Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς έχω καρτοκινητό.:O

να κανεις ενα συμβολαιο τοτε για 2-3-4 μηνες με πιστωση αντι επιδοτησης να βαλεις και υπηρεσια adsm να γουσταρεις! μετα μολις τελειωσεις την δουλεια σου το κοβεις αμα μπορεις! αλλα θα τρελαθεις απο τις υπηρεσιες...οποτε... :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Billakosss πότε μπορώ να το αλλάξω σε adsm clock 100?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

κανονικα μετα απο 2 χρονια..δεν ξερω αν γινεται νωριτερα...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση κρίσεως.. σε περιοχή που δεν υπάρχει κάλυψη adsl αλλά ούτε και δίκτυo 3g σκέφτομαι να βάλω adsm για καθημερινή χρήση 8-10 ωρών κυρίως serfarisma και mail που έχει να κάνει με τη δουλειά μου...τώρα καλύπτομαι από απλή pstn [μπαίνω για 30 λεπτά ...κ βγαίνω για να μη χρεώνομαι κ.ο.κ.] . Τι λέτε ; Θα κάνω τη δουλειά μου καλύτερα από την pstn; Kαι αν ναι ποιο πρόγραμμα μου προτείνεται; [υπάρχει συμβόλαιο ομιλίας]

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έμενα με την dial-up pstn. H gprs με την pstn έχουν θεωτητικά ακριβώς τις ίδιες ταχύτητες αλλά πρακτικά το dial up είναι πολύ πιο σταθερό από το gprs. Πρόσθεσε σ' αυτό και το κόστος, που αν συνδέεσαι μέσω ΕΠΑΚ (υπάρχει ακόμα αυτό; ) είναι κατά πολύ μικρότερο.

 

Ο μόνος λόγος για να πας σε mobile internet είναι όταν (και αν) αναβαθμιστεί η περιοχή σου σε EDGE.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ειμαι φανταρος στην σαμοθρακη (εδω 3g πιανει μονο η WIND)

θελω να κανω μια συνδεση adsm ομως μονο για τους 5 μηνες που μου απομενουν στον Ε.Σ.

λογο του στρατου δεν εχω πολυ χρονο να ψαχνω για πληροφοριες οποτε ειπα να τα ρωτησω ολα εδω.

 

ακουσα οτι γινετε να κανω συμβολαιο για λιγοτερο απο ενα χρονο ομως θα πρεπει να πληρωσω το usb stick (αντι να μου το δωσουνε δωρο.)

 

σε αυτην την περιπτωση γινετε να αγορασω μια ξεκλειδωμενη 3G aircard απο το εξωρερικο με κοστος περιπου 60ευρω (για να μην πληρωσω 120ευρω για το usb stick της wind) και να την χρησιμοποιησω με την σιμ της wind?

 

απο οτι εχω δει αυτες οι καρτες συνδεονται σε δικτυα

# Tri Band UMTS (850/1900/2100 MHz)

# Quad Band GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

(το δικτυο της wind στα 800mhz δεν δουλευει?)

στα χαρακτηριστηκα της καρτας δεν υπαρχει το gsm800 μονο 850 λεει, οποτε θα δουλευει η ακυρο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ειμαι φανταρος στην σαμοθρακη (εδω 3g πιανει μονο η WIND)

θελω να κανω μια συνδεση adsm ομως μονο για τους 5 μηνες που μου απομενουν στον Ε.Σ.

λογο του στρατου δεν εχω πολυ χρονο να ψαχνω για πληροφοριες οποτε ειπα να τα ρωτησω ολα εδω.

 

ακουσα οτι γινετε να κανω συμβολαιο για λιγοτερο απο ενα χρονο ομως θα πρεπει να πληρωσω το usb stick (αντι να μου το δωσουνε δωρο.)

 

σε αυτην την περιπτωση γινετε να αγορασω μια ξεκλειδωμενη 3G aircard απο το εξωρερικο με κοστος περιπου 60ευρω (για να μην πληρωσω 120ευρω για το usb stick της wind) και να την χρησιμοποιησω με την σιμ της wind?

 

απο οτι εχω δει αυτες οι καρτες συνδεονται σε δικτυα

# Tri Band UMTS (850/1900/2100 MHz)

# Quad Band GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

(το δικτυο της wind στα 800mhz δεν δουλευει?)

στα χαρακτηριστηκα της καρτας δεν υπαρχει το gsm800 μονο 850 λεει, οποτε θα δουλευει η ακυρο?

 

To 3G --> 2100MHz

To GPRS/EDGE --> 900/1800MHz

Link to comment
Share on other sites

τοτε απο αποψη χαρακτηριστηκων ειμαι οκ.

θα δουλεψει ομως με το λογισμικο της καρτας αυτης?

η θα χρειαζετε το software της wind το οποιο πιθανον να εχει καποια περιεργη ρυθμιση μεσα και να μην δουλει?

 

παιζει καμια τετοια περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

τοτε απο αποψη χαρακτηριστηκων ειμαι οκ.

θα δουλεψει ομως με το λογισμικο της καρτας αυτης?

η θα χρειαζετε το software της wind το οποιο πιθανον να εχει καποια περιεργη ρυθμιση μεσα και να μην δουλει?

 

παιζει καμια τετοια περιπτωση?

 

Θα λειτουργει, αρκει να μην ειναι κλειδωμενο σε επιπεδο hardware η' software.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή για τους χρήστες προπληρωμένου ADSM. Μόλις έβαλαν μια υποσημείωση στην ιστοσελίδα, ότι οι τιμές και πάλι διπλασιάζονται μετά την 15 Ιουνίου 2009.

 

"*Η χρέωση μετά τη λήξη της προσφοράς θα είναι €10 και €30 για το ΝS2 και το NS7 αντίστοιχα."

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1443

 

Περίεργα πράγματα. Στα μουλωχτά και χωρίς καμιά ανακοίνωση μείωσαν τις τιμές 50% πριν 2 μήνες και τώρα πάλι στα μουλωχτά σταματούν την προσφορά. Τουλάχιστο πέρυσι ίσχυε για όλο το καλοκαίρι μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2008 αν θυμάμαι καλά. :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Μπορεί κανείς να μου πει στο wind 1 που έχω -μόλις έβγαλα τα 120mb που είχα επιλέξει να έχω, γιατί δεν τα χρειάζομαι πλέον - ποιά είναι η χρεώση τώρα σε περίπτωση που χρειαστώ ίντερνετ στο κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν φυγω για διακοπες σκεφτικα να κανονισω το θεμα internet αρχικα θα παω στα νησια μας και εχω δει οτι καλλυπτομαι απο το 3g δικτυο.ειδα λοιπον αυτη την προσφορατης wind βεβαια ειναι χρονια αλλα τωρα την ειδα... :P λεει πως με 99 ευρω περνεις και μοντεμ και 2 βδομαδες δωρεαν καλο αυτο... :P το μοντεμ ειναι και 3g ετσι ? πιστευετε οτι αξιζει ? βασικα εγω θα το χρειαστω πιο πολυ οταν γυρισω στην Ελλαδα τον Αυγουστο. Λετε να το αγορασω απο τωρα ή να το αφησω για τοτε?

βασικα πειτε μ και οτι αλλο θα μου φανει χρησιμο ???

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν φυγω για διακοπες σκεφτικα να κανονισω το θεμα internet αρχικα θα παω στα νησια μας και εχω δει οτι καλλυπτομαι απο το 3g δικτυο.ειδα λοιπον αυτη την προσφορατης wind βεβαια ειναι χρονια αλλα τωρα την ειδα... :P λεει πως με 99 ευρω περνεις και μοντεμ και 2 βδομαδες δωρεαν καλο αυτο... :P το μοντεμ ειναι και 3g ετσι ? πιστευετε οτι αξιζει ? βασικα εγω θα το χρειαστω πιο πολυ οταν γυρισω στην Ελλαδα τον Αυγουστο. Λετε να το αγορασω απο τωρα ή να το αφησω για τοτε?

βασικα πειτε μ και οτι αλλο θα μου φανει χρησιμο ???

ευχαριστω...

 

Αν σε ενδιαφέρει να έχεις απλώς internet, τότε θα σου πρότεινα να το αγοράσεις. Αν σε ενδιαφέρει και η ποιότητα αλλά και οι ταχύτητες του 3G, άστο καλύτερα - τραγικές ταχύτητες για download... το πολύ πολύ να πιάσεις κάπου στα 100KB/s... δεν θα σε συμφέρει σε αυτή την περίπτωση. :( :p :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει να έχεις απλώς internet, τότε θα σου πρότεινα να το αγοράσεις. Αν σε ενδιαφέρει και η ποιότητα αλλά και οι ταχύτητες του 3G, άστο καλύτερα - τραγικές ταχύτητες για download... το πολύ πολύ να πιάσεις κάπου στα 100KB/s... δεν θα σε συμφέρει σε αυτή την περίπτωση. :( :p :wacko:

 

και τι πρεπει να κανω τοτε ??? φταιει το μοντεμ δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει να έχεις απλώς internet, τότε θα σου πρότεινα να το αγοράσεις. Αν σε ενδιαφέρει και η ποιότητα αλλά και οι ταχύτητες του 3G, άστο καλύτερα - τραγικές ταχύτητες για download... το πολύ πολύ να πιάσεις κάπου στα 100KB/s... δεν θα σε συμφέρει σε αυτή την περίπτωση. :( :p :wacko:

 

Επειδή θα κατέβω κι εγώ Ελλάδα το καλοκαίρι και με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη προσφορά με το USB modem της Wind που ανάφερε ο Alt10, μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής;

 

Αναφέρεσαι στο συγκεκριμένο modem της προσφοράς ή γενικά στο 3G δίκτυο της Wind;

 

Αν αναφέρεσαι στο modem Alcatel X020, έχεις δοκιμάσει το 3G της Wind με άλλο modem και σου έδωσε καλύτερα αποτελέσματα; Αν ναι, τότε να φροντίσω να αγοράσω κάποιο άλλο modem από δω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω για να δουλεψει το adsm χρειαζετε οπωσδηποτε USB modem η εχει ενα λαπτοπ αυτο ενσωματωμενο γιατι σκεφτουμε να παρω ενα για της διακοπες, και εαν χρειαζετε ποσο κανουνε γιατι το χρειαζουμε για 2 εβδομαδες, τι με συφερει το Prepaid Promo Pack με 99 η 30 ευρω για δυο ν7 συν το μοντεμ (υπαρχουν εναλακτικα φθηνα μοντεμ για αυτην την δουλεια ???)και πως συνδεεσε αφου στειλεις μηνυμα μετα πρεπει να βγαλεις την sim καρτα και να την βαλεις στο μοντεμ ?? ευχαριστω Υ.Γ με ενδιαφερει μονο για σερφαρισμα ,υπαρχει περιπτωσει να μην πιανει στην περιοχη που θα ειμαι διακοπες ??(το σημα wind πιανει δυο μπαρες στην σιγκεκριμενει περιοχη)
Link to comment
Share on other sites

Αν θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να μου απαντήσει θα του ήμουν ευγνώμων γιατί το thread έχει γίνει τεράστιο...

 

Καταρχήν να πω ότι έχω σύνδεση Wind και κινητό με HDSPA (και δεν έχω usb modem)

 

Θέλω ασύρματο internet και γνωρίζω οτί εκεί που θα είμαι έχει κάλυψη 3G/HDSPA η Wind... αλλά το θέλω μόνο για 2 μήνες...

 

1) Γίνεται να ενσωματώσω ADSM στην υπάρχουσα SIM/σύνδεση για να μην αλλάζω συνέχεια στο κινητό;

 

2) Γίνεται μετά από 2 μήνες να το διακόψω; Υπενθυμίζω ότι δε θέλω usb modem και άρα υποθέτω ότι δεν υπάρχει λόγος να με δεσμεύσουν 12 μήνες.

 

Ευχαριστώ! :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ενσωματωσεις στην συνδεση-συμβολαιο το adsm ως add-on θα λεγαμε χωρις να χρειαζεται να παρεις καποιο μοντεμ.Κοιταξε λιγο τα πακετα Web n Mail αν σε εξυπηρετουν.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις... Σήμερα ρώτησα σε ένα κατάστημα Wind και με μπερδέψανε περισσότερο.

 

Εγώ θέλω non-stop add-on στη σύνδεση για 2 μήνες και μετά να το κόψω.

 

Ο ένας υπάλληλος λοιπόν μου είπε ότι γίνεται (με 50Ε το μήνα).

 

Φεύγοντας από το κατάστημα με κυνήγισε ένας άλλος υπάλληλος και μου δίνει κάτι φωτοτυπίες και μου λέει "εδώ είναι τα προγράμματα add-on αναλυτικά".

 

Τώρα όμως που τα βλέπω στο σπίτι είναι τα Web n' Mail (με τους μικρούς όγκους) και άλλη μία φωτοτυπία με 3 νέες συνδέσεις πάλι με μικρούς όγκους (μέχρι 1,2GB) που είναι πακέτα (χρόνος ομιλίας/SMS/internet) και θα ισχύουν από 30/9.

 

Πουθενά δε λέει όμως για add-ons 5GB και non-stop(30GB?) .

 

Φίλε H2SO4 είναι σίγουρο; Και επίσης αν υπάρχουν non-stop add-ons... ισχύει η 30% έκπτωση για όσους έχουν σύνδεση ή αυτό αφορά το ξεχωριστό ADSM μόνο ( δηλ. 12μηνο με USB stick)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Φιλε termi, καλεσε 1231 και επιλογη 8 δωρεαν, και ζητησε να ενεργοποιηθει το ADSM add on το non stop, εαν θελεις αυτο με τα 30 γκιγκα. Επειδη το 1231 δεν εχει καμια ενημερωση οτι δεν ισχυουν ακομα εμπορικα τα προηγουμενα πακετα, θα σου το ενεργοποιησουν αμεσα, καθως μιλας στο τηλεφωνο. Επισης, απενεργοποιηση με τον ιδιο τροπο. Μην μπλεκεις με καταστηματα γιατι θα χασεις την μπαλα...Αν αντιμετωπισεις προβλημα, στειλε μου pm... :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κοίτα εδώ:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1442

 

Και εδώ:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1213

 

Ξέρω, λίγο χαοτικές οι σελίδες τους, αλλά νομίζω ότι σε αυτές τις δύο θα βρεις αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι παίδες! :)

 

Η αλήθεια είναι ότι τα έχουν κάνει λίγο αχταρμά, και είναι μπέρδεμα για εμάς που ασχολούμαστε τόσα χρόνια φανταστείτε για τον απλό κοσμάκη.

 

Φίλε H2SO4 εχώ εταιρικό και όσες φορές πήγα να ενεργοποιήσω κάτι από το CC εταιρικών μου είπαν ΟΚ, αλλά περνούσαν οι μέρες και δε γινόταν τίποτα. Μάλλον θα πρέπει να πάω σε κατάστημα να το κάνω και αυτό, με σφραγίδες, κλπ

 

Ενεργοποιείται άμεσα; Αν ενεργοποιηθεί μισό μήνα ας πούμε πριν έρθει ο λογαριασμός πληρώνεις το μισό πάγιο και έχεις τα μισά GΒ; (αν και δε νοείται "μισά" στο non-stop κανονικά)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...