά θα ήταν VF Live, δεν νομίζω να τα έδινε unbranded.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...