Jump to content

Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;  

118 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;



Recommended Posts

Άπειρες φορές έχουμε βρει ανοιχτούς λογαριασμούς αλλά ξέραμε ποιος τους άνοιγε και του είπαμε πως αν ξαναγείνει κάτι τέτοιο θα φον΄ξουμε την αστυνομοία και αν και αρνήθηκε ότι έχει κάνει κάτι τέτοιο όλος τυχέως δεν έχει ξανα ανοιχτεί από τότε κάποιος λογαριασμός...:happy:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι αγαπητε.

δεν ειναι απλα υποψια,ειναι βεβαιοτητα.

απλα περιμενω να τον παισω επ αυτοφορω γιατι δεν μου αρεσει να μην εχω στοιχεια πριν πω καποιον "κλεφτη"

 

 

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΛΙΩΜΑ ΑΚΟΥ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ...

ΟΤΙ Η ΠΡΑΞΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΔΙΚΗΜΑ ΤΟΥ ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ (ΠΛΗΜΜΕΛΗΜΑ) ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΦΥΛΑΚΙΣΗ (ΩΣ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ):ninja: Ή/ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΛΙΩΜΑ ΑΚΟΥ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ...

ΟΤΙ Η ΠΡΑΞΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΔΙΚΗΜΑ ΤΟΥ ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ (ΠΛΗΜΜΕΛΗΜΑ) ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΦΥΛΑΚΙΣΗ (ΩΣ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ):ninja: Ή/ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ!!!

 

:lol::lol::lol:Εχεις απόλυτο δίκιο:lol::lol::lol:...

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου πολυκατοικία έχουν αδυναμία στα γράμματα από τράπεζες για να δουν το υπόλοιπο των λογαριασμών και σε όσα εχουν να κάνουν με εξετάσεις (αποτελέσματα αγγλικών - lower και τετοια).
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου πολυκατοικία έχουν αδυναμία στα γράμματα από τράπεζες για να δουν το υπόλοιπο των λογαριασμών και σε όσα εχουν να κάνουν με εξετάσεις (αποτελέσματα αγγλικών - lower και τετοια).

 

ΟΟΟΛΕ!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ!!!!:geek::geek::geek:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΈΚΑΝΑΝ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΓΕΙΤΟΝΑΚΙΑ ΣΟΥ:rotfl::rotfl::rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Kαι καλα να σου κλεψουν ενα λογαριασμο κινητου και να ερθει τον επομενο μηνα, ή να πας στο καταστημα να δεις ποσο ειναι να τον πληρωσεις. Το χειροτερο ειναι να σου κλεψουν δεματακια απο ebay για παραδειγμα και να πανε τσαμπα τα χρηματα που εχεις δωσει. Εμενα μεχρι στιγμης δεν εχει κλαπει τπτ ευτυχως. Εχει ερθει και 2 φορες πιστωτικη καρτα με φακελο και δεματακια απο ebay και τα εχω βρει ολα...

 

Εγώ τι να πώ που μου έκλεψαν το χαρτί για το Zertifikat (πτυχίο γερμανικών, για όσους δε γνωρίζουν); Είχε γίνει λάθος στα στοιχεία μου και μου έστειλαν δύο φορές την επιβεβαίωση στοιχείων. Ε, και την τρίτη φορά που ήταν το αποδεικτικό και το πρόγραμμα εξέτασης τους κίνησε την περιέργεια και το σούφρωσαν (ξέρω πολύ καλά ποιά:shifty:). Κι έτσι έτρεχα σαν παλαβός στην Πανεπιστημίου στο Goethe Institut όπου μου επιβεβαίωσαν πως μου είχαν στείλει το χαρτί και αναγκάστηκαν να μου εκδόσουν επιτόπου καινούριο για να καταφέρω να δώσω τις εξετάσεις. Λίγο ακόμη να καθυστερούσε, θα έχανα την εξεταστική.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Kαι καλα να σου κλεψουν ενα λογαριασμο κινητου και να ερθει τον επομενο μηνα, ή να πας στο καταστημα να δεις ποσο ειναι να τον πληρωσεις. Το χειροτερο ειναι να σου κλεψουν δεματακια απο ebay για παραδειγμα και να πανε τσαμπα τα χρηματα που εχεις δωσει. Εμενα μεχρι στιγμης δεν εχει κλαπει τπτ ευτυχως. Εχει ερθει και 2 φορες πιστωτικη καρτα με φακελο και δεματακια απο ebay και τα εχω βρει ολα...

 

Για τα δέματα δεν αφήνει ειδοποίηση ο ταχυδρόμος για να πας να το παρεις απο ταχυδρομείο?

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πραγματακια που χωρανε σε φακελους τα φερνουν σπιτι... βλ ακουστικα κινητων κλπ..
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΛΙΩΜΑ ΑΚΟΥ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ...

ΟΤΙ Η ΠΡΑΞΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΔΙΚΗΜΑ ΤΟΥ ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ (ΠΛΗΜΜΕΛΗΜΑ) ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΦΥΛΑΚΙΣΗ (ΩΣ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ):ninja: Ή/ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ!!!

κι ομως,ο αδερφος μου(δικηγορος)του ειχε κανει παρατηρηση στο παρελθον αλλα αυτος συνεχιζει ακαθεκτος.

σημερα βρηκα στην εισοδο μια προσκληση απο τον οδοντιατρικο συλλογο ανοιγμενη και σκισμενη....δε τον πετυχα ομως στα πρασα να του την δωσω να την φαει!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κι ομως,ο αδερφος μου(δικηγορος)του ειχε κανει παρατηρηση στο παρελθον αλλα αυτος συνεχιζει ακαθεκτος.

σημερα βρηκα στην εισοδο μια προσκληση απο τον οδοντιατρικο συλλογο ανοιγμενη και σκισμενη....δε τον πετυχα ομως στα πρασα να του την δωσω να την φαει!

 

:lol::lol:

 

Στη δική μου πολυκατοικία έχουν αδυναμία στα γράμματα από τράπεζες για να δουν το υπόλοιπο των λογαριασμών και σε όσα εχουν να κάνουν με εξετάσεις (αποτελέσματα αγγλικών - lower και τετοια).

 

 

:lol::lol:Θελουν να μορφωθουν οι ανθρωποι:lol::lol:!!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

 

 

 

:lol::lol:Θελουν να μορφωθουν οι ανθρωποι:lol::lol:!!!

η αληθεια ειναι πως δεν ειναι και πολυ αστειο.

να εχεις πληρωσει του κοσμου τα παραβολα,να εχεις καταθεσει κι εγω δε ξερω ποσα χαρτια,να περιμενεις ενα μηνα για να σου ερθει το χαρτι και να ερχεται ο ******* και να το σκιζει!!!ελεος!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εμάς μας έχει τύχει κάτι τέτοιο...Δίπλα μας νοικιάζουν σπίτι κάποιοι Ρωσοπόντιοι που δεν τους λες και τέρατα διακριτικότητας!Για να γίνω σαφής όταν πρωτοήρθαμε πριν 2 χρόνια μας είχαν επισημάνει οι γείτονες ότι κλέβουν λογαριασμούς ανοίγουν γράμματα κλπ.Έτσι και εμείς περιμέναμε το πρώτο χτύπημα τους το οποίο δεν άργησε να γίνει.Βρήκαμε έναν ανοιγμένο φάκελο και καθώς μας είπαν ότι τους είδαν να κινούνται ύποπτα γύρο από γραμματοκιβώτιο, η μάνα μου(δικηγόρος) πήγε και τους έτριξε τα δόντια και από τότε είμαστε ήσυχοι.Επίσης τώρα με το πτυχίο των Γερμανικών πηγε η καρδιά μου στη κούλουρη καθώς άκουσα ότι τα στέλνουν στο σπίτι.Τελικά το έστειλαν στο φροντηστήριο και γλίτωσα.
Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα..αφήνετε ένα απειλητικό σημείωμα στην είσοδο της πολυκατοικίας απευθυνόμενο σε αυτόν που κλέβει τα γράμματα.Μόλις κάποιος τον πιάσει επ' αυτοφόρω πράξτε τα δέοντα.

Μέχρι να γίνει αυτό,ενημερώνετε τον ταχυδρόμο να σας χτυπάει το κουδούνι όταν έχει γράμμα για σας, να τα παίρνετε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα πράγματα..αφήνετε ένα απειλητικό σημείωμα στην είσοδο της πολυκατοικίας απευθυνόμενο σε αυτόν που κλέβει τα γράμματα.Μόλις κάποιος τον πιάσει επ' αυτοφόρω πράξτε τα δέοντα.

Μέχρι να γίνει αυτό,ενημερώνετε τον ταχυδρόμο να σας χτυπάει το κουδούνι όταν έχει γράμμα για σας, να τα παίρνετε αμέσως.

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ! ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΑΡΑΛΑΓΗ: ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ "ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ" ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΠΡΩΤΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ, ΤΟ ΛΟΓΟ Θ'ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!!

ΔΡΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟ ΜΕΤΡΟ!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ! ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΑΡΑΛΑΓΗ: ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ "ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ" ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΠΡΩΤΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ, ΤΟ ΛΟΓΟ Θ'ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!!

ΔΡΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟ ΜΕΤΡΟ!

Σιγά μην του στείλουμε και άνθρακα :rolleyes:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην του στείλουμε και άνθρακα :rolleyes:

 

Ναι. Ένα κομμάτι κάρβουνο.:p

Βάκιλο του άνθρακα εννοείς. Πράγμα που δεν το βρίσκεις εύκολα. Να 'μαστε πιο πρακτικοί.

Απλά λέμε στον ταχυδρόμο να μας δίνει αυτοπροσώπως τα γράμματα, είτε είναι συστημένα είτε όχι.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου εχει τυχει ποτε τετοιο πραμα! Και αντε να σου κλεψουν καταλογους, προσφορες κλπ το καταλαβαινω, τους λογαριασμους ομως τι τους θελουν!!? Πρεπει να ειναι εντελως στοκοι οι γειτωνες.

 

Αν ξες παντως ποιος κανει τετοιες λαμακιες περνας σε αντιποινα πχ απειλητικα/προειδοποιητικα μηνυματα χαραγμενα στο αμαξι, προκες στα λαστιχα,κλεβεις και τα δικα του γραμματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αν ξες παντως ποιος κανει τετοιες λαμακιες περνας σε αντιποινα πχ απειλητικα/προειδοποιητικα μηνυματα χαραγμενα στο αμαξι, προκες στα λαστιχα...

 

Μήπως να του βάλουμε και γκαζάκια στο αυτοκίνητο; :mad: Απλά καλούμε το 100 και τελειώνει η ιστορία! ;)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα πεις στην αστυνομία;

Φανταστικέ αστυνόμε, έχω την υποψία ότι ο γείτονας μου κλέβει την αλληλογραφία... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Απλά λέμε στον ταχυδρόμο να μας δίνει αυτοπροσώπως τα γράμματα, είτε είναι συστημένα είτε όχι.

 

 

Κι ο ταχυδρόμος θα σε γράψε στα @@@. Εδώ βαριούνται να τα βάζουν τα γραμματοκιβώτια όπου υπάρχουν :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα πεις στην αστυνομία;

Φανταστικέ αστυνόμε, έχω την υποψία ότι ο γείτονας μου κλέβει την αλληλογραφία... :shifty:

 

Ε, τότε βάλε χέρι στο αμάξι του γείτονα... Να δούμε τότε τι θα του πεις του φανταστικού αστυνόμου: "Χαράκωσα το αμάξι του γείτονα γιατί έχω την εντύπωση πως μου κλέβει την αλληλογραφία." :ninja:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν θα το κανεις και μπροστα του :p

 

Και στην τελικη αν δεν καταλαβαινει παρολες τις ειδοποιησεις δεν σου μενει και τπτ αλλο να κανεις εκτως απο τον να τον σαπισεις στο ξυλο..

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε βάλε χέρι στο αμάξι του γείτονα... Να δούμε τότε τι θα του πεις του φανταστικού αστυνόμου: "Χαράκωσα το αμάξι του γείτονα γιατί έχω την εντύπωση πως μου κλέβει την αλληλογραφία." :ninja:

Είπα εγώ ότι θα βάλω χέρι στο αμάξι του γείτονα;

Πάλι αυθαίρετα συμπεράσματα βγάζεις; :down:

Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ ότι θα βάλω χέρι στο αμάξι του γείτονα;

Πάλι αυθαίρετα συμπεράσματα βγάζεις; :down:

 

Δεν έχω διάθεση να μπω σε προσωπική αντιπαράθεση. Το αν βγάζω "πάλι αυθαίρετα συμπεράσματα", άσε να το κρίνουν αυτοί που κατάλαβαν το πνεύμα όσων γράφω. Προσωπικά θεωρώ ότι σε τέτοια θέματα αντίποινα δεν χωρούν. Αρκεί μία προειδοποίηση, ενώ σε ακραίες περιπτώσεις η νομική οδός με πρώτο βήμα την κλήση της αστυνομίας είναι μονόδρομος. Αν έχεις να προτείνεις κάτι πιο πρακτικό, είμαι πρόθυμος να σε "ακούσω". ;) Έκτος και αν δεν το θεωρείς και τόσο σημαντικό πρόβλημα, αφού άλλωστε έχεις δηλώσει "και θύτης και θύμα".

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Με την νομιμη οδο αντε να βγαλεις ακρη με τετοιες περιπτωσεις. Πως θα αποδειξεις οτι αυτος το κανει, θα βαλεις καμερα?

 

Σε πολυκατοικια που εμενα παλιοτερα ηταν ενας ενοικος που χαρακωνε τα αμαξια. Αυτο γινοταν για πολυ καιρο και λιγο πολυ ξεραμε ποιος το εκανε. Απο συστασεις κλπ δεν καταλαβαινε ωσπου τον σπασαν στο ξυλο και απο τοτε τερμα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...