Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
η ενεργοποίηση έγινε στο 1260 σήμερα. Με πήρε τηλέφωνο αυτός ο κύριος που ασχολήθηκε. Ελπίζω τουλάχιστον από την ώρα που έρχεται ο λογαριασμός ή από την ώρα που εκδίδεται (έχω και online ενημέρωση) να μπορώ να χρησιμοποιώ τα 120mb.

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους για της απαντήσεις. Ειδικά εσένα Κώστα.

 

edit: Γιατί ενώ ο IE δεν μπορεί να βρει ς σύνδεση, ο Opera δουλεύει κανονικά όταν του ζητάω δεδομένα;

 

Δοκιμασε reinstall δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο αυτην την στιγμη. Δοκιμασε επισης και τον νεο browser του google τον chrome ειναι πολυ γρηγορος.

Δεν κανει τιποτε να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η ενεργοποίηση έγινε στο 1260 σήμερα. Με πήρε τηλέφωνο αυτός ο κύριος που ασχολήθηκε. Ελπίζω τουλάχιστον από την ώρα που έρχεται ο λογαριασμός ή από την ώρα που εκδίδεται (έχω και online ενημέρωση) να μπορώ να χρησιμοποιώ τα 120mb.

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους για της απαντήσεις. Ειδικά εσένα Κώστα.

 

edit: Γιατί ενώ ο IE δεν μπορεί να βρει σύνδεση, ο Opera δουλεύει κανονικά όταν του ζητάω δεδομένα;

 

 

online ενημερωση? Πως? μπορουμε να δουμε ανα πασα στιγμη που ειμαστε

απο ογκο δεδομενων?

 

Το εβαλα και εγω :)

 

ναι Κωστα υπερπολυτιμη βοηθεια - ευχαριστουμε πολυ

 

ενας φιλος πληρωσε 18 ευρω και του εκαναν 2ο sim αντιγραφο Κωστα , δεν

του αναφεραν ουτε εκανε το Twin SIM που εγραψες χθες

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
online ενημερωση? Πως? μπορουμε να δουμε ανα πασα στιγμη που ειμαστε

απο ογκο δεδομενων?

 

Το εβαλα και εγω :)

 

ναι Κωστα υπερπολυτιμη βοηθεια - ευχαριστουμε πολυ

 

ενας φιλος πληρωσε 18 ευρω και του εκαναν 2ο sim αντιγραφο Κωστα , δεν

του αναφεραν ουτε εκανε το Twin SIM που εγραψες χθες

 

Μηπως εγω δεν καταλαβα καλα.....οταν λες κλωνο εννοεις τα δεδομενα που εχει μεσα η sim ή να εχεις το ιδιο νουμερο σε 2 καρτες? αν ειναι το 2ο οι τιμες ειναι για συμβολαιο. Αυτο ονομαζεται TWIN SIM.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε reinstall δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο αυτην την στιγμη. Δοκιμασε επισης και τον νεο browser του google τον chrome ειναι πολυ γρηγορος.

Δεν κανει τιποτε να σαι καλα :)

Στο κινητό μου τον google chrome ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

η ενεργοποίηση έγινε στο 1260 σήμερα. Με πήρε τηλέφωνο αυτός ο κύριος που ασχολήθηκε. Ελπίζω τουλάχιστον από την ώρα που έρχεται ο λογαριασμός ή από την ώρα που εκδίδεται (έχω και online ενημέρωση) να μπορώ να χρησιμοποιώ τα 120mb.

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους για της απαντήσεις. Ειδικά εσένα Κώστα.

 

edit: Γιατί ενώ ο IE δεν μπορεί να βρει σύνδεση, ο Opera δουλεύει κανονικά όταν του ζητάω δεδομένα;

 

Μηπως εγω δεν καταλαβα καλα.....οταν λες κλωνο εννοεις τα δεδομενα που εχει μεσα η sim ή να εχεις το ιδιο νουμερο σε 2 καρτες? αν ειναι το 2ο οι τιμες ειναι για συμβολαιο. Αυτο ονομαζεται TWIN SIM.

 

Κωστα εχω 2 συσκευες που χρησιμοποιω και θελω να εχω το ιδιο νουμερο και στις

2 , χωρις ομως να πρεπει να βαζω-βγαζω sim

 

πανω εδω τη λυση υπαρχει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Στο κινητό μου τον google chrome ? :wacko:

 

Sorry ξεχασα οτι 8α κανεις χρηση στο κινητο :p

 

Κωστα εχω 2 συσκευες που χρησιμοποιω και θελω να εχω το ιδιο νουμερο και στις

2 , χωρις ομως να πρεπει να βαζω-βγαζω sim

 

πανω εδω τη λυση υπαρχει?

 

Twin Sim ειναι η λυση.... 2 sim το ιδιο νουμερο

 

Υ.Γ Ειμαστε ηδη Off Topic στα τελευταια μυνηματα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Αυτό που αναφέρεται προηγουμένως με τα 8 ευρώ επιπλεόν πάγιο και 120 ΜΒ πλοήγηση ισχύει σαν πρόσθετο σε οποιοδήποτε πρόγραμμα?

π.χ. εγώ έχω Flexy 40 και μέχρι τώρα έκανα τη δουλειά μου με Wind plus non-stop και τον Opera mini και είχα βολευτεί, μπορώ απλά να ακυρώσω το plus non-stop και να προσθέσω το 120/8?

Με τις αλλαγές που ακούω για το non-stop (4 ευρώ και μέχρι 40 ΜΒ) νομίζω ότι το 120 ΜΒ - 8 ευρώ θα με βολέψει παραπάνω, επειδή δε θα έχω φόβο να κατεβάζω και μερικά αρχεία ενίοτε (όπως και να παίρνω τα μειλ από κανονικό πρόγραμμα pop-3 και όχι web based client).

 

Γιατί ΔΕΝ αναφέρεται η ύπαρξη του προγράμματος αυτού στο site της Wind?? (αλλά μόνο ξεκινάει από τα 300 ΜΒ?) :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην δεν υσχίει, εγώ το έκανα όπως θα διαβάσεις παραπάνω στο νήμα κανονικά αν και μου είχαν πει σε κατάστημα ότι δεν γίνεται

 

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην δεν υσχίει, εγώ το έκανα όπως θα διαβάσεις παραπάνω στο νήμα κανονικά αν και μου είχαν πει σε κατάστημα ότι δεν γίνεται

 

Δες εδώ

 

Thanxs για το link :)- θα το ενεργοποιήσω μάλλον και εγώ (περιμένω λίγο να δω τι θα γίνει με το wind plus non-stop)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην δεν υσχίει, εγώ το έκανα όπως θα διαβάσεις παραπάνω στο νήμα κανονικά αν και μου είχαν πει σε κατάστημα ότι δεν γίνεται

 

Δες εδώ

απο ποτε αρχισε να ισχυει ο υπολογισμος σε σενα και πως το παρακολουθεις?

 

το online που λες τι ειναι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ότι αυτό το μήνα δεν υπολογίζεται από την πρώτη του μήνα, αλλά από την στιγμή που το ενεργοποίησα και ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα είναι μαζί με την έκδοση του.

 

Το online είναι ο λογαριασμός σου που μπορείς να τον βλέπεις αναλυτικά όταν εκδοθεί.

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ότι αυτό το μήνα δεν υπολογίζεται από την πρώτη του μήνα, αλλά από την στιγμή που το ενεργοποίησα και ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα είναι μαζί με την έκδοση του.

 

Το online είναι ο λογαριασμός σου που μπορείς να τον βλέπεις αναλυτικά όταν εκδοθεί.

σε ευχαριστω αρα για την αρχικη ενεργοποιηση καλυπτει το διαστημα απο την ημερα ενεργοποιησης και μετα ο μηνας συμβαδιζει με την ημερομηνια εκδοσης του λογ/σμου σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι νομίζω έτσι είναι. Αν γνωρίζει κανείς άλλος ας μας πει...έχω την εντύπωση ότι αυτό μου είπαν. Περιμένω και γραπτή απάντηση από την wind.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ναι νομίζω έτσι είναι. Αν γνωρίζει κανείς άλλος ας μας πει...έχω την εντύπωση ότι αυτό μου είπαν. Περιμένω και γραπτή απάντηση από την wind.

Ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδες

εχω αγορασει το USB Stick Modem - Huawei E169 απο την wind και το προγραμμα 30 ωρες τον μηνα αλλλα το USB Stick Modem - Huawei E169 δεν δουλευει στο λαπτοπ οταν το βαζω στην usb κολαει το λαπτοπ και αν το βγαλω ολα δουλευουν normal εχω κανει unistall to antivirus αλλα το προβλημα παραμενει . Στο desktop δουλευει κανονικα

Καμια ιδεα ????

 

thanks Manos

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,τι λογισμικο εχεις στο lap top? vista???αν ναι μπορει να φταει αυτο,δοκιμασε και μπες απο καποιο net στο http://www.wind.com.gr και βρες το λογισμικο για vista ισως να στρωσει ετσι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,τι λογισμικο εχεις στο lap top? vista???αν ναι μπορει να φταει αυτο,δοκιμασε και μπες απο καποιο net στο http://www.wind.com.gr και βρες το λογισμικο για vista ισως να στρωσει ετσι

 

Το προβλημα ειναι σε χp sp3

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ο υπολογιστης σου εχει γενικα πρβλημα με usb συσκευες? Εχεις δοκιμασει με καλωδιο και χωρις το στικακι? εχεις δοκιμασει ολες τις διαθεσιμες θυρες που εχει το συστημα σου?
Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστης σου εχει γενικα πρβλημα με usb συσκευες? Εχεις δοκιμασει με καλωδιο και χωρις το στικακι? εχεις δοκιμασει ολες τις διαθεσιμες θυρες που εχει το συστημα σου?

 

ta exw kanei ola afta alla mataia

Link to comment
Share on other sites

Σου βγαζει κανενα μηνυμα?Το μοντεμ το βλεπεις στο device manager?To βαζεις απλα σε μια θυρα usb και παγωνει το pc?Παντως απ οτι ειδα λιγο στο forum της Huawei υπαρχουν πολλα παραπονα για το συγκεκριμενο μοντεμ σε συστημα με SP3
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Άν θες κάνε αναβάθμιση στον Connection Manager και ξαναπροσπάθησε.Κατέβασε την αναβάθμιση απο ΕΔΩ.Κάντο εγκατάσταση και πες μου.:)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εχω να κανω ενα σχολιο σχετικα με την ταχυτητα του adsm. Σημερα στο κενο που ειχα εκατσα και συνδεθηκα με το μικρο μου (ht xpress book κλωνος του msi wind) περιπου ενα δυωρο. Πολυ καλη ταχυτητα (ειχα hsdpa) και με ενα τεστακι που εκανα στο speedtest.net μου πεταξε 1,5 mbps! ταχυτατο σερφαρισμα, ηταν σαν να ειμουν με την adsl μου :D
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω ενα σχολιο σχετικα με την ταχυτητα του adsm. Σημερα στο κενο που ειχα εκατσα και συνδεθηκα με το μικρο μου (ht xpress book κλωνος του msi wind) περιπου ενα δυωρο. Πολυ καλη ταχυτητα (ειχα hsdpa) και με ενα τεστακι που εκανα στο speedtest.net μου πεταξε 1,5 mbps! ταχυτατο σερφαρισμα, ηταν σαν να ειμουν με την adsl μου :D

Εγώ αντιθέτως προχτές στην περιοχή του city gate ενώ είχα hsdpa κατέβαζα με 4 έως 7 kb το δευτερόλεπτο. Ήταν σαν να έχω την παλιά dial up μου!!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως προχτές στην περιοχή του city gate ενώ είχα hsdpa κατέβαζα με 4 έως 7 kb το δευτερόλεπτο. Ήταν σαν να έχω την παλιά dial up μου!!!

A, μια χαρά είσαι, εμένα η dial up μου κατεβάζει με 3ΚΒ/S :p

 

Εγω πάντως, κέντρο έχω 50-60ΚΒ με non stop και 3,5G. Δεν έχει πέσει τόσο ποτέ.

Με gsm κατεβάζει με 5,6ΚΒ σταθερά.

 

Τι είναι το hsdpa? To 3.5G Μήπως?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...