Jump to content

Samsung SGH-i560


iMac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασε μια φίλη μου το κινητό την Πέμπτη και της κρατάει η μπαταρία μόνο 4 ώρες. Έχει να κάνει με το GPS ή να το πάμε στο service;

 

Αν κραταει τεσσερις ωρες με το gps ανοιχτο οχι μονο να το κρατησει αλλα να το ...φυλαξει κιολας!!!:D

 

Ουτε δυο ωρες δεν μου κραταει εμενα, με το διαολι να δουλευει!!!:blink:

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 470
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κραταει τεσσερις ωρες με το gps ανοιχτο οχι μονο να το κρατησει αλλα να το ...φυλαξει κιολας!!!:D

 

Ουτε δυο ωρες δεν μου κραταει εμενα, με το διαολι να δουλευει!!!:blink:

 

Dyo ores me to garmin kleisto. Prepei na apenergopoiisei kai to GPS? pws apenergopiite? Den ftanei mono na bgei apo to programa? Ligo Help pls.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, δεν έχω προλάβει να ρωτήσω στη WIND τις τελευταίες 3 μέρες. Αν και μ’ αυτά που ακούω για το προβληματικό gps θα το σκεφτώ λίγο ακόμα..

 

Εγω πρoσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με το GPS με βρισκει δορυφορο το πολλη σε 30 δευ. και κανει και σωστους υπολογισμους το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πρoσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με το GPS με βρισκει δορυφορο το πολλη σε 30 δευ. και κανει και σωστους υπολογισμους το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Να κανουμε μια μικρη δημοσκοπηση ....ετσι για να ειμαστε και στο πευμα των καιρων!!!

Επειδη μερικοι εχουν προβλημα με το gps και αλλοι οχι, και η εξηγηση (τουλαχιστον με τις δικες μου γνωσεις ) ειναι δυσκολη μηπως φταιει η περιοχη μας.???

εγω λοιπον το δουλευω στο Μοσχατο και μια πιανει μια οχι.....αλλλος????

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Dyo ores me to garmin kleisto. Prepei na apenergopoiisei kai to GPS? pws apenergopiite? Den ftanei mono na bgei apo to programa? Ligo Help pls.

 

 

Θα πατησει για 3-4 δευτερολεπτα το πληκτρο που μπαινεις στο μενου.

Θα δειξει πανω αριστερα ποιες εφαρμογες ειναι ανοικτες.

Πατας οκ και αφου μπει στην εφαρμογη που ειναι πιθανον ανοικτη, βγαινει με εξοδο.

Αν δεν ειναι ανοικτο το gps και κραταει μονο δυο ωρες τοτε .....problem!!!!

Κρατα τουλαχιστον 2 μερες με λογικη χρηση.

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε μια μικρη δημοσκοπηση ....ετσι για να ειμαστε και στο πευμα των καιρων!!!

Επειδη μερικοι εχουν προβλημα με το gps και αλλοι οχι, και η εξηγηση (τουλαχιστον με τις δικες μου γνωσεις ) ειναι δυσκολη μηπως φταιει η περιοχη μας.???

εγω λοιπον το δουλευω στο Μοσχατο και μια πιανει μια οχι.....αλλλος????

 

Μετα απο πολλες προσπαθειες με τις ρυθμισεις του GPS και τωρα πια που εχω καταλαβει τι παιζει μπορω να πω οτι δουλευει αρκετα ικανοποιητικα... με δορυφορους κανει γυρω στα 2- 3 λεπτα να συνδεθει... υποψιν οτι μενω στο ρεθυμνο... και απο μπαταρια γυρω στις 3 μερες με νορμαλ χρηση...

Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε μια μικρη δημοσκοπηση ....ετσι για να ειμαστε και στο πευμα των καιρων!!!

Επειδη μερικοι εχουν προβλημα με το gps και αλλοι οχι, και η εξηγηση (τουλαχιστον με τις δικες μου γνωσεις ) ειναι δυσκολη μηπως φταιει η περιοχη μας.???

εγω λοιπον το δουλευω στο Μοσχατο και μια πιανει μια οχι.....αλλλος????

 

:D Ειμαι απο αλεξανδρουπολη και οπως εχω αναφερθει το GPS δουλευει ρολοι απο μπαταρια ομως εχω καποια παραπονα το ανωτερο 3-4 μερες !!!!!!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

:D Ειμαι απο αλεξανδρουπολη και οπως εχω αναφερθει το GPS δουλευει ρολοι απο μπαταρια ομως εχω καποια παραπονα το ανωτερο 3-4 μερες !!!!!!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: :blink:

 

Δηλ ποιο αλλο τηλεφωνο κρατουσε πανω απο 3-4 μερες?????

 

πες μου να το παρω ΑΜΕΣΩς ..ειναι το μοναδικο που με ενδαιφερει!!!

 

Το μοναδικο που ξερω ειναι το Νοκια 6130 που το εχω και το φυλαω σαν τα ματια μου!!!

Μια βδομαδα μπαταρια φιλαρες!!!

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τα κέφια του συνδέεται το δικό μου στο gps... Άλλες φορές μέσα σε 1-2 λεπτά και άλλες φορές μουλαρώνει και χρειάζεται κανένα τέταρτο...

 

Ενημερωτικά, έχει κυκλοφορήσει και αναβάθμιση των χαρτών από την autodrive hellas:

 

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αναβαθμιση που λες.. την εχεις κανει...??? τι ακριβως παιζει με αυτο...? θα εχει διαφορα...? εμενα μεχρι στιγμης χωρις να εχω και ιδιαιτερη εμπειρια απο χαρτες και GPS μου φαινεται μια χαρα.... αλλα αν αξιζει το κοπο παμε και για αναβαθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αναβαθμιση που λες.. την εχεις κανει...??? τι ακριβως παιζει με αυτο...? θα εχει διαφορα...? εμενα μεχρι στιγμης χωρις να εχω και ιδιαιτερη εμπειρια απο χαρτες και GPS μου φαινεται μια χαρα.... αλλα αν αξιζει το κοπο παμε και για αναβαθμιση...

 

Η αναβάθμιση γίνεται πανεύκολα και γρήγορα! Αν και δεν είδα ακόμη μεγάλη διαφορά ακόμη. Σε κάθε αναβάθμιση γίνονται προσθήκες και βελτιώσεις, οπότε ποιος ο λόγος να μην το κάνεις, αφού είναι και δωρεάν.:)

Πάντως επειδή χρησιμοποιώ εδώ και καιρό gps, η garmin είναι πολύ πίσω στην Ελλάδα! Οπότε κάθε αναβάθμιση δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή χρησιμοποιώ εδώ και καιρό gps, η garmin είναι πολύ πίσω στην Ελλάδα! Οπότε κάθε αναβάθμιση δεκτή!

 

Ποιας εταιρείας χρησιμοποιείς και είναι τόσο μπροστά; ...και τι έχει παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες αλλα αν γινοσουνα πιο συγκεκριμενος... ποιας εταιρειας την αναβαθμιση προτεινεις ή εχεις δοκιμασει...? και βασικα με ποιο τροπο γινεται...?
Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες αλλα αν γινοσουνα πιο συγκεκριμενος... ποιας εταιρειας την αναβαθμιση προτεινεις ή εχεις δοκιμασει...? και βασικα με ποιο τροπο γινεται...?

 

 

Ειναι η original αναβαθμιση της garmin και εχει μερικους δρομους, μερικες περιοχες και μερικους προορισμους καλυτερα χαρτογραφημενους και συμπληρωμενους

Γινεται πανευκολα (να εχετε εμενα σαν κριτήριο...αν τα καταφερνω εγω τοτε ολα ειναι ευκολα:lol: ) και δεν κοστιζει και τιποτα!!!

Τωρα θα σας πω και ενα κουφο.

Οπως θα εχετε διαβασει απο μενα ,δεν ειμαι και ο πιο ευχαριστημενος κατοχος σχετικα με την λειτουργια του gps

 

Οταν του εκανα την αναβαθμιση του Garmin ειπα να το ανοιξω απο περιεργια (γιατι δεν ξερω αν σας το εχω πει αλλα εκτος απο ασχετος ειμαι και ολιγον ατυχος....γκαντεμης με αλλα λογια:D ) ετσι για να δω αν δουλευει ή ταχασε ολα και πρεπει να αρχισω απο την αρχη.

 

και μαντεψτε!!!!!

 

 

Ω ναι.....το εργαλειο επιασε με την μια δορυφορο ...ΜΕΣΑ στο σπιτι!!!!:shock::dizzy:

 

Τρια πουλακια καθονταν και πλεκανε πουλοβερ λεμεεεεεεε!!!!

Θα σαλταρω τελειως με τα διαβολια αυτα!!!!

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Ποιας εταιρείας χρησιμοποιείς και είναι τόσο μπροστά; ...και τι έχει παραπάνω;

 

Είμαι χρήστης εδώ και καιρό ενός PDA Mio P550 και φυσικά χρησιμοποιώ το Destinator σαν λογισμικό πλοήγησης, το οποίο ακόμη δυστυχώς δεν έχει βγει σε έκδοση για symbian παρά μόνο για windows mobile. Κλάσεις ανώτερο αλλά πιστεύω πως σύντομα η garmin θα καταφέρει να πλησιάσει τουλάχιστον την χαρτογράφησή του. :D

Και μία παρατήρηση για το τέλος. Προσπάθησα να βοηθήσω την εταιρεία η οποία βγάζει τους χάρτες για την garmin, συμπληρώνοντας την φόρμα που έχει στο site της σχετική με τυχόν λάθη-παραλείψεις που έχουν γίνει στους χάρτες. Με θλίψη διαπίστωσα πως ενώ είμαι νόμιμος κάτοχος του παραπάνω λογισμικού, δεν έχω την δυνατότητα αυτή, διότι δεν είμαι κάτοχος συσκευής πλοήγησης garmin! :blink:

Σου παραθέτει δηλαδή μία λίστα από συσκευές garmin χωρίς να υπάρχουν σε αυτή κινητά τηλέφωνα όπως n95, 6110, i560v κλπ. Εάν δεν δηλώσεις συσκευή δεν μπορείς να στείλεις τις παρατηρήσεις σου, μια και το παραπάνω πεδίο είναι υποχρεωτικό. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρίσκω παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω και γω το ιδιο κινητό, για την ακρίβεια το είχα παραγγείλει αλλά διάβασα τα προβλήματα που αναφέρετε και την πάγωσα την παραγγελία μέχρι να αποφασίσω. Σκέφτομαι ότι βασικά το θέλω για το gps και την προσφορά με τουσ χάρτες, αλλά άμα είναι να παρουσιάζει αυτά τα κολλήματα, γιατί να δώσω τόσα λεφτά? Επίσης θέλω να σας ρωτήσω για την live tv! το έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως δεν βγαζει κανεις ακρη με αυτα τα κινητα.. ειδικοτερα με το GPS... εμενα οπως εχω προαναφερει μου δουλευει μεχρι στιγμης αψογα... μια ερωτηση για οποιον ξερει... στην επιλογη μενου< εφαρμογες< δεδομενα GPS ( οχι μεσα στο Garminxt ) στην επιλογη θέση που αναφερει υψομετρο και ακριβεια υψομετρου... τι ρολο βαραει αυτη η ακριβεια..??? μου βγαζει κατι τρελα νουμερα... περα απο αυτο υπαρχει αλλος τροπος να βρεις το υψομετρο στο οποιο εισαι...??? μεσα στο Garmin ειναι μπερδεμα η δουλεια...
Link to comment
Share on other sites

.... στην επιλογη θέση που αναφερει υψομετρο και ακριβεια υψομετρου... τι ρολο βαραει αυτη η ακριβεια..??? μου βγαζει κατι τρελα νουμερα... περα απο αυτο υπαρχει αλλος τροπος να βρεις το υψομετρο στο οποιο εισαι...??? μεσα στο Garmin ειναι μπερδεμα η δουλεια...

 

Ελα ντε!!!

Αυτο αναρωτιωμουν και γω

Το εβαλα να δουλεψει σην δουλεια μου στον Πειραια διπλα στην θαλασα και μου εβγαλε ακριβεια 330 μετρα!!!!!!

 

Τι σοϊ ακριβεια ειναι αυτη ρε gamoto :lol:

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρίσκω παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω και γω το ιδιο κινητό, για την ακρίβεια το είχα παραγγείλει αλλά διάβασα τα προβλήματα που αναφέρετε και την πάγωσα την παραγγελία μέχρι να αποφασίσω. Σκέφτομαι ότι βασικά το θέλω για το gps και την προσφορά με τουσ χάρτες, αλλά άμα είναι να παρουσιάζει αυτά τα κολλήματα, γιατί να δώσω τόσα λεφτά? Επίσης θέλω να σας ρωτήσω για την live tv! το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Καλως ηρθες.

Φιλε μου οταν ειχα παει στο καταστημα της Βονταφον για να μου ρυθμισουν το gps (σιγα μην το εκαναν βεβαια ,ας ειναι καλα το φορουμ και ο Γιαννης) ηταν μεσα δυο ατομα με διαφορετικες μαρκες και προσπαθουσαν να βγαλουν ακρη και αυτοι.

Το ενα ηταν σιγουρα Νοκια ,το αλλο δεν το ειδα.

Οποτε αντε βγαλε ακρη

 

Για την ιστορια να σας πω οτι τελικα τους εστειλα ,μετα οταν το εμαθα και γω, τις οδηγιες με φαξ για την λειτουργια του gps μπας και βοηθησουν κανενα αλλο φουκαρα που θα προσπαθει να βρει ακρη μονος του και ακρη δεν θα βρισκει!!

 

Ομολογω οτι αν δεν ηταν ο φιλος μας ο Γιαννης, δεν υπηρχε περιπτωση ουτε μια στις χιλιες να εβρισκα την λειτουργια του gps μονος μου.

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

τελικά εσείς που έχετε ενεργοποιήσει με τον τρόπο που έχει υποδείξει ο Γιάννης αντιμετωπίζετε ξανά πρόβλημα? Σε ταξίδια τα λέει καλά?
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε!!!

Αυτο αναρωτιωμουν και γω

Το εβαλα να δουλεψει σην δουλεια μου στον Πειραια διπλα στην θαλασα και μου εβγαλε ακριβεια 330 μετρα!!!!!!

 

Τι σοϊ ακριβεια ειναι αυτη ρε gamoto :lol:

 

Βασικα αν εχει καλο σημα και το αφησεις και λιγο το υψομετρο το δειχνει σχετικα καλα...πχ. σε παραθαλασσιο μερος μου εβγαλε ενδειξη 2 μετρα αλλα απο κατω στην ακριβεια υψομετρου που λεει εδειχνε 240 μ. και δεν ξερω τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης με την ακριβεια αυτη... κατι θα σημαινει αλλα τι ακριβως...

Link to comment
Share on other sites

βοηθείστε με γιατι μαλλον αυριο πρεπει να απαντήσω...heeeeelp

xexe

 

Να σε βοηθησουμε ρε φιλε..οτι μπορει ο καθενας... εγω εχω τη συγκεκριμενη συσκευη εδω και 1 μηνα περιπου... ειμαι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος τουλαχιστον σε σχεση με νοκια που ειχα πριν... τωρα για το GPS που ρωτας ειναι λιγο μπερδεμα να βρεις τι ακριβως παιζει... ρωτωντας βρισκεις τις απαραιτητες ρυθμισεις και δουλευει καλα μετα... για τις διαδρομες που λες το εχω δοκιμασει μεσα σε πολη και πραγματικα με εντυπωσιασε...σε καθοδηγει με πολυ καλη ακριβεια... δεν ξερω αν υπαρχουν και καλυτερα προγραμματα για πλοηγηση αλλα πιστευω με αυτο θα εισαι καλυμενος... σκεψου το...

Link to comment
Share on other sites

τελικά θα πάρω το samsung F700v, άλλαξα το πρωί την παραγγελία. στη vodafone μου είπαν για το i560 ότι είναι λίγο και θέμα τύχης η απόδοση της συσκευής στο θέμα της πλοήγησης,δηλαδή εξαρτάται από το τι συσκευή θα σου κάτσει . Έτσι είπα να μην το ρισκάρω για τόσα λεφτά. Το f700v έχει touch screen μεγάλη οθόνη, ίδια κάμερα με το i560. υστερεί στο ότι δεν έχει ράδιο.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα παραπανω που παραθετει το παιδι αλλα μου ενεργοποιει το bluetooth.Τι σκ@τα γιατι? Ακομα δορυφορο δε βρηκα κι ας το αφηνω 10 λεπτα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-i560

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...