Jump to content

Samsung SGH-i560


iMac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρησιμοποιώντας και τα 2 τελικά προγράμματα στην Χαλκιδική το Σ/Κ, το sygic προς και το garmin στην επιστροφή, μπορώ να πω ότι τελικά το GARMIN είναι πολύ καλύτερο (ευτυχώς κατάφερα να το λειτουργήσω), το SYGIC έχανε συνέχεια τον δορυφόρο κα ιδεν είχε τόσο καλή ενημερωση.

 

ακόμα νωρίς βέβαια είναι γιατί εχω πολλά να μάθω στο θέμα GPS.

HYUNDAI COUPE CLUB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 470
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΒΑΛΕΣ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΠΑΛΙ ?

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Όπως διάβασα στο site της Auto Drive για την εγκατάσταση της αναβάθμισης πρέπει να έχεις card reader.Επειδή δεν έχω card reader υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει η αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν καποιος φιλος γνωριζει πως θα ενεργοποιησω τη GPS εφαρμογη η οποια βρισκεται εγκατεστημενη ηδη στο τηλεφωνο.Η συνδεση μου ειναι της wind και υπαρχει εγκατεστημενη η εφαρμογη samsung mobile navigator.
Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμενη εφαρμογη δεν την εχω ξανακουσει,το δικο μου 810 δεν ειχε καποιο προγραμμα μεσα,εχει αυτο ελληνικους χαρτες μεσα???κοιτα καλυτερα το γκαρμαϊν που ειναι κορυφαιο,κοιτα στο θεμα των g810,μηνυμα #324,μηπως βοηθηθεις ,και βλεπουμε
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Όπως διάβασα στο site της Auto Drive για την εγκατάσταση της αναβάθμισης πρέπει να έχεις card reader.Επειδή δεν έχω card reader υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει η αναβάθμιση;

 

Λογικα αν συνδεσεις το κινητο σε "μεταφορα δεδομενων",το ιδιο ειναι περιπου

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν συνδεσεις το κινητο σε "μεταφορα δεδομενων",το ιδιο ειναι περιπου

 

Αυτό ήταν τελικά.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας το Internet στο κινητό; Επειδή ήθελα να στείλω email με attachment και δεν μπορούσα μέσω hotmail ή yahoo, υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι αδυνατον να μου βρει σημα GPS (εχω κανει *#7370# ).

χρειαζεται οπωσδηποτε δικτυο ( μεθοδοι εντ. θεσης/βασει δικτυου ) για να βρει δορυφορους το GPS ??

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ....

 

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα και αντιμετωπίζω κάτι τρελά προβλήματα.Για παράδειγμα όταν κλείνει μετά για να ανοίξει πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να την αφίσω εκτός για κανένα 10 λεπτο.Έχω πέσει σε προβληματικό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα και αντιμετωπίζω κάτι τρελά προβλήματα.Για παράδειγμα όταν κλείνει μετά για να ανοίξει πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να την αφίσω εκτός για κανένα 10 λεπτο.Έχω πέσει σε προβληματικό?

 

Μπορεί να συμβεί και σε φυσιολογικό καμιά φορά, σπάνια όμως. Αν σου συμβαίνει συχνά σημαίνει πως υπάρχει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα και αντιμετωπίζω κάτι τρελά προβλήματα.Για παράδειγμα όταν κλείνει μετά για να ανοίξει πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να την αφίσω εκτός για κανένα 10 λεπτο.Έχω πέσει σε προβληματικό?

Nαι κι εμενα το εκανε το πηγα και μου δωσαν αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω και όποιος ξέρει...

Σκέφτομαι να πάρω το τηλέφωνο γιατί μου αρέσει πολύ εμφανισιακά αλλά και οι λειτουργίες του νομίζω ότι με καλύπτουν πλήρως...Αλλά θέλω να μάθω αν:

1)Δέχεται ΟΛΕΣ τις εφαρμογές που δέχεται και ένα nokia s60 fp1 πχ n82 κλπ...?

2)Το gps του τί λέει?

3)Τι αυτονομία έχει περίπου με normal χρηση?

4)Αναβαθμίσεις μπορείς να κάνεις και μόνος σου μεσω net οπως πχ σε nokia,sony?

5)Σε σχέση με τα nokia s60 τι λέει?είναι γρήγορο?

6)Το slide τι λέει απο τζόγους? και τέλος...

7)Από κάμερα την μέρα?βγαζει καλές φωτό?

Σκέφτομαι να το πάρω από oteshop με επιδότηση

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων....:)

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε παιδιά.το εγκαταλείψατε το θέμα?αν κάποιος έχει το τηλεφωνο και δεν βαριέται να απαντήσει...επειδή θέλω να πάρω το κινητό με επιδότηση....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

πηρα και εγω το κινητο πιο πολύ για το gps.

 

Εγκαθιστώ το Garmin στην καρτα μνημης βάζω και τους κωδικούς αλλά όταν το βαζω να ψαξει για το gps μενει κολλημένο στην αναζήτηση.

 

Δεν βρισκει ο gps.

 

Τι κανω λάθος?

Το ιδιο garmin το εχω χρησιμοποιήσει σε Νοκια και βρηκε αμεσως το gps

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω 5 πραγματα απο ενα απλο και οχι απαιτητικο χρηστη.

Εχει εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και αυτο με μεγαλη σιγουρια γιατι το εχουμε εταιρικο 3 ατομα που οι δυο ειναι σιδεροφαγοι!!!!

Η μπαταρια του κραταει αναλογα την χρησ ηαπο 3 ωρες (με χρηση gps) μεχρι 3 μερες το πολυ.

 

Το gps ειναι σχετικα καλο και αναλογα με την περιοχη εχει απο αριστη εως κακιστη χαρτογραφηση.το κακο του ειναι οτι αλλες φορες βρισκει δορυφορο με την μια και αλλες κανει εως και ενα τεταρτο να τον βρει.

Επισης για να δουλεψει το gps την πρωτη φορα να κανεις ευλαβικα αυτα που θα ΠΡEΠΕΙ να διαβασεις στις αρχικες σελιδες αυτου του τοπικ αλλιως το ...ξεχνας.

 

Για τα αλλα που ρωτατε δεν γνωριζω οποτε και δεν ...απαντω!!!:D

 

Αυτα τα ολιγα.

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σε ευχαριστω για την απάντηση...περιμενα περιμενα...κανείς δεν απαντουσε και τελικά πηρα το nokia 6220.thnx anyway....
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω..

Απλα με την ευκαιρια να πουμε και κατι γενικο.

Και γω μερικες φορες στεναχωριεμαι οταν τα ερωτηματα μου πεφτουν στο κενο.αλλα ετσι ειναι τα πραγματα για προϊόντα που ειναι την μια μερα καινουργια και τον αλλο μηνα θεωρουνται ξεπερασμενα!!!!

Τις πρωτες μερες που το αγορασα ,μπηκα στο τοπικ και ομολογω οτι ειχα ενθουσιαστει με την εξελιξη του (ασε που δεν υπηρχε περιπτωση να δουλευε το gps χωρις την βοηθεια των φιλων απο δω μεσα)

Σημερα ειμαι ετοιμος (που λεει ο λογος) να αλλαξω κινητο οποτε το θεωρω και περιπου περιτο να ξαναμπω στο συγκεκριμενο τοπικ !!!

Πιστευω οτι ειμαστε μεγαλα κοροιδα με αυτες τις ιστοριες που μας πλασαρουν και τις καταπινουμε αμασητες....

να δουμε ποτε θα βαλουμε μυαλο!!!(και, πρωτος εγω)

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι κάτοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου samsung sgh i560v και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την μπαταρία..Χωρίς να χρησιμοποιήσω gps,μιλάω 10-15 λεπτά κ ενω το εχω φορτισει ολο το βράδυ,μετά απο 7-8 ωρες η μπαταρια εχει πεσει κατω ολη..Την 1η μερα μου κρατησε μια μερα.Τις 2 επόμενες μιση μέρα..Κ δεν εχω κανει χρηση..Μπορείτε να με βοηθήσετε??

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

πηρα και εγω το κινητο πιο πολύ για το gps.

 

Εγκαθιστώ το Garmin στην καρτα μνημης βάζω και τους κωδικούς αλλά όταν το βαζω να ψαξει για το gps μενει κολλημένο στην αναζήτηση.

 

Δεν βρισκει ο gps.

 

Τι κανω λάθος?

Το ιδιο garmin το εχω χρησιμοποιήσει σε Νοκια και βρήκε αμέσως το gps

 

ΦΙΛΕ κανε αυτά και θα σου βρει πιστεύω το gps στη αρχή μπορεί να αργιση λίγο εμένα προσωπικά μου το βρήκε αμέσως

Πρέπει να είσαι όμως έξω από το σπίτι και σε μέρος ΑΝΟΙΧΤΟ

 

 

Οταν ανοιξουμε πρωτη φορα το GtmobileXT παμε :

Ρυθμισεις>Συστημα>Απομακρυσμενο Gps και επιλεγουμε το (2) Χρηση του συνδεδεμενου... παταμε ενεργοποιησει και μας βγαζει στιγμιαια πανω αριστερα Αναγνωριστικο Μοναδας και ενα αριθμο και μετα γραφει αναζητηση... Ειναι ετοιμο ,και αυτο γινεται μονο μια φορα..

Οταν παμε στο προβολη χαρτη επανω γραφει Αναζητηση Gps,δεν ψαχνει να βρει το Gps Αλλα τους δορυφορους..μολις τους βρει γραφει ετοιμοτητα για πλοηγησει..

Την πρωτη φορα και εγω για καταλαβω πως λειτουργει παιδευτικα κανα δυο μερες, μεχρι που εκανα Hard reset και τα εκανα ολα απο την αρχη.. Ενα πολυ βασικο για να βρισκει το στιγμα κατευθειαν ειναι να εχει το κινητο την σωστη ωρα,επιλεγουμε Μενου>Ρυθμισεις>ρυθμισεις τηλεφωνου>Γενικες>Ημ/νια και Ωρα> Ωρα φορεα Δυκτιου στο Αυτομ.Ενημερωση..

Link to comment
Share on other sites

Όντας κάτοχος 3-4 μέρες τα προβλήματά μου είναι

 

α) Pc studio. Με USB δουλεύει καλά. Με bluetooth όμως που θέλω να το δουλέψω, μετά απο 2-3 πράγματα που κάνω χάνει τη σύνδεση. Πολύ σπαστικό. Το έχει δουλέψει κανείς με Bluetooth; Κανένα αλλο πρόγραμμ εκτός απο το pc studio7 που να παίζει; Το phonexplorer που είχα για ενα sony ericsson πάντως ήταν πολύ καλό αλλά δεν αναγνωρίζει αυτό το τηλ.

 

β) GPS! Απ' ότι διάβασα κλασσικό πρόβλημα. Πολύ ώρα για να βρεί δορυφόρους. Μια φορά μόνο έπιασα σήμα τρέχοντας στο περιφεριακό θεσ/νικης και 1 sec με έδειχνε στον περιφεριακό, και το επόμενο στη θάλασσα! έπαιζε δηλαδή συνέχεια. Όταν σταμάτησα κάπου, με έδειχνε αλλού για αλλού!

 

Δεν νομίζω να απαντήθηκε κάπου... το GPS+ χρειάζεται για να τρέξει; Έχω cosmote και όλο μου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί. Πρέπει να κάνουμε κάτι στην cosmote για να μπορούμε να πάρουμε δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν είμαι πολύ σχετικός με τις gps συσκευές θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν οποιουδήποτε είδους χρεώσεις χρησιμοποιώντας τα, ή αν απαιτούν σύνδεση στο vodafone live στην προκειμένη περίπτωση... Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-i560

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...